| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

TerrænPistol - Klasse JUN

1 118403 Nicklas Daugaard Vejle Skytteforening 26/11

TerrænPistol - Klasse V1

1 36252 Richard Davis Lind Skytteforening 75/35
2 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening 73/34
3 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening 73/34
4 109163 René Mosegaard Østbirk Pistol Skytter 73/34
4 122103 Henrik Sjang Davidsen Skytteklubben DSB/ASF 73/34
6 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening 72/34
7 89032 Aske Spanggaard Haderup Skytteforening 71/33
8 20999 Mick Pedersen Horsens Skyttekreds 70/33
9 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds 70/33
10 19104 Kim Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening 69/32
11 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening 69/32
12 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening 68/32
13 13216 Henrik Jensen Støvring Skytteforening 67/31
14 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening 66/31
15 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 65/30
15 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds 65/30
17 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 64/30
18 89684 Jes Spanggaard Haderup Skytteforening 63/30
19 20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening 63/30
20 129262 Jesper Greve Assentoft Skytteforening 63/29
21 27669 Jens Martin Sørensen Aalborg Skyttekreds 61/28
22 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening 60/29
23 126355 Kenny Sønderborg Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 58/28
24 97307 Kim S. J. Jensen Østbirk Pistol Skytter 57/27
25 14823 Elizabeth Andreasen Aalborg Skyttekreds 57/26
26 128868 Tue Christensen Østbirk Pistol Skytter 52/23

TerrænPistol - Klasse V2

1 19102 Kirsten Malene Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening 73/34
2 129739 Ricco Andersen Grenå Skyttekreds 70/33
3 24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub 69/32
4 13708 Benjamin Hvarregaard Pandrup Skytteforening 68/33
5 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 66/32
6 21173 Jan Pedersen Horsens Skyttekreds 64/30
7 31973 René Sloth Kandelsdorff Lind Skytteforening 61/29
8 123694 Jens Peder Jørgensen Horsens Skyttekreds 61/28
9 103995 Kenn Sandberg Horsens Skyttekreds 59/29
10 115153 Jan Pihl Rasmussen Vejle Skytteforening 59/28
11 23209 Henrik Kjeldsen Skytteklubben DSB/ASF 58/27
12 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby 58/26
13 31374 Søren Andersen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 57/26
14 21521 Dan Hansen Vejle Skytteforening 51/23
15 13266 Steen Laursen Nordjysk Historisk Skytteforening 50/23
16 131265 Stig Pedersen Tjørring IF Skytteafdeling 24/11

