Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Igelsø April 2019 (TerrænPistol) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Bellahøj Skytteforening
Brøndby Skytte Forening
Dalum Skytteforening
Faxe Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Fuglebjerg Skytteforening
Greve Skytteforening
Herfølge Skytteforening
Hillerød Skytteforening
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
Hjørring Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Hvidovre Skyttekreds
Hørsholm Pistolforening
Hørve Skytteforening
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
Ingeniørernes Skytteforening
Karlslunde Skytteforening
Karsholte Skytteforening
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
Kjøbenhavns Skytteforening
Knabstrup Skytteforening
Kongsted Skytteforening
Korsør Skytteforening
Københavns Amts Skyttelaug
Lyngby-Taarbæk Skytterne
Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
Mullerup Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
Ravnen
Reerslev Skytteforening
RI 98 Skytteforening
Ringsted Skytteforening
Roskilde Skytteforening
Rødovre Skytteforening
Skytteforeningen Pilen af 1927
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Sorø Skytteforening
Stenløse Skytteforening
Store Heddinge Skytteforening
Strøby Skytteforening
Svinninge Skytteforening
Tølløse Skytteforening
Vejle Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Ølsted Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
128902
Michael Schow Rasmussen
Hillerød Skytteforening
V3
54.000
40.000
Hovedskydning
131288
Sanja Lund
Københavns Amts Skyttelaug
V3
10.000
7.000
Hovedskydning
70375
Jan Bodé
Københavns Amts Skyttelaug
V1
55.000
40.000
Hovedskydning
92240
Rasmus Wrønding Elf
Københavns Amts Skyttelaug
V1
68.000
50.000
Hovedskydning
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
V1
61.000
45.000
Hovedskydning
56529
Finn Berg
Brøndby Skytte Forening
V1
72.000
53.000
Hovedskydning
62538
Laust Güttinger Olsen
Brøndby Skytte Forening
V3
60.000
44.000
Hovedskydning
90346
Jan Oster Pedersen
Brøndby Skytte Forening
V2
67.000
49.000
Hovedskydning
133944
Martin Enselmann
Brøndby Skytte Forening
V3
26.000
19.000
Hovedskydning
138181
Thomas Kofod Olsen
Brøndby Skytte Forening
V3
28.000
21.000
Hovedskydning
96502
Morten Laursen
Sorø Skytteforening
V3
64.000
47.000
Hovedskydning
122043
Katrine Wolter
Sorø Skytteforening
V3
34.000
25.000
Hovedskydning
131879
Jørgen Damborg
Sorø Skytteforening
V3
57.000
42.000
Hovedskydning
127701
Peter Budal Jensen
Sorø Skytteforening
V3
60.000
44.000
Hovedskydning
105441
Søren Ejegod Nielsen
Sorø Skytteforening
V3
55.000
40.000
Hovedskydning
121115
Kasper Udengaard Kristoffersen
Sorø Skytteforening
V1
68.000
50.000
Hovedskydning
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
V1
71.000
52.000
Hovedskydning
103432
Ulrik Grodt
Ølsted Skytteforening
V1
68.000
50.000
Hovedskydning
137210
Brian Hauge Rehmeier
Ølsted Skytteforening
V3
47.000
35.000
Hovedskydning
137208
Jesper Liberg
Ølsted Skytteforening
V3
40.000
29.000
Hovedskydning
20733
Anders Zoffmann
Ølsted Skytteforening
V1
68.000
50.000
Hovedskydning
126429
Jesper Jensen
Karlslunde Skytteforening
V3
16.000
12.000
Hovedskydning
126430
Jonas Sommer
Karlslunde Skytteforening
V3
51.000
38.000
Hovedskydning
136391
Hasse Olsen
Karlslunde Skytteforening
SE
14.000
10.000
Hovedskydning
137194
Thomas Werchmeister
Karlslunde Skytteforening
V3
22.000
16.000
Hovedskydning
61745
Dorrit Thers
