DM Geværterræn 2019 (Sekundskydning - TerrænGevær) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
33790 Ove Laursen Jelling fS Senior 11.500 11.500 Hovedskydning
34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening Senior 19.700 19.700 Hovedskydning
69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening Senior 22.900 22.900 Hovedskydning
68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening Senior 14.400 14.400 Hovedskydning
61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening Senior 8.500 8.500 Hovedskydning
65179 Bjørn Klaus Nath Nielsen Helsinge S&i - Skytteafd. Senior 20.800 20.800 Hovedskydning
66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby Senior 15.100 15.100 Hovedskydning
64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd. Senior 20.600 20.600 Hovedskydning
70481 Stig A. Munkholm Ramløse I.f. Senior 10.200 10.200 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening Senior 21.000 21.000 Hovedskydning
70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening Senior 21.300 21.300 Hovedskydning
67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds Senior 21.500 21.500 Hovedskydning
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, Voksen Stilling/Åben 10.300 10.300 Hovedskydning
30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening, Voksen Stilling/Åben 12.500 12.500 Hovedskydning
30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening, Voksen Stilling/Åben 19.400 19.400 Hovedskydning
22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 13.700 13.700 Hovedskydning
18963 André Madsen Haderup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 13.700 13.700 Hovedskydning
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 19.700 19.700 Hovedskydning
80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 10.400 10.400 Hovedskydning
31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening Senior 17.400 17.400 Hovedskydning
30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 12.500 12.500 Hovedskydning
48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening Voksen Stilling/Åben 14.500 14.500 Hovedskydning
52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening Voksen Stilling/Åben 18.200 18.200 Hovedskydning
52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds Voksen Stilling/Åben 17.900 17.900 Hovedskydning
35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening Voksen Stilling/Åben 12.300 12.300 Hovedskydning
46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds Voksen Stilling/Åben 11.300 11.300 Hovedskydning
46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening Voksen Stilling/Åben 11.500 11.500 Hovedskydning
49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 20.300 20.300 Hovedskydning
121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening BK/Junior 14.300 14.300 Hovedskydning
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 14.500 14.500 Hovedskydning
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening Voksen Stilling/Åben 14.500 14.500 Hovedskydning
59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Voksen Stilling/Åben 10.300 10.300 Hovedskydning
59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Voksen Stilling/Åben 8.700 8.700 Hovedskydning
95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening Voksen Stilling/Åben 13.500 13.500 Hovedskydning
76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening Voksen Stilling/Åben 16.500 16.500 Hovedskydning
57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening Voksen Stilling/Åben 10.500 10.500 Hovedskydning
55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Voksen Stilling/Åben 17.900 17.900 Hovedskydning
62229 Mette Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Voksen Stilling/Åben 16.500 16.500 Hovedskydning
57413 Morten Larsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Voksen Stilling/Åben 15.200 15.200 Hovedskydning
127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening BK/Junior 24.200 24.200 Hovedskydning
57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening Voksen Stilling/Åben 9.300 9.300 Hovedskydning
62432 Bjarne Sørensen Ramløse I.f. Voksen Stilling/Åben 14.300 14.300 Hovedskydning
62100 Claus Pedersen Ramløse I.f. Voksen Stilling/Åben 15.700 15.700 Hovedskydning
62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864 Voksen Stilling/Åben 10.800 10.800 Hovedskydning
104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. Voksen Stilling/Åben 21.600 21.600 Hovedskydning
62329 Jan O. Larsen Ramløse I.f. Voksen Stilling/Åben 11.900 11.900 Hovedskydning
64909 Jesper Larsen Ramløse I.f. Voksen Stilling/Åben 18.800 18.800 Hovedskydning
65101 Kim Kristiansen Ramløse I.f. Voksen Stilling/Åben 10.400 10.400 Hovedskydning
65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse I.f. Voksen Stilling/Åben 9.600 9.600 Hovedskydning
104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd. Voksen Stilling/Åben 13.900 13.900 Hovedskydning
62500 Ole Gerner Olsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 Senior 34.000 34.000 Hovedskydning
55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening Voksen Stilling/Åben 13.300 13.300 Hovedskydning
68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening Voksen Stilling/Åben 15.800 15.800 Hovedskydning
86870 Jesper Langhoff Pedersen Ornebjerg Skytteforening Voksen Stilling/Åben 13.600 13.600 Hovedskydning
109719 Jonas R. Pedersen Næstved Skytteforening BK/Junior 22.800 22.800 Hovedskydning
56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening Voksen Stilling/Åben 14.100 14.100 Hovedskydning
54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening Voksen Stilling/Åben 12.800 12.800 Hovedskydning
54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening Senior 15.900 15.900 Hovedskydning
55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening Voksen Stilling/Åben 20.100 20.100 Hovedskydning
58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening Voksen Stilling/Åben 19.200 19.200 Hovedskydning
66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening Voksen Stilling/Åben 14.100 14.100 Hovedskydning
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening Voksen Stilling/Åben 17.500 17.500 Hovedskydning
12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds Voksen Stilling/Åben 12.500 12.500 Hovedskydning
40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening Voksen Stilling/Åben 11.100 11.100 Hovedskydning
17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening Voksen Stilling/Åben 11.800 11.800 Hovedskydning
106657 Bjørn Gerlykke Dohn Ramløse I.f. BK/Junior 21.700 21.700 Hovedskydning
118798 Maria Larsen Ramløse I.f. BK/Junior 34.000 34.000 Hovedskydning
118779 Kasper Illum Andersen Ramløse I.f. BK/Junior 25.500 25.500 Hovedskydning
56831 Mikkel Steen Andersen Herfølge Skytteforening Voksen Stilling/Åben 14.000 14.000 Hovedskydning
28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening Voksen Stilling/Åben 15.500 15.500 Hovedskydning
28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening Voksen Stilling/Åben 12.200 12.200 Hovedskydning
28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds Voksen Stilling/Åben 10.000 10.000 Hovedskydning
28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds Voksen Stilling/Åben 10.500 10.500 Hovedskydning
28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds Senior 18.500 18.500 Hovedskydning
70165 Lars Jepsen Thisted Skyttekreds Voksen Stilling/Åben 13.400 13.400 Hovedskydning
28260 Kurt B. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening Senior 18.200 18.200 Hovedskydning
24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF Voksen Stilling/Åben 11.700 11.700 Hovedskydning
25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening Voksen Stilling/Åben 14.300 14.300 Hovedskydning
25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening Voksen Stilling/Åben 17.600 17.600 Hovedskydning
77569 Henning Dam Skytteklubben DSB/ASF Senior 23.700 23.700 Hovedskydning
23175 WALTHER KRISTENSEN Rønde Skytteforening Senior 27.100 27.100 Hovedskydning

Til toppen