Landsmesterskab 2019 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
70267 Kim Nielsen Hellerup Skyde Selskab V1H4 241.0 241.0 Hovedskydning
70267 Kim Nielsen Hellerup Skyde Selskab V1H4 240.0 240.0 Mesterskab
111972 Ole Breum Skytteforeningen Pilen af 1927 V2H1 281.0 281.0 Hovedskydning
111972 Ole Breum Skytteforeningen Pilen af 1927 V2H1 263.0 263.0 Mesterskab
104723 Tom Jensen Hellerup Skyde Selskab V1H4 222.0 222.0 Hovedskydning
129529 Stig Nebbelunde Hellerup Skyde Selskab V1H4 219.0 219.0 Hovedskydning
111973 Søren Toldal RI 98 Skytteforening V2H1 256.0 256.0 Hovedskydning
111973 Søren Toldal RI 98 Skytteforening V2H1 256.0 256.0 Mesterskab
98769 Max Emil Perl Hellerup Skyde Selskab V1H2 254.0 254.0 Hovedskydning
98769 Max Emil Perl Hellerup Skyde Selskab V1H2 267.0 267.0 Mesterskab
70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug V2H1 274.0 274.0 Hovedskydning
70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug V2H1 269.0 269.0 Mesterskab
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V2H1 269.0 269.0 Hovedskydning
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V2H1 264.0 264.0 Mesterskab
92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V2H1 256.0 256.0 Hovedskydning
92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V2H1 259.0 259.0 Mesterskab
137167 Jeanett Wickstrøm Københavns Amts Skyttelaug V1H2 270.0 270.0 Hovedskydning
137167 Jeanett Wickstrøm Københavns Amts Skyttelaug V1H2 251.0 251.0 Mesterskab
130908 Sigurd W. F. Ekberg Københavns Amts Skyttelaug BK 109.0 109.0 Hovedskydning
130908 Sigurd W. F. Ekberg Københavns Amts Skyttelaug BK 82.0 82.0 Mesterskab
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug S2H1 263.0 263.0 Hovedskydning
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug S2H1 267.0 267.0 Mesterskab
106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug S2H2 193.0 193.0 Hovedskydning
106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug S2H2 215.0 215.0 Mesterskab
99127 Pilar á Porta Akademisk Skytteforening V2H2 237.0 237.0 Hovedskydning
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening V2H2 212.0 212.0 Hovedskydning
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening V2H2 194.0 194.0 Mesterskab
132465 Pernille Juhl Skytteforeningen Krudttønden V2H2 230.0 230.0 Hovedskydning
132465 Pernille Juhl Skytteforeningen Krudttønden V2H2 243.0 243.0 Mesterskab
131695 Per Søndergaard Boll Akademisk Skytteforening V2H1 253.0 253.0 Hovedskydning
131695 Per Søndergaard Boll Akademisk Skytteforening V2H1 269.0 269.0 Mesterskab
117866 Henrik Rommel Skytteforeningen Krudttønden V2H1 262.0 262.0 Hovedskydning
117866 Henrik Rommel Skytteforeningen Krudttønden V2H1 232.0 232.0 Mesterskab
95015 Lars Hartmann Akademisk Skytteforening V1H3 257.0 257.0 Hovedskydning
95015 Lars Hartmann Akademisk Skytteforening V1H3 249.0 249.0 Mesterskab
136505 Søren Troelsen Skytteforeningen Krudttønden V2H2 245.0 245.0 Hovedskydning
136505 Søren Troelsen Skytteforeningen Krudttønden V2H2 206.0 206.0 Mesterskab
132464 Meelis Tikk Skytteforeningen Krudttønden V2H1 262.0 262.0 Hovedskydning
132464 Meelis Tikk Skytteforeningen Krudttønden V2H1 249.0 249.0 Mesterskab
131509 Andreas C. L. Nielsen Skytteforeningen Krudttønden V2H2 192.0 192.0 Hovedskydning
131509 Andreas C. L. Nielsen Skytteforeningen Krudttønden V2H2 224.0 224.0 Mesterskab
119793 Frederik Hannibal Akademisk Skytteforening V1H3 254.0 254.0 Hovedskydning
119793 Frederik Hannibal Akademisk Skytteforening V1H3 258.0 258.0 Mesterskab
125474 Jacek Slazak Akademisk Skytteforening V2H2 221.0 221.0 Hovedskydning
