Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DGI Fyn Holdturnering Sommer 2019 Runde A (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Fyn
Alle foreninger
Bullerup Skyttekreds
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Faaborg Skytteforening
Herrested Skytteforening
Horne Skytteforening
Højby Skytteforening
Kullerup/Refsvindinge If.
Lunde Sg&I
Nr. Esterbølle Skytteforening
Nyborg Skytteforening
Otterup Skytteforening
Paarup Skytteforening
Ryslinge Skytteforening
Sdr. Broby Skytteforening
Særslev Skytteforening
Sødinge Skytteforening
Tved Skyttekreds
Vissenbjerg Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
134617
Amalie Strunge
Bullerup Skyttekreds
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
47997
Ole Madsen
Faaborg Skytteforening
SE2
176.000
176.000
Hovedskydning
47043
Karen Sparrewath
Faaborg Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
48231
Erling Jørgensen
Faaborg Skytteforening
SE2
184.000
184.000
Hovedskydning
46904
Sv. Aa. Sparrewath
Faaborg Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
104191
Kirsten Simonsen
Faaborg Skytteforening
VÅ2
170.000
170.000
Hovedskydning
48012
Niels Hansen
Faaborg Skytteforening
VS3
179.000
179.000
Hovedskydning
138525
Max Holm
Faaborg Skytteforening
BK3
174.000
174.000
Hovedskydning
137170
Jeppe Middelbo Andersen
Faaborg Skytteforening
BK3
164.000
164.000
Hovedskydning
133945
Simone Amalie Bache Lorentsen
Faaborg Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
48270
Charles Banke Hansen
Faaborg Skytteforening
VS3
184.000
184.000
Hovedskydning
132419
Emil K. Smidt
Faaborg Skytteforening
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
130354
Karen Buch-Olsen
Faaborg Skytteforening
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
130353
Pernille Middelbo Andersen
Faaborg Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
134357
Silas Mathias Poulsen
Faaborg Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
134242
Daniella Floreza
Faaborg Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
128512
Joachim Nielsen
Faaborg Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
102794
Emil R. Olesen
Særslev Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
102794
Emil R. Olesen
Særslev Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Mesterskab
102795
Rasmus R. Olesen
Særslev Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
102795
Rasmus R. Olesen
Særslev Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
104491
Marius Bendixen
Særslev Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
53723
Mikkel Villadsen
Særslev Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
53723
Mikkel Villadsen
Særslev Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Mesterskab
121230
Kim Aalund
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
121230
Kim Aalund
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ1
198.000
198.000
Mesterskab
48868
Lars Henriksen
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
48868
Lars Henriksen
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
126496
Jesper Borgquist
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ2
190.000
190.000
Hovedskydning
126496
Jesper Borgquist
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ2
188.000
188.000
Mesterskab
105868
Jimmy Nielsen
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ2
185.000
185.000
Hovedskydning
105868
Jimmy Nielsen
Kullerup/Refsvindinge If.
VÅ2
188.000
188.000
Mesterskab
130932
Kasper Jørgensen
Bullerup Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
128487
Bertil Vinther Krag
Bullerup Skyttekreds
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
122679
Madeleine Liv Larsen
Bullerup Skyttekreds
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
45709
Søren Skovgaard
Herrested Skytteforening
SE2
181.000
181.000
Hovedskydning
45755
Kurt Pedersen
Herrested Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
48836
Mogens Larsen
Herrested Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
45763
Karl Larsen
Herrested Skytteforening
SE2
170.000
170.000
Hovedskydning
49092
Jens E. Christensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
49799
Anders Mortensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
49222
Niels Barlebo
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
49316
John Iversen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
80825
Ib Nedergaard
Nyborg Skytteforening
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
82004
Henning Carlsen
Nyborg Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
48932
Bent Nielsen
Nyborg Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
45894
Peder M. Clausen
Nyborg Skytteforening
SE2
182.000
182.000
Hovedskydning
45995
Jens Erik Hansen
Nyborg Skytteforening
SE2
185.000
185.000
Mesterskab
45995
Jens Erik Hansen
Nyborg Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
46082
Børge Andersen
Nyborg Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
46082
Børge Andersen
Nyborg Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
90755
Bent Larsen
Nyborg Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
90755
Bent Larsen
Nyborg Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
80410
Jørn Ladegaard
Nyborg Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
80410
Jørn Ladegaard
Nyborg Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
45709
Søren Skovgaard
Herrested Skytteforening
SE2
176.000
176.000
Mesterskab
52601
Jette K. Larsen
Paarup Skytteforening
VÅ1
199.000
