Landsdelsmesterskab 2019 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
127241 Rasmus Kjeldal Trehøje Skytteforening BK3 185.000 185.000 Mesterskab
134553 Palle Mortensen Trehøje Skytteforening FRI 146.000 146.000 Hovedskydning
127241 Rasmus Kjeldal Trehøje Skytteforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
135696 Leif Særkjær Trehøje Skytteforening FRI 165.000 165.000 Hovedskydning
37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening VS3 185.000 185.000 Mesterskab
132749 Oliver Jeromin Rasmussen Trehøje Skytteforening BK3 185.000 185.000 Hovedskydning
132749 Oliver Jeromin Rasmussen Trehøje Skytteforening BK3 188.000 188.000 Mesterskab
125039 Willads Brandt Trehøje Skytteforening BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
125039 Willads Brandt Trehøje Skytteforening BK2 191.000 191.000 Mesterskab
36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ2 188.000 188.000 Hovedskydning
36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ2 192.000 192.000 Mesterskab
37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening VS3 173.000 173.000 Hovedskydning
119523 Sarah Holst-Pedersen Trehøje Skytteforening J2 195.000 195.000 Mesterskab
127244 Lærke Lykke Jensen Trehøje Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
119521 Sofie Nielsen Trehøje Skytteforening J1 194.000 194.000 Mesterskab
127244 Lærke Lykke Jensen Trehøje Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
137699 Mikkel Bang-Madsen Trehøje Skytteforening BK3 187.000 187.000 Mesterskab
131979 Marcus Krogh Ulfborg Bys Skytteforening BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
131979 Marcus Krogh Ulfborg Bys Skytteforening BK3 193.000 193.000 Mesterskab
130888 Julius Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
130888 Julius Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
127236 Kristian A. Larsen Trehøje Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
127236 Kristian A. Larsen Trehøje Skytteforening BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
123534 Mathias Aaes Thomsen Skjern Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
123534 Mathias Aaes Thomsen Skjern Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
132757 Rasmus Frederiksen Skjern Skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
132757 Rasmus Frederiksen Skjern Skytteforening BK1 197.000 197.000 Hovedskydning
136932 Lukas Byskov Krogh Madsen Ørnhøj Skytteforening BK3 130.000 130.000 Hovedskydning
128269 Torben Larsen Trehøje Skytteforening VÅ1 196.000 196.000 Mesterskab
128269 Torben Larsen Trehøje Skytteforening VÅ1 195.000 195.000 Hovedskydning
30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
98925 Maria Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ1 193.000 193.000 Hovedskydning
30694 Anders Helleskov Trehøje Skytteforening SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
119365 Irene Hansen Mejrup Skytteforening SE2 181.000 181.000 Hovedskydning
135682 Simon Holbøll Mølgaard Trehøje Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
123170 Jens Pedersen Ulfborg Bys Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
135682 Simon Holbøll Mølgaard Trehøje Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening VS3 191.000 191.000 Hovedskydning
134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening VS3 190.000 190.000 Mesterskab
135053 Valdemar Lejsgaard Ingemann Skjern Skytteforening BK3 140.000 140.000 Hovedskydning
132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening VS3 190.000 190.000 Hovedskydning
99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening VS3 193.000 193.000 Mesterskab
30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening VS1 196.000 196.000 Hovedskydning
30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening VS1 195.000 195.000 Mesterskab
124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
124366 Pernille Borg Søndergaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening VS3 193.000 193.000 Hovedskydning
98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening VS3 195.000 195.000 Mesterskab
137049 Andreas Krogh Ulfborg Bys Skytteforening BK3 191.000 191.000 Hovedskydning
132756 Emma Overgaard Ulfborg Bys Skytteforening BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
129138 Magnus Lejsgaard Jensen Skjern Skytteforening BK2 185.000 185.000 Hovedskydning
137680 Levi Søgaard Skjern Skytteforening BK2 175.000 175.000 Mesterskab
29478 Poul Erik Hansen Struer Skyttekreds SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
29478 Poul Erik Hansen Struer Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Mesterskab
106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 198.000 198.000 Hovedskydning
137680 Levi Søgaard Skjern Skytteforening BK2 190.000 190.000 Hovedskydning
97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening VÅ2 200.000 200.000 Hovedskydning
125055 Magda Joensen Skjern Skytteforening BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
123288 Jakob Steiner Simonsen Skjern Skytteforening BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
123288 Jakob Steiner Simonsen Skjern Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
FRI 134.000 134.000 Hovedskydning
138894 Sune Kjeldgård Johansen Stadil-Vedersø Skytteforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
138894 Sune Kjeldgård Johansen Stadil-Vedersø Skytteforening BK3 190.000 190.000 Mesterskab
134553 Palle Mortensen Trehøje Skytteforening FRI 170.000 170.000 Mesterskab
135696 Leif Særkjær Trehøje Skytteforening FRI 158.000 158.000 Mesterskab
83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening VS2 193.000 193.000 Hovedskydning
83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening VS2 191.000 191.000 Mesterskab
35880 Martin Holst Nørmark Ulfborg Bys Skytteforening VS3 190.000 190.000 Hovedskydning
35880 Martin Holst Nørmark Ulfborg Bys Skytteforening VS3 195.000 195.000 Mesterskab
29739 Martin Mohr Jakobsen Trehøje Skytteforening VS1 194.000 194.000 Hovedskydning
29739 Martin Mohr Jakobsen Trehøje Skytteforening VS1 193.000 193.000 Mesterskab
30043 Peder Bertelsen Mejrup Skytteforening SE2 193.000 193.000 Hovedskydning
30043 Peder Bertelsen Mejrup Skytteforening SE2 188.000 188.000 Mesterskab
134559 Jonas Hvas Trehøje Skytteforening J2 191.000 191.000 Hovedskydning
134559 Jonas Hvas Trehøje Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
98925 Maria Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening VÅ1 188.000 188.000 Mesterskab
119365 Irene Hansen Mejrup Skytteforening SE2 184.000 184.000 Mesterskab
123170 Jens Pedersen Ulfborg Bys Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
135053 Valdemar Lejsgaard Ingemann Skjern Skytteforening BK3 149.000 149.000 Mesterskab
137049 Andreas Krogh Ulfborg Bys Skytteforening BK3 184.000 184.000 Mesterskab
129138 Magnus Lejsgaard Jensen Skjern Skytteforening BK2 189.000 189.000 Mesterskab
106880 Jens Valther Ørts Ulfborg Bys Skytteforening VÅ1 197.000 197.000 Mesterskab
97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening VÅ2 199.000 199.000 Mesterskab
125055 Magda Joensen Skjern Skytteforening BK1 194.000 194.000 Mesterskab
119523 Sarah Holst-Pedersen Trehøje Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
119521 Sofie Nielsen Trehøje Skytteforening J1 191.000 191.000 Hovedskydning
137699 Mikkel Bang-Madsen Trehøje Skytteforening BK3 190.000 190.000 Hovedskydning

Til toppen