Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Divisionsskydning vinter 5. runde - riffel (Luftriffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
Alle foreninger
Ballerup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Greve Skytteforening
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Højby Skytteforening, Sjælland
Høng Skytteforening
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
Korsør Skytteforening
Nykøbing Sj. Skytteforening
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
Reerslev Skytteforening
Tuse Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
127227
Louise Truelsen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
196.000
196.000
Mesterskab
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J1
200.000
200.000
Mesterskab
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J1
200.000
200.000
Mesterskab
122409
Casper Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
116929
Magnus Guldager
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
134480
William Fritz Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
140658
Magne Ingeman Nielsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
185.000
185.000
Hovedskydning
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
127227
Louise Truelsen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
126196
Frederikke Elmeskov
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
112037
Cecilie Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
139110
Augusta Elmeskov
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
107612
Mathias Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
135319
Mads Viggo Hansen
Tuse Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
114274
Peter Andersen
Tuse Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
124745
Thomas Matzen
Tuse Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
123764
Mathilde Bredgaard
Tuse Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
130077
Victor Dahl
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
129835
Niklas Segel Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
102499
Lasse Andersen
Reerslev Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
88037
Palle Andersen
Reerslev Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
95606
Helge Johnson
Reerslev Skytteforening
SE2
180.000
180.000
Hovedskydning
60795
Knud Thylkær
Reerslev Skytteforening
SE2
182.000
182.000
Hovedskydning
116461
Mikael Dahl
Reerslev Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Hovedskydning
140041
Martin Larsen
Reerslev Skytteforening
Å2
169.000
169.000
Hovedskydning
56494
Pia Eriksen
Reerslev Skytteforening
Å2
189.000
189.000
Hovedskydning
140042
Lizette Horsdal
Reerslev Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Hovedskydning
35970
Diana Henriksen
Ballerup Skytteforening
ST1
198.000
198.000
Hovedskydning
26495
Steffen Halfdan Olsen
Ballerup Skytteforening
ST1
198.000
198.000
Hovedskydning
35978
Claus Laumann Sindberg
Ballerup Skytteforening
ST1
192.000
192.000
Hovedskydning
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
76771
Joachim Espersen
Ballerup Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
109643
Christine Jacobi
Ballerup Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
134614
Tobias Christoffersen
Ballerup Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
119246
Esther Marie Bentzen
Ballerup Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
135176
Mikkel Eldrup
Ballerup Skytteforening
BK2
189.000
189.000
Hovedskydning
61799
Peter Hansen
Ballerup Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
108318
Helena Bagge Veirum
Greve Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
128921
Maria Lesholt
Greve Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
138054
Sylvester Svendsen
Greve Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ST3
181.000
181.000
Hovedskydning
94206
Matias B. Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ST3
184.000
184.000
Hovedskydning
134481
Søren Joel Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
ST3
171.000
171.000
Hovedskydning
106275
Marianne Munch
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Å2
196.000
196.000
Hovedskydning
58174
Peter Witthøft Rasmussen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Å2
188.000
188.000
Hovedskydning
58183
Mogens Dalsgaard
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
Å2
191.000
191.000
Hovedskydning
131819
Asger Rohde Johansen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
139579
Mie Skjønnemann Raben
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
134478
Sebastian Peter Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
134479
Rebekka Maria Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
128064
Ida Andersen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
138976
Julie Truelsen
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
134382
Laurits Gunnarson
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
57564
Jess Nielsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
122409
Casper Nørgaard
Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
57325
Kenneth Pedersen
Højby Skytteforening, Sjælland
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
136301
Gustav Eriksen
Tuse Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
127713
Nicklas Nielsen
Tuse Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
127050
Peter Schmidt
Tuse Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
139640
Emil Mortensen
Tuse Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
125156
Daniel Ravn
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
127852
Maria Dahl
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
117645
Jacob Bjerre Cordtz
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
