| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK1

1 110291 Henriette Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/15 200/14 400/29
2 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 200/14 200/12 400/26
3 128487 Bertil Vinther Krag Bullerup Skyttekreds 200/11 200/13 400/24
4 133365 Jørgen Christian Helms Dalgaard Samsø Skytteforening 199/11 200/16 399/27
5 128820 Amalie Mogensen Jensen Højby Skytteforening 199/13 199/11 398/24
6 128063 Nikoline Bak Nielsen Sjørring Skytteforening 199/10 199/07 398/17
7 117498 Christoffer Jensen Thisted Skyttekreds 197/11 200/12 397/23
8 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 197/05 200/10 397/15
9 127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening 198/11 199/12 397/23
10 116783 Mads Egeberg Gjelstrup Vejle Skytteforening 199/08 198/08 397/16
11 115852 Lukas Jensen Samsø Skytteforening 200/09 197/07 397/16
12 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 197/12 199/08 396/20
13 137465 Anna Victoria Dohn Rix Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/08 199/10 396/18
14 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 198/10 198/13 396/23
15 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 196/10 199/10 395/20
16 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 197/09 198/12 395/21
17 120875 Casper Snedker Karby Skyttekreds 197/11 198/09 395/20
18 136376 Daniel Nielsen Glud Skytteforening 197/11 198/08 395/19
19 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 197/07 198/05 395/12
20 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Helle Skytteforening 196/11 198/13 394/24
21 120708 Nefer Sofia Mondrup Samsø Skytteforening 197/07 197/08 394/15
22 132396 Mikkeline vibe Christensen Helle Skytteforening 197/09 197/05 394/14
23 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 195/06 198/09 393/15
24 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 195/06 198/07 393/13
25 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 200/09 193/07 393/16
26 122679 Madeleine Liv Larsen Bullerup Skyttekreds 196/09 196/09 392/18
27 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/04 198/04 391/08
28 125878 Mads Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/05 196/05 391/10
29 133795 Laura Holm Jensen Kjellerup Skytteforening 196/08 195/03 391/11
30 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/09 195/10 390/19
31 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 193/04 195/10 388/14
32 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/08 192/08 387/16
33 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/07 192/07 387/14
34 129784 Annebell Chen Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/06 194/07 386/13
35 118982 Jonas Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 187/07 196/07 383/14

Riffel, 50m - Mesterskab BK2

1 136694 Annabelle Borved Viborg Skytteforening 198/09 199/14 397/23
2 129892 Jonas Bøgelund Mortensen Vejle Skytteforening 197/07 199/13 396/20
3 135552 Mia Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/11 197/10 395/21
4 137690 William Hesel Rasmussen Højby Skytteforening 198/09 197/05 395/14
5 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 196/04 197/06 393/10
6 135920 Freya Poulsen Helle Skytteforening 198/11 195/02 393/13
7 135836 Tobias Davidsen Viborg Skytteforening 196/09 196/07 392/16
8 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 194/10 197/13 391/23
9 131034 Mikkel Molnit Thisted Skyttekreds 194/06 197/11 391/17
10 137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening 196/09 195/10 391/19
11 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 193/09 197/08 390/17
12 135768 Magnus Christiansen Vejle Skytteforening 193/07 197/06 390/13
13 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 196/08 194/04 390/12
14 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 192/05 196/08 388/13
15 127125 Jamie Køller Vejrum Randers Skyttekreds 194/08 193/04 387/12
16 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 193/06 192/02 385/08
17 132695 Daniela Plath Broagerlands Skytteforening 193/06 191/06 384/12
18 131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening 194/09 190/08 384/17
19 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 188/02 193/08 381/10
20 138749 Mathias Guldberg Bang Vejle Skytteforening 190/07 191/03 381/10
21 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 184/01 196/08 380/09
22 135344 Maya Worm Christensen Boddum-Ydby Skytteforening 190/05 190/05 380/10
23 135085 Max Nøkleby Rønde Silkeborg Skyttekreds 186/03 190/02 376/05
24 110150 Birk Mortensen Østerild Skytteforening 187/04 187/02 374/06
25 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 189/02 182/00 371/02
26 129838 Danni Berthelsen Vejle Skytteforening 188/04 182/01 370/05

