| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Præmievåben Finale 50 m (F)

1 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby 399 103,4 502,4
Finale: 51,1 | 10,5 | 10,6 | 9,9 | 10,6 | 10,7
1 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby 399 103,4 502,4
Finale: 51,1 | 10,5 | 10,6 | 9,9 | 10,6 | 10,7
1 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 388 98,5 486,5
Finale: 49,6 | 9,8 | 10,2 | 9,9 | 10,3 | 8,7
1 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 394 102,1 496,1
Finale: 51,4 | 10,5 | 10,0 | 9,8 | 9,7 | 10,7
2 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 393 101,7 494,7
Finale: 51,6 | 9,0 | 9,9 | 10,5 | 10,0 | 10,7
2 102711 Sofie Møller Frantsen Bjergby SGI&U 386 98,6 484,6
Finale: 52,0 | 8,9 | 9,5 | 9,0 | 8,7 | 10,5
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 399 103,1 502,1
Finale: 51,7 | 10,2 | 10,4 | 10,4 | 9,8 | 10,6
2 91753 Peter Foght Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 399 103,1 502,1
Finale: 50,2 | 10,7 | 10,5 | 10,8 | 10,2 | 10,7
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 399 103,1 502,1
Finale: 51,7 | 10,2 | 10,4 | 10,4 | 9,8 | 10,6
2 91753 Peter Foght Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 399 103,1 502,1
Finale: 50,2 | 10,7 | 10,5 | 10,8 | 10,2 | 10,7
3 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds 383 99,1 482,1
Finale: 50,9 | 8,5 | 10,5 | 10,3 | 9,2 | 9,7
3 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 395 98,3 493,3
Finale: 50,6 | 9,7 | 10,6 | 9,5 | 9,7 | 8,2
4 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 389 97,9 486,9
Finale: 51,1 | 8,0 | 9,6 | 9,1 | 9,9 | 10,2
4 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 382 94,9 476,9
Finale: 47,6 | 9,2 | 8,5 | 9,2 | 10,3 | 10,1
4 35978 Claus Laumann Sindberg Ballerup Skytteforening 399 102,5 501,5
Finale: 50,4 | 10,8 | 10,4 | 10,7 | 10,0 | 10,2
4 35978 Claus Laumann Sindberg Ballerup Skytteforening 399 102,5 501,5
Finale: 50,4 | 10,8 | 10,4 | 10,7 | 10,0 | 10,2
5 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 397 104,4 501,4
Finale: 52,2 | 10,7 | 10,6 | 10,2 | 10,7 | 10,0
5 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 397 104,4 501,4
Finale: 52,2 | 10,7 | 10,6 | 10,2 | 10,7 | 10,0
5 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 387 99,6 486,6
Finale: 50,5 | 9,1 | 10,5 | 10,4 | 9,6 | 9,5
6 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 398 103,4 501,4
Finale: 50,6 | 10,7 | 10,3 | 10,5 | 10,8 | 10,5
6 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 398 103,4 501,4
Finale: 50,6 | 10,7 | 10,3 | 10,5 | 10,8 | 10,5
7 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 399 101,8 500,8
Finale: 50,2 | 10,8 | 10,4 | 10,0 | 10,3 | 10,1
7 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 399 101,8 500,8
Finale: 50,2 | 10,8 | 10,4 | 10,0 | 10,3 | 10,1
8 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 396 103,2 499,2
Finale: 51,3 | 10,4 | 10,5 | 10,6 | 10,0 | 10,4
8 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 396 103,2 499,2
Finale: 51,3 | 10,4 | 10,5 | 10,6 | 10,0 | 10,4
9 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 396 102,8 498,8
Finale: 51,9 | 10,3 | 10,6 | 9,7 | 10,0 | 10,3
9 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 396 102,8 498,8
Finale: 51,9 | 10,3 | 10,6 | 9,7 | 10,0 | 10,3
10 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 394 102,1 496,1
Finale: 51,4 | 10,5 | 10,0 | 9,8 | 9,7 | 10,7
11 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 393 101,7 494,7
Finale: 51,6 | 9,0 | 9,9 | 10,5 | 10,0 | 10,7
12 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 395 98,3 493,3
Finale: 50,6 | 9,7 | 10,6 | 9,5 | 9,7 | 8,2
13 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 389 97,9 486,9
Finale: 51,1 | 8,0 | 9,6 | 9,1 | 9,9 | 10,2
14 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 387 99,6 486,6
Finale: 50,5 | 9,1 | 10,5 | 10,4 | 9,6 | 9,5
15 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 388 98,5 486,5
Finale: 49,6 | 9,8 | 10,2 | 9,9 | 10,3 | 8,7
16 102711 Sofie Møller Frantsen Bjergby SGI&U 386 98,6 484,6
Finale: 52,0 | 8,9 | 9,5 | 9,0 | 8,7 | 10,5
17 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds 383 99,1 482,1
Finale: 50,9 | 8,5 | 10,5 | 10,3 | 9,2 | 9,7
18 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 382 94,9 476,9
Finale: 47,6 | 9,2 | 8,5 | 9,2 | 10,3 | 10,1

