| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening, 197/00 197/00 394/00

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 200/00
2 121236 Mads Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 199/00
2 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 199/00
2 129387 Christoph Viller Karup Skytteforening 199/00
5 131280 Christian E. Andersen Skive skytteforening 198/00
6 136270 Andrii Krop Viborg Skytteforening 197/00
6 117858 Christian Abildgaard Viborg Skytteforening 197/00
6 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
6 133795 Laura Holm Jensen Kjellerup Skytteforening 197/00
10 117658 Victoria Knudsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/00
10 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 196/00
10 109629 Dylan Svendsen Arnborg Idrætsforening 196/00
13 128678 Victoria Bisgaard Jørgensen Møldrup Skytteforening 195/00
13 135834 Josefine Søby Johnsen Viborg Skytteforening 195/00
15 110430 Mads Willum Arnborg Idrætsforening 194/00
16 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 193/00
16 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/00
18 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 188/00

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 134506 Nicolai Sølvberg Viborg Skytteforening 200/00
1 135836 Tobias Davidsen Viborg Skytteforening 200/00
3 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 198/00
3 128758 Marc Nielsen Viborg Skytteforening 198/00
5 126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 197/00
5 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 197/00
7 136694 Annabelle Borved Viborg Skytteforening 196/00
7 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 196/00
7 130416 Mie Møller Skals Skytteforening 196/00
7 133796 Tobias Rude Jensen Kjellerup Skytteforening 196/00
7 135085 Max Nøkleby Rønde Silkeborg Skyttekreds 196/00
7 126886 Laurits Pinnerup Hem Skytteforening 196/00
13 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 195/00
14 130257 Anton Abildgaard Viborg Skytteforening 194/00
14 131603 Theis Possekel Karup Skytteforening 194/00
16 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 193/00
17 134502 Frederik Sølvberg Viborg Skytteforening 190/00
17 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 190/00
19 134542 Helene Grubbe Andersen Skals Skytteforening 181/00