127834
Kim Wichmann
Høng Skytteforening
Å2
199.000
199.000
Hovedskydning
94220
Frederik Pedersen
Høng Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
130001
Søren Marqvartsen
Høng Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
100147
Kasper Pedersen
Høng Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
136708
Amanda Kristensen
Korsør Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
127693
Magnus Houkjær
Korsør Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
130651
Matti Elbæk
Korsør Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
139762
Jais Hjortholm
Korsør Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
135957
Julia Forman
Højby Skytteforening, Sjælland
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
128748
Flemming Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
60811
Karl Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
57407
Susanne Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
57419
Lars Lund Frederiksen
Tuse Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
57255
Kurt Møller Pedersen
Tuse Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
58322
Kurt Petersen
Tuse Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
68747
Tove Rasmussen
Greve Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
57425
Dennis Frederiksen
Tuse Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
136303
Joey Larsen
Tuse Skytteforening
Å2
199.000
199.000
Hovedskydning
108761
Steen Mejnert Olsen
Tuse Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
76186
Ken Poulsen
Tuse Skytteforening
Å2
199.000
199.000
Hovedskydning
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
ST2
191.000
191.000
Hovedskydning
90829
Jonas Olsen
Tuse Skytteforening
ST3
190.000
190.000
Hovedskydning
108564
Gustav Andersen
Tuse Skytteforening
ST3
171.000
171.000
Hovedskydning
57543
Leif Nielsen
Tuse Skytteforening
ST3
181.000
181.000
Hovedskydning
137109
Gustav Blumensaat Bendixen
Højby Skytteforening, Sjælland
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
135970
Alfred Nicolaisen
Højby Skytteforening, Sjælland
BK3
198.000
198.000
Hovedskydning
140277
Tristan Larsen
Højby Skytteforening, Sjælland
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
140275
Leif Petersen
Højby Skytteforening, Sjælland
FRI
189.000
189.000
Hovedskydning
57222
Inge Larsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
57211
Arne Jacobsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
198.000
198.000
Hovedskydning
57565
Jane Wester
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
79138
Bitten Nielsen
Højby Skytteforening, Sjælland
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
57588
Dennis Mikkelsen
Højby Skytteforening, Sjælland
Å2
199.000
199.000
Hovedskydning
57183
Rikke Larsen
Højby Skytteforening, Sjælland
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
69629
Per Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
60856
Helle Lindorff Jensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
69376
Morten Remsted
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
69524
Sanne Kjær
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST3
192.000
192.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST1
194.000
194.000
Hovedskydning
96807
Sara Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST1
199.000
199.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST2
189.000
189.000
Hovedskydning
60330
Henning Sørensen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST3
179.000
179.000
Hovedskydning
70084
Henrik D. S. Holme
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST3
180.000
180.000
Hovedskydning
69333
Susanne Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST3
181.000
181.000
Hovedskydning
57583
Finn Jensen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
57564
Jess Nielsen
Højby Skytteforening, Sjælland
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
57325
Kenneth Pedersen
Højby Skytteforening, Sjælland
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
139110
Augusta Elmeskov
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
J2
191.000
191.000
Mesterskab
59269
Ole S. Madsen
Korsør Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
59037
Pelle Rogert Pedersen
Korsør Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
140012
Nikolai Bork
Korsør Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
69460
Inge Larsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
69461
Inge Rusbjerg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
69408
Leif Bodilsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
68928
Peter Hvidberg
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
60819
Jytte Kristoffersen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
69477
Gert Poulsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
60777
Leif Mikkelsen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
69409
Leif Bay
Fløng-Hedehusene Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
139192
Oliver Larsen Jacobsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
140062
Hedvig Bendix
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK3
171.000
171.000
Hovedskydning
122410
Anita Clausen
Nykøbing Sj. Skytteforening
Å2
191.000
191.000
Hovedskydning
135202
Natasha Larsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
Å2
191.000
191.000
Hovedskydning
136042
Mille Jacobsen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
133531
Malou Andersen
Nykøbing Sj. Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
134289
Michael Rømer Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
59359
Erik Benée Petersen
Korsør Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
58805
Inge Nielsen
Korsør Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
Til toppen