TerrænPistol - Klasse V3

1 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening 69/32
2 132260 Lars Bo Bergmos Aalborg Skyttekreds 68/32
3 105603 Emil Jørgensen Grenå Skyttekreds 67/32
4 135512 Rasmus Danielsen Sportsskytterne Frederikshavn 62/30
5 22736 Allan Nielsen Silkeborg Skyttekreds 62/29
6 87303 Alex Høj Skjern Skytteforening 61/29
7 128962 David Skrostrup Nielsen Ølsted Skytteforening 61/29
8 30772 Niels Møller Tjørring IF Skytteafdeling 60/28
9 114325 Torben Jensen Tjørring IF Skytteafdeling 60/25
10 99370 Brian Jensen Hobro Egnens Skytteforening 59/28
11 26999 Peter B. Johansen Karby Skyttekreds 58/28
12 134822 Dennis Funder Assentoft Skytteforening 58/27
13 31549 Per Jacobsen Ikast Skytteforening 58/27
14 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening 58/27
15 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening 58/25
16 10560 Henrik Jensen Sportsskytterne Frederikshavn 56/26
17 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening 55/26
18 105678 Kurt Pedersen Hobro Egnens Skytteforening 55/26
19 129060 Brian Christensen Djurslands PistolKlub 55/26
20 126328 Martin Knudsen Assentoft Skytteforening 54/26
21 128813 Sten Andersen Ølsted Skytteforening 54/24
22 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter 52/24
23 13489 Bent H. Christensen Hobro Egnens Skytteforening 52/24
24 99838 Nicki R. M. Jensen Hobro Egnens Skytteforening 51/23
25 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening 50/24
26 107424 Michael Krog Silkeborg Skyttekreds 49/24
27 134795 Nils Johannes Klitmøller Pandrup Skytteforening 48/23
28 121745 Karsten Hornshøj Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 48/21
29 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening 47/22
30 133359 Peter Lindequist Madsen Skytteklubben DSB/ASF 47/22
31 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening 47/19
32 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 46/20
33 137208 Jesper Liberg Ølsted Skytteforening 45/22
34 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening 44/21
35 138353 Rasmus Thomas Bach Larsen Vester Han Herred Skytteforening 43/19
36 129977 Niels Peter Hviid Djurslands PistolKlub 42/20
37 136697 Mikkel Andersen Vissenbjerg Skytteforening 42/15
38 138595 KLAUS HØGFELDT Hansen Engesvang Skyttekreds 41/19
39 118857 Erik Jakobsen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 41/19
40 32869 Bill Graversgaard Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 40/20
41 138508 Martin Velbæk Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 35/17
42 112643 Svend Erik Stubkjær Ikast Skytteforening 33/15
43 87571 Anders Diget Ikast Skytteforening 32/13
44 132942 Christian Bonde Larsen Hobro Egnens Skytteforening 29/14
45 94302 Mathias Havn Sørensen Silkeborg Skyttekreds 28/14
46 130450 Finn Mose Dalum Skytteforening 26/12
47 140428 Lasse Mølgaard Engesvang Skyttekreds 26/12
48 134743 Ane Catrine Schultz Assentoft Skytteforening 25/12
49 134106 Lars Nielsen Ikast Skytteforening 25/09
50 120616 Lisbeth P. Danielsen Vester Han Herred Skytteforening 23/09
51 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening 22/11
52 118404 Allan Daugaard Vejle Skytteforening 20/10
53 106743 Neel Mühldorff Sandberg Horsens Skyttekreds 20/08
54 83743 Casper Juhl Jensen Støvring Skytteforening 19/09
55 136810 Thomas Hansen Engesvang Skyttekreds 19/09
56 21889 Freddy Pedersen Silkeborg Skyttekreds 16/08
57 126472 Michael Grosche Madsen Djurslands PistolKlub 14/07
58 124529 Gunnar Larsen Vester Han Herred Skytteforening 2/01

TerrænPistol - Klasse SE

1 36861 Finn Nielsen Ørnhøj Skytteforening 72/34
2 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 71/34
3 21143 John Walker Vejle Skytteforening 67/31
4 11589 Jens Peter Larsen Vester Han Herred Skytteforening 65/31
5 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening 64/29
6 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 63/30
7 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub 63/29
8 32050 Ove Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 62/29
9 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 61/29
10 92714 Stig Stendrup Hobro Egnens Skytteforening 60/28
11 31414 Ivan Kristensen Engesvang Skyttekreds 57/27
12 31381 Poul Arne Sørensen Engesvang Skyttekreds 53/25
13 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening 53/25
14 13543 Villy Hvarregaard Pandrup Skytteforening 52/25
15 23219 Bent Kjeldsen Skytteklubben DSB/ASF 51/24
16 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening 49/24
17 36788 Merete Agentoft Ørnhøj Skytteforening 49/23
18 25936 Steffen V Mogensen Skytteklubben DSB/ASF 48/22
19 31423 Erik A. Christensen Engesvang Skyttekreds 48/22
20 32361 Knud Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling 47/21
21 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening 45/20
22 34941 Laurits Herløv Vejle Skytteforening 41/19
23 90255 Preben Troelsen Lind Skytteforening 39/15
24 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub 37/16
25 18262 Ivan Jensen Djurslands PistolKlub 36/16
26 119518 Anders Lykke Christensen Skytteklubben DSB/ASF 35/16
27 134511 Alex Rasmussen Klejs-Juelsminde Skytteforening 34/16
28 129255 Dorthe Løvig Lind Skytteforening 27/13
29 71901 Tony Nobis Engesvang Skyttekreds 27/12
30 126724 Preben John Christensen Vodskov Skytteforening 26/09

Til toppen