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 131054 Tristan Jessen Samsø Skytteforening 199/14 200/13 399/27
2 124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening 196/12 197/08 393/20
3 125011 Søren Hedegaard Vojens Skytteforening 196/09 197/09 393/18
4 115656 Magnus Mikkelsen Karby Skyttekreds 194/04 197/04 391/08
5 136163 Markus Sandberg Randers Skyttekreds 195/03 194/09 389/12
6 136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening 197/11 192/05 389/16
7 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 194/07 194/05 388/12
8 135858 Matias Ligaard Skytteklubben DSB/ASF 193/05 193/10 386/15
9 138693 Jasmin K. Veirum Randers Skyttekreds 190/04 195/06 385/10
10 136732 Iben Lauridsen Vojens Skytteforening 194/05 188/05 382/10
11 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/04 191/01 380/05
12 136894 Tino B. R. Pedersen Randers Skyttekreds 190/01 190/01 380/02
13 136753 Alexander Grosen Samsø Skytteforening 187/05 191/05 378/10
14 127818 Kasper Skjøt Larsen Ribe Skyttekreds 188/06 187/04 375/10
15 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 186/04 188/03 374/07
16 138615 Nicholas Friis Møller Randers Skyttekreds 188/05 186/03 374/08
17 138911 Lars Klemmesen Østerild Skytteforening 189/04 184/03 373/07
18 137385 Michael Kruse Randers Skyttekreds 185/01 187/04 372/05
19 137086 Patrick Gert Nielsen Østerild Skytteforening 189/05 178/01 367/06
20 136313 Magnus Holmgaard Thuesen Klejs-Juelsminde Skytteforening 189/04 178/01 367/05
21 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 190/02 177/03 367/05
22 135301 Marco Kjærgård Karby Skyttekreds 175/00 186/04 361/04
23 131279 Celina Hattesen Broagerlands Skytteforening 178/03 182/03 360/06
24 136904 Celina Albrechtsen Broagerlands Skytteforening 180/01 178/01 358/02
25 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/06 171/00 358/06
26 138473 Kimmy Wolff Hansen Broagerlands Skytteforening 159/00 173/02 332/02
27 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 166/00 159/00 325/00
28 135300 Mads Kjærgård Karby Skyttekreds 159/01 159/00 318/01
29 135267 Morten Winther Ribe Skyttekreds 154/02 145/01 299/03

Riffel, 50m - Mesterskab J1

1 101490 Christoffer Røjkjær Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/10 200/11 400/21
2 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds 200/16 199/12 399/28
3 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13 199/14 399/27
4 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 199/17 199/15 398/32
5 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/15 199/15 398/30
6 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10 199/09 398/19
7 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 197/09 200/08 397/17
8 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 198/10 199/09 397/19
9 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 199/09 198/10 397/19
10 112684 Jonas Nørgård Karby Skyttekreds 197/09 197/12 394/21
11 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 198/09 196/06 394/15
12 115451 Magnus Sønderskov Nielsen Thisted Skyttekreds 193/05 199/10 392/15
13 114363 Jacob Mortensen Samsø Skytteforening 195/07 197/10 392/17
14 98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup Vejle Skytteforening 196/06 196/10 392/16
15 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 194/08 195/05 389/13

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 197/10 199/09 396/19
2 101491 Gustav Røjkjær Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/09 198/08 396/17
3 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 195/05 200/09 395/14
4 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 196/10 198/08 394/18
5 95321 Amalie Birk D. Sørensen Karby Skyttekreds 195/09 198/08 393/17
6 130690 Jonas Schockert Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/09 196/07 393/16
7 129785 Valther Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/07 198/11 392/18
8 101420 Mads Larsen Glöss Karby Skyttekreds 196/10 196/04 392/14
9 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 195/09 196/05 391/14
10 124958 Karl Kristian Sixhøj Nielsen Thisted Skyttekreds 196/08 195/07 391/15
11 130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening 195/05 195/07 390/12
12 109499 Marie Alstrup Karby Skyttekreds 196/06 194/08 390/14
13 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 193/04 196/06 389/10
14 125877 Frederik Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/09 194/03 389/12
15 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 195/06 194/04 389/10
16 135973 Tim Wohlert Ahlquist Vejle Skytteforening 195/07 193/06 388/13
17 114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening 195/05 193/05 388/10
18 129839 Nicolai H. Christensen Vejle Skytteforening 191/05 196/06 387/11
19 130631 Alexander B. E. J. Andersen Kjellerup Skytteforening 194/02 191/08 385/10
20 118983 Jacob Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 190/05 193/05 383/10
21 115450 Christian Filtenborg Brogaard Thisted Skyttekreds 192/06 190/05 382/11
22 122757 Johannes Bak Nielsen Sjørring Skytteforening 194/10 186/08 380/18

