| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 111954 Poul Sjøstedt Skytteklubben DSB/ASF 197/08 198/08 395/16

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 199/10
2 115852 Lukas Jensen Samsø Skytteforening 199/09
3 120708 Nefer Sofia Mondrup Samsø Skytteforening 199/08
4 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 198/11
5 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 198/10
5 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 198/10
7 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 197/10
8 133365 Jørgen Christian Helms Dalgaard Samsø Skytteforening 196/10
8 120709 Sinuhe Mondrup Samsø Skytteforening 196/10
10 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 196/07
11 126984 Cecilie Borg Trampedach Midtdjurs skytteforening 195/05
12 121173 Jeppe Ejby Samsø Skytteforening 192/04
13 126906 Anton Sejersen Lyngby Skyttekreds 191/06

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 196/07
2 132697 Mathilde Nykjær Hallstrøm Midtdjurs skytteforening 194/10
3 126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening 194/07
4 129848 Mikkel Thoudal Døssing Lyngby Skyttekreds 193/08

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 119881 Benjamin Ibsen Skytteklubben DSB/ASF 200/10
2 135858 Matias Ligaard Skytteklubben DSB/ASF 197/09
3 135088 Alfred Bak Dutschke Århus Riffelskytte klub 197/06
4 131395 Simon Walenowicz Samsø Skytteforening 196/11
4 134134 Johanne Skyldal Samsø Skytteforening 196/11
6 136753 Alexander Grosen Samsø Skytteforening 195/08
7 134135 Valdemar Skyldal Samsø Skytteforening 195/07
8 137884 Mads S Madsen Århus Riffelskytte klub 194/07
9 138008 Daniel Holm Hansen Skytteklubben DSB/ASF 189/07
10 131685 Konrad Brandt Skytteklubben DSB/ASF 189/04
10 137883 Mik Jønson Århus Riffelskytte klub 189/04
10 129343 Anton Kremmer Jensen Samsø Skytteforening 189/04
13 137321 Marius Aagaard Laursen Midtdjurs skytteforening 183/02
14 138063 Marie Foged Samsø Skytteforening 182/03

Riffel, 50m - Klasse J1

1 116842 Josefine Bachmann Lyngby Skyttekreds 198/10

Riffel, 50m - Klasse J2

1 113058 Vivian Staal Samsø Skytteforening 196/09
2 126982 Lasse Braad Helweg Midtdjurs skytteforening 195/05
3 126787 Laura Bødtker Midtdjurs skytteforening 194/08
4 102108 Julie Olsen Lyngby Skyttekreds 194/06
5 126983 Claes Braad Helweg Midtdjurs skytteforening 194/03
6 126785 Mads Fravsbøl Århus Riffelskytte klub 193/04
7 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 191/03

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 197/10
2 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening 196/06

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening 196/08
2 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 195/07
3 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening 194/09
4 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening 193/08
5 25387 Anders Alexandersen Samsø Skytteforening 193/04
6 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 189/04

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds 188/04
1 107021 Jeppe Ramus Samsø Skytteforening 188/04
3 106868 Nicolaj Berg Lassen Randers Skyttekreds 184/08
4 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 183/03
5 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening 169/01

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 200/08
2 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 199/12
3 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 199/11
3 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 199/11
5 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 198/08
6 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 198/07
6 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 198/07
8 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 198/05
9 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds 197/08
10 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub 196/10
11 24407 Vagn Mikkelsen Århus Riffelskytte klub 196/07
12 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 195/10
13 23971 Steen Armstrong Skytteklubben DSB/ASF 195/04
14 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub 194/08
15 26116 Arne Christensen Skytteklubben DSB/ASF 194/07
16 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 194/05
17 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 193/04
18 23299 Finn Gyldenløv Sørensen Århus Riffelskytte klub 192/05
19 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 189/04
20 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds 189/00
21 18356 Erling B Jacobsen Randers Skyttekreds 188/02

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 101223 Gunner M Jensen Skytteklubben DSB/ASF 198/08
2 111954 Poul Sjøstedt Skytteklubben DSB/ASF 197/08
3 24662 Kent Jeppesen Skytteklubben DSB/ASF 196/09
4 73443 Per Kjærsgård Sørensen Skytteklubben DSB/ASF 196/05
5 116770 Gunnar Meyer Skytteklubben DSB/ASF 194/07
5 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 194/07
7 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds 194/03
8 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds 193/05
8 23019 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds 193/05
10 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds 192/04
11 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub 191/08
12 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening 191/04
12 25240 Ole Truelsen Samsø Skytteforening 191/04
14 18053 Leif Jensen Randers Skyttekreds 189/05
15 18473 Bjarne Dam Nielsen Randers Skyttekreds 188/06
16 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 187/01
17 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 184/04
18 25436 Per Hansen Odder Skytteforening 181/04
19 25495 Lynge Jensen Odder Skytteforening 179/03
20 103588 Mikael Baden Sørensen Odder Skytteforening 171/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 200/13
1 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/13
3 87623 Daniel Filtenborg Binder Randers Skyttekreds 200/11
4 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 200/05
5 18041 Lene Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 199/14
6 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 199/11
7 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 199/08
8 25334 Henrik Berthelsen Samsø Skytteforening 198/15
9 23028 Bo Petersen Lyngby Skyttekreds 197/11
10 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 197/09
11 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 195/10
12 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 195/09
13 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 195/08
14 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 195/05
15 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 193/06

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 198/12
2 131394 Pawel Walenowicz Samsø Skytteforening 197/12
3 133791 Thomas Kremmer Jensen Samsø Skytteforening 196/08
4 113292 Maja K Christensen Lyngby Skyttekreds 195/07
5 35362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 195/03
6 127765 Lone Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening 193/04
7 129846 Thomas Wagner Lyngby Skyttekreds 192/05
8 137259 Michael Dutschke Århus Riffelskytte klub 189/03
9 129847 Tom Thoudal Larsen Lyngby Skyttekreds 188/03
10 135110 Jens Christian Dalgaard Samsø Skytteforening 186/03
11 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 186/01
12 106994 Casper Broge Odder Skytteforening 176/02

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 197/09
2 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 197/06
3 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 196/10
4 115017 René Olsen Lyngby Skyttekreds 196/06
5 18195 John Nicholaisen Randers Skyttekreds 195/06
6 133555 Ole Stævring Randers Skyttekreds 194/07
7 129845 Tommy Jensen Lyngby Skyttekreds 193/08
7 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 193/08
9 130238 Erik Møgelvang Rasmussen Randers Skyttekreds 192/04
10 24149 Johnny Jensen Randers Skyttekreds 188/01
10 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening 188/01
12 132018 Helle Bachmann Lyngby Skyttekreds 185/02
13 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening 184/00
14 137549 Lotte Kronborg Petersen Midtdjurs skytteforening 179/02
15 80084 Bent Engstrøm Randers Skyttekreds 179/01

Til toppen