Pulje 1 - Sekstetturnering Vinter 2020

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Turneringsansvarlige
Karen Pedersen Tlf: 24409841
Dokumenter
Holdkort

Stilling DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Horsens 1 10 9 0 1 68-22 1053-691 362 68
2. Horsens 2 10 9 0 1 58-32 1014-787 227 58
3. Hvirring 1 10 8 0 2 57-33 985-753 232 57
4. Glud petanqueklub 10 4 0 6 49-41 938-863 75 49
5. Aaig 10 6 0 4 49-41 891-858 33 49
6. Hvirring 3 10 6 0 4 48-42 931-883 48 48
7. Hvirring 2 10 5 0 5 44-46 882-887 -5 44
8. Østbirk IF 10 4 0 6 38-52 823-947 -124 38
9. Vrold 10 3 0 7 37-53 855-964 -109 37
10. HI Skanderborg 10 1 0 9 33-57 812-989 -177 33
11. R.T.I. 1 10 4 0 6 31-59 772-1014 -242 31
12. Rask Mølle 10 1 0 9 28-62 707-1027 -320 28

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40681

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2020
Sekstetturnering Vinter 2020
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 08-10-19 18:30 R.T.I. 1 - Glud petanqueklub 5 - 4
(85 - 97)
Tirsdag 08-10-19 18:30 Horsens 1 - Rask Mølle 9 - 0
(117 - 37)
Tirsdag 08-10-19 18:30 Hvirring 1 - Hvirring 2 7 - 2
(101 - 62)
Tirsdag 15-10-19 18:30 Aaig - Hvirring 3 2 - 7
(71 - 102)
Tirsdag 15-10-19 18:30 Østbirk IF - Horsens 2 2 - 7
(66 - 108)
Tirsdag 15-10-19 18:30 Vrold - HI Skanderborg 6 - 3
(93 - 77)
Tirsdag 22-10-19 18:30 R.T.I. 1 - Rask Mølle 6 - 3
(103 - 76)
Tirsdag 22-10-19 18:30 Hvirring 2 - Horsens 1 2 - 7
(79 - 111)
Tirsdag 22-10-19 18:30 Hvirring 1 - Glud petanqueklub 5 - 4
(101 - 92)
Tirsdag 29-10-19 18:30 Aaig - Horsens 2 4 - 5
(84 - 101)
Tirsdag 29-10-19 18:30 Østbirk IF - Vrold 4 - 5
(96 - 97)
Tirsdag 29-10-19 18:30 Hvirring 3 - HI Skanderborg 6 - 3
(104 - 95)
Tirsdag 05-11-19 18:30 R.T.I. 1 - Hvirring 2 2 - 7
(51 - 107)
Tirsdag 05-11-19 18:30 Horsens 1 - Hvirring 1 6 - 3
(94 - 81)
Tirsdag 05-11-19 18:30 Rask Mølle - Glud petanqueklub 3 - 6
(68 - 103)
Tirsdag 12-11-19 18:30 Aaig - Vrold 6 - 3
(108 - 88)
Tirsdag 12-11-19 18:30 HI Skanderborg - Østbirk IF 4 - 5
(83 - 94)
Tirsdag 12-11-19 18:30 Hvirring 3 - Horsens 2 3 - 6
(78 - 100)
Tirsdag 19-11-19 18:30 R.T.I. 1 - Hvirring 1 2 - 7
(66 - 111)
Tirsdag 19-11-19 18:30 Horsens 1 - Glud petanqueklub 5 - 4
(94 - 64)
Tirsdag 19-11-19 18:30 Rask Mølle - Hvirring 2 5 - 4
(98 - 88)
Tirsdag 26-11-19 18:30 Aaig - HI Skanderborg 7 - 2
(91 - 78)
Tirsdag 26-11-19 18:30 Østbirk IF - Hvirring 3 4 - 5
(82 - 84)
Tirsdag 26-11-19 18:30 Vrold - Horsens 2 2 - 7
(59 - 106)
Tirsdag 03-12-19 18:30 R.T.I. 1 - Horsens 1 0 - 9
