Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Dall Nåleskydning 2019 (TerrænPistol) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
DGI Nordsjælland
DGI Midt- og Vestsjælland
Alle foreninger
Allingåbro Skytteforening
Assentoft Skytteforening
Brønderslev Skytteforening
Dalum Skytteforening
Djurslands PistolKlub
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Grenå Skyttekreds
Hem Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Hobro Egnens Skytteforening
Honum & Omegns Skytteforening
Hørsholm Pistolforening
Ikast Skytteforening
Karup Skytteforening
Klejs-Juelsminde Skytteforening
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
Lind Skytteforening
Pandrup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Skjern Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Skyttelauget Kgs. Lyngby
St. Restrup Idrætsforening
Støvring Skytteforening
Thisted Pistolklub
Vejle Skytteforening
Vester Han Herred Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Ølsted Skytteforening
Ørnhøj Skytteforening
Østbirk Pistol Skytter
Aabenraa Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Århus Pistolklub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
66086
Ejner Nicolaisen
Hørsholm Pistolforening
V1
60.000
46.000
Hovedskydning
116437
Sten Pold
Honum & Omegns Skytteforening
V3
44.000
34.000
Hovedskydning
123557
Klaus Andersen
Honum & Omegns Skytteforening
V3
36.000
28.000
Hovedskydning
13406
Jens Grundvad
Skjern Skytteforening
SE
67.000
52.000
Hovedskydning
18494
Benny Dyrby Pedersen
Djurslands PistolKlub
SE
38.000
29.000
Hovedskydning
115713
Henrik Andersen
Djurslands PistolKlub
V1
62.000
48.000
Hovedskydning
129060
Brian Christensen
Djurslands PistolKlub
V3
40.000
31.000
Hovedskydning
18262
Ivan Jensen
Djurslands PistolKlub
SE
35.000
27.000
Hovedskydning
18474
Bjarne Skibild
Djurslands PistolKlub
SE
54.000
42.000
Hovedskydning
129977
Niels Peter Hviid
Djurslands PistolKlub
V3
49.000
38.000
Hovedskydning
102083
Jørgen Bøgh Jørgensen
Djurslands PistolKlub
V2
52.000
40.000
Hovedskydning
112640
Magnus Degenkolv
Djurslands PistolKlub
V3
29.000
22.000
Hovedskydning
129448
Kitty Holm Obel
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V2
62.000
48.000
Hovedskydning
21143
John Walker
Vejle Skytteforening
SE
59.000
45.000
Hovedskydning
88097
Jørn Rasmussen
Vejle Skytteforening
SE
52.000
40.000
Hovedskydning
115153
Jan Pihl Rasmussen
Vejle Skytteforening
V2
60.000
46.000
Hovedskydning
21521
Dan Hansen
Vejle Skytteforening
V2
45.000
35.000
Hovedskydning
34941
Laurits Herløv
Vejle Skytteforening
SE
44.000
34.000
Hovedskydning
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
V1
70.000
54.000
Hovedskydning
121679
John Christian Gerhauge
Ølsted Skytteforening
V1
67.000
52.000
Hovedskydning
76055
Kim Juul
Ølsted Skytteforening
V3
56.000
43.000
Hovedskydning
134781
Michael Kramer
Ølsted Skytteforening
V3
48.000
37.000
Hovedskydning
20733
Anders Zoffmann
Ølsted Skytteforening
V1
61.000
47.000
Hovedskydning
87302
Bjarne Høj
Skjern Skytteforening
V1
64.000
49.000
Hovedskydning
34726
Knud Erik Müller
Vejle Skytteforening
V3
47.000
36.000
Hovedskydning
V3
58.000
45.000
Hovedskydning
121613
Carsten Jensen
Vejle Skytteforening
V3
33.000
25.000
Hovedskydning
29055
Ebbe Sørensen
Thisted Pistolklub
V1
61.000
47.000
Hovedskydning
92266
Stefan Nielsen
Ribe Skyttekreds
V1
64.000
49.000
Hovedskydning
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
V1
65.000