Riffel, 50m - Mesterskab VS1

1 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 200/11 198/08 398/19
2 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 193/07 200/11 393/18
3 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 195/05 198/08 393/13
4 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 196/09 197/13 393/22
5 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/10 194/10 393/20
6 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 199/11 194/07 393/18
7 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 195/09 197/12 392/21
8 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 194/05 197/10 391/15
9 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 196/08 195/08 391/16
10 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 196/08 194/08 390/16
11 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 196/07 193/07 389/14
12 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 196/07 193/06 389/13

Riffel, 50m - Mesterskab VS2

1 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 198/11 197/12 395/23
2 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 196/05 193/09 389/14
3 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 192/08 196/08 388/16
4 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 192/04 195/06 387/10
5 20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening 192/06 192/08 384/14
6 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 192/06 192/05 384/11
7 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 192/05 192/05 384/10
8 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 188/06 194/07 382/13
9 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening 193/07 189/06 382/13
10 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/06 192/08 381/14
11 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 187/04 191/09 378/13
12 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 190/07 188/04 378/11
13 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 188/04 188/06 376/10
14 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/06 187/02 375/08

Riffel, 50m - Mesterskab VS3

1 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 190/08 188/09 378/17
2 107021 Jeppe Ramus Samsø Skytteforening 188/05 189/09 377/14
3 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 190/04 187/04 377/08
4 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 184/08 187/05 371/13
5 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/07 187/05 370/12

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/13 200/16 400/29
2 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 199/13 200/16 399/29
3 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/14 200/15 399/29
4 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 198/12 200/13 398/25
5 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 197/06 200/14 397/20
6 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 198/10 199/12 397/22
7 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 198/10 199/10 397/20
8 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 199/09 198/09 397/18
9 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 198/06 198/09 396/15
10 44463 Kristian R. Petersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/12 197/10 396/22
11 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 198/09 197/11 395/20
12 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 198/09 197/09 395/18
13 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 195/11 199/13 394/24
14 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/07 198/09 394/16
15 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 197/08 197/09 394/17
16 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/08 195/06 394/14
17 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 197/07 196/06 393/13
18 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 198/12 195/05 393/17
19 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 194/06 198/09 392/15
20 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 196/08 196/07 392/15
21 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening 196/07 196/07 392/14
22 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 194/06 197/12 391/18
23 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 195/08 196/08 391/16
24 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 195/03 195/04 390/07
25 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening 193/08 196/07 389/15
26 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 195/10 194/05 389/15
27 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 195/10 193/05 388/15
28 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 196/09 192/06 388/15
29 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 195/07 192/06 387/13
30 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds 194/05 192/05 386/10
31 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 191/04 194/08 385/12
32 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus 190/05 194/05 384/10
33 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 189/03 193/08 382/11
34 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 189/03 190/06 379/09
35 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 189/03 190/04 379/07

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 194/06 191/05 385/11
2 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 194/04 190/04 384/08
3 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening 193/07 189/06 382/13
4 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 193/05 187/04 380/09
5 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 189/06 190/05 379/11
6 25240 Ole Truelsen Samsø Skytteforening 186/01 191/05 377/06
7 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 190/03 184/03 374/06
8 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds 189/05 183/00 372/05
9 138620 Sven-Erik Knudsen Langå & omegns skytteforening 185/02 185/02 370/04
10 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds 180/01 182/03 362/04
11 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 174/01 177/02 351/03

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ1

1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/13 200/13 400/26
2 35001 Jan Ryholl Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/12 200/13 400/25
3 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 200/09 200/13 400/22
4 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/13 200/10 399/23
5 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 199/10 200/12 399/22
6 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/10 199/14 399/24
7 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 200/11 199/12 399/23
8 106905 Martin Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/11 199/05 399/16
9 138648 Kasper Kjær Jensen Helle Skytteforening 198/10 200/13 398/23
10 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 197/11 200/15 397/26
11 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 198/08 199/14 397/22
12 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 198/10 199/11 397/21
13 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 199/09 198/10 397/19
14 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 198/09 198/10 396/19
15 52423 Henrik G. Nielsen Højby Skytteforening 198/07 198/10 396/17
16 24595 Anita Grove Koppeheel Skytteklubben DSB/ASF 200/09 196/08 396/17
17 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 195/08 200/13 395/21
18 129390 Henrik Jensen Højby Skytteforening 198/09 197/13 395/22
19 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/11 197/09 395/20
20 93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 198/07 197/11 395/18
21 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/08 197/07 395/15
22 126980 Anni Damgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/11 196/08 395/19
23 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/05 199/07 394/12
24 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 198/10 196/11 394/21
25 107832 Jacob Bendixen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/12 196/09 394/21
26 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 196/10 197/08 393/18
27 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 197/08 196/03 393/11
28 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 199/09 193/02 392/11
29 25334 Henrik Berthelsen Samsø Skytteforening 200/14 192/08 392/22
30 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 196/06 194/08 390/14
31 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 195/07 193/03 388/10
32 96337 Christian Jensen Ribe Skyttekreds 192/06 190/05 382/11

