Skjern-stævne 2019 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
35895 Lene F. Høegsberg Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
35895 Lene F. Høegsberg Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Mesterskab
16942 Peter Anthonisen Skjern Skytteforening VS3 175.000 175.000 Hovedskydning
16942 Peter Anthonisen Skjern Skytteforening VS3 175.000 175.000 Mesterskab
137675 Rasmus Nielsen Skjern Skytteforening BK4 170.000 170.000 Hovedskydning
127845 Oliver Sletten Skarrild Idrætsforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
136632 Magnus S. Kristensen Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
136632 Magnus S. Kristensen Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt BK3 189.000 189.000 Mesterskab
136623 Jonas Callesen Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
136623 Jonas Callesen Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt BK3 192.000 192.000 Mesterskab
90091 Svend Bang Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt SE2 189.000 189.000 Hovedskydning
90091 Svend Bang Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt SE2 191.000 191.000 Mesterskab
106579 Bent Kiilerich Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt SE2 189.000 189.000 Hovedskydning
106579 Bent Kiilerich Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt SE2 193.000 193.000 Mesterskab
98595 Rasmus Haue Heesgaard Skarrild Idrætsforening VS3 159.000 159.000 Hovedskydning
98595 Rasmus Haue Heesgaard Skarrild Idrætsforening VS3 170.000 170.000 Mesterskab
90106 Svend Andersen Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt SE3 187.000 187.000 Hovedskydning
90106 Svend Andersen Ringkøbing Og Omegns Firmaidræt SE3 184.000 184.000 Mesterskab
102406 Ole Borch Buhl Skarrild Idrætsforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
102406 Ole Borch Buhl Skarrild Idrætsforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
132757 Rasmus Frederiksen Skjern Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
132757 Rasmus Frederiksen Skjern Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
137440 Emma Rasmussen Skjern Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
137440 Emma Rasmussen Skjern Skytteforening BK3 196.000 196.000 Mesterskab
130888 Julius Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
130888 Julius Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
127846 Mikkel Bøndergård Skarrild Idrætsforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
127846 Mikkel Bøndergård Skarrild Idrætsforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening SE3 195.000 195.000 Hovedskydning
123534 Mathias Aaes Thomsen Skjern Skytteforening BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
123534 Mathias Aaes Thomsen Skjern Skytteforening BK2 199.000 199.000 Mesterskab
132491 Anton R Hansen Skarrild Idrætsforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
132491 Anton R Hansen Skarrild Idrætsforening BK3 190.000 190.000 Mesterskab
112486 Klaus Kristensen Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ2 195.000 195.000 Hovedskydning
112486 Klaus Kristensen Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ2 198.000 198.000 Mesterskab
127951 Kristian Hansen Skarrild Idrætsforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
127951 Kristian Hansen Skarrild Idrætsforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
37846 Jørgen Lauritsen Skjern Skytteforening SE3 187.000 187.000 Hovedskydning
37846 Jørgen Lauritsen Skjern Skytteforening SE3 185.000 185.000 Mesterskab
38118 Annette Nielsen Skjern Skytteforening VÅ2 192.000 192.000 Hovedskydning
38118 Annette Nielsen Skjern Skytteforening VÅ2 188.000 188.000 Mesterskab
37741 Merete Mogensen Skjern Skytteforening SE2 195.000 195.000 Hovedskydning
37741 Merete Mogensen Skjern Skytteforening SE2 196.000 196.000 Mesterskab
104131 Freja Thøgersen Klitten Skytteforening J1 196.000 196.000 Hovedskydning
104131 Freja Thøgersen Klitten Skytteforening J1 194.000 194.000 Mesterskab
36377 Søren Sørensen Klitten Skytteforening VÅ2 196.000 196.000 Hovedskydning
36377 Søren Sørensen Klitten Skytteforening VÅ2 189.000 189.000 Mesterskab
107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening SE2 189.000 189.000 Mesterskab
114125 Alberte Thøgersen Klitten Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
114125 Alberte Thøgersen Klitten Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening SE2 196.000 196.000 Mesterskab
94790 Jan Henriksen Klitten Skytteforening SE2 195.000 195.000 Hovedskydning
94790 Jan Henriksen Klitten Skytteforening SE2 190.000 190.000 Mesterskab
124897 Benny Steffensen Klitten Skytteforening VÅ3 184.000 184.000 Hovedskydning
