Dame Senior - 7 mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Dame Senior efteråret 2019. I alt 20 hold fordelt på 3 puljer. Pulje 11 - 6 hold: kampe i uge 22-25 og 33-39 (-35) Pulje 12 - 7 hold: kampe i uge 22-26 og 33-41 Pulje 13 - 7 hold: kampe i uge 22-26 og 33-41 I pulje 12 og 13 er der et oversidder hold pr. spillerunde.

Komplet kampprogram


Dame Senior - 7 mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp aflyst
28-05-19 IF Centrum - Vildbjerg SF
28-05-19 19:00 Ikast FC (OG) - Gødvad GIF 11 - 1
28-05-19 19:00 Horn-Fårvang IF - Herning KFUM 0 - 5
28-05-19 19:00 Vinderslev IF - Silkeborg KS 1 - 6
28-05-19 19:00 Lemming IF - Funder GF/SSIK 0 - 3
28-05-19 19:00 Team HEG - Isenvad Sport og Fritid 2 - 2
28-05-19 19:00 Sorring-T. IF - B74 Silkeborg 3 - 2
28-05-19 19:00 FK 73 - Engesvang Fr. 2 - 4
28-05-19 19:00 HA85 - GFG Voel 2 - 5
NB!
Kamp aflyst
28-05-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 2 - Kjellerup Frederiks Q 1
NB!
Kamp aflyst
04-06-19 Vildbjerg SF - Horn-Fårvang IF - Vildbjerg
04-06-19 19:00 Herning KFUM - Ikast FC (OG) - Herning KFUM's Idrætcenter 0 - 3
04-06-19 19:00 Gødvad GIF - IF Centrum 1 - 1
04-06-19 19:00 Funder GF/SSIK - Team HEG 2 - 0
04-06-19 19:00 Silkeborg KS - Lemming IF 7 - 1
04-06-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Vinderslev IF 10 - 0
NB!
Udehold taberdømt
04-06-19 19:00 Engesvang Fr. - HA85 3 - 0
04-06-19 19:00 B74 Silkeborg - FK 73 2 - 2
NB!
Kamp aflyst
04-06-19 19:00 GFG Voel - Kjellerup Frederiks Q 2
04-06-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 1 - Sorring-T. IF 4 - 0
NB!
Kamp aflyst
11-06-19 Ikast FC (OG) - Vildbjerg SF
11-06-19 19:00 Vinderslev IF - Isenvad Sport og Fritid 0 - 5
11-06-19 19:00 Lemming IF - Team HEG 2 - 1
11-06-19 19:00 Silkeborg KS - Brande (SOG), disp. 1 - 7
11-06-19 19:00 Sorring-T. IF - GFG Voel 1 - 3
11-06-19 19:00 FK 73 - HA85 2 - 3
11-06-19 19:00 B74 Silkeborg - Kjellerup Frederiks Q 1 1 - 1
NB!
Kamp aflyst
11-06-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 2 - Engesvang Fr.
11-06-19 19:00 Gødvad GIF - Herning KFUM 5 - 4
12-06-19 19:00 Horn-Fårvang IF - IF Centrum 3 - 0
NB!
Kamp aflyst
18-06-19 Vildbjerg SF - Gødvad GIF - Vildbjerg
18-06-19 19:00 Ikast FC (OG) - Horn-Fårvang IF 4 - 0
18-06-19 19:00 Funder GF/SSIK - Vinderslev IF 0 - 2
18-06-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Silkeborg KS 2 - 9
18-06-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Lemming IF 9 - 0
18-06-19 19:00 Engesvang Fr. - Sorring-T. IF 1 - 1
NB!