50.000
Hovedskydning
87303
Alex Høj
Skjern Skytteforening
V3
57.000
44.000
Hovedskydning
82887
Leif Larsen
Hjørring Skytteforening
SE
29.000
22.000
Hovedskydning
11185
Chr. Schultz
Hjørring Skytteforening
SE
32.000
25.000
Hovedskydning
10998
Tom E. Hansen
Hjørring Skytteforening
SE
44.000
34.000
Hovedskydning
90087
John Henry Just Schreiber
Hjørring Skytteforening
SE
28.000
22.000
Hovedskydning
28919
Klaus Steffensen
Thisted Pistolklub
V1
58.000
45.000
Hovedskydning
28747
Poul Erik Bloch
Thisted Pistolklub
V1
54.000
42.000
Hovedskydning
93356
Brian Brix Christiansen
Thisted Pistolklub
V1
54.000
42.000
Hovedskydning
109163
René Mosegaard
Østbirk Pistol Skytter
V1
65.000
50.000
Hovedskydning
85773
Erik Dyhr
Østbirk Pistol Skytter
V3
49.000
38.000
Hovedskydning
97307
Kim S. J. Jensen
Østbirk Pistol Skytter
V1
61.000
47.000
Hovedskydning
127070
Eva Hviid Christensen
Østbirk Pistol Skytter
V3
42.000
32.000
Hovedskydning
128716
Claus Venning
Østbirk Pistol Skytter
V3
51.000
39.000
Hovedskydning
24717
Brian Therkildsen
Århus Pistolklub
V2
56.000
43.000
Hovedskydning
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
V3
63.000
48.000
Hovedskydning
24106
Henrik Kruse Pedersen
Århus Pistolklub
V1
46.000
35.000
Hovedskydning
110818
Peter Wallén
Århus Pistolklub
V3
46.000
35.000
Hovedskydning
111858
Mikael Jensen
Århus Pistolklub
V3
36.000
28.000
Hovedskydning
119518
Anders Lykke Christensen
Skytteklubben DSB/ASF
SE
50.000
38.000
Hovedskydning
133359
Peter Lindequist Madsen
Skytteklubben DSB/ASF
V3
43.000
33.000
Hovedskydning
122103
Henrik Sjang Davidsen
Skytteklubben DSB/ASF
V1
56.000
43.000
Hovedskydning
32164
Michael Brandt
Lind Skytteforening
V2
58.000
45.000
Hovedskydning
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
V1
65.000
50.000
Hovedskydning
122578
Bjarne W. A. Obel
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V3
47.000
36.000
Hovedskydning
86797
Leif Ravn
Hem Skytteforening
SE
49.000
38.000
Hovedskydning
125119
Bent Buus Hansen
Hem Skytteforening
V3
55.000
42.000
Hovedskydning
134797
Kurt Hyldgaard Jensen
Hem Skytteforening
V3
52.000
40.000
Hovedskydning
47330
Anne Sofie Rosenlund
Vissenbjerg Skytteforening
V2
60.000
46.000
Hovedskydning
136697
Mikkel Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
39.000
30.000
Hovedskydning
130273
Martin Tyllesen
Vissenbjerg Skytteforening
V3
37.000
28.000
Hovedskydning
105816
Kenneth Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
V1
68.000
52.000
Hovedskydning
127074
Carsten Rasmussen
Østbirk Pistol Skytter
V3
42.000
32.000
Hovedskydning
81109
John Harry Nielsen
Ørnhøj Skytteforening
SE
59.000
45.000
Hovedskydning
13708
Benjamin Hvarregaard
Pandrup Skytteforening
V2
52.000
40.000
Hovedskydning
13543
Villy Hvarregaard
Pandrup Skytteforening
SE
43.000
33.000
Hovedskydning
134795
Nils Johannes Klitmøller
Pandrup Skytteforening
V3
52.000
40.000
Hovedskydning
126724
Preben John Christensen
Vodskov Skytteforening
SE
31.000
24.000
Hovedskydning
11589
Jens Peter Larsen
Vester Han Herred Skytteforening
SE
61.000
47.000
Hovedskydning
120616
Lisbeth P. Danielsen
Vester Han Herred Skytteforening
V3
31.000
24.000
Hovedskydning
124529
Gunnar Larsen
Vester Han Herred Skytteforening
V3
16.000
12.000
Hovedskydning
17022
Leo Nielsen
Vodskov Skytteforening
SE
56.000
43.000
Hovedskydning
15872
Lars Brix Jensen
Vodskov Skytteforening
V3
41.000
32.000
Hovedskydning
130569
Martin Frost
Vodskov Skytteforening
V3
42.000
