| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 138700 Nikoline Kirkeby Krautwald Ørre Skytteforening, 177/00 177/00 354/00
2 138696 Bjørn Andsbjerg Ørre Skytteforening, 166/00 183/00 349/00
3 138702 Rasmus B. Fihl Ørre Skytteforening, 179/00 167/00 346/00
4 138701 Alexander Kirkeby Krautwald Ørre Skytteforening, 181/00 162/00 343/00
5 138697 Noah Pedersen Ørre Skytteforening, 172/00 164/00 336/00
6 138703 Agnethe Lund Jensen Ørre Skytteforening, 165/00 170/00 335/00

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 199/00
2 131280 Christian E. Andersen Skive skytteforening 198/00
3 121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 197/00
3 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 197/00
3 136270 Andrii Krop Viborg Skytteforening 197/00
3 135834 Josefine Søby Johnsen Viborg Skytteforening 197/00
3 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
3 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
9 117858 Christian Abildgaard Viborg Skytteforening 196/00
10 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
10 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 195/00
12 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 193/00
13 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 192/00
13 128678 Victoria Bisgaard Jørgensen Møldrup Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 133795 Laura Holm Jensen Kjellerup Skytteforening 198/00
1 133796 Tobias Rude Jensen Kjellerup Skytteforening 198/00
1 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 198/00
1 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 198/00
5 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 197/00
6 136694 Annabelle Borved Viborg Skytteforening 196/00
6 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 196/00
8 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 195/00
8 135085 Max Nøkleby Rønde Silkeborg Skyttekreds 195/00
10 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 194/00
10 130257 Anton Abildgaard Viborg Skytteforening 194/00
10 130416 Mie Møller Skals Skytteforening 194/00
13 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 193/00
14 126886 Laurits Pinnerup Hem Skytteforening 192/00
15 135836 Tobias Davidsen Viborg Skytteforening 191/00
16 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 190/00
16 122764 Rasmus Glud Karup Skytteforening 190/00
18 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 188/00
18 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 188/00
20 134542 Helene Grubbe Andersen Skals Skytteforening 184/00