Stenløse Skytteforening
SE
31.000
23.000
Hovedskydning
61650
Richard Thers
Stenløse Skytteforening
SE
57.000
42.000
Hovedskydning
129419
Tobias R. Tofte
Karlslunde Skytteforening
V3
21.000
15.000
Hovedskydning
112528
Mia Bøgedal
Karlslunde Skytteforening
V3
16.000
12.000
Hovedskydning
112068
Pelle Bøgedal
Karlslunde Skytteforening
JUN
32.000
24.000
Hovedskydning
130431
Thomas Barnekov
Stenløse Skytteforening
V3
49.000
36.000
Hovedskydning
129418
Lars Ralph Nielsen
Karlslunde Skytteforening
V3
47.000
35.000
Hovedskydning
129669
Jesper Veis
Stenløse Skytteforening
V3
38.000
28.000
Hovedskydning
59745
Helle Korngaard
Strøby Skytteforening
V3
39.000
29.000
Hovedskydning
59742
Henrik Korngaard
Strøby Skytteforening
V3
58.000
43.000
Hovedskydning
124866
Tim Olsen
Strøby Skytteforening
V3
43.000
32.000
Hovedskydning
57098
Carsten Pedersen
Strøby Skytteforening
V3
28.000
21.000
Hovedskydning
94652
Kaare Grønvold
Strøby Skytteforening
V2
66.000
49.000
Hovedskydning
85328
Theis Petersen
Skytteforeningen Pilen af 1927
SE
48.000
35.000
Hovedskydning
86324
Jan Petersen
Skytteforeningen Pilen af 1927
V3
28.000
21.000
Hovedskydning
121116
Michael Nicolaisen
Strøby Skytteforening
V3
48.000
35.000
Hovedskydning
137912
Sebastian Ougter Olsen
Strøby Skytteforening
V3
43.000
32.000
Hovedskydning
66353
David Krobæk Grainger
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1
58.000
43.000
Hovedskydning
88133
Pavel Ibenforth
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1
66.000
49.000
Hovedskydning
122578
Bjarne W. A. Obel
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
51.000
38.000
Hovedskydning
117311
Povl Martens
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
42.000
31.000
Hovedskydning
123152
Jesper Ørbæk
Nykøbing F. Skytteforening
V3
57.000
42.000
Hovedskydning
124312
Henrik Jørgensen
Korsør Skytteforening
SE
57.000
42.000
Hovedskydning
130245
Johnny E. Christensen
Nykøbing F. Skytteforening
V2
60.000
44.000
Hovedskydning
118018
Christian Richter-Pedersen
Rødovre Skytteforening
V3
57.000
42.000
Hovedskydning
82346
Claus Vadum
Hvidovre Skyttekreds
SE
36.000
26.000
Hovedskydning
69088
Niels Asp Nielsen
Hvidovre Skyttekreds
SE
25.000
18.000
Hovedskydning
128669
Dina Friberg Larsen
Hvidovre Skyttekreds
V3
39.000
29.000
Hovedskydning
90737
Johnny Hartmann
Korsør Skytteforening
V3
62.000
46.000
Hovedskydning
93721
Morten Furholt Hansen
Ringsted Skytteforening
V3
50.000
37.000
Hovedskydning
67769
Bo Carstensen
RI 98 Skytteforening
V2
50.000
37.000
Hovedskydning
101744
Nofil Nawaz Mulkana
RI 98 Skytteforening
V1
73.000
54.000
Hovedskydning
106744
Per Hermansen
RI 98 Skytteforening
V2
53.000
39.000
Hovedskydning
56737
Renè Kelberg
Holmegaard Skytteforening
SE
49.000
36.000
Hovedskydning
66086
Ejner Nicolaisen
Hørsholm Pistolforening
V1
66.000
49.000
Hovedskydning
125491
Steen Bagger
Hørsholm Pistolforening
SE
44.000
32.000
Hovedskydning
62650
Niels W. Nielsen
Hørsholm Pistolforening
V1
71.000
52.000
Hovedskydning
125490
Kim Wiencken
Hørsholm Pistolforening
SE
66.000
49.000
Hovedskydning
56644
Leif Andersen
Strøby Skytteforening
SE
61.000
45.000
Hovedskydning
56426
Simon Madsen
Kongsted Skytteforening
V1
66.000
49.000
Hovedskydning
56463
Hans S. Madsen
Kongsted Skytteforening
V3
29.000
21.000
Hovedskydning
83224
Flemming Jensen
Hjørring Skytteforening
V1
63.000
46.000
Hovedskydning
121879
Michael Østerberg
Bellahøj Skytteforening
V2
61.000
45.000
Hovedskydning
67632