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 135995 Lærke Søndergaard Skive skytteforening 199/00
2 136844 Kamille Margon Gade Nielsen Viborg Skytteforening 196/00
2 136268 Rasmus Egede Viborg Skytteforening 196/00
4 135502 Asger Brunbjerg Bech Viborg Skytteforening 195/00
4 134099 Pil Rasmussen Kjellerup Skytteforening 195/00
4 134392 Nicolai Vang Høgh Olesen Hem Skytteforening 195/00
4 137618 Rikke Buur Arnborg Idrætsforening 195/00
8 138983 Alfred Just Pedersen Ørre Skytteforening, 194/00
9 116552 Arne Rottwitt Skals Skytteforening 193/00
9 134501 Mathias Sølvberg Viborg Skytteforening 193/00
11 133547 Frederik Jokumsen Skive skytteforening 192/00
12 131014 Kalle Riis Dissing Viborg Skytteforening 191/00
12 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 191/00
12 134828 Sara Manly Rottwitt Skals Skytteforening 191/00
12 134871 Benjamin Kronborg Karup Skytteforening 191/00
16 134492 Christian Dahl Laugesen Hem Skytteforening 190/00
16 137450 Silke S. Juhl Viborg Skytteforening 190/00
16 137616 Anton Buur Arnborg Idrætsforening 190/00
19 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 189/00
19 138874 Mille Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 189/00
19 131397 Emil Tanderup Hem Skytteforening 189/00
19 137937 Lucas Castor Grove Schmidt Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/00
23 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/00
23 131353 Anne Mette Blæsbjerg Ikast Skytteforening 188/00
23 135837 Jonas Bjerg Primdal Viborg Skytteforening 188/00
26 134653 Thomas Bach Hougaard Viborg Skytteforening 187/00
26 136120 Peter Emil Jensen Viborg Skytteforening 187/00
26 135883 Mikkel Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 187/00
26 131228 Viggo Anton Laursen Hem Skytteforening 187/00
26 130532 Viktoria Ohlsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 187/00
31 135114 Simon Willumsen Skals Skytteforening 186/00
31 130222 Mads Munder Bach Skals Skytteforening 186/00
31 137661 Magnus Søby Silkeborg Skyttekreds 186/00
31 135052 Chistoffer Buus Skov Skive skytteforening 186/00
35 137452 Therese Margon Gade Nielsen Viborg Skytteforening 185/00
35 137853 Sander Rosenberg Pedersen Skals Skytteforening 185/00
37 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
37 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 184/00
39 135776 Lasse Andersen Ørre Skytteforening, 183/00
39 138700 Nikoline Kirkeby Krautwald Ørre Skytteforening, 183/00
39 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 183/00
39 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/00
39 137770 Emil Kalletrup Kjellerup Skytteforening 183/00
39 124712 Daniel Johan Damsgaard Hem Skytteforening 183/00
45 134391 Axel Dahl Vad Hem Skytteforening 182/00
46 124711 Simon Laust Damsgaard Hem Skytteforening 181/00
46 130652 Bjarke H. R. Poulsen Gjellerup Sdr. S G & I 181/00
46 138703 Agnethe Lund Jensen Ørre Skytteforening, 181/00
46 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 181/00
50 138697 Noah Pedersen Ørre Skytteforening, 180/00
50 138872 Clara Godsk Damgaard Skive skytteforening 180/00
50 137788 Anne Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 180/00
53 108354 Christoffer Gottenborg Gjellerup Sdr. S G & I 179/00
53 138701 Alexander Kirkeby Krautwald Ørre Skytteforening, 179/00
55 135867 Esther Herholt Brounbjerg Arnborg Idrætsforening 178/00
55 138574 Niklas Thorup Jakobsen Viborg Skytteforening 178/00
57 137851 Simon Degn Ikast Skytteforening 177/00
58 138696 Bjørn Andsbjerg Ørre Skytteforening, 176/00
59 138572 Signe Helene Lofstad Hem Skytteforening 175/00
60 133550 Mathias Munk Kjellerup Skytteforening 174/00
60 135866 Karen Tornvig Hentze Arnborg Idrætsforening 174/00
62 138792 Chris Inuk Olsen Viborg Skytteforening 173/00
62 138873 Gry Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 173/00
62 138531 Marie Kristensen Skals Skytteforening 173/00
65 134147 Kirstine K. Lauritsen Ikast Skytteforening 172/00
65 134644 Rasmus Fihl Ørre Skytteforening, 172/00
67 136119 Noah F. Micheelsen Viborg Skytteforening 171/00
67 131352 Asbjørn Bruun Pedersen Ikast Skytteforening 171/00
69 134100 Mir Rasmussen Kjellerup Skytteforening 170/00
69 138946 Anders Binderup Borggaard Viborg Skytteforening 170/00
69 137533 Mathias Poulsen Silkeborg Skyttekreds 170/00
72 134925 Andreas Brendstrup Kjellerup Skytteforening 169/00
73 138618 August Tanderup Hem Skytteforening 168/00
74 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 166/00
75 134926 Simon Villum Sand Kjellerup Skytteforening 159/00
76 138652 Victor Holmgaard Havtorn Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 157/00
77 138003 Kasper Handberg Silkeborg Skyttekreds 153/00
78 138125 Johannes Karl Lofstad Hem Skytteforening 152/00
79 130039 Kresten Sønderby Lauritsen Ikast Skytteforening 146/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 101594 Victor Thomsen Viborg Skytteforening 200/00
1 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 200/00
1 124353 Jeppe Galsgaard Viborg Skytteforening 200/00
4 129072 Jakob Berg Gøttsche Viborg Skytteforening 199/00
4 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening 199/00
4 112078 Kristoffer Kvorning Viborg Skytteforening 199/00
4 118127 Linda Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 199/00
8 117856 Julian Leimbeck Viborg Skytteforening 198/00
8 126141 Laura Petersen Skive skytteforening 198/00
10 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening, 197/00
11 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
11 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00