32.000
Hovedskydning
32857
Bjarne Jensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
SE
46.000
35.000
Hovedskydning
31374
Søren Andersen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
V2
61.000
47.000
Hovedskydning
32361
Knud Jensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
SE
40.000
31.000
Hovedskydning
32869
Bill Graversgaard
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
V3
49.000
38.000
Hovedskydning
126355
Kenny Sønderborg
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
V1
60.000
46.000
Hovedskydning
89048
Jørn Vestervig Christensen
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
V3
43.000
33.000
Hovedskydning
SE
53.000
41.000
Hovedskydning
121745
Karsten Hornshøj
Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafd
V3
42.000
32.000
Hovedskydning
13216
Henrik Jensen
Støvring Skytteforening
V1
64.000
49.000
Hovedskydning
83743
Casper Juhl Jensen
Støvring Skytteforening
V3
25.000
19.000
Hovedskydning
92887
Dennis Rytter Kjærsgaard
Støvring Skytteforening
V1
49.000
38.000
Hovedskydning
13030
Brian Pedersen
Støvring Skytteforening
V2
46.000
35.000
Hovedskydning
12740
Tina Pedersen
Støvring Skytteforening
V3
29.000
22.000
Hovedskydning
16980
Mick Huus Nielsen
Vodskov Skytteforening
V2
56.000
43.000
Hovedskydning
130373
Kristian Krogh Jensen
Vodskov Skytteforening
V3
45.000
35.000
Hovedskydning
130566
Jacob Larsen
Vodskov Skytteforening
V2
52.000
40.000
Hovedskydning
14851
Carsten Hansen
Vodskov Skytteforening
SE
64.000
49.000
Hovedskydning
105656
Henrik Jensen
Vodskov Skytteforening
V3
22.000
17.000
Hovedskydning
108109
Thomas Bøgh Jensen
Vodskov Skytteforening
JUN
42.000
32.000
Hovedskydning
124178
Palle Holm Christensen
Vodskov Skytteforening
V3
33.000
25.000
Hovedskydning
16155
Max Lauesgaard
Vodskov Skytteforening
V3
43.000
33.000
Hovedskydning
87176
Morten Østergård Pedersen
Brønderslev Skytteforening
V1
56.000
43.000
Hovedskydning
111448
Peter Lange Nielsen
Brønderslev Skytteforening
V3
61.000
47.000
Hovedskydning
111447
Mark Lange Nielsen
Brønderslev Skytteforening
V3
43.000
33.000
Hovedskydning
136177
Ole Hovaldt
Brønderslev Skytteforening
V3
34.000
26.000
Hovedskydning
138353
Rasmus Thomas Bach Larsen
Vester Han Herred Skytteforening
V3
35.000
27.000
Hovedskydning
133694
Marek Krasinski
Vodskov Skytteforening
V3
27.000
21.000
Hovedskydning
109777
Jan Petersen
Hjørring Skytteforening
V2
53.000
41.000
Hovedskydning
11178
Daniel Nielsen
Hjørring Skytteforening
V2
57.000
44.000
Hovedskydning
115779
Martin Nygaard Larsen
Hjørring Skytteforening
V3
39.000
30.000
Hovedskydning
89287
Martin Sonne
Hjørring Skytteforening
V3
48.000
37.000
Hovedskydning
129068
Christian Koch Jensen
Vodskov Skytteforening
V2
50.000
38.000
Hovedskydning
129768
Phillip Koch Jensen
Vodskov Skytteforening
JUN
22.000
17.000
Hovedskydning
126326
Carsten Ræbild Sørensen
Assentoft Skytteforening
V1
59.000
45.000
Hovedskydning
129262
Jesper Greve
Assentoft Skytteforening
V1
46.000
35.000
Hovedskydning
126328
Martin Knudsen
Assentoft Skytteforening
V3
49.000
38.000
Hovedskydning
24741
Henryk Tenenbaum
Skytteklubben DSB/ASF
SE
36.000
28.000
Hovedskydning
43974
Sten Aarestrup
Aabenraa Skytteforening
V1
69.000
53.000
Hovedskydning
25936
Steffen Vejersøe Mogensen
Skytteklubben DSB/ASF
SE
43.000
33.000
Hovedskydning
23209
Henrik Kjeldsen
Skytteklubben DSB/ASF
V2
60.000
46.000
Hovedskydning
23219
Bent Kjeldsen
Skytteklubben DSB/ASF
SE
50.000
38.000
