| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Finale Voksen stilling (FV)

1 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 388 95,3 483,3
1 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds 381 97 478
1 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 388 95,3 483,3
1 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 380 89,5 469,5
2 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds 381 97 478
2 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds 381 91 472
2 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 374 93,2 467,2
2 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 374 95,8 469,8
3 20012 Frederik Laursen Vojens Skytteforening 351 83,8 434,8
3 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 373 93,2 466,2
3 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds 381 91 472
4 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 374 95,8 469,8
5 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 380 89,5 469,5
6 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 374 93,2 467,2
7 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 373 93,2 466,2
8 20012 Frederik Laursen Vojens Skytteforening 351 83,8 434,8

Riffel, 50m - Finale Junior (FJ)

1 121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening 397 103,6 500,6
1 121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening 397 103,6 500,6
2 129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening 393 100,5 493,5
2 129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening 393 100,5 493,5
3 122364 Emma Sofia Vogt Widtfeldt Sønderborg Skyttekreds 389 101,7 490,7
3 122364 Emma Sofia Vogt Widtfeldt Sønderborg Skyttekreds 389 101,7 490,7
4 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 388 102 490
4 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 388 102 490
5 138180 Sif Madsen Sønderborg Skyttekreds 388 98,2 486,2
5 138180 Sif Madsen Sønderborg Skyttekreds 388 98,2 486,2
6 135510 Rebecca Skytte Sloth Møller Sønderborg Skyttekreds 389 97,2 486,2
6 135510 Rebecca Skytte Sloth Møller Sønderborg Skyttekreds 389 97,2 486,2

Riffel, 50m - Finale Børn (FB)

1 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 397 106,6 503,6
1 121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening 397 103,6 500,6
1 137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening 395 102,1 497,1
1 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 396 103,6 499,6
1 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 397 106,6 503,6
2 129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening 393 100,5 493,5
2 118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds 395 104,5 499,5
2 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 396 103,6 499,6
3 122364 Emma Sofia Vogt Widtfeldt Sønderborg Skyttekreds 389 101,7 490,7
3 118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds 395 104,5 499,5
3 121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening 395 102,8 497,8
4 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 388 102 490
4 121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening 395 102,8 497,8
4 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 396 100,9 496,9
5 137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening 395 102,1 497,1
5 138180 Sif Madsen Sønderborg Skyttekreds 388 98,2 486,2
6 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 396 100,9 496,9
6 135510 Rebecca Skytte Sloth Møller Sønderborg Skyttekreds 389 97,2 486,2

Riffel, 50m - Mesterskab BK1

1 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 199/14 198/11 397/25
2 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 197/10 199/12 396/22
3 121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening 196/07 199/11 395/18
4 118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds 198/10 197/10 395/20
5 121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds 195/08 198/08 393/16
6 126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 196/09 196/09 392/18
7 128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening 193/07 196/07 389/14

Riffel, 50m - Mesterskab BK2

1 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 197/08 199/10 396/18
2 127308 Iris Brock Gråsten Skytteforening 197/09 197/06 394/15
3 135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds 196/05 197/07 393/12
4 123397 Kristian Brock Gråsten Skytteforening 198/08 192/04 390/12
5 132695 Daniela Plath Broagerlands Skytteforening 194/09 194/01 388/10
6 131006 Silje Jensen Sparta Idrætsforening 192/03 195/05 387/08
7 137595 Sofie Helbo Grau Bossen Sønderborg Skyttekreds 193/04 193/05 386/09
8 133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds 193/03 187/07 380/10
9 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 192/05 182/03 374/08

