Nordjysk mesterskab 50 og 200 meter riffel 2019 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Riffel, 50 meter, børnehold

1 Vodskov Skytteforening
129811 Malthe Juul Jensen BK2 198/09 197/13 395/22
123882 Isabella Bonde BK1 200/11 197/07 397/18
127968 Mikkel Heby Svendsen BK1 194/04 196/05 390/09
120445 Toke Simonsen BK1 198/10 200/11 398/21
Total 1580/70
2 Sjørring Skytteforening
118982 Jonas Høegh Thomsen BK1 197/12 194/09 391/21
124317 Jonas Jepsen BK2 195/05 196/10 391/15
130941 Jonas Møller Kristensen BK2 198/09 197/11 395/20
128063 Nikoline Bak Nielsen BK1 200/15 197/10 397/25
Total 1574/81
3 Thisted Skyttekreds
117498 Christoffer Jensen BK1 196/05 200/13 396/18
136337 Andreas Kjær Tilsted Bojesen BK3 198/11 198/08 396/19
131623 Samm Borsiczky BK3 190/04 192/04 382/08
133926 Soma Borhi BK2 194/05 197/06 391/11
Total 1565/56
4 Skytteforening Kimbrerne
136692 Anna Frandsen BK2 195/03 199/08 394/11
135802 Emilie Miltersen BK2 196/06 196/08 392/14
134741 Emil Johansen BK2 192/05 191/07 383/12
135591 Edvin Smajic BK3 190/01 191/07 381/08
Total 1550/45
5 Hjørring Skytteforening
134695 Alexander Abildgaard BK3 190/04 191/07 381/11
107515 Sune Grøn Bendixen BK1 192/05 198/12 390/17
132343 Frederikke Abildgaard BK1 199/11 196/06 395/17
135495 Bertram Fjordbak BK3 180/04 189/02 369/06
Total 1535/51
6 Vester Hassing Skytteforening
136241 Viktoria Storbank Nielsen BK3 195/07 198/10 393/17
127027 Oliver Boel Nielsen BK2 195/05 197/06 392/11
135224 Magnus Storbank Nielsen BK3 184/02 185/04 369/06
135225 Mads Richardt Kristensen BK2 186/03 189/02 375/05
Total 1529/39
7 Østerild Skytteforening
133602 Andreas Dahm Skadhauge BK3 180/01 162/03 342/04
138911 Lars Klemmesen BK3 193/05 186/06 379/11
110150 Birk Mortensen BK2 183/00 189/01 372/01
137086 Patrick Gert Nielsen BK3 186/06 187/05 373/11
Total 1466/27

Riffel, 50 meter, juniorhold

1 Boddum-Ydby Skytteforening 1
118558 Jonas Tilsted J2 197/08 199/11 396/19
112069 Martin Svendsen J2 196/07 198/09 394/16
123027 Lærke Ninn J2 196/10 198/08 394/18
114505 Søren Nørbjerg Larsen J1 198/10 198/09 396/19
Total 1580/72
2 Karby Skyttekreds
95321 Amalie Birk D. Sørensen J2 195/08 199/13 394/21
112684 Jonas Nørgård J1 199/10 197/07 396/17
101420 Mads Larsen Glöss J2 197/10 198/10 395/20
118221 Casper Gregersen J2 188/04 199/09 387/13
Total 1572/71
3 Thisted Skyttekreds
124958 Karl Kristian Sixhøj Nielsen J2 197/09 200/11 397/20
115451 Magnus Sønderskov Nielsen J1 196/09 198/11 394/20
115450 Christian Filtenborg Brogaard J2 189/06 188/05 377/11
93472 Anne Bakke Nielsen J1 200/14 200/14 400/28
Total 1568/79
4 Boddum-Ydby Skytteforening 2
110961 Kasper Jensen J2 197/07 194/08 391/15
123445 Kasper Søgaard Henriksen J2 186/09 191/07 377/16
123028 Camilla Lodahl Johannesen J2 194/08 197/06 391/14
113511 Amanda M. Kongensgaard J1 197/10 198/13 395/23
Total 1554/68
5 Vodskov Skytteforening
122123 Tobias Holm Hansen J2 191/06 191/05 382/11
113585 Anders Christian Uhrenholt J2 197/12 195/07 392/19
101919 Lonnie Heby Pedersen J1 196/08 196/05 392/13
97889 Luckas Heby Pedersen J2 196/06 191/05 387/11
Total 1553/54
6 Frederikshavn Skyttekreds
136328 Josefine Frydkjær J2 184/02 193/06 377/08
124938 Lærke Kolind Andersen J2 194/05 196/08 390/13
131341 Oliver Kvistgaard Toft Christensen J2 190/03 197/04 387/07
122267 Magnus Neist J2 192/07 196/06 388/13
Total 1542/41