199.000
Hovedskydning
52601
Jette K. Larsen
Paarup Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
52603
Jes Nygaard Larsen
Paarup Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
52603
Jes Nygaard Larsen
Paarup Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Mesterskab
52805
Steen Hansen
Paarup Skytteforening
VÅ1
191.000
191.000
Hovedskydning
52805
Steen Hansen
Paarup Skytteforening
VÅ1
190.000
190.000
Mesterskab
52376
Michael Fogh
Paarup Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
52376
Michael Fogh
Paarup Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Mesterskab
50208
Jan Østergård Jensen
Særslev Skytteforening
VS1
197.000
197.000
Hovedskydning
50476
Ivan Knudsen
Særslev Skytteforening
VS2
189.000
189.000
Hovedskydning
50345
Signe Knudsen
Særslev Skytteforening
VS1
194.000
194.000
Hovedskydning
119170
Nanna Degn
Herrested Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
135677
Asker Toft
Herrested Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
135678
Mathias Perssson
Herrested Skytteforening
BK3
147.000
147.000
Hovedskydning
96480
Aksel Damgård Steffensen
Tved Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
138044
Alma Damgaard Steffensen
Tved Skyttekreds
BK3
171.000
171.000
Hovedskydning
133999
Asta Damgaard Steffensen
Tved Skyttekreds
BK3
177.000
177.000
Hovedskydning
135937
Christian Mørup Andersen
Tved Skyttekreds
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
46479
Keld Jørgensen
Lunde Sg&I
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
46479
Keld Jørgensen
Lunde Sg&I
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
96592
Torben Pedersen
Lunde Sg&I
SE2
168.000
168.000
Hovedskydning
46304
Regner Kristensen
Lunde Sg&I
SE2
173.000
173.000
Hovedskydning
46377
Frode Nielsen
Lunde Sg&I
SE2
179.000
179.000
Hovedskydning
89632
Niels Ove Pedersen
Lunde Sg&I
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
89632
Niels Ove Pedersen
Lunde Sg&I
VÅ2
196.000
196.000
Mesterskab
46353
Jonathan Juhl Pedersen
Lunde Sg&I
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
46353
Jonathan Juhl Pedersen
Lunde Sg&I
VÅ1
197.000
197.000
Mesterskab
46357
Jesper Christensen
Lunde Sg&I
VÅ1
188.000
188.000
Hovedskydning
46987
Malene Salomonsen
Lunde Sg&I
VÅ2
193.000
193.000
Hovedskydning
46987
Malene Salomonsen
Lunde Sg&I
VÅ2
184.000
184.000
Mesterskab
134670
Samuel Nordahl Rasmussen
Lunde Sg&I
BK3
200.000
200.000
Hovedskydning
134670
Samuel Nordahl Rasmussen
Lunde Sg&I
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
128819
Maja Hoppe
Lunde Sg&I
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
138597
Iben Hoppe
Lunde Sg&I
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
138597
Iben Hoppe
Lunde Sg&I
BK3
178.000
178.000
Mesterskab
138481
Clara Struve
Lunde Sg&I
BK3
182.000
182.000
Hovedskydning
138481
Clara Struve
Lunde Sg&I
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
138916
Henrik Johansen
Lunde Sg&I
BK3
140.000
140.000
Hovedskydning
138917
Fie Aya Juul Maibom
Lunde Sg&I
BK3
172.000
172.000
Hovedskydning
138915
Sebastian Høyer Lægteskov Henriksen
Lunde Sg&I
BK3
137.000
137.000
Hovedskydning
138480
Caroline Struve
Lunde Sg&I
BK3
159.000
159.000
Hovedskydning
138480
Caroline Struve
Lunde Sg&I
BK3
166.000
166.000
Mesterskab
49642
Helge Larsen
Særslev Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
49644
Hans Otto Rasmussen
Særslev Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
49486
Vang Jarl
Særslev Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
49348
Helle Jørgensen
Særslev Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
112816
Bernhard Hansen
Særslev Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
52481
Torben S. Nielsen
Særslev Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
110371
Ove Guldager Pedersen
Særslev Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
124073
Julie Larsen
Ryslinge Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
80708
Gert Andersen
Ryslinge Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
118514
Lars Andersen
Ryslinge Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
105961
Palle Rasmussen
Ryslinge Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
46813
Christian Hansen
Sødinge Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
46855
Anders Larsen
Sødinge Skytteforening
VÅ2
198.000
198.000
Hovedskydning
117225
Klaus Soelmark
Sødinge Skytteforening
VÅ1
196.000
196.000
Hovedskydning
90304
Christian Larsen
Sødinge Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
117316
Nanna Petersen
Otterup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
128747
Julie S. Kjøller
Otterup Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
136945
Natalie Kjeldbjerg
Otterup Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
131949
Lærke Holm Juhl
Otterup Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
138432
Sofia Christiansen
Otterup Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
138431
Maja Christiansen
Otterup Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
138141
Philip M Nielsen
Otterup Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
132346
Amalie Kold Lebæk
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
132346
Amalie Kold Lebæk
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
128528
Emilie West Jørgensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
136358
Marie Kej Eskesen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
125478
Alexander Holmstrøm Aalund
Kullerup/Refsvindinge If.
