| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

TerrænPistol - Klasse JUN

1 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening 71/33
2 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds 48/16
3 130195 Line Sørensen Haue Lunde Sg&I 35/14
4 129928 Casper Husman Lunde Sg&I 15/07

TerrænPistol - Klasse V1

1 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening 75/35
1 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening 75/35
3 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds 74/35
3 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening 74/35
5 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening 74/34
6 109163 Rene Mosegaard Østbirk Pistol Skytter 73/34
7 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening 73/34
8 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds 72/34
9 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening 72/34
10 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening 71/34
11 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter 71/34
12 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 71/33
13 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening 71/33
14 20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening 70/33
15 129239 Ronnie Schou Andersen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter 70/33
16 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug 70/33
17 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening 70/33
18 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening 70/32
19 127099 Jeppe Jensen Strøby Skytteforening 68/33
20 20999 Mick Pedersen Horsens Skyttekreds 68/32
21 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 67/33
22 127348 Lars Hedegaard Larsen Hillerød Skytteforening 67/31
23 76128 Kenneth Aa. Bjørnsholm Vissenbjerg Skytteforening 67/31
24 89032 Aske Spanggaard Haderup Skytteforening 67/31
25 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 66/31
26 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening 62/30
27 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 61/28
28 115153 Jan Pihl Rasmussen Vejle Skytteforening 59/28
29 89684 Jes Spanggaard Haderup Skytteforening 58/27
30 51937 Michael D. Buch Odense Skyttekreds 58/27

TerrænPistol - Klasse V2

1 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening 71/34
2 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening 66/31
3 21521 Dan Hansen Vejle Skytteforening 66/31
4 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 64/30
5 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening 64/30
6 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening 63/30
7 115663 Tommy Brandt Skytteforeningen Af 1949 63/30
8 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening 62/29
9 105886 Henrik Auken Århus Pistolklub 60/28
10 123694 Jens Peder Jørgensen Horsens Skyttekreds 59/28
11 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949 57/27
12 21173 Jan Pedersen Horsens Skyttekreds 57/27
13 81303 Peder Rahbek Østergaard Midtfyns Pistolskytteforening 52/26
14 69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 51/24
15 20400 Jørgen S. Petersen Vissenbjerg Skytteforening 47/22

TerrænPistol - Klasse V3

1 88094 Tobias Loholt Korsør Skytteforening 72/34
2 44812 Hanne Kathrine Petersen Rudkøbing Skyttekreds 68/32
3 127338 Anja Høll Greisen Farum Skytteforening 67/32
4 115209 Martin Carlsen Odense Skyttekreds 67/32
5 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I 67/32
6 67586 Kenneth Lagoni Olsen Farum Skytteforening 66/31
7 110860 Jakob Jensen Lunde Sg&I 65/30
8 96343 Niels Bank Simonsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 64/31
9 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug 63/30
10 79122 Bjarne Kristensen Reerslev Skytteforening 63/29
11 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening 62/30
12 52034 Flemming Buch Odense Skyttekreds 62/30
13 137889 Martin Noer Larsen Midtfyns Pistolskytteforening 61/29
14 121279 Anders B. Gammeltoft-Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter 61/29
15 106008 Søren Nyborg Hansen Krarup/Espe Skydning 60/29
16 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening 60/28
17 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening 60/28
18 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening 59/28
19 56894 Hans-Henrik Hjort-Bak Fløng-Hedehusene Skytteforening 57/27
20 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening 56/28
21 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening 56/26
22 94074 Michael Christensen Herfølge Skytteforening 56/26
23 59742 Henrik Korngaard Strøby Skytteforening 55/27
24 131879 Jørgen Damborg Sorø Skytteforening 55/26
25 127074 Carsten Rasmussen Østbirk Pistol Skytter 54/26
26 136078 Lars Brændegaard Hansen Lunde Sg&I 54/26
27 128897 Torben Nielsen Ølsted Skytteforening 54/26
28 47262 Kim Bech Odense Skyttekreds 54/25
29 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening 54/25
30 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening 54/25
31 115501 Jens Mathiesen Odense Pistol Skytte Forening 53/26
32 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds 53/26
33 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening 53/22
34 116746 Heinz Fischer Horsens Skyttekreds 52/25
35 105868 Jimmy Nielsen Kullerup/Refsvindinge If. 49/24
36 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter 49/21
37 102006 Bjarne Svendsen Herfølge Skytteforening 48/23
38 48838 Mogens Henriksen Kullerup/Refsvindinge If. 48/23
39 52945 Hans Henrik Jensen Odense Skyttekreds 46/22
40 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening 46/21
41 101733 Bo Preston Andersen Odense Pistol Skytte Forening 46/20
42 139036 Martin Jul Engesvang Skyttekreds 45/22
43 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening 45/22
44 55399 Peter R Hemmingsen Foxgaard RI 98 Skytteforening 45/21
45 45770 John Amdi Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening 45/20
46 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 45/17
47 99386 Claus Ole Rasmussen Rudkøbing Skyttekreds 44/22
48 100361 Poul Faxø Odense Pistol Skytte Forening 42/19
49 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening 42/17
50 133981 Robert Lambert Johnsen Kjøbenhavns Skytteforening 42/17
51 111471 Erol Altinok Dalum Skytteforening 41/19
52 136697 Mikkel Andersen Vissenbjerg Skytteforening 41/18
53 126656 Steen Rasch Ølsted Skytteforening 41/18
54 131158 Morten Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds 39/16
55 130289 Jonny Grønfeldt Hansen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 38/19
56 111470 Hayrettin Ari Dalum Skytteforening 37/16
57 10216 Peter Andersen Kullerup/Refsvindinge If. 36/17
58 107164 Keld Winther Andreasen Odense Skyttekreds 32/13
59 102026 Steen Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 31/15
60 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening 31/15
61 135936 Dan Rene Nielsen Herfølge Skytteforening 31/13
62 136810 Thomas Hansen Engesvang Skyttekreds 29/12
63 130450 Finn Mose Dalum Skytteforening 27/13
64 51895 Preben Bremholm Odense Skyttekreds 20/09
65 45192 Bjarne Madsen Rudkøbing Skyttekreds 14/07
66 109471 Betina F. Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 8/04

TerrænPistol - Klasse SE

1 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening 71/33
2 113996 Jens Skov Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter 69/33
3 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening 68/33
4 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening 64/30
5 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening 63/28
6 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening 62/29
7 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 60/28
8 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 58/28
9 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening 58/28
10 54957 Carsten F. Petersen Holmegaard Skytteforening 53/25
11 134511 Alex Rasmussen Klejs-Juelsminde Skytteforening 52/23
12 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening 50/24
13 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening 49/24
14 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 48/24
15 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening 46/21
16 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening 40/19
17 122716 Dorte Nielsen Holmegaard Skytteforening 39/14
18 34941 Laurits Herløv Vejle Skytteforening 36/17
19 39413 Ejlif B. Christensen Alslev Skytteforening 34/17

Til toppen