Gruppe B Syd 6 - B-rækken

Info

Turnering: Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
Turneringsansvarlige
Niels Müller Tlf: 59440313 / 20207314
Berit Vintersfjord Tlf: 79404806 /
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort

Stilling Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Syd 6

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Gørslev 10 8 1 1 40-20 674-496 178 17
2. Dianalund 4 10 5 3 2 36-24 624-576 48 13
3. Bukkerup 10 5 2 3 38-22 656-523 133 12
4. Hulby 5 10 4 2 4 29-31 567-594 -27 10
5. Vetterslev Høm 6 10 3 1 6 27-33 569-601 -32 7
6. Eggeslevmagle 7 10 0 1 9 10-50 436-736 -300 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Syd 6

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Syd 6

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Petanqueturnering Vestsjælland kvartet 2019
B-rækken
Gruppe B Syd 6

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp udsat
23-04-19 18:00 Gørslev - Hulby 5 - Petanque bane 1 4 - 2
(64 - 54)
24-04-19 18:00 Dianalund 4 - Eggeslevmagle 7 - Petanque bane 4 5 - 1
(74 - 46)
25-04-19 18:00 Vetterslev Høm 6 - Bukkerup - Petanque bane 2 3 - 3
(59 - 60)
NB!
Kamp afbrudt
29-04-19 18:30 Bukkerup - Gørslev 2 - 4
(61 - 73)
01-05-19 18:00 Eggeslevmagle 7 - Vetterslev Høm 6 - Petanquebaner 1 - 5
(46 - 72)
02-05-19 18:00 Hulby 5 - Dianalund 4 - Petanquebanerne 3 - 3
(53 - 59)
07-05-19 18:00 Gørslev - Vetterslev Høm 6 - Petanque bane 1 5 - 1
(74 - 35)
08-05-19 18:00 Eggeslevmagle 7 - Hulby 5 - Petanquebaner 2 - 4
(53 - 70)
08-05-19 18:00 Dianalund 4 - Bukkerup - Petanque bane 4 4 - 2
(63 - 62)
13-05-19 18:30 Bukkerup - Eggeslevmagle 7 6 - 0
(78 - 27)
15-05-19 18:00 Dianalund 4 - Gørslev - Petanque bane 4 2 - 4
(51 - 63)
16-05-19 18:00 Vetterslev Høm 6 - Hulby 5 - Petanque bane 2 4 - 2
(64 - 53)
22-05-19 18:00 Gørslev - Eggeslevmagle 7 - Petanque bane 1 5 - 1
(75 - 56)
23-05-19 18:00 Hulby 5 - Bukkerup - Petanquebanerne 3 - 3
(54 - 58)
23-05-19 18:00 Vetterslev Høm 6 - Dianalund 4 - Petanque bane 2 2 - 4
(62 - 65)
27-05-19 18:30 Bukkerup - Vetterslev Høm 6 5 - 1
(73 - 44)
29-05-19 18:00 Eggeslevmagle 7 - Dianalund 4 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 64)
30-05-19 18:00 Hulby 5 - Gørslev - Petanquebanerne 4 - 2
(57 - 44)
04-06-19 18:00 Gørslev - Bukkerup - Petanque bane 1 4 - 2
(73 - 54)
05-06-19 18:00 Dianalund 4 - Hulby 5 - Petanque bane 4 5 - 1
(74 - 44)
06-06-19 18:00 Vetterslev Høm 6 - Eggeslevmagle 7 - Petanque bane 2 6 - 0
(78 - 24)
10-06-19 18:30 Bukkerup - Dianalund 4 4 - 2
(66 - 52)
13-06-19 18:00 Hulby 5 - Eggeslevmagle 7 - Petanquebanerne 5 - 1
(71 - 56)
13-06-19 18:00 Vetterslev Høm 6 - Gørslev - Petanque bane 2 2 - 4
(46 - 66)
18-06-19 18:00 Gørslev - Dianalund 4 - Petanque bane 1 3 - 3
(66 - 45)
20-06-19 18:00 Hulby 5 - Vetterslev Høm 6 - Petanquebanerne 4 - 2
(63 - 56)
24-06-19 18:30 Bukkerup - Hulby 5 5 - 1
(66 - 48)
26-06-19 18:00 Dianalund 4 - Vetterslev Høm 6 - Petanque bane 4 5 - 1
(77 - 53)
26-06-19 18:00 Eggeslevmagle 7 - Gørslev - Petanquebaner 1 - 5
(37 - 76)
01-07-19 18:00 Eggeslevmagle 7 - Bukkerup - Petanquebaner 0 - 6
(30 - 78)

Til toppen