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
129983
Simon Shawn Nystrup Jensen
Kullerup/Refsvindinge If.
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
129982
Oliver Lykke Bucholtz
Kullerup/Refsvindinge If.
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
138778
Karl Krammer
Kullerup/Refsvindinge If.
BK3
152.000
152.000
Hovedskydning
49725
Niels Jus. Pedersen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
130536
Leo Loubjerg Hansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
49820
Poul Olsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE1
189.000
189.000
Hovedskydning
50469
Jens Gormsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
114405
Laura Langkjær-Gormsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
113869
Christian Larsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VS2
197.000
197.000
Hovedskydning
110493
Joan Klitgaard Pedersen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
49818
Randi Lisborg Christensen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ1
197.000
197.000
Hovedskydning
135227
Kjeld Nielsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ2
191.000
191.000
Hovedskydning
110047
Claus Larsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
129884
Mathilde Schlûnsen
Særslev Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
137627
Tanja Volynets
Særslev Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
130010
Emilie Thrane
Særslev Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
138706
Martin Larsen
Særslev Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
135903
Nikolai Tobiassen
Vissenbjerg Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
136700
Andrea Hauggaard
Vissenbjerg Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
126288
Mathias Thomsen
Vissenbjerg Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
122941
Helene Eckardt
Horne Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
128667
Sebastian Jensen
Horne Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
126872
Nicolai Ehrhorn
Horne Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
126732
Lukas Rosenkjær
Horne Skytteforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
129840
Hans Christian Rettrup Henriksen
Særslev Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
95601
Anna Falck Grony
Særslev Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
112824
Victoria Conradsen
Særslev Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
89769
Henrik Hylsebeck Nielsen
Særslev Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
135317
Lukas Kling Larsen
Horne Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
138831
Alberte Laura Jensen Nielsen
Horne Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
128878
Emma Ehrhorn
Horne Skytteforening
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
122114
Simon Rosenkjær
Horne Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
120920
Emma Klinck
Horne Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
126047
Mark Nielsen
Horne Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
121088
Nikolai Kling Larsen
Horne Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
48198
Henning Steffensen
Horne Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
129084
Ejgil Jensen
Horne Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
126871
Christina Ehrhorn
Horne Skytteforening
VÅ2
196.000
196.000
Hovedskydning
129894
Jakob Rosenkjær
Horne Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
101762
Poul Erik Christensen
Horne Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
47932
Søren G. Pedersen
Horne Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
48256
Conni Helding Larsen
Horne Skytteforening
SE2
184.000
184.000
Hovedskydning
48293
Bent Ove Hansen
Horne Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
128820
Amalie Mogensen Jensen
Højby Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
127090
Kirstine Egholm
Højby Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
129279
Tobias Klimek
Højby Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
137690
William Hesel Rasmussen
Højby Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
52069
Bo Pedersen
Højby Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
129390
Henrik Jensen
Højby Skytteforening
VÅ1
198.000
198.000
Hovedskydning
52423
Henrik Greve Nielsen
Højby Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
138126
Anders Hesel Rasmussen
Højby Skytteforening
VÅ2
195.000
195.000
Hovedskydning
47442
Ulrich Andersen
Sdr. Broby Skytteforening
VÅ2
194.000
194.000
Hovedskydning
47448
Tom Vibæk
Sdr. Broby Skytteforening
VÅ1
194.000
194.000
Hovedskydning
46176
Karin Hansen
Sdr. Broby Skytteforening
VÅ1
200.000
200.000
Hovedskydning
94888
Arne Hansen
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
50427
Kurt Christoffersen
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
50333
Svend E. Christensen
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
184.000
184.000
Hovedskydning
49613
John Vennerstrøm
Nr. Esterbølle Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
126565
Steen Lage
Otterup Skytteforening
VÅ2
192.000
192.000
Hovedskydning
126568
Keld Reimer Hansen
Otterup Skytteforening
VÅ1
193.000
193.000
Hovedskydning
109881
Annika Stokkebro Hansen
Otterup Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
52929
Jakob Nielsen
Otterup Skytteforening
VS1
191.000
191.000
Hovedskydning
130854
Ida Tornhøj Kok
Horne Skytteforening
BK3
178.000
178.000
Hovedskydning
137490
Mikkel Pedersen
Vissenbjerg Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
Til toppen