Riffel, 50m - Klasse J2

1 104893 Mads Glud Bruun-Kristensen Karup Skytteforening 198/00
2 121779 Frederik Pinnerup Hem Skytteforening 197/00
2 113666 Thomas Broe Højriis Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/00
2 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening, 197/00
2 129071 Marc Ryberg Viborg Skytteforening 197/00
6 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 195/00
6 113665 Chris Nielsen Viborg Skytteforening 195/00
6 130631 Alexander B. E. J. Andersen Kjellerup Skytteforening 195/00
6 91846 Emily Bukalo Aulum Skytteforening 195/00
10 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 194/00
10 124713 Luna Petersen Skive skytteforening 194/00
12 117386 Max Dahl Hem Skytteforening 193/00
13 120796 Tobias Madsen Silkeborg Skyttekreds 191/00
14 126143 Kristian Scherphof Skive skytteforening 187/00

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 200/00
2 35128 René Kristiansen Ørre Skytteforening, 199/00
3 30467 Niels H. Overgaard Ørre Skytteforening, 198/00
4 28245 Louise Madsen Viborg Skytteforening 197/00
4 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 197/00
6 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 196/00
6 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 196/00
6 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 196/00
9 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 195/00
10 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening 193/00
10 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 193/00
12 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 188/00

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 198/00
2 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening 193/00
3 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
4 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 191/00
4 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 191/00
6 43374 Allan Clausen Skive skytteforening 189/00
7 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 187/00
8 137986 Heidi Andersen Skive skytteforening 186/00
9 86192 Denis Kraft Karup Skytteforening 178/00
9 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 178/00

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening, 196/00
2 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 193/00
3 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening 192/00
3 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00
5 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, 190/00
5 123793 Michael Kofoed Schou Gjellerup Sdr. S G & I 190/00
7 135568 Tina Blæsbjerg Ikast Skytteforening 187/00
7 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 187/00
7 92377 Pernille Noppenau Hem Skytteforening 187/00
10 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening 186/00
11 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 185/00
11 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/00
11 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 185/00
14 31159 Jacob Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
14 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/00
14 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening 184/00
14 27876 Martin Lauritsen Hem Skytteforening 184/00
14 81051 Simon Tandrup Filtenborg Hem Skytteforening 184/00
19 92378 Tobias Noppenau Hansen Hem Skytteforening 182/00
19 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds 182/00
21 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 180/00
21 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 180/00
23 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening 177/00
24 137748 Nicolai Rolander Jensen Ikast Skytteforening 176/00
25 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening 171/00
26 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 168/00
27 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 157/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 200/00
2 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 199/00
2 120932 Karen Skovmand Viborg Skytteforening 199/00
4 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 198/00
4 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 198/00
6 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 197/00
6 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 197/00
6 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 197/00
9 127161 Ole Capion Viborg Skytteforening 196/00
10 19294 Alfred L. Højgaard Skals Skytteforening 195/00
11 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 194/00
12 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 193/00
12 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 193/00
14 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 190/00
15 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 189/00
16 27509 Niels Hansen Hem Skytteforening 188/00