Jesper Hemmingsen
Bellahøj Skytteforening
V3
60.000
44.000
Hovedskydning
70711
Jan Poul Eifos
Bellahøj Skytteforening
V1
59.000
43.000
Hovedskydning
71565
Jan Jørgensen
Bellahøj Skytteforening
SE
50.000
37.000
Hovedskydning
66884
Christian Laustsen
Bellahøj Skytteforening
V3
55.000
40.000
Hovedskydning
117647
Ole Breiner
Korsør Skytteforening
V3
24.000
18.000
Hovedskydning
56420
Alf Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
SE
34.000
25.000
Hovedskydning
56361
Kent Vincent Andersen
Holmegaard Skytteforening
V1
68.000
50.000
Hovedskydning
54957
Carsten Friis Petersen
Holmegaard Skytteforening
SE
65.000
48.000
Hovedskydning
122716
Dorte Nielsen
Holmegaard Skytteforening
SE
22.000
16.000
Hovedskydning
134284
David Pommer
Ballerup Skytteforening
V3
50.000
37.000
Hovedskydning
81407
Christa Rassow
Ballerup Skytteforening
V3
70.000
51.000
Hovedskydning
119568
Aleksandar Duracov
Ballerup Skytteforening
V3
53.000
39.000
Hovedskydning
122285
Izabela Duracova
Ballerup Skytteforening
JUN
46.000
34.000
Hovedskydning
92183
Blagoja Ivkovik
Ballerup Skytteforening
V3
60.000
44.000
Hovedskydning
118273
Allan Riemer
Knabstrup Skytteforening
V2
60.000
44.000
Hovedskydning
122815
Matis Helbo
Knabstrup Skytteforening
JUN
59.000
43.000
Hovedskydning
119966
Brian S. Pedersen
Knabstrup Skytteforening
V3
62.000
46.000
Hovedskydning
120600
Kurt Petersen
Knabstrup Skytteforening
V3
54.000
40.000
Hovedskydning
119248
Erik Larsen
Korsør Skytteforening
V2
67.000
49.000
Hovedskydning
59476
Michael Frederiksen
Korsør Skytteforening
V2
59.000
43.000
Hovedskydning
128999
Henrik Gøtke
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
30.000
22.000
Hovedskydning
100895
Michael C. Vestergaard
Ravnen
V3
49.000
36.000
Hovedskydning
104528
Kurt Jensen
Ravnen
V3
51.000
38.000
Hovedskydning
126447
Thomas Salaba
Ravnen
V3
16.000
12.000
Hovedskydning
87732
Thomas Dyregaard
Ravnen
V2
51.000
38.000
Hovedskydning
129824
Peter Wagner
Ravnen
V3
43.000
32.000
Hovedskydning
126450
Claus Bielefeldt Petersen
Ravnen
V3
19.000
14.000
Hovedskydning
130197
Rikke Gry Petersen
Ravnen
V3
24.000
18.000
Hovedskydning
126230
Martin Lærke Christiansen
Knabstrup Skytteforening
V3
58.000
43.000
Hovedskydning
119027
Jesper Pedersen
Knabstrup Skytteforening
V3
44.000
32.000
Hovedskydning
119456
Johannes Pedersen
Knabstrup Skytteforening
JUN
22.000
16.000
Hovedskydning
68504
Christian Vest
Knabstrup Skytteforening
V3
45.000
33.000
Hovedskydning
130192
Kasper Nikolai Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
V3
21.000
15.000
Hovedskydning
55952
Karina Molich
Korsør Skytteforening
V3
51.000
38.000
Hovedskydning
102006
Bjarne Svendsen
Herfølge Skytteforening
V3
34.000
25.000
Hovedskydning
137964
Anders Vesth Jacobsen
Herfølge Skytteforening
V3
18.000
13.000
Hovedskydning
137965
Christian Adler Alsing
Herfølge Skytteforening
V3
32.000
24.000
Hovedskydning
133981
Robert Lambert Johnsen
Kjøbenhavns Skytteforening
V3
18.000
13.000
Hovedskydning
135936
Dan René Nielsen
Herfølge Skytteforening
V3
29.000
21.000
Hovedskydning
94074
Michael Christensen
Herfølge Skytteforening
V3
40.000
29.000
Hovedskydning
58095
Søren Kragh Nielsen
Tølløse Skytteforening
V3
52.000
38.000
Hovedskydning
138143
Thomas Heby
Tølløse Skytteforening
V3
27.000
20.000
Hovedskydning
119695
Niels Christian Rohde
Tølløse Skytteforening
V3
49.000
36.000
Hovedskydning
138142
Nick Greiffenberg-Jensen
Tølløse Skytteforening
V3
44.000
32.000
Hovedskydning
136099