125474 Jacek Slazak Akademisk Skytteforening V2H2 207.0 207.0 Mesterskab
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening V1H4 230.0 230.0 Hovedskydning
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening V1H4 214.0 214.0 Mesterskab
111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening V2H2 261.0 261.0 Hovedskydning
111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening V2H2 257.0 257.0 Mesterskab
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening V2H1 261.0 261.0 Hovedskydning
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening V2H1 268.0 268.0 Mesterskab
136931 Chengkang Li Akademisk Skytteforening V2H2 247.0 247.0 Hovedskydning
136931 Chengkang Li Akademisk Skytteforening V2H2 246.0 246.0 Mesterskab
124701 Kristijan Vukovic Akademisk Skytteforening V2H2 260.0 260.0 Hovedskydning
124701 Kristijan Vukovic Akademisk Skytteforening V2H2 216.0 216.0 Mesterskab
23179 Rasmus Salmon Akademisk Skytteforening V2H2 241.0 241.0 Hovedskydning
23179 Rasmus Salmon Akademisk Skytteforening V2H2 254.0 254.0 Mesterskab
123855 Isabel Berg Akademisk Skytteforening V2H2 238.0 238.0 Hovedskydning
123855 Isabel Berg Akademisk Skytteforening V2H2 227.0 227.0 Mesterskab
91320 Mikkel Reple Jannerup Skytteforeningen Krudttønden V2H1 277.0 277.0 Hovedskydning
91320 Mikkel Reple Jannerup Skytteforeningen Krudttønden V2H1 277.0 277.0 Mesterskab
136923 Christian Biro-Sørensen Akademisk Skytteforening V2H2 106.0 106.0 Hovedskydning
120683 Tobias Hasselby Kjøbenhavns Skytteforening V1H3 242.0 242.0 Hovedskydning
120683 Tobias Hasselby Kjøbenhavns Skytteforening V1H3 238.0 238.0 Mesterskab
120655 Ken Dorn Hansen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 236.0 236.0 Hovedskydning
120655 Ken Dorn Hansen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 239.0 239.0 Mesterskab
128195 Memis Batak Kjøbenhavns Skytteforening V1H3 258.0 258.0 Hovedskydning
128195 Memis Batak Kjøbenhavns Skytteforening V1H3 246.0 246.0 Mesterskab
128175 Annette Thorup Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 240.0 240.0 Hovedskydning
128175 Annette Thorup Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 243.0 243.0 Mesterskab
112365 John Nørholm Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 159.0 159.0 Hovedskydning
112365 John Nørholm Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 167.0 167.0 Mesterskab
135338 Abraham Gaaei Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 213.0 213.0 Hovedskydning
135338 Abraham Gaaei Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 202.0 202.0 Mesterskab
70312 René R. Hansen Kjøbenhavns Skytteforening V1H2 252.0 252.0 Hovedskydning
125113 Frantz Andersen Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 220.0 220.0 Mesterskab
125113 Frantz Andersen Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 228.0 228.0 Hovedskydning
90604 Christian Skov Landgreen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 216.0 216.0 Mesterskab
90604 Christian Skov Landgreen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 218.0 218.0 Hovedskydning
101709 Rato Pavlovic Kjøbenhavns Skytteforening V2H2 217.0 217.0 Mesterskab
101709 Rato Pavlovic Kjøbenhavns Skytteforening V2H2 206.0 206.0 Hovedskydning
101706 Steen-Erik Christensen Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 224.0 224.0 Mesterskab
101706 Steen-Erik Christensen Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 253.0 253.0 Hovedskydning
56004 Jakob Armand Skytte Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 224.0 224.0 Mesterskab
56004 Jakob Armand Skytte Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 217.0 217.0 Hovedskydning

Til toppen