| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 200/12
2 115852 Lukas Jensen Samsø Skytteforening 200/08
3 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 199/12
4 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 199/09
5 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 199/07
6 133365 Jørgen Christian Helms Dalgaard Samsø Skytteforening 198/12
7 126984 Cecilie Borg Trampedach Midtdjurs skytteforening 198/07
7 126906 Anton Sejersen Lyngby Skyttekreds 198/07
9 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 196/10
10 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 196/09

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 135858 Matias Ligaard Skytteklubben DSB/ASF 199/09
2 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 196/09
3 136753 Alexander Grosen Samsø Skytteforening 196/08
3 132697 Mathilde Nykjær Hallstrøm Midtdjurs skytteforening 196/08
5 137884 Mads S Madsen Århus Riffelskytte klub 195/09
6 126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening 195/05
7 135088 Alfred Bak Dutschke Århus Riffelskytte klub 195/04
8 134135 Valdemar Skyldal Samsø Skytteforening 185/04

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 137321 Marius Aagaard Laursen Midtdjurs skytteforening 198/09
2 124656 Mikkel Emil Poulsen Skytteklubben DSB/ASF 197/12
3 132776 Markus De Lima Ring Skytteklubben DSB/ASF 195/07
4 119881 Benjamin Ibsen Skytteklubben DSB/ASF 194/06
5 138008 Daniel Holm Hansen Skytteklubben DSB/ASF 193/01
6 129343 Anton Kremmer Jensen Samsø Skytteforening 192/07
7 131685 Konrad Brandt Skytteklubben DSB/ASF 192/06
8 137883 Mik Jønson Århus Riffelskytte klub 190/05
9 134134 Johanne Skyldal Samsø Skytteforening 188/03

Riffel, 50m - Klasse J1

1 116842 Josefine Bachmann Lyngby Skyttekreds 195/09

Riffel, 50m - Klasse J2

1 126983 Claes Braad Helweg Midtdjurs skytteforening 196/09
2 102108 Julie Olsen Lyngby Skyttekreds 194/10
3 126982 Lasse Braad Helweg Midtdjurs skytteforening 191/07
4 126787 Laura Bødtker Midtdjurs skytteforening 190/04
5 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 188/06

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 197/09
2 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening 195/07

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 198/08
2 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening 192/06
3 25354 Claus P V Jensen Samsø Skytteforening 190/07
4 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 189/03

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds 189/04
2 107021 Jeppe Ramus Samsø Skytteforening 188/04
3 106868 Nicolaj Berg Lassen Randers Skyttekreds 181/03
4 25565 Jens Jensen Odder Skytteforening 171/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 200/16
2 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 200/15
3 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 200/11
3 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub 200/11
5 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 199/11
6 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub 199/06
7 20954 Per Christiansen Samsø Skytteforening 198/12
7 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 198/12
9 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/08
10 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds 198/07
10 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 198/07
10 23971 Steen Armstrong Skytteklubben DSB/ASF 198/07
13 17359 Finn Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 198/06
14 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 198/05
15 25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening 197/11
16 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 194/08
17 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 194/07
18 26116 Arne Christensen Skytteklubben DSB/ASF 194/04
19 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds 191/02
20 24407 Vagn Mikkelsen Århus Riffelskytte klub 190/03
21 23299 Finn Gyldenløv Sørensen Århus Riffelskytte klub 185/04
22 18356 Erling B Jacobsen Randers Skyttekreds 184/02

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 111954 Poul Sjøstedt Skytteklubben DSB/ASF 198/08
2 136463 Ivar Clemmesen Skytteklubben DSB/ASF 197/06
3 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening 197/04
4 116770 Gunnar Meyer Skytteklubben DSB/ASF 196/05
5 24662 Kent Jeppesen Skytteklubben DSB/ASF 196/03
6 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds 195/03
7 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 194/07
8 73443 Per Kjærsgård Sørensen Skytteklubben DSB/ASF 194/04
9 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds 193/05
10 25240 Ole Truelsen Samsø Skytteforening 191/05
11 25495 Lynge Jensen Odder Skytteforening 190/07
12 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 190/03
13 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 189/03
14 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 187/05
15 103588 Mikael Baden Sørensen Odder Skytteforening 187/04
16 98798 Kirsten Hvid Hansen Randers Skyttekreds 187/03
16 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub 187/03
18 25436 Per Hansen Odder Skytteforening 184/04
19 18473 Bjarne Dam Nielsen Randers Skyttekreds 179/02

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/15
2 65536 Martin Bærtelsen Randers Skyttekreds 200/13
3 87623 Daniel Filtenborg Binder Randers Skyttekreds 200/12
4 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 200/10
5 18041 Lene Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 199/10
6 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 199/09
7 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 198/14
8 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 198/13
9 23028 Bo Petersen Lyngby Skyttekreds 198/09
10 25221 Sanne Kristensen Samsø Skytteforening 198/08
11 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 198/06
11 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 198/06
13 25334 Henrik Berthelsen Samsø Skytteforening 197/10
14 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 196/07

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 200/08
2 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 198/08
3 133791 Thomas Kremmer Jensen Samsø Skytteforening 197/08
4 135860 Tobias Fisker Torstensen Randers Skyttekreds 193/06
5 129846 Thomas Glud-Wagner Lyngby Skyttekreds 192/09
6 127765 Lone Bjørnholdt Knudsen Midtdjurs skytteforening 192/05
7 131394 Pawel Walenowicz Samsø Skytteforening 191/05
8 120059 Karsten Christiansen Samsø Skytteforening 190/02
9 129847 Tom Thoudal Larsen Lyngby Skyttekreds 185/05
10 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 183/01

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 200/10
2 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 199/09
3 115017 René Olsen Lyngby Skyttekreds 198/05
4 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 197/05
5 132627 Niels Nielsen Samsø Skytteforening 196/03
6 18195 John Nicholaisen Randers Skyttekreds 195/07
6 130238 Erik Møgelvang Rasmussen Randers Skyttekreds 195/07
8 24149 Johnny Jensen Randers Skyttekreds 194/03
9 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 193/04
10 133555 Ole Stævring Randers Skyttekreds 191/03
10 132018 Helle Bachmann Lyngby Skyttekreds 191/03
12 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening 190/08
13 80084 Bent Engstrøm Randers Skyttekreds 189/03
14 137549 Lotte Kronborg Petersen Midtdjurs skytteforening 188/01

Til toppen