Peter Christiansen
Tølløse Skytteforening
V3
55.000
40.000
Hovedskydning
138147
Henrik Rohwedder
Tølløse Skytteforening
V3
20.000
15.000
Hovedskydning
68371
Fauzi Ferid
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
V1
57.000
42.000
Hovedskydning
68630
Casper Jelshøj
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
V2
63.000
46.000
Hovedskydning
129527
Christian Dyhr
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
V3
46.000
34.000
Hovedskydning
129528
Mikkel Gudbrand
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
V2
53.000
39.000
Hovedskydning
126685
Rasmus Andrew Nielsen
Hjortespring Skytte- & Idrætsforeninge
V3
40.000
29.000
Hovedskydning
75149
Maja Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
V3
48.000
35.000
Hovedskydning
58185
Michael Groot
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
V3
59.000
43.000
Hovedskydning
105096
Emil Christensen
Svinninge Skytteforening
JUN
40.000
29.000
Hovedskydning
104108
Robert Torpe Meulengracht
Faxe Skytteforening
V1
49.000
36.000
Hovedskydning
126534
Jonas Bredahl Dansholm
Faxe Skytteforening
V3
51.000
38.000
Hovedskydning
60863
Frank Andersen
Roskilde Skytteforening
V3
48.000
35.000
Hovedskydning
60714
Peter Scheffel
Roskilde Skytteforening
V3
62.000
46.000
Hovedskydning
60041
Theodor Diener
Roskilde Skytteforening
SE
48.000
35.000
Hovedskydning
68493
Henrik Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE
28.000
21.000
Hovedskydning
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
V3
61.000
45.000
Hovedskydning
85608
Henrik Madsen
Hørve Skytteforening
V3
54.000
40.000
Hovedskydning
84186
Ida Råskov Madsen
Hørve Skytteforening
V3
39.000
29.000
Hovedskydning
57376
Svend Erik Søderberg Nielsen
Hørve Skytteforening
SE
29.000
21.000
Hovedskydning
57828
Frants Nielsen
Hørve Skytteforening
SE
55.000
40.000
Hovedskydning
131196
Flemming Skifte
Hørve Skytteforening
V3
42.000
31.000
Hovedskydning
131197
Nicki Skifte
Hørve Skytteforening
JUN
27.000
20.000
Hovedskydning
57396
Flemming Andersen
Hørve Skytteforening
V3
28.000
21.000
Hovedskydning
68315
Mette Darre
Lyngby-Taarbæk Skytterne
SE
37.000
27.000
Hovedskydning
119663
Mona Jensen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
51.000
38.000
Hovedskydning
59376
Børge Christensen
Korsør Skytteforening
SE
56.000
41.000
Hovedskydning
133919
Henrik Jensen
Store Heddinge Skytteforening
V3
38.000
28.000
Hovedskydning
111450
Steffen Bechmann Olesen
Store Heddinge Skytteforening
V3
58.000
43.000
Hovedskydning
134766
Gunnar Vestergaard Jensen
Store Heddinge Skytteforening
SE
2.000
1.000
Hovedskydning
127348
Lars Hedegaard Larsen
Hillerød Skytteforening
V1
69.000
51.000
Hovedskydning
129925
Christina Lund
Hillerød Skytteforening
V1
47.000
35.000
Hovedskydning
129926
Maiken Heje Nielsen
Hillerød Skytteforening
V3
18.000
13.000
Hovedskydning
60395
Jette Karlsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
V3
36.000
26.000
Hovedskydning
135297
Michael Vedel Thomsen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
30.000
22.000
Hovedskydning
136785
Hannah Weihe Dahl
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
33.000
24.000
Hovedskydning
136784
Paul Grosvenor
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
19.000
14.000
Hovedskydning
135210
Høgni Weihe
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
39.000
29.000
Hovedskydning
136794
Carsten Cat Jensen
Fuglebjerg Skytteforening
V3
58.000
43.000
Hovedskydning
129902
Sussi Andersen
