| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK1

1 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 200/14 200/17 400/31
2 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/05 196/08 392/13

Riffel, 50m - Mesterskab BK2

1 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 190/06 188/02 378/08
2 121428 John Bundgaard Pedersen Silkeborg Skyttekreds 190/06 181/04 371/10

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 135085 Max Nøkleby Rønde Silkeborg Skyttekreds 194/08 197/05 391/13
2 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 193/05 187/05 380/10
3 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/03 189/08 376/11
4 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 178/04 180/00 358/04
5 134752 Frederik Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 183/02 174/01 357/03
6 136728 Asmus Holting Silkeborg Skyttekreds 171/01 174/00 345/01
7 137661 Magnus Søby Silkeborg Skyttekreds 167/01 176/05 343/06

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 126232 Daniel Klærke Silkeborg Skyttekreds 199/07 190/03 389/10
2 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/04 194/09 388/13

Riffel, 50m - Mesterskab VS1

1 28245 Louise Madsen Viborg Skytteforening 199/13 197/10 396/23
2 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 195/09 198/10 393/19

Riffel, 50m - Mesterskab VS3

1 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 187/04 192/06 379/10
2 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds 185/03 184/02 369/05
3 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 166/00 176/03 342/03

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 199/09 198/08 397/17
2 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 198/07 196/07 394/14
3 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 196/12 197/11 393/23
4 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 196/07 197/09 393/16
5 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 196/06 197/07 393/13
6 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 196/09 196/10 392/19
7 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/09 195/06 391/15
8 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 194/07 194/05 388/12
9 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 190/05 189/04 379/09

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/07 195/06 389/13
2 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 190/03 197/09 387/12
3 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/07 193/05 385/12
4 21497 Thorvald Ellehede Ry-Emborg Skytteforening 187/05 192/05 379/10
5 21443 Jørgen Olesen Ry-Emborg Skytteforening 188/04 190/03 378/07
6 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 190/01 186/01 376/02
7 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 191/06 185/02 376/08
8 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds 178/04 180/03 358/07

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ1

1 91753 Peter Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/15 200/10 398/25
2 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 198/09 199/12 397/21
2 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09 199/12 397/21
4 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 199/09 198/06 397/15
5 21417 Morten Christensen Ry-Emborg Skytteforening 200/07 197/10 397/17
6 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 197/08 198/08 395/16
7 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 196/09 198/09 394/18
8 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/11 194/06 392/17
9 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05 195/08 387/13

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ2

1 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/05 195/10 393/15
2 110909 Carsten Mikkelsen Ry-Emborg Skytteforening 191/07 190/01 381/08
3 22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 187/04 191/08 378/12
4 90819 Anita Christensen Ry-Emborg Skytteforening 188/00 183/02 371/02
5 138346 Per Friis Persson Silkeborg Skyttekreds 175/02 180/04 355/06

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 138347 Niclas Persson Silkeborg Skyttekreds 182/02 117/01 299/03

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 200/14
2 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/05

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 190/06
1 121428 John Bundgaard Pedersen Silkeborg Skyttekreds 190/06

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 135085 Max Nøkleby Rønde Silkeborg Skyttekreds 194/08
2 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 193/05
3 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/03
4 134752 Frederik Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 183/02
5 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 178/04
6 136728 Asmus Holting Silkeborg Skyttekreds 171/01
7 137661 Magnus Søby Silkeborg Skyttekreds 167/01

Riffel, 50m - Klasse J2

1 126232 Daniel Klærke Silkeborg Skyttekreds 199/07
2 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/04

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 28245 Louise Madsen Viborg Skytteforening 199/13
2 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 195/09

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 187/04
2 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds 185/03
3 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 166/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 199/09
2 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 198/07
3 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 196/12
4 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/09
4 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 196/09
6 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 196/07
7 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 196/06
8 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 194/07
9 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 190/05
10 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 190/04

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/07
2 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/07
3 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 191/06
4 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 190/03
5 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 190/01
6 21443 Jørgen Olesen Ry-Emborg Skytteforening 188/04
7 21497 Thorvald Ellehede Ry-Emborg Skytteforening 187/05
8 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds 178/04

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 21417 Morten Christensen Ry-Emborg Skytteforening 200/07
2 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 199/09
3 91753 Peter Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/15
4 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/11
5 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 198/09
5 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09
7 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 197/08
8 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 196/09
9 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/05
2 110909 Carsten Mikkelsen Ry-Emborg Skytteforening 191/07
3 90819 Anita Christensen Ry-Emborg Skytteforening 188/00
4 22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 187/04
5 138346 Per Friis Persson Silkeborg Skyttekreds 175/02

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 138347 Niclas Persson Silkeborg Skyttekreds 182/02

Til toppen