(51 - 117)
Tirsdag 03-12-19 18:30 Rask Mølle - Hvirring 1 0 - 9
(45 - 117)
Tirsdag 03-12-19 18:30 Glud petanqueklub - Hvirring 2 7 - 2
(107 - 69)
Tirsdag 10-12-19 18:30 Aaig - Østbirk IF 7 - 2
(101 - 62)
Tirsdag 10-12-19 18:30 HI Skanderborg - Horsens 2 2 - 7
(73 - 108)
Tirsdag 10-12-19 18:30 Vrold - Hvirring 3 6 - 3
(102 - 92)
Tirsdag 17-12-19 18:30 R.T.I. 1 - Horsens 2 3 - 6
(88 - 105)
Tirsdag 17-12-19 18:30 Horsens 1 - HI Skanderborg 7 - 2
(111 - 63)
Tirsdag 17-12-19 18:30 Rask Mølle - Hvirring 3 4 - 5
(85 - 100)
Tirsdag 07-01-20 18:30 Aaig - Hvirring 2 4 - 5
(71 - 91)
Tirsdag 07-01-20 18:30 Østbirk IF - Glud petanqueklub 5 - 4
(87 - 92)
Tirsdag 07-01-20 18:30 Hvirring 1 - Vrold 5 - 4
(86 - 77)
Tirsdag 14-01-20 18:30 R.T.I. 1 - HI Skanderborg 5 - 4
(97 - 89)
Tirsdag 14-01-20 18:30 Horsens 1 - Hvirring 3 7 - 2
(98 - 81)
Tirsdag 14-01-20 18:30 Rask Mølle - Horsens 2 3 - 6
(61 - 107)
Tirsdag 21-01-20 18:30 Hvirring 1 - Østbirk IF 7 - 2
(106 - 64)
Tirsdag 21-01-20 18:30 Vrold - Hvirring 2 3 - 6
(94 - 96)
Mandag 27-01-20 18:30 Aaig - Glud petanqueklub 5 - 4
(94 - 86)
Tirsdag 28-01-20 18:30 R.T.I. 1 - Hvirring 3 1 - 8
(67 - 113)
Tirsdag 28-01-20 18:30 Horsens 1 - Vrold 7 - 2
(113 - 76)
Tirsdag 28-01-20 18:30 Glud petanqueklub - Horsens 2 4 - 5
(95 - 97)
Tirsdag 04-02-20 18:30 Hvirring 1 - Aaig 3 - 6
(76 - 100)
Tirsdag 04-02-20 18:30 Østbirk IF - Rask Mølle 5 - 4
(85 - 89)
Tirsdag 04-02-20 18:30 HI Skanderborg - Hvirring 2 4 - 5
(88 - 96)
Tirsdag 11-02-20 18:30 Vrold - R.T.I. 1 4 - 5
(93 - 88)
Tirsdag 11-02-20 18:30 Horsens 1 - Horsens 2 4 - 5
(88 - 94)
Tirsdag 11-02-20 18:30 HI Skanderborg - Hvirring 1 3 - 6
(65 - 111)
Tirsdag 18-02-20 18:30 Aaig - Rask Mølle 6 - 3
(106 - 64)
Tirsdag 18-02-20 18:30 Østbirk IF - Hvirring 2 2 - 7
(81 - 111)
Tirsdag 18-02-20 18:30 Hvirring 3 - Glud petanqueklub 4 - 5
(92 - 100)
Tirsdag 25-02-20 18:30 R.T.I. 1 - Østbirk IF 2 - 7
(76 - 106)
Tirsdag 25-02-20 18:30 HI Skanderborg - Rask Mølle 6 - 3
(101 - 84)
Tirsdag 25-02-20 18:30 Hvirring 1 - Horsens 2 5 - 4
(95 - 88)
Tirsdag 03-03-20 18:30 Horsens 1 - Aaig 7 - 2
(110 - 65)
Tirsdag 03-03-20 18:30 Vrold - Glud petanqueklub 2 - 7
(76 - 102)
Tirsdag 03-03-20 18:30 Hvirring 3 - Hvirring 2 5 - 4
(85 - 83)
Lørdag 14-03-20 10:00 R.T.I. 1 - Aaig
Lørdag 14-03-20 10:00 Horsens 1 - Østbirk IF
Lørdag 14-03-20 10:00 Vrold - Rask Mølle
Lørdag 14-03-20 10:00 Hvirring 1 - Hvirring 3
Lørdag 14-03-20 10:00 HI Skanderborg - Glud petanqueklub
Lørdag 14-03-20 10:00 Horsens 2 - Hvirring 2

Til toppen