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening 199/10 196/06 395/16
2 124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening 195/06 199/09 394/15
3 137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening 195/06 196/04 391/10
4 136722 Jakob Gade Sørensen Grænseegnens Skytteforening 193/05 190/03 383/08
5 135898 Mikkel Hesselberg Christiansen Sønderborg Skyttekreds 192/05 190/05 382/10
6 124343 Magnus Lautrup Sparta Idrætsforening 190/07 190/02 380/09
7 136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening 188/04 191/02 379/06
8 136083 Jens Pedersen Gråsten Skytteforening 193/06 185/03 378/09
9 136732 Iben Lauridsen Vojens Skytteforening 189/05 186/06 375/11
10 138613 Jessica Rose Sønderborg Skyttekreds 183/01 173/02 356/03
11 138610 Mads Marius Weihle Ohlsen Sønderborg Skyttekreds 182/04 172/04 354/08
12 131279 Celina Hattesen Broagerlands Skytteforening 185/03 169/03 354/06
13 138400 Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar Sønderborg Skyttekreds 167/01 186/00 353/01
14 136904 Celina Albrechtsen Broagerlands Skytteforening 173/03 180/03 353/06
15 138533 Mira Høyer Callesen Broagerlands Skytteforening 150/00 131/01 281/01

Riffel, 50m - Mesterskab J1

1 104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening 197/10 197/08 394/18

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening 198/14 199/13 397/27
2 129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening 197/07 196/09 393/16
3 135510 Rebecca Skytte Sloth Møller Sønderborg Skyttekreds 195/04 194/06 389/10
4 122364 Emma Sofia Vogt Widtfeldt Sønderborg Skyttekreds 198/07 191/03 389/10
5 138180 Sif Madsen Sønderborg Skyttekreds 193/08 195/09 388/17
6 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 196/06 192/04 388/10
7 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 197/07 191/06 388/13
8 137836 Jessica Sørensen Sparta Idrætsforening 195/10 192/02 387/12
9 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 193/07 190/03 383/10

Riffel, 50m - Mesterskab VS1

1 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 196/06 192/07 388/13
2 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds 186/05 195/06 381/11
3 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 185/02 188/05 373/07

Riffel, 50m - Mesterskab VS2

1 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 193/07 187/03 380/10
2 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 182/02 192/05 374/07
3 44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening 175/01 186/03 361/04

Riffel, 50m - Mesterskab VS3

1 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds 192/06 189/06 381/12
2 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 189/03 186/05 375/08
3 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 185/05 189/07 374/12
4 43368 Finn Becker-Kristensen Grænseegnens Skytteforening 174/03 181/03 355/06
5 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening 174/01 178/02 352/03
6 20012 Frederik Laursen Vojens Skytteforening 179/01 172/02 351/03

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/08 198/11 393/19
2 44389 William Kjær Vojens Skytteforening 194/05 197/10 391/15
3 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 194/04 196/05 390/09
4 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 192/05 197/04 389/09
5 42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds 196/07 193/07 389/14
6 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds 194/05 194/08 388/13
7 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 193/04 193/07 386/11
8 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening 195/07 191/06 386/13
9 43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening 192/07 191/07 383/14
10 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds 190/04 191/02 381/06
11 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds 189/06 191/01 380/07
12 42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds 191/05 189/02 380/07

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 39616 Jens Peter Oksen Sparta Idrætsforening 193/04 195/09 388/13
2 43533 Mona Clausen Gråsten Skytteforening 186/01 185/01 371/02

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ1

1 43401 Sune Christensen Broagerlands Skytteforening 195/06 196/05 391/11
2 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 191/06 195/07 386/13
3 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 194/05 192/07 386/12

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ2

1 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 198/09 199/11 397/20
2 39625 Irene Oksen Sparta Idrætsforening 195/05 198/09 393/14
3 128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening 191/03 194/06 385/09
4 135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening 193/08 190/05 383/13
5 129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds 194/04 188/05 382/09
6 137733 Kim Chr. Hansen Grænseegnens Skytteforening 195/04 186/06 381/10
7 104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening 191/05 188/06 379/11
8 42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds 183/02 181/02 364/04

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 123424 Kirsten Jensen Sparta Idrætsforening 198/11 199/11 397/22
2 128844 Gert Jessen Sønderborg Skyttekreds 195/07 194/08 389/15
3 124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds 189/02 197/04 386/06
4 124834 Britta Strunck Sønderborg Skyttekreds 188/06 194/05 382/11
5 124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds 191/04 189/06 380/10
6 124441 Birgit Benthin Bladt Sønderborg Skyttekreds 182/02 192/02 374/04
7 124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds 184/04 179/03 363/07