127888 Freja Mose Klitten Skytteforening BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
127888 Freja Mose Klitten Skytteforening BK3 192.000 192.000 Mesterskab
120202 Rikke Steffensen Klitten Skytteforening BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
120202 Rikke Steffensen Klitten Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
135549 Celine Stouby Pedersen Klitten Skytteforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
135549 Celine Stouby Pedersen Klitten Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
135550 Nynne Stouby Pedersen Klitten Skytteforening BK3 181.000 181.000 Hovedskydning
135550 Nynne Stouby Pedersen Klitten Skytteforening BK3 178.000 178.000 Mesterskab
135537 Malthe Rosenvinge Mathiasen Klitten Skytteforening BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
135537 Malthe Rosenvinge Mathiasen Klitten Skytteforening BK3 186.000 186.000 Mesterskab
53119 Jens Peter Hansen Skjern Skytteforening VS3 183.000 183.000 Hovedskydning
53119 Jens Peter Hansen Skjern Skytteforening VS3 179.000 179.000 Mesterskab
135551 Zenia Stouby Pedersen Klitten Skytteforening BK4 179.000 179.000 Hovedskydning
135551 Zenia Stouby Pedersen Klitten Skytteforening BK4 181.000 181.000 Mesterskab
131979 Marcus Krogh Ulfborg Bys Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
131979 Marcus Krogh Ulfborg Bys Skytteforening BK2 200.000 200.000 Mesterskab
135539 Jan Mathiasen Klitten Skytteforening VÅ3 189.000 189.000 Hovedskydning
135539 Jan Mathiasen Klitten Skytteforening VÅ3 192.000 192.000 Mesterskab
123166 Rune Søgaard Ertmann Ulfborg Bys Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
123166 Rune Søgaard Ertmann Ulfborg Bys Skytteforening BK1 197.000 197.000 Mesterskab
106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Hovedskydning
106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Mesterskab
136277 Grethe Stouby Pedersen Klitten Skytteforening VÅ3 182.000 182.000 Hovedskydning
136277 Grethe Stouby Pedersen Klitten Skytteforening VÅ3 188.000 188.000 Mesterskab
122070 Magnus Sundberg Lauridsen Skjern Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
122070 Magnus Sundberg Lauridsen Skjern Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
133718 Lærke Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
133718 Lærke Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
37843 Jørn Jørgensen Skjern Skytteforening SE2 191.000 191.000 Hovedskydning
37843 Jørn Jørgensen Skjern Skytteforening SE2 188.000 188.000 Mesterskab
91846 Emily Bukalo Aulum Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
91846 Emily Bukalo Aulum Skytteforening J2 196.000 196.000 Mesterskab
134796 Villads Halkjær Sørensen Skjern Skytteforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
134796 Villads Halkjær Sørensen Skjern Skytteforening BK3 191.000 191.000 Mesterskab
132144 Daniel T. Enoch Skjern Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
132144 Daniel T. Enoch Skjern Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening VS2 181.000 181.000 Hovedskydning
37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening VS2 183.000 183.000 Mesterskab
107780 Mads Olesen Skjern Skytteforening J1 195.000 195.000 Hovedskydning
107780 Mads Olesen Skjern Skytteforening J1 194.000 194.000 Mesterskab
102137 Louise Kidmose Stadil-Vedersø Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
102137 Louise Kidmose Stadil-Vedersø Skytteforening J2 197.000 197.000 Mesterskab
37620 Søren Madsen Skjern Skytteforening SE3 180.000 180.000 Hovedskydning
37620 Søren Madsen Skjern Skytteforening SE3 189.000 189.000 Mesterskab
123834 Nanna Baden Lindell Stadil-Vedersø Skytteforening J2 186.000 186.000 Hovedskydning
123834 Nanna Baden Lindell Stadil-Vedersø Skytteforening J2 188.000 188.000 Mesterskab
135053 Valdemar Lejsgaard Ingemann Skjern Skytteforening BK4 156.000 156.000 Hovedskydning
135053 Valdemar Lejsgaard Ingemann Skjern Skytteforening BK4 156.000 156.000 Mesterskab
129138 Magnus Lejsgaard Jensen Skjern Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
129138 Magnus Lejsgaard Jensen Skjern Skytteforening BK3 192.000 192.000 Mesterskab
34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening VÅ1 195.000 195.000 Hovedskydning
34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Mesterskab
134030 Mikkel Grønlund Videbæk Skytteforening BK3 186.000 186.000 Hovedskydning
134030 Mikkel Grønlund Videbæk Skytteforening BK3 189.000 189.000 Mesterskab
119773 Jakob Thyregaard Kallesø Videbæk Skytteforening J2 195.000 195.000 Hovedskydning
119773 Jakob Thyregaard Kallesø Videbæk Skytteforening J2 189.000 189.000 Mesterskab