Kamp aflyst
18-06-19 19:00 HA85 - Kjellerup Frederiks Q 2
18-06-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 1 - FK 73 1 - 4
20-06-19 19:00 IF Centrum - Herning KFUM 0 - 5
25-06-19 19:00 Vinderslev IF - Team HEG 1 - 4
25-06-19 19:00 Silkeborg KS - Funder GF/SSIK 3 - 0
25-06-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Isenvad Sport og Fritid 6 - 0
25-06-19 19:00 Sorring-T. IF - HA85 5 - 0
NB!
Kamp aflyst
25-06-19 19:00 FK 73 - Kjellerup Frederiks Q 2
25-06-19 19:00 B74 Silkeborg - Engesvang Fr. 2 - 3
NB!
Kamp aflyst
06-08-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 1 - GFG Voel
13-08-19 19:00 Engesvang Fr. - Kjellerup Frederiks Q 1 1 - 0
13-08-19 19:00 GFG Voel - FK 73 6 - 0
13-08-19 19:00 HA85 - B74 Silkeborg 3 - 2
NB!
Kamp aflyst
13-08-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 2 - Sorring-T. IF
13-08-19 19:00 Funder GF/SSIK - Brande (SOG), disp. 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
13-08-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Lemming IF 3 - 0
13-08-19 19:00 Team HEG - Silkeborg KS 1 - 9
13-08-19 19:00 Herning KFUM - Vildbjerg SF 0 - 5
13-08-19 19:00 IF Centrum - Ikast FC (OG) 0 - 9
13-08-19 19:00 Horn-Fårvang IF - Gødvad GIF 2 - 2
20-08-19 19:00 Vildbjerg SF - IF Centrum - Vildbjerg 10 - 1
20-08-19 19:00 Herning KFUM - Horn-Fårvang IF - Herning KFUM's Idrætcenter 1 - 1
20-08-19 19:00 Gødvad GIF - Ikast FC (OG) 3 - 6
20-08-19 19:00 Vinderslev IF - Lemming IF 1 - 2
20-08-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Funder GF/SSIK 1 - 4
20-08-19 19:00 Brande (SOG), disp. - Team HEG 4 - 1
20-08-19 19:00 Sorring-T. IF - FK 73 4 - 1
20-08-19 19:00 GFG Voel - Engesvang Fr. 3 - 1
NB!
Kamp aflyst
20-08-19 19:00 B74 Silkeborg - Kjellerup Frederiks Q 2
20-08-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 1 - HA85 3 - 2
27-08-19 19:00 B74 Silkeborg - Sorring-T. IF 2 - 3
27-08-19 19:00 Engesvang Fr. - FK 73 3 - 1
27-08-19 19:00 GFG Voel - HA85 6 - 1
27-08-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 1 - Kjellerup Frederiks Q 2 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
27-08-19 19:00 Silkeborg KS - Vinderslev IF 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
27-08-19 19:00 Funder GF/SSIK - Lemming IF 3 - 0
27-08-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Team HEG 1 - 3
03-09-19 18:45 Horn-Fårvang IF - Vildbjerg SF 0 - 7
03-09-19 18:45 Lemming IF - Silkeborg KS 0 - 12
03-09-19 18:45 Vinderslev IF - Brande (SOG), disp. 2 - 6
03-09-19 18:45 HA85 - Engesvang Fr. 5 - 1
03-09-19 18:45 Ikast FC (OG) - Herning KFUM 7 - 0
03-09-19 18:45 Kjellerup Frederiks Q 2 - GFG Voel 6 - 4
03-09-19 18:45 Sorring-T. IF - Kjellerup Frederiks Q 1 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
03-09-19 19:00 FK 73 - B74 Silkeborg 3 - 0
03-09-19 19:00 IF Centrum - Gødvad GIF 0 - 1
03-09-19 19:00 Team HEG - Funder GF/SSIK 0 - 3
10-09-19 18:30 Brande (SOG), disp. - Silkeborg KS 2 - 2
10-09-19 18:30 Vildbjerg SF - Ikast FC (OG) - Vildbjerg 1 - 3
10-09-19 18:30 Herning KFUM - Gødvad GIF - Herning KFUM's Idrætcenter 2 - 4
10-09-19 18:30 HA85 - FK 73 7 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
10-09-19 18:30 Kjellerup Frederiks Q 1 - B74 Silkeborg 0 - 3
10-09-19 18:30 Engesvang Fr. - Kjellerup Frederiks Q 2 1 - 2
10-09-19 19:00 GFG Voel - Sorring-T. IF 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
10-09-19 19:00 IF Centrum - Horn-Fårvang IF 3 - 0
10-09-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Vinderslev IF 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
10-09-19 19:00 Team HEG - Lemming IF 3 - 0
17-09-19 18:15 Vinderslev IF - Funder GF/SSIK 3 - 8
NB!
