| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab Å1

1 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 197/06 196/04 393/10
2 23027 Brit Henriksen Lyngby Skyttekreds 196/05 196/08 392/13
3 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 194/09 194/07 388/16

Riffel, 15m - Mesterskab Å2

1 23498 Mona Sjørup Jørgensen Grenå Skyttekreds 193/03 196/03 389/06
2 129846 Thomas Glud-Wagner Lyngby Skyttekreds 197/06 192/03 389/09

Riffel, 15m - Mesterskab Å3

1 140159 Rene Holst Skytteklubben DSB/ASF 191/06 191/04 382/10

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 199/11 200/09 399/20
2 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 199/12 200/08 399/20
3 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 200/07 199/07 399/14
4 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 199/12 199/10 398/22
5 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 198/06 199/10 397/16
6 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds 197/07 199/09 396/16
6 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 197/07 199/09 396/16
8 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus 197/07 196/04 393/11
9 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 197/04 196/06 393/10
10 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 195/04 197/08 392/12
11 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 196/05 196/06 392/11
12 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 196/05 196/03 392/08
13 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds 198/09 194/06 392/15
14 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 193/05 198/07 391/12
15 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 194/05 197/02 391/07
16 23413 Rita Jensen Grenå Skyttekreds 197/04 194/03 391/07
17 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 189/04 193/04 382/08

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 26090 Gunnar B. Frederiksen Skytteklubben DSB/ASF 196/08 195/06 391/14
2 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening 194/04 196/06 390/10
3 18342 Flemming Højberg Randers Skyttekreds 196/04 189/03 385/07
4 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 191/04 193/04 384/08
5 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 192/03 190/03 382/06
6 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus 191/03 190/02 381/05
7 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds 190/03 188/05 378/08
8 23019 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds 186/01 189/04 375/05
9 18473 Bjarne Dam Nielsen Randers Skyttekreds 186/01 187/01 373/02
10 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 188/03 185/02 373/05

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 23175 WALTHER KRISTENSEN Rønde Skytteforening 191/02 192/03 383/05
2 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds 189/04 193/02 382/06
3 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 190/03 189/04 379/07
4 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds 186/02 185/01 371/03
5 140149 Margrethe Basse Pedersen Randers Skyttekreds 171/00 176/00 347/00

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 116770 Gunnar Meyer Skytteklubben DSB/ASF 187/00 181/00 368/00

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 197/06
2 23027 Brit Henriksen Lyngby Skyttekreds 196/05
3 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 194/09

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 129846 Thomas Glud-Wagner Lyngby Skyttekreds 197/06
2 23498 Mona Sjørup Jørgensen Grenå Skyttekreds 193/03

Riffel, 15m - Klasse Å3

1 140159 Rene Holst Skytteklubben DSB/ASF 191/06

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 200/07
2 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 199/12
2 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 199/12
4 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 199/11
5 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds 198/09
6 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 198/06
7 17347 Knud ove Gammeljord Randers Skyttekreds 197/07
7 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 197/07
7 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus 197/07
10 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 197/04
10 23413 Rita Jensen Grenå Skyttekreds 197/04
12 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 196/05
12 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 196/05
14 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 195/04
15 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 194/05
16 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 193/05
17 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 189/04

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 26090 Gunnar B. Frederiksen Skytteklubben DSB/ASF 196/08
2 18342 Flemming Højberg Randers Skyttekreds 196/04
3 25312 John Sander Petersen Samsø Skytteforening 194/04
4 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 192/03
5 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 191/04
6 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus 191/03
7 17817 Per Nielsen Hviid Randers Skyttekreds 190/03
8 116951 Preben Andersen Samsø Skytteforening 188/03
9 18473 Bjarne Dam Nielsen Randers Skyttekreds 186/01
9 23019 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds 186/01

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 23175 WALTHER KRISTENSEN Rønde Skytteforening 191/02
2 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 190/03
3 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds 189/04
4 18164 Jørgen Overgaard Randers Skyttekreds 186/02
5 140149 Margrethe Basse Pedersen Randers Skyttekreds 171/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 116770 Gunnar Meyer Skytteklubben DSB/ASF 187/00

Til toppen