Pulje 1 - Sekstetturnering Vinter 2020

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Turneringsansvarlige
Karen Pedersen Tlf: 24409841
Dokumenter
Holdkort

Stilling DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Horsens 1 5 5 0 0 36-9 533-312 221 36
2. Hvirring 1 5 4 0 1 31-14 511-359 152 31
3. Horsens 2 4 4 0 0 25-11 415-287 128 25
4. Glud petanqueklub 5 2 0 3 25-20 463-417 46 25
5. Hvirring 3 4 3 0 1 21-15 368-348 20 21
6. Aaig 4 2 0 2 19-17 354-369 -15 19
7. Hvirring 2 5 1 0 4 17-28 405-468 -63 17
8. Vrold 4 2 0 2 16-20 337-387 -50 16
9. Østbirk IF 4 1 0 3 15-21 338-372 -34 15
10. R.T.I. 1 5 2 0 3 15-30 356-508 -152 15
11. HI Skanderborg 4 0 0 4 12-24 333-382 -49 12
12. Rask Mølle 5 1 0 4 11-34 324-528 -204 11

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
765026 03-12-19 18:30 Glud petanqueklub - Hvirring 2 Hvirring Petanquehal 7 - 2
(107 - 69)
765025 03-12-19 18:30 Rask Mølle - Hvirring 1 Hvirring Petanquehal 0 - 9
(45 - 117)
765024 03-12-19 18:30 R.T.I. 1 - Horsens 1 Hvirring Petanquehal 0 - 9
(51 - 117)

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
10-12-19 18:30  - 
10-12-19 18:30  - 
10-12-19 18:30  - 

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
08-10-19 18:30 R.T.I. 1 - Glud petanqueklub 5 - 4
(85 - 97)
08-10-19 18:30 Horsens 1 - Rask Mølle 9 - 0
(117 - 37)
08-10-19 18:30 Hvirring 1 - Hvirring 2 7 - 2
(101 - 62)
15-10-19 18:30 Aaig - Hvirring 3 2 - 7
(71 - 102)
15-10-19 18:30 Østbirk IF - Horsens 2 2 - 7
(66 - 108)
15-10-19 18:30 Vrold - HI Skanderborg 6 - 3
(93 - 77)
22-10-19 18:30 R.T.I. 1 - Rask Mølle 6 - 3
(103 - 76)
22-10-19 18:30 Hvirring 2 - Horsens 1 2 - 7
(79 - 111)
22-10-19 18:30 Hvirring 1 - Glud petanqueklub 5 - 4
(101 - 92)
29-10-19 18:30 Aaig - Horsens 2 4 - 5
(84 - 101)
29-10-19 18:30 Østbirk IF - Vrold 4 - 5
(96 - 97)
29-10-19 18:30 Hvirring 3 - HI Skanderborg 6 - 3
(104 - 95)
05-11-19 18:30 R.T.I. 1 - Hvirring 2 2 - 7
(51 - 107)
05-11-19 18:30 Horsens 1 - Hvirring 1 6 - 3
(94 - 81)
05-11-19 18:30 Rask Mølle - Glud petanqueklub 3 - 6
(68 - 103)
12-11-19 18:30 Aaig - Vrold 6 - 3
(108 - 88)
12-11-19 18:30 HI Skanderborg - Østbirk IF 4 - 5
(83 - 94)
12-11-19 18:30 Hvirring 3 - Horsens 2 3 - 6
(78 - 100)
19-11-19 18:30 R.T.I. 1 - Hvirring 1 2 - 7
(66 - 111)
19-11-19 18:30 Horsens 1 - Glud petanqueklub 5 - 4
(94 - 64)
19-11-19 18:30 Rask Mølle - Hvirring 2 5 - 4
(98 - 88)
26-11-19 18:30 Aaig - HI Skanderborg 7 - 2
(91 - 78)
26-11-19 18:30 Østbirk IF - Hvirring 3 4 - 5
(82 - 84)
26-11-19 18:30 Vrold - Horsens 2 2 - 7
(59 - 106)
03-12-19 18:30 R.T.I. 1 - Horsens 1 0 - 9
(51 - 117)
03-12-19 18:30 Rask Mølle - Hvirring 1 0 - 9
(45 - 117)
03-12-19 18:30 Glud petanqueklub - Hvirring 2 7 - 2
(107 - 69)
10-12-19 18:30 Aaig - Østbirk IF
10-12-19 18:30 HI Skanderborg - Horsens 2
10-12-19 18:30 Vrold - Hvirring 3
17-12-19 18:30 R.T.I. 1 - Horsens 2
17-12-19 18:30 Horsens 1 - HI Skanderborg
17-12-19 18:30 Rask Mølle - Hvirring 3
07-01-20 18:30 Aaig - Hvirring 2
07-01-20 18:30 Østbirk IF - Glud petanqueklub
07-01-20 18:30 Hvirring 1 - Vrold
14-01-20 18:30 R.T.I. 1 - HI Skanderborg
14-01-20 18:30 Horsens 1 - Hvirring 3
14-01-20 18:30 Rask Mølle - Horsens 2
21-01-20 18:30 Hvirring 1 - Østbirk IF
21-01-20 18:30 Vrold - Hvirring 2
27-01-20 18:30 Aaig - Glud petanqueklub
28-01-20 18:30 R.T.I. 1 - Hvirring 3
28-01-20 18:30 Horsens 1 - Vrold
28-01-20 18:30 Glud petanqueklub - Horsens 2
04-02-20 18:30 Hvirring 1 - Aaig
04-02-20 18:30 Østbirk IF - Rask Mølle
04-02-20 18:30 HI Skanderborg - Hvirring 2
11-02-20 18:30 Vrold - R.T.I. 1
11-02-20 18:30 Horsens 1 - Horsens 2
11-02-20 18:30 HI Skanderborg - Hvirring 1
18-02-20 18:30 Aaig - Rask Mølle
18-02-20 18:30 Østbirk IF - Hvirring 2
18-02-20 18:30 Hvirring 3 - Glud petanqueklub
25-02-20 18:30 R.T.I. 1 - Østbirk IF
25-02-20 18:30 HI Skanderborg - Rask Mølle
25-02-20 18:30 Hvirring 1 - Horsens 2
03-03-20 18:30 Horsens 1 - Aaig
03-03-20 18:30 Vrold - Glud petanqueklub
03-03-20 18:30 Hvirring 3 - Hvirring 2
14-03-20 18:30 R.T.I. 1 - Aaig
14-03-20 18:30 Horsens 1 - Østbirk IF
14-03-20 18:30 Vrold - Rask Mølle
14-03-20 18:30 Hvirring 1 - Hvirring 3
14-03-20 18:30 HI Skanderborg - Glud petanqueklub
14-03-20 18:30 Horsens 2 - Hvirring 2

Til toppen