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 135995 Lærke Søndergaard Skive skytteforening 196/00
2 134317 Jacob Larsen Skive skytteforening 195/00
2 134392 Nicolai Vang Høgh Olesen Hem Skytteforening 195/00
2 137937 Lucas Castor Grove Schmidt Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
5 134828 Sara Manly Rottwitt Skals Skytteforening 194/00
5 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 194/00
5 135502 Asger Brunbjerg Bech Viborg Skytteforening 194/00
8 136844 Kamille Margon Gade Nielsen Viborg Skytteforening 193/00
8 138574 Niklas Thorup Jakobsen Viborg Skytteforening 193/00
10 134653 Thomas Bach Hougaard Viborg Skytteforening 192/00
11 135865 Kristian Tornvig Hente Arnborg Idrætsforening 191/00
11 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
13 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 190/00
13 134492 Christian Dahl Laugesen Hem Skytteforening 190/00
13 124711 Simon Laust Damsgaard Hem Skytteforening 190/00
13 134327 Andreas Willumsen Skals Skytteforening 190/00
13 136120 Peter Emil Jensen Viborg Skytteforening 190/00
18 134871 Benjamin Kronborg Karup Skytteforening 189/00
18 131014 Kalle Riis Dissing Viborg Skytteforening 189/00
18 136268 Rasmus Egede Viborg Skytteforening 189/00
18 137618 Rikke Buur Arnborg Idrætsforening 189/00
18 134099 Pil Rasmussen Kjellerup Skytteforening 189/00
23 137616 Anton Buur Arnborg Idrætsforening 188/00
23 132888 Ida Dyrlund Kristensen Arnborg Idrætsforening 188/00
25 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 187/00
25 130532 Viktoria Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 187/00
25 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
28 124712 Daniel Johan Damsgaard Hem Skytteforening 186/00
28 126954 Mads Gade Skals Skytteforening 186/00
28 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 186/00
28 118431 Leander Storm Jensen Arnborg Idrætsforening 186/00
32 135883 Mikkel Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 185/00
32 131353 Anne Mette Blæsbjerg Ikast Skytteforening 185/00
32 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 185/00
35 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
35 116552 Arne Rottwitt Skals Skytteforening 184/00
37 130222 Mads Munder Bach Skals Skytteforening 183/00
37 138531 Marie Kristensen Skals Skytteforening 183/00
37 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/00
37 135867 Esther Herholt Brounbjerg Arnborg Idrætsforening 183/00
41 108354 Christoffer Gottenborg Gjellerup Sdr. S G & I 182/00
41 137450 Silke S. Juhl Viborg Skytteforening 182/00
41 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 182/00
44 138701 Alexander Kirkeby Krautwald Ørre Skytteforening, 181/00
45 138872 Clara Godsk Damgaard Skive skytteforening 180/00
45 134147 Kirstine K. Lauritsen Ikast Skytteforening 180/00
45 134100 Mir Rasmussen Kjellerup Skytteforening 180/00
48 137770 Emil Kalletrup Kjellerup Skytteforening 179/00
48 134391 Axel Dahl Vad Hem Skytteforening 179/00
48 138702 Rasmus B. Fihl Ørre Skytteforening, 179/00
51 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 178/00
52 138700 Nikoline Kirkeby Krautwald Ørre Skytteforening, 177/00
52 130652 Bjarke H. R. Poulsen Gjellerup Sdr. S G & I 177/00
52 137452 Therese Margon Gade Nielsen Viborg Skytteforening 177/00
52 137788 Anne Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 177/00
56 137851 Simon Degn Ikast Skytteforening 174/00
56 138874 Mille Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 174/00
58 137533 Mathias Poulsen Silkeborg Skyttekreds 173/00
59 138697 Noah Pedersen Ørre Skytteforening, 172/00
60 135052 Chistoffer Buus Skov Skive skytteforening 171/00
60 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 171/00
60 138792 Chris Inuk Olsen Viborg Skytteforening 171/00
60 138572 Signe Helene Lofstad Hem Skytteforening 171/00
64 134925 Andreas Brendstrup Kjellerup Skytteforening 170/00
64 135837 Jonas Bjerg Primdal Viborg Skytteforening 170/00
64 137661 Magnus Søby Silkeborg Skyttekreds 170/00
67 136119 Noah F. Micheelsen Viborg Skytteforening 169/00
68 138003 Kasper Handberg Silkeborg Skyttekreds 168/00
68 138618 August Tanderup Hem Skytteforening 168/00
70 138696 Bjørn Andsbjerg Ørre Skytteforening, 166/00
71 138703 Agnethe Lund Jensen Ørre Skytteforening, 165/00
72 138873 Gry Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 164/00
72 133550 Mathias Munk Kjellerup Skytteforening 164/00
74 135776 Lasse Andersen Ørre Skytteforening, 160/00
74 131352 Asbjørn Bruun Pedersen Ikast Skytteforening 160/00
76 138125 Johannes Karl Lofstad Hem Skytteforening 159/00
76 134926 Simon Villum Sand Kjellerup Skytteforening 159/00
78 130039 Kresten Sønderby Lauritsen Ikast Skytteforening 156/00
79 138652 Victor Holmgaard Havtorn Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 149/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 200/00
2 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 199/00
2 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 199/00
2 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 199/00
5 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 198/00
5 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 198/00
5 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 198/00
5 117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening 198/00
9 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
10 118127 Linda Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 196/00
11 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 195/00
12 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00

Riffel, 50m - Klasse J2

1 130631 Alexander B. E. J. Andersen Kjellerup Skytteforening 198/00
2 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 197/00
3 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/00
3 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening, 196/00
3 91846 Emily Bukalo Aulum Skytteforening 196/00
6 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 195/00
6 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 195/00
8 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 194/00
8 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 194/00
8 124713 Luna Petersen Skive skytteforening 194/00
11 121779 Frederik Pinnerup Hem Skytteforening 193/00
12 120796 Tobias Madsen Silkeborg Skyttekreds 190/00
13 117386 Max Dahl Hem Skytteforening 189/00
14 104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening 186/00

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 199/00
2 30467 Niels H. Overgaard Ørre Skytteforening, 198/00
2 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 198/00
2 28245 Louise Madsen Viborg Skytteforening 198/00
5 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 197/00
6 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 195/00
6 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 195/00
8 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/00
9 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 192/00
9 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 192/00
11 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 188/00

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 196/00
2 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening 195/00
3 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 192/00
4 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 191/00
5 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/00
6 137986 Heidi Andersen Skive skytteforening 188/00
7 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 187/00
8 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 184/00