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ2

1 35362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 199/11 198/15 397/26
2 138126 Anders Hesel Rasmussen Højby Skytteforening 199/07 197/09 396/16
3 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 196/05 199/12 395/17
4 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 197/07 196/06 393/13
5 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 194/08 196/06 390/14
6 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 194/04 196/09 390/13
7 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 193/05 194/05 387/10
8 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05 191/02 385/07
9 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 188/03 196/07 384/10
10 129893 Lars Mortensen Vejle Skytteforening 193/10 191/04 384/14
11 22128 Claus Pors Jensen Kjellerup Skytteforening 190/03 193/05 383/08
12 120059 Karsten Christiansen Samsø Skytteforening 188/02 189/04 377/06
13 134608 Louise Christiansen Samsø Skytteforening 189/03 188/05 377/08
14 138638 Lea Frank Albrechtsen Broagerlands Skytteforening 185/01 177/00 362/01

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 192/07 200/13 392/20
2 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 197/05 192/05 389/10
3 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 194/03 192/07 386/10
4 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening 191/04 194/07 385/11
5 138934 Kristian Staaldy Randers Skyttekreds 191/05 194/04 385/09
6 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening 192/03 193/06 385/09
7 115017 René Olsen Lyngby Skyttekreds 193/04 192/05 385/09
8 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 183/01 184/02 367/03
9 80084 Bent Engstrøm Randers Skyttekreds 178/01 187/02 365/03

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 123848 Matthias Kaas Damgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/16
2 110291 Henriette Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/15
3 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 200/14
4 128487 Bertil Vinther Krag Bullerup Skyttekreds 200/11
5 115852 Lukas Jensen Samsø Skytteforening 200/09
5 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 200/09
7 128820 Amalie Mogensen Jensen Højby Skytteforening 199/13
8 133365 Jørgen Christian Helms Dalgaard Samsø Skytteforening 199/11
9 128063 Nikoline Bak Nielsen Sjørring Skytteforening 199/10
10 116783 Mads Egeberg Gjelstrup Vejle Skytteforening 199/08
11 127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening 198/11
12 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 198/10
13 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 197/12
14 117498 Christoffer Jensen Thisted Skyttekreds 197/11
15 120875 Casper Snedker Karby Skyttekreds 197/11
16 136376 Daniel Nielsen Glud Skytteforening 197/11
17 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 197/09
17 132396 Mikkeline vibe Christensen Helle Skytteforening 197/09
19 137465 Anna Victoria Dohn Rix Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/08
20 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 197/07
20 120708 Nefer Sofia Mondrup Samsø Skytteforening 197/07
22 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 197/05
23 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Helle Skytteforening 196/11
24 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 196/10
25 122679 Madeleine Liv Larsen Bullerup Skyttekreds 196/09
26 133795 Laura Holm Jensen Kjellerup Skytteforening 196/08
27 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/09
28 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/08
29 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/07
30 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 195/06
30 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 195/06
32 125878 Mads Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/05
33 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 193/04
33 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/04
35 129784 Annebell Chen Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 192/06
36 118982 Jonas Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 187/07