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 19714 Inger Sørensen Kjellerup Skytteforening 196/00
2 28029 Grethe Larsen Skive skytteforening 192/00
2 22493 Karin Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 192/00
2 103489 Mads Sønderup Ørre Skytteforening, 192/00
5 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 191/00
6 27794 Ruth Schmidt Skive skytteforening 190/00
6 22096 John Madsen Kjellerup Skytteforening 190/00
8 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 189/00
8 22566 Hugo Brogaard Sejs-Svejbæk Skytteforening 189/00
10 31176 Hanne Clausen Haderup Skytteforening 188/00
10 31129 Jørn J. Termansen Karup Skytteforening 188/00
10 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening 188/00
13 27380 Harald Jensen Skive skytteforening 187/00
14 22135 Børge Mønster Kjellerup Skytteforening 185/00
15 22446 Kristian Stenger Sejs-Svejbæk Skytteforening 182/00
16 27998 Inga Jensen Skive skytteforening 178/00
17 111827 Reidar Hansen Sejs-Svejbæk Skytteforening 141/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 200/00
1 19407 Morten De Place Bjørn Viborg Skytteforening 200/00
1 19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 200/00
1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 200/00
5 126904 Steven V. Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 199/00
5 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening 199/00
5 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 199/00
5 19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening 199/00
9 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 198/00
9 19457 Henrik Kronborg Lyksholm Viborg Skytteforening 198/00
9 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 198/00
9 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
9 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/00
14 134405 Kathrine Mæng Ørre Skytteforening, 197/00
14 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 197/00
14 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 197/00
17 101602 Jonna Grønbæk Ørre Skytteforening, 196/00
17 138786 Dorthe Sønderbæk Ørre Skytteforening, 196/00
19 85479 Niklas Schumacher Ørre Skytteforening, 195/00
20 31089 Leif Laursen Karup Skytteforening 194/00
21 82480 Flemming Jørgensen Karup Skytteforening 193/00
21 19189 Mikael Kjær Hansen Skals Skytteforening 193/00
21 113355 Tina Nielsen Kjellerup Skytteforening 193/00
24 19779 Bjarne Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/00

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 123002 Rene Jensen Arnborg Idrætsforening 198/00
2 121528 Jan Roager Petersen Viborg Skytteforening 196/00
3 19459 Henning Lassen Viborg Skytteforening 195/00
3 107481 Karin Gamskjær Skals Skytteforening 195/00
3 136380 Sine Kongsgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/00
6 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/00
6 22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 194/00
8 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening 193/00
9 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 192/00
9 137096 Jon Kjærgård Rasmussen Kjellerup Skytteforening 192/00
11 93541 Alex Thomsen Haderup Skytteforening 191/00
11 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 191/00
11 30673 Bjarne Fyhring Ørre Skytteforening, 191/00
14 122957 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 191/00
15 122957 Jens Nørbjerg Ørre Skytteforening, 191/00
16 102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I 190/00
16 117827 Pia Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 190/00
18 95718 Jens Ole Laursen Skive skytteforening 189/00
19 30703 Aksel Fyhring Ørre Skytteforening, 188/00
19 22128 Claus Pors Jensen Kjellerup Skytteforening 188/00
21 117135 Brian nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 187/00
22 117826 Holger Olsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 184/00
23 137600 Hans Christian Larsen Silkeborg Skyttekreds 180/00
23 138378 Thomas rude Jensen Kjellerup Skytteforening 180/00
25 99910 Lennart Bo Kristiansen Viborg Skytteforening 178/00

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 137458 Andreas Melhedegaard Viborg Skytteforening 197/00
1 122600 Ejnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 197/00
3 31334 Hans Erik Dörr Kjellerup Skytteforening 195/00
3 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening 195/00
5 10392 Gunnar Jørgensen Kjellerup Skytteforening 194/00
6 125390 Christian Hansen Kjellerup Skytteforening 193/00
6 19465 Finn Berg Møldrup Skytteforening 193/00
6 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 193/00
9 122598 Niels Juul Jensen Kjellerup Skytteforening 192/00
9 130531 Karl Henry Sørensen Kjellerup Skytteforening 192/00
9 137501 Mogens Højegaard Kjellerup Skytteforening 192/00
9 112653 Dorde Lis Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 192/00
13 133536 Jesper Bruun Olsen Ikast Skytteforening 191/00
13 134508 Frede Bach Viborg Skytteforening 191/00
13 138479 Peter Nørgard Kjellerup Skytteforening 191/00
16 123324 Johannes Bach Kjellerup Skytteforening 190/00
16 12287 Alex Jonassen Møldrup Skytteforening 190/00
16 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 190/00
16 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 190/00
20 127560 Inger Visgård Viborg Skytteforening 188/00
21 122664 Edmund Madsen Viborg Skytteforening 187/00
21 138877 Jesper Skaarup Arnborg Idrætsforening 187/00
23 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/00
24 107530 Flemming G Nielsen Hem Skytteforening 173/00
25 137457 Mikkel S. T. Andersen Viborg Skytteforening 161/00

Til toppen