Udehold taberdømt
17-09-19 18:15 Silkeborg KS - Isenvad Sport og Fritid 3 - 0
17-09-19 18:15 Lemming IF - Brande (SOG), disp. 0 - 3
17-09-19 18:15 Horn-Fårvang IF - Ikast FC (OG) 1 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
17-09-19 18:15 Herning KFUM - IF Centrum - Herning KFUM's Idrætcenter 3 - 0
17-09-19 18:15 Sorring-T. IF - Engesvang Fr. 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
17-09-19 18:15 Kjellerup Frederiks Q 2 - HA85 3 - 0
17-09-19 19:00 FK 73 - Kjellerup Frederiks Q 1 1 - 2
17-09-19 19:00 B74 Silkeborg - GFG Voel 0 - 8
17-09-19 19:00 Gødvad GIF - Vildbjerg SF 0 - 6
24-09-19 18:00 Gødvad GIF - Horn-Fårvang IF 0 - 1
24-09-19 18:00 Vildbjerg SF - Herning KFUM - Vildbjerg 7 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
24-09-19 18:00 Ikast FC (OG) - IF Centrum 3 - 0
24-09-19 18:00 Funder GF/SSIK - Silkeborg KS 6 - 2
24-09-19 18:00 HA85 - Sorring-T. IF 0 - 4
24-09-19 18:00 Kjellerup Frederiks Q 2 - FK 73 3 - 0
24-09-19 18:00 Engesvang Fr. - B74 Silkeborg 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
24-09-19 19:00 GFG Voel - Kjellerup Frederiks Q 1 3 - 0
24-09-19 19:00 Isenvad Sport og Fritid - Brande (SOG), disp. 1 - 11
NB!
Udehold taberdømt
24-09-19 19:00 Team HEG - Vinderslev IF 3 - 0
01-10-19 17:45 Brande (SOG), disp. - Funder GF/SSIK 8 - 1
01-10-19 17:45 Lemming IF - Isenvad Sport og Fritid 1 - 5
01-10-19 17:45 Silkeborg KS - Team HEG 9 - 0
01-10-19 17:45 Kjellerup Frederiks Q 1 - Engesvang Fr. 1 - 0
01-10-19 17:45 Sorring-T. IF - Kjellerup Frederiks Q 2 5 - 0
01-10-19 19:00 FK 73 - GFG Voel 2 - 5
01-10-19 19:00 B74 Silkeborg - HA85 2 - 2
08-10-19 17:30 Engesvang Fr. - GFG Voel 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
08-10-19 17:30 HA85 - Kjellerup Frederiks Q 1 3 - 0
08-10-19 17:30 Lemming IF - Vinderslev IF 1 - 1
08-10-19 17:30 Funder GF/SSIK - Isenvad Sport og Fritid 4 - 1
08-10-19 19:00 Team HEG - Brande (SOG), disp. 1 - 6
08-10-19 19:00 Kjellerup Frederiks Q 2 - B74 Silkeborg 2 - 1
08-10-19 19:00 FK 73 - Sorring-T. IF 0 - 5
22-10-19 19:00 GFG Voel - B74 Silkeborg 4 - 0

Til toppen