Mullerup Skytteforening
V3
31.000
23.000
Hovedskydning
138296
Kenneth Wilson
Mullerup Skytteforening
V3
38.000
28.000
Hovedskydning
129903
Allan Sørensen
Mullerup Skytteforening
V3
59.000
43.000
Hovedskydning
134474
Torben Kjærulff
Mullerup Skytteforening
V3
49.000
36.000
Hovedskydning
134475
Louise Kjærulff
Mullerup Skytteforening
V3
43.000
32.000
Hovedskydning
138205
Nicolai Hansen
Bellahøj Skytteforening
V3
43.000
32.000
Hovedskydning
138150
Lennart Sejermann Lorentzen
Bellahøj Skytteforening
V3
31.000
23.000
Hovedskydning
V1
54.000
40.000
Hovedskydning
101171
Per Wiemann
Skytteforeningen Pilen af 1927
V1
55.000
40.000
Hovedskydning
91677
Jimmy Ibsen
Hørsholm Pistolforening
SE
33.000
24.000
Hovedskydning
59467
Morten Petersen
Korsør Skytteforening
V1
67.000
49.000
Hovedskydning
137934
Lars Aarup Hansen
Hørsholm Pistolforening
V3
36.000
26.000
Hovedskydning
103840
Henrik Lerfeldt
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
V1
69.000
51.000
Hovedskydning
57359
Johnny Ole Larsen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
V1
67.000
49.000
Hovedskydning
57506
Uffe Nielsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
SE
44.000
32.000
Hovedskydning
86383
Ralf Køhler Nielsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
SE
46.000
34.000
Hovedskydning
121597
Henrik Pedersen
Reerslev Skytteforening
V3
24.000
18.000
Hovedskydning
35750
Bjarne Kyed
Vejle Skytteforening
V2
60.000
44.000
Hovedskydning
138315
Simon Strøh Thomsen
Bellahøj Skytteforening
V3
52.000
38.000
Hovedskydning
135598
Flemming Bak Seger
Store Heddinge Skytteforening
SE
30.000
22.000
Hovedskydning
115896
Emil Strandgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
JUN
62.000
46.000
Hovedskydning
109640
Lasse Strandgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
V3
48.000
35.000
Hovedskydning
56894
Hans-Henrik Hjort-Bak
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V3
57.000
42.000
Hovedskydning
69167
Jørgen Burgaard
Ingeniørernes Skytteforening
SE
16.000
12.000
Hovedskydning
107400
Krzysztof Jurkowski
Greve Skytteforening
V1
66.000
49.000
Hovedskydning
126244
Leif Thrysøe
Svinninge Skytteforening
V2
61.000
45.000
Hovedskydning
83207
Tonny Nielsen
Svinninge Skytteforening
V1
67.000
49.000
Hovedskydning
99785
Patrik Ipsen
Svinninge Skytteforening
V2
53.000
39.000
Hovedskydning
117406
Magnus Juul Nordstrøm
Dalum Skytteforening
V3
36.000
26.000
Hovedskydning
135322
Per Spiegal Johansen
Ballerup Skytteforening
V3
29.000
21.000
Hovedskydning
63993
Per Kristensen
Lynge-Uggeløse If - Skytteafd.
SE
41.000
30.000
Hovedskydning
114010
Torben Espø
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
V3
53.000
39.000
Hovedskydning
57103
Bruno Madsen
Strøby Skytteforening
V3
30.000
22.000
Hovedskydning
128893
Sebastian Budal Jensen
Karsholte Skytteforening
JUN
38.000
28.000
Hovedskydning
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
45.000
33.000
Hovedskydning
87164
Lars Kryger
RI 98 Skytteforening
V3
64.000
47.000
Hovedskydning
121148
Kjeld B. Jensen
Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
V3
58.000
43.000
Hovedskydning
105816
Kenneth Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
V1
71.000
52.000
Hovedskydning
58455
Dan Back Jensen
Fuglebjerg Skytteforening
SE
33.000
24.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
SE
57.000
42.000
Hovedskydning
138493
Magnus Thor Magnusson
Reerslev Skytteforening
V3
35.000
26.000
Hovedskydning
Til toppen