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 197/00
2 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 193/00
3 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening 190/00
3 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/00
3 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 190/00
6 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 188/00
6 135568 Tina Blæsbjerg Ikast Skytteforening 188/00
6 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 188/00
9 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 187/00
9 31159 Jacob Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/00
11 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 185/00
12 137748 Nicolai Rolander Jensen Ikast Skytteforening 184/00
12 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
14 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening 183/00
14 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/00
14 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 183/00
14 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 183/00
14 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds 183/00
19 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 182/00
20 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 181/00
21 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 180/00
21 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 180/00
23 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 178/00
24 12264 Henning Nørris Møldrup Skytteforening 177/00
25 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 176/00
25 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening 176/00
27 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 175/00
28 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 169/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/00
1 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 200/00
3 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 199/00
4 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 198/00
5 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 197/00
5 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 197/00
7 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 196/00
7 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening 196/00
7 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 196/00
7 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 196/00
7 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 196/00
12 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 195/00
12 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening 195/00
12 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 195/00
15 27509 Niels Hansen Hem Skytteforening 190/00
16 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 187/00

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 198/00
2 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 193/00
3 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 192/00
3 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 192/00
5 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 191/00
5 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 191/00
5 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 191/00
5 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening 191/00
9 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening 190/00
10 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 189/00
11 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 188/00
12 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening 187/00
12 103489 Mads Sønderup Ørre Skytteforening, 187/00
14 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 186/00
15 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
16 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 178/00
17 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 177/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 200/00
1 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 200/00
1 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 200/00
1 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 200/00
1 19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening 200/00
6 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 199/00
6 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/00
6 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 199/00
9 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
9 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 198/00
9 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 198/00
9 101602 Jonna Grønbæk Ørre Skytteforening, 198/00
13 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 197/00
14 134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening, 196/00
14 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 196/00
14 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 196/00
14 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 196/00
18 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 195/00
18 85479 Niklas Schumacher Ørre Skytteforening, 195/00
20 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
20 134558 Søren Sørensen Skive skytteforening 194/00
22 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
22 138786 Dorthe Sønderbæk Ørre Skytteforening, 192/00
24 82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening 190/00
25 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 187/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 197/00
1 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
3 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 196/00
4 121528 Jan Roager Petersen Viborg Skytteforening 195/00
5 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 194/00
5 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 194/00
5 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 194/00
8 19459 Henning Lassen Viborg Skytteforening 192/00
8 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening 192/00
10 138670 Simon k. Pedersen Karup Skytteforening 191/00
10 136380 Sine Kongsgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/00
10 22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 191/00
10 117826 Holger Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 191/00
14 122957 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 190/00
15 122957 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 190/00
16 30703 Aksel Fyhring Ørre Skytteforening, 189/00
16 22128 Claus Pors Jensen Kjellerup Skytteforening 189/00
18 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 188/00
18 93541 Alex Thomsen Haderup Skytteforening 188/00
18 30673 Bjarne Fyhring Ørre Skytteforening, 188/00
21 117827 Pia Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 186/00
22 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening 181/00
23 137096 Jon Kjærgård Rasmussen Kjellerup Skytteforening 178/00
24 137600 Hans Christian Larsen Silkeborg Skyttekreds 177/00
25 117135 Brian nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 175/00
26 138378 Thomas rude Jensen Kjellerup Skytteforening 172/00
27 122492 Børge E. I. Sand Karup Skytteforening 155/00

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 198/00
2 122598 Niels Juul Jensen Kjellerup Skytteforening 197/00
3 137458 Andreas Melhedegaard Viborg Skytteforening 196/00
3 127560 Inger Visgård Viborg Skytteforening 196/00
5 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening 194/00
5 137614 Mette Buur Arnborg Idrætsforening 194/00
7 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 193/00
7 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 193/00
7 122600 Ejnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 193/00
10 125390 Christian Hansen Kjellerup Skytteforening 192/00
10 123324 Johannes Bach Kjellerup Skytteforening 192/00
10 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening 192/00
10 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 192/00
10 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 192/00
15 133536 Jesper Bruun Olsen Ikast Skytteforening 191/00
15 137501 Mogens Højegaard Kjellerup Skytteforening 191/00
17 12266 Gert Nielsen Møldrup Skytteforening 190/00
18 122664 Edmund Madsen Viborg Skytteforening 189/00
18 118006 Bjarne Poulsen Kjellerup Skytteforening 189/00
20 138479 Peter Nørgard Kjellerup Skytteforening 188/00
21 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 186/00
22 31334 Hans Erik Dörr Kjellerup Skytteforening 182/00
23 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 179/00
23 107530 Flemming G Nielsen Hem Skytteforening 179/00
25 137457 Mikkel S. T. Andersen Viborg Skytteforening 163/00

Til toppen