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 135552 Mia Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/11
1 135920 Freya Poulsen Helle Skytteforening 198/11
3 136694 Annabelle Borved Viborg Skytteforening 198/09
3 137690 William Hesel Rasmussen Højby Skytteforening 198/09
5 129892 Jonas Bøgelund Mortensen Vejle Skytteforening 197/07
6 135836 Tobias Davidsen Viborg Skytteforening 196/09
6 137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening 196/09
8 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 196/08
9 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 196/04
10 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 194/10
11 131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening 194/09
12 127125 Jamie Køller Vejrum Randers Skyttekreds 194/08
13 131034 Mikkel Molnit Thisted Skyttekreds 194/06
14 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 193/09
15 135768 Magnus Christiansen Vejle Skytteforening 193/07
16 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 193/06
16 132695 Daniela Plath Broagerlands Skytteforening 193/06
18 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 192/05
19 138749 Mathias Guldberg Bang Vejle Skytteforening 190/07
20 135344 Maya Worm Christensen Boddum-Ydby Skytteforening 190/05
21 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 189/02
22 129838 Danni Berthelsen Vejle Skytteforening 188/04
23 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 188/02
24 110150 Birk Mortensen Østerild Skytteforening 187/04
25 135085 Max Nøkleby Rønde Silkeborg Skyttekreds 186/03
26 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 184/01

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 131054 Tristan Jessen Samsø Skytteforening 199/14
2 136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening 197/11
3 124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening 196/12
4 125011 Søren Hedegaard Vojens Skytteforening 196/09
5 136163 Markus Sandberg Randers Skyttekreds 195/03
6 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 194/07
7 136732 Iben Lauridsen Vojens Skytteforening 194/05
8 115656 Magnus Mikkelsen Karby Skyttekreds 194/04
9 135858 Matias Ligaard Skytteklubben DSB/ASF 193/05
10 138693 Jasmin K. Veirum Randers Skyttekreds 190/04
11 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 190/02
12 136894 Tino B. R. Pedersen Randers Skyttekreds 190/01
13 137086 Patrick Gert Nielsen Østerild Skytteforening 189/05
14 138911 Lars Klemmesen Østerild Skytteforening 189/04
15 136313 Magnus Holmgaard Thuesen Klejs-Juelsminde Skytteforening 189/04
15 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/04
17 127818 Kasper Skjøt Larsen Ribe Skyttekreds 188/06
18 138615 Nicholas Friis Møller Randers Skyttekreds 188/05
19 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/06
20 136753 Alexander Grosen Samsø Skytteforening 187/05
21 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 186/04
22 138418 Emma Bennetzen Ribe Skyttekreds 185/03
23 137385 Michael Kruse Randers Skyttekreds 185/01
24 136904 Celina Albrechtsen Broagerlands Skytteforening 180/01
25 131279 Celina Hattesen Broagerlands Skytteforening 178/03
26 135301 Marco Kjærgård Karby Skyttekreds 175/00
27 138419 Emmelie Møller Ribe Skyttekreds 167/00
28 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 166/00
29 135300 Mads Kjærgård Karby Skyttekreds 159/01
30 138473 Kimmy Wolff Hansen Broagerlands Skytteforening 159/00
31 135267 Morten Winther Ribe Skyttekreds 154/02

Riffel, 50m - Klasse J1

1 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds 200/16
2 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13
3 101490 Christoffer Røjkjær Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/10
4 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 199/17
5 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening 199/15
6 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10
7 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 199/09
8 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 198/10
9 116598 Nicolai Mathiesen Helle Skytteforening 198/09
10 112684 Jonas Nørgård Karby Skyttekreds 197/09
11 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 197/09
12 120920 Emma Klinck Horne Skytteforening 196/08
13 98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup Vejle Skytteforening 196/06
14 114363 Jacob Mortensen Samsø Skytteforening 195/07
15 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 194/08
16 115451 Magnus Sønderskov Nielsen Thisted Skyttekreds 193/05

Riffel, 50m - Klasse J2

1 101491 Gustav Røjkjær Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/09
2 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 197/10
3 130690 Jonas Schockert Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/09
4 101420 Mads Larsen Glöss Karby Skyttekreds 196/10
5 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 196/10
6 124958 Karl Kristian Sixhøj Nielsen Thisted Skyttekreds 196/08
7 109499 Marie Alstrup Karby Skyttekreds 196/06
8 95321 Amalie Birk D. Sørensen Karby Skyttekreds 195/09
9 125877 Frederik Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/09
9 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 195/09
11 135973 Tim Wohlert Ahlquist Vejle Skytteforening 195/07
12 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 195/06
13 114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening 195/05
14 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 195/05
14 130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening 195/05
16 122757 Johannes Bak Nielsen Sjørring Skytteforening 194/10
17 129785 Valther Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 194/07
18 130631 Alexander B. E. J. Andersen Kjellerup Skytteforening 194/02
19 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 193/04
20 115450 Christian Filtenborg Brogaard Thisted Skyttekreds 192/06
21 129839 Nicolai H. Christensen Vejle Skytteforening 191/05
22 118983 Jacob Høegh Thomsen Sjørring Skytteforening 190/05