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 199/14
2 118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds 198/10
3 123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening 197/10
4 126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 196/09
5 121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening 196/07
6 121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds 195/08
7 128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening 193/07

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 123397 Kristian Brock Gråsten Skytteforening 198/08
2 127308 Iris Brock Gråsten Skytteforening 197/09
3 132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening 197/08
4 135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds 196/05
5 132695 Daniela Plath Broagerlands Skytteforening 194/09
6 137595 Sofie Helbo Grau Bossen Sønderborg Skyttekreds 193/04
7 133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds 193/03
8 131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening 192/05
9 131006 Silje Jensen Sparta Idrætsforening 192/03

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening 199/10
2 137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening 195/06
2 124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening 195/06
4 136083 Jens Pedersen Gråsten Skytteforening 193/06
5 136722 Jakob Gade Sørensen Grænseegnens Skytteforening 193/05
6 135898 Mikkel Hesselberg Christiansen Sønderborg Skyttekreds 192/05
7 124343 Magnus Lautrup Sparta Idrætsforening 190/07
8 136732 Iben Lauridsen Vojens Skytteforening 189/05
9 136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening 188/04
10 131279 Celina Hattesen Broagerlands Skytteforening 185/03
11 138613 Jessica Rose Sønderborg Skyttekreds 183/01
12 138610 Mads Marius Weihle Ohlsen Sønderborg Skyttekreds 182/04
13 136904 Celina Albrechtsen Broagerlands Skytteforening 173/03
14 138400 Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar Sønderborg Skyttekreds 167/01
15 138533 Mira Høyer Callesen Broagerlands Skytteforening 150/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening 197/10

Riffel, 50m - Klasse J2

1 121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening 198/14
2 122364 Emma Sofia Vogt Widtfeldt Sønderborg Skyttekreds 198/07
3 131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening 197/07
3 129314 Esben Holm Fabrin Perlewitz Grænseegnens Skytteforening 197/07
5 116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening 196/06
6 137836 Jessica Sørensen Sparta Idrætsforening 195/10
7 135510 Rebecca Skytte Sloth Møller Sønderborg Skyttekreds 195/04
8 138180 Sif Madsen Sønderborg Skyttekreds 193/08
9 123929 Matilde Skinderholm Vojens Skytteforening 193/07

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening 196/06
2 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds 186/05
3 44303 Camilla Paulsen Vojens Skytteforening 185/02

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening 193/07
2 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening 182/02
3 44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening 175/01

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds 192/06
2 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening 189/03
3 42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds 185/05
4 20012 Frederik Laursen Vojens Skytteforening 179/01
5 43368 Finn Becker-Kristensen Grænseegnens Skytteforening 174/03
6 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening 174/01

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds 196/07
2 39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening 195/08
3 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening 195/07
4 44078 Valdemar Nielsen Haderslev Skyttekreds 194/05
4 44389 William Kjær Vojens Skytteforening 194/05
6 109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening 194/04
7 121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening 193/04
8 43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening 192/07
9 117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening 192/05
10 42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds 191/05
11 44317 Birgith Rothmeier Haderslev Skyttekreds 190/04
12 44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds 189/06

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 39616 Jens Peter Oksen Sparta Idrætsforening 193/04
2 43533 Mona Clausen Gråsten Skytteforening 186/01

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 43401 Sune Christensen Broagerlands Skytteforening 195/06
2 43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening 194/05
3 87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening 191/06

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening 198/09
2 39625 Irene Oksen Sparta Idrætsforening 195/05
3 137733 Kim Chr. Hansen Grænseegnens Skytteforening 195/04
4 129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds 194/04
5 135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening 193/08
6 104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening 191/05
7 128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening 191/03
8 42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds 183/02

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 123424 Kirsten Jensen Sparta Idrætsforening 198/11
2 128844 Gert Jessen Sønderborg Skyttekreds 195/07
3 124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds 191/04
4 124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds 189/02
5 124834 Britta Strunck Sønderborg Skyttekreds 188/06
6 124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds 184/04
7 124441 Birgit Benthin Bladt Sønderborg Skyttekreds 182/02

Til toppen