Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Storstrømsskydning (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Damsholte Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Glumsøegnens Skytteforening
Greve Skytteforening
Holmegaard Skytteforening
Hvidovre Skyttekreds
Kongsted Skytteforening
Maribo Skytteforening
Nykøbing F. Skytteforening
Næstved Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Ravnsborg Skytteforening
Stege Ndr. Skytteforening
Tingsted Skytteforening
Tuse Skytteforening
Vestfalster Skytteforening
Væggerløse Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
133516
Lisbeth Helstrup
Tuse Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
133516
Lisbeth Helstrup
Tuse Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Mesterskab
95724
John Helstrup
Tuse Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
95724
John Helstrup
Tuse Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
95724
John Helstrup
Tuse Skytteforening
Å1
104.800
104.800
Finale
53166
Berrit Carlsen
Maribo Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
53166
Berrit Carlsen
Maribo Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
53166
Berrit Carlsen
Maribo Skytteforening
SE2
101.000
101.000
Finale
55109
Stefan Rasmussen
Ornebjerg Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Hovedskydning
55109
Stefan Rasmussen
Ornebjerg Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
128588
Anton Petersen
Vestfalster Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
128588
Anton Petersen
Vestfalster Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
ST2
187.000
187.000
Hovedskydning
53137
Hanne Andersen
Tingsted Skytteforening
ST2
188.000
188.000
Mesterskab
55090
Børge Pehrson
Damsholte Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
55090
Børge Pehrson
Damsholte Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
112872
Harald Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
112872
Harald Herikstad
Nykøbing F. Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
55789
Svend Erik Reckeweg
Næstved Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
ST3
179.000
179.000
Hovedskydning
99457
Dennis Hansen
Vestfalster Skytteforening
ST3
178.000
178.000
Mesterskab
56096
Birthe Skytte
Næstved Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Greve Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
118523
Lotte Herløv Nielsen
Kongsted Skytteforening
J2
198.000
198.000
Hovedskydning
118523
Lotte Herløv Nielsen
Kongsted Skytteforening
J2
200.000
200.000
Mesterskab
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
104721
Peter H. Nielsen
Kongsted Skytteforening
Å1
195.000
195.000
Mesterskab
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
ST3
179.000
179.000
Hovedskydning
54434
Palle Henriksen
Tingsted Skytteforening
ST3
183.000
183.000
Mesterskab
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
84054
Camilla Anna Kristiansen
Næstved Skytteforening
Å1
105.100
105.100
Finale
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
84055
Torben Kristiansen
Næstved Skytteforening
Å1
101.200
101.200
Finale
111560
Anders Røge
Næstved Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
111560
Anders Røge
Næstved Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
111560
Anders Røge
Næstved Skytteforening
Å1
102.900
102.900
Finale
118508
Renè Nielsen
Ravnsborg Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
118508
Renè Nielsen
Ravnsborg Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Mesterskab
92288
Anders Danielsen
Stege Ndr. Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
92288
Anders Danielsen
Stege Ndr. Skytteforening
Å1
195.000
195.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
56316
Per Lund Pedersen
Holmegaard Skytteforening
SE2
101.000
101.000
Finale
54142
Karen Lolle
Væggerløse Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
54142
Karen Lolle
Væggerløse Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
54113
Poul Erik Hansen
Væggerløse Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
54113
Poul Erik Hansen
Væggerløse Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
134504
Asta Møller Munch
Glumsøegnens Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
134504
Asta Møller Munch
Glumsøegnens Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
131877
Jannick Pedersen
Glumsøegnens Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
131877
Jannick Pedersen
Glumsøegnens Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
54902
Hans Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
54808
Lisbeth Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
54808
Lisbeth Pil
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Mesterskab
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
ST2
188.000
188.000
Hovedskydning
54457
Mikael Green
Tingsted Skytteforening
ST2
183.000
183.000
Mesterskab
68807
Michael Hansen
Hvidovre Skyttekreds
ST2
185.000
185.000
Hovedskydning
68807
Michael Hansen
Hvidovre Skyttekreds
ST2
183.000
183.000
Mesterskab
127729
Bjarke Balcer
Ornebjerg Skytteforening
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
127729
Bjarke Balcer
Ornebjerg Skytteforening
J2
190.000
190.000
Mesterskab
129613
Emil Kulonka Greisgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
129613
Emil Kulonka Greisgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
137547
Johannes von Haven Theilade
Ornebjerg Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
137547
Johannes von Haven Theilade
Ornebjerg Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
139934
Malik Bøgvad Kibsgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
139934
Malik