Riffel, 50 meter, voksen åbenhold

1 Vodskov Skytteforening 1
112246 Anne Lise Herskind VÅ1 199/12 198/08 397/20
102415 Jens Nielsen VÅ1 198/11 200/08 398/19
82492 René Stricker Jensen VÅ1 197/08 198/10 395/18
99527 Lisbeth Stricker Jensen VÅ1 200/11 199/11 399/22
Total 1589/79
2 Sjørring Skytteforening
29050 Else Jensen VÅ2 194/07 195/06 389/13
29117 Bitten Hansen VÅ2 193/02 193/08 386/10
108488 Jonas Dahl Pedersen VÅ1 194/06 195/05 389/11
28466 Nikolaj Madsen VÅ1 198/11 194/10 392/21
Total 1556/55
3 Frederikshavn Skyttekreds
101636 Anton Christensen VÅ1 198/12 198/10 396/22
116970 John Andersen VÅ2 191/05 191/06 382/11
116491 Lisa Andersen VÅ2 194/08 187/02 381/10
130183 Kent Stoklund VÅ2 195/06 197/07 392/13
Total 1551/56
4 Hjallerup Skytteforening
123017 Ole Juhl Nielsen VÅ1 192/06 191/05 383/11
15697 Lars Kristensen VÅ1 195/06 190/06 385/12
126252 Camilla Brandi VÅ2 196/04 192/07 388/11
134531 Jimmi Jensen VÅ2 193/07 197/08 390/15
Total 1546/49
5 Vodskov Skytteforening 2
134865 Ole Vigsø Nielsen VÅ2 174/01 194/03 368/04
122125 Claus Nielsen VÅ2 189/02 188/01 377/03
103697 Jens Ingerslev Larsen VÅ2
125467 Kian Nedrud VÅ2 189/02 187/02 376/04
Total 1121/11

Riffel, 50 meter, voksen stillinghold

1 Aalborg Skyttekreds 1
104886 Emil Lindholt Nielsen VS1 197/10 198/11 395/21
86372 Christinna Herskind VS1 196/10 188/09 384/19
91277 Simone Berg VS1 191/03 194/07 385/10
17033 Lars Ørum Pedersen VS1 199/08 196/08 395/16
Total 1559/66
2 Aalborg Skyttekreds 2
105786 Jonas Ø. Pedersen VS2 196/10 195/07 391/17
117765 Peter A. Sørensen VS3 196/05 194/06 390/11
16485 Jeppe V. Kristensen VS2 188/02 194/10 382/12
15776 Stefan Olsen VS2 189/03 191/08 380/11
Total 1543/51
3 Vodskov Skytteforening
85492 Martin Jensen VS3 187/08 192/09 379/17
15859 Mads Sigsgaard VS3 188/03 184/04 372/07
73324 Peter Sigsgaard VS3 190/05 190/03 380/08
113910 Michael Guldbæk Larsen VS3 181/07 184/08 365/15
Total 1496/47
4 Ulsted Skytteforening
109398 Nicoline Holm Pedersen VS3 178/04 182/04 360/08
15132 Søren Nikolaj Jensen VS3 184/03 177/00 361/03
86970 Christian Alcayde Larsen VS3 171/03 159/02 330/05
16969 Morten Larsen VS2 195/08 195/11 390/19
Total 1441/35
5 Aalborg Skyttekreds 3
102934 Kristian Møller Kristensen VS2 187/04 187/04
43033 Christian Jakobsen VS3 194/05 190/07 384/12
113118 Anders Hansen VS3
84400 Oliver Kragh Olsen VS3
Total 571/16

Riffel, 50 meter, seniorhold

1 Frederikshavn Skyttekreds
10606 Bent Poulsen SE1 199/09 199/12 398/21
106063 Poul Erik Christensen SE1 195/07 193/07 388/14
10470 Ole Hans Madsen SE1 198/09 199/12 397/21
10518 Knud Jensen SE1 188/03 190/04 378/07
Total 1561/63
2 Sjørring Skytteforening
112494 Frank Skaarup SE1 197/07 196/10 393/17
28916 Knud Larsen SE2 165/02 179/01 344/03
29126 Bent Olesen SE1 198/13 198/09 396/22
29045 Erik Reinbach Hansen SE2 189/04 188/04 377/08
Total 1510/50
3 Boddum-Ydby Skytteforening
101592 Elly Jensen SE2 183/01 182/03 365/04
93637 Bent Jensen SE1 196/07 197/08 393/15
134429 Ole Pedersen SE2 182/03 178/02 360/05
28217 Mogens Enevoldsen SE2
Total 1118/24
4 Vodskov Skytteforening
14851 Carsten Hansen SE1 190/04 191/05 381/09
15095 Flemming Lindemann SE2
87084 Torben Hjardemål SE1
116012 Kaj Haulrich SE2
Total 381/09
5 Hjørring Skytteforening
10827 Ole-Vagn Larsen SE2 176/01 183/02 359/03
Total 359/03

Til toppen