Riffel, 50m - Mesterskab VS1

1 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 199/15 196/07 395/22
2 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 197/11 197/09 394/20
3 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 194/09 199/12 393/21
4 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 193/08 196/10 389/18
5 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/05 195/06 388/11
6 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 191/08 196/08 387/16
7 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 192/06 190/04 382/10
8 146890 Simone Berg Aalborg Skyttekreds 189/05 192/07 381/12
9 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 189/06 191/08 380/14

Riffel, 50m - Mesterskab VS2

1 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/07 193/07 388/14
2 102711 Sofie Møller Frantsen Bjergby SGI&U 195/08 191/06 386/14
3 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds 191/05 192/05 383/10
4 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/03 190/07 382/10
5 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 190/03 188/05 378/08
6 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening 191/02 186/02 377/04

Riffel, 50m - Mesterskab VS3

1 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 188/03 185/05 373/08

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ1

1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 199/14 200/11 399/25
2 91753 Peter Foght Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/12 200/10 399/22
3 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 199/10 200/10 399/20
4 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby 200/12 199/14 399/26
5 35978 Claus Laumann Sindberg Ballerup Skytteforening 200/13 199/11 399/24
6 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 199/14 199/11 398/25
7 84054 Camilla Anna Kristiansen Holmegaard Skytteforening 200/15 198/10 398/25
8 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/07 200/12 397/19
9 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/08 199/08 396/16
10 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 198/09 198/07 396/16
11 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/14 197/12 396/26
12 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening 196/09 199/09 395/18
13 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 196/05 199/08 395/13
14 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 196/08 198/07 394/15
15 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 196/11 196/07 392/18

Riffel, 50m - Mesterskab VÅ2

1 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 193/07 194/06 387/13

Riffel, 50m - Klasse VS1

1 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds 199/15
2 116728 Caroline Marie Jacobi Viborg Skytteforening 197/11
3 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 194/09
4 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening 193/08
5 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/05
6 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 192/06
7 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 191/08
8 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening 189/06
9 146890 Simone Berg Aalborg Skyttekreds 189/05

Riffel, 50m - Klasse VS2

1 102711 Sofie Møller Frantsen Bjergby SGI&U 195/08
2 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/07
3 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/03
4 98459 Erik Solberg Christensen Svendborg Skyttekreds 191/05
5 103569 Cecilie Højbjerg Hansen Tommerup Skytteforening 191/02
6 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 190/03
7 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 187/04
8 127167 Kristine Nymand Jakobsen Jørlunde Skytteforening 181/02

Riffel, 50m - Klasse VS3

1 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening 188/03
2 127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening 183/02

Riffel, 50m - Klasse VÅ1

1 84054 Camilla Anna Kristiansen Holmegaard Skytteforening 200/15
2 35978 Claus Laumann Sindberg Ballerup Skytteforening 200/13
3 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby 200/12
4 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 199/14
5 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 199/14
6 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 199/14
7 91753 Peter Foght Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 199/12
8 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 199/10
9 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 198/09
10 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/08
11 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/07
12 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening 196/11
13 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening 196/09
14 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 196/08
15 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 196/05
16 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening 195/10
17 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 194/05
18 104721 Peter H. Nielsen Kongsted Skytteforening 193/07
19 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Ammitsbøl Sg&i 193/06
20 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening 191/02

Riffel, 50m - Klasse VÅ2

1 117439 Benjamin Pedersen Ringsted Skytteforening 195/08
2 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 193/07

Til toppen