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 200/11
2 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 199/11
3 87872 Martin Knudsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/10
4 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 196/09
5 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 196/08
5 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 196/08
7 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 196/07
7 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening 196/07
9 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 195/09
10 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 195/05
11 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 194/05
12 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 193/07

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 198/11
2 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 196/05
3 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening 193/07
4 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening 192/08
5 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 192/06
6 20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening 192/06
7 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 192/05
8 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 192/04
9 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 190/07
10 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/06
11 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 188/06
12 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/06
13 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 188/04
14 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening 187/04

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 190/08
2 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 190/04
3 107021 Jeppe Ramus Samsø Skytteforening 188/05
4 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 184/08
5 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/07

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/13
2 35506 Lars Kring Mortensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/14
3 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 199/13
4 44463 Kristian R. Petersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/12
5 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 199/09
6 20681 Hans O. Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/08
7 93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 198/12
8 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 198/12
9 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 198/10
9 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 198/10
11 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 198/09
11 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 198/09
13 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 198/06
14 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 197/08
15 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 197/07
16 125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening 197/06
17 101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening 196/09
18 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 196/08
19 29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening 196/07
20 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/07
21 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 195/11
22 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 195/10
22 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 195/10
24 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 195/08
25 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 195/07
26 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 195/03
27 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 194/06
27 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 194/06
29 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds 194/05
30 33414 Tove Thomsen Secher Ullerup Skytteforening 193/08
31 20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 191/04
32 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus 190/05
33 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 189/03
33 108681 Niels Christian Svendsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 189/03
33 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 189/03

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 39754 Peter Christensen Ribe Skyttekreds 194/06
2 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 194/04
3 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening 193/07
4 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 193/05
5 101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 190/03
6 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 189/06
7 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds 189/05
8 25240 Ole Truelsen Samsø Skytteforening 186/01
9 138620 Sven-Erik Knudsen Langå & omegns skytteforening 185/02
10 59402 Torben Kaalund-Ramm Ribe Skyttekreds 180/03
11 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds 180/01
12 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 174/01

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 25334 Henrik Berthelsen Samsø Skytteforening 200/14
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/13
3 35001 Jan Ryholl Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/12
4 99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 200/11
5 106905 Martin Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/11
6 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/10
7 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 200/09
7 24595 Anita Grove Koppeheel Skytteklubben DSB/ASF 200/09
9 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/13
10 126980 Anni Damgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/11
11 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 199/10
12 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 199/09
12 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 199/09
14 107832 Jacob Bendixen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 198/12
15 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/11
16 82492 Rene Stricker Jensen Vodskov Skytteforening 198/10
17 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 198/10
17 138648 Kasper Kjær Jensen Helle Skytteforening 198/10
19 129390 Henrik Jensen Højby Skytteforening 198/09
19 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 198/09
21 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/08
21 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 198/08
23 93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening 198/07
24 52423 Henrik G. Nielsen Højby Skytteforening 198/07
25 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 197/11
26 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 197/08
27 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 196/10
28 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 196/06
29 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 195/08
30 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 195/07
31 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/05
32 34517 Bo W. Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 193/05
33 96337 Christian Jensen Ribe Skyttekreds 192/06

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 35362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 199/11
2 138126 Anders Hesel Rasmussen Højby Skytteforening 199/07
3 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 197/07
4 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 196/05
5 125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening 194/08
6 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05
7 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 194/04
8 129893 Lars Mortensen Vejle Skytteforening 193/10
9 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 193/05
10 22128 Claus Pors Jensen Kjellerup Skytteforening 190/03
11 134608 Louise Christiansen Samsø Skytteforening 189/03
12 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 188/03
13 120059 Karsten Christiansen Samsø Skytteforening 188/02
14 126411 Tobias Einar Svop Ahlquist Ribe Skyttekreds 186/06
15 138638 Lea Frank Albrechtsen Broagerlands Skytteforening 185/01

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 197/05
2 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 194/03
3 115017 René Olsen Lyngby Skyttekreds 193/04
4 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 192/07
5 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening 192/03
6 138934 Kristian Staaldy Randers Skyttekreds 191/05
7 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening 191/04
8 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 183/01
9 80084 Bent Engstrøm Randers Skyttekreds 178/01

Til toppen