Hovedskydning
31549
Per Jacobsen
Ikast Skytteforening
V3
56.000
43.000
Hovedskydning
134106
Lars Nielsen
Ikast Skytteforening
V3
23.000
18.000
Hovedskydning
87571
Anders Diget
Ikast Skytteforening
V3
23.000
18.000
Hovedskydning
16742
Poul Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
SE
32.000
25.000
Hovedskydning
129739
Ricco Andersen
Grenå Skyttekreds
V2
56.000
43.000
Hovedskydning
105603
Emil Jørgensen
Grenå Skyttekreds
V3
19.000
15.000
Hovedskydning
129490
Mads Frederiksen
Grenå Skyttekreds
V3
50.000
38.000
Hovedskydning
108105
Jesper Eskildsen
Hjørring Skytteforening
V1
42.000
32.000
Hovedskydning
130450
Finn Mose
Dalum Skytteforening
V3
36.000
28.000
Hovedskydning
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
V1
49.000
38.000
Hovedskydning
77605
Helle Meier Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V3
45.000
35.000
Hovedskydning
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
SE
59.000
45.000
Hovedskydning
13489
Bent H. Christensen
Hobro Egnens Skytteforening
V3
47.000
36.000
Hovedskydning
132942
Christian Bonde Larsen
Hobro Egnens Skytteforening
V3
31.000
24.000
Hovedskydning
99370
Brian Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
V3
39.000
30.000
Hovedskydning
99838
Nicki R. M. Jensen
Hobro Egnens Skytteforening
V3
39.000
30.000
Hovedskydning
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
V1
71.000
55.000
Hovedskydning
31855
Thomas Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
V1
62.000
48.000
Hovedskydning
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
V1
67.000
52.000
Hovedskydning
127672
Jacob Walsøe
Klejs-Juelsminde Skytteforening
V3
48.000
37.000
Hovedskydning
25695
Poul Kristiansen
Skytteklubben DSB/ASF
SE
44.000
34.000
Hovedskydning
124653
Henrik D. Thomsen
Aalborg Skyttekreds
V3
54.000
42.000
Hovedskydning
27669
Jens Martin Sørensen
Aalborg Skyttekreds
V1
51.000
39.000
Hovedskydning
124654
Jesper D. Thomsen
Aalborg Skyttekreds
V2
53.000
41.000
Hovedskydning
131611
Hans Erik Tjelum
Aalborg Skyttekreds
V3
58.000
45.000
Hovedskydning
17570
Frank Kristensen
Allingåbro Skytteforening
V3
34.000
26.000
Hovedskydning
132179
Simonia Tjelum
Aalborg Skyttekreds
V3
27.000
21.000
Hovedskydning
132183
Morten M. R. Jensen
Aalborg Skyttekreds
V3
47.000
36.000
Hovedskydning
16520
Chresten Uttrup
Aalborg Skyttekreds
SE
47.000
36.000
Hovedskydning
132260
Lars Bo Bergmos
Aalborg Skyttekreds
V3
55.000
42.000
Hovedskydning
14306
Lars Dyrskjøt
Aalborg Skyttekreds
V3
51.000
39.000
Hovedskydning
17262
Annette Hyldgaard
Aalborg Skyttekreds
SE
48.000
37.000
Hovedskydning
121447
Tim Sloth Johansen
Aalborg Skyttekreds
V3
43.000
33.000
Hovedskydning
13972
Per Damborg
Aalborg Skyttekreds
V3
38.000
29.000
Hovedskydning
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
V1
59.000
45.000
Hovedskydning
14823
Elizabeth Andreasen
Aalborg Skyttekreds
V1
56.000
43.000
Hovedskydning
90554
Lars Mathiasen
Aalborg Skyttekreds
V1
56.000
43.000
Hovedskydning
117271
Signe Vraa Leth
Aalborg Skyttekreds
V3
35.000
27.000
Hovedskydning
103691
Mikkel H. Wendell
Aalborg Skyttekreds
JUN
28.000
22.000
Hovedskydning
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
V3
43.000
33.000
Hovedskydning
130393
Lucas Bjerregaard
Brønderslev Skytteforening
JUN
41.000
32.000
Hovedskydning
35750
Bjarne Kyed
Vejle Skytteforening
V2
58.000
45.000
Hovedskydning
18421
Claus Andersen
Allingåbro Skytteforening
V2
51.000
39.000
Hovedskydning
Til toppen