131239 Tobias M. Pedersen Højmark Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
131239 Tobias M. Pedersen Højmark Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
128244 Valdemar Gåsdal Trabjerg Højmark Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
128244 Valdemar Gåsdal Trabjerg Højmark Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening VS3 181.000 181.000 Hovedskydning
37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening VS3 177.000 177.000 Mesterskab
136960 Rasmus Byskov Vinderup Skytteforening BK4 185.000 185.000 Hovedskydning
136960 Rasmus Byskov Vinderup Skytteforening BK4 183.000 183.000 Mesterskab
123295 Kåre Thyregaard Videbæk Skytteforening VÅ2 196.000 196.000 Hovedskydning
123295 Kåre Thyregaard Videbæk Skytteforening VÅ2 194.000 194.000 Mesterskab
123669 Maja Pedersen Ousted Tåning Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
123669 Maja Pedersen Ousted Tåning Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
131649 Maja Kristensen Vinderup Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
131649 Maja Kristensen Vinderup Skytteforening BK3 187.000 187.000 Mesterskab
88487 Rune Christensen Højmark Skytteforening VÅ3 182.000 182.000 Hovedskydning
88487 Rune Christensen Højmark Skytteforening VÅ3 189.000 189.000 Mesterskab
136966 Andreas Dalsgård Vinderup Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
136966 Andreas Dalsgård Vinderup Skytteforening BK3 186.000 186.000 Mesterskab
137994 Gerda Simonsen Vinderup Skytteforening VÅ3 186.000 186.000 Hovedskydning
137994 Gerda Simonsen Vinderup Skytteforening VÅ3 188.000 188.000 Mesterskab
123545 Lucca Nørregård Boel Vinderup Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
123545 Lucca Nørregård Boel Vinderup Skytteforening BK2 199.000 199.000 Mesterskab
36987 Holger Kold Højmark Skytteforening SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
36987 Holger Kold Højmark Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
125055 Magda Joensen Skjern Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
125055 Magda Joensen Skjern Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
123288 Jakob Steiner Simonsen Skjern Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
123288 Jakob Steiner Simonsen Skjern Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
88088 Marie Bæk Pagaard Skjern Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
88088 Marie Bæk Pagaard Skjern Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
33981 Flemming Jensen Brande Skytteforening VÅ3 182.000 182.000 Hovedskydning
33981 Flemming Jensen Brande Skytteforening VÅ3 186.000 186.000 Mesterskab
123553 Frederik Thomsen Brande Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
123553 Frederik Thomsen Brande Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
36319 Helge Møller Skjern Skytteforening SE2 191.000 191.000 Hovedskydning
36319 Helge Møller Skjern Skytteforening SE2 193.000 193.000 Mesterskab
94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening J2 191.000 191.000 Hovedskydning
94912 Frederik Thychosen Brande Skytteforening J2 189.000 189.000 Mesterskab
121887 Malene Nørgaard Brande Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
121887 Malene Nørgaard Brande Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
131214 Peder Hvid Refstrup Sædding Skytteforening BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
131214 Peder Hvid Refstrup Sædding Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
132730 Magnus Nørgaard Dahl Sædding Skytteforening BK2 199.000 199.000 Hovedskydning
132730 Magnus Nørgaard Dahl Sædding Skytteforening BK2 199.000 199.000 Mesterskab
138013 Andreas Spangsbjerg Sædding Skytteforening BK4 173.000 173.000 Hovedskydning
138013 Andreas Spangsbjerg Sædding Skytteforening BK4 173.000 173.000 Mesterskab
33314 Hilda Skjøth Brande Skytteforening SE2 190.000 190.000 Hovedskydning
94911 Jane Thychosen Brande Skytteforening VÅ2 195.000 195.000 Hovedskydning
94911 Jane Thychosen Brande Skytteforening VÅ2 194.000 194.000 Mesterskab
33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
33292 Jens Ove Skjøth Brande Skytteforening SE1 198.000 198.000 Mesterskab
124235 Patrick Lauritsen Brande Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
124235 Patrick Lauritsen Brande Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
135373 Frida Bloch Heyns Skjern Skytteforening BK2 200.000 200.000 Hovedskydning
135373 Frida Bloch Heyns Skjern Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
37907 Ingolf Vinther Skjern Skytteforening SE3 190.000 190.000 Hovedskydning
37907 Ingolf Vinther Skjern Skytteforening SE3 188.000 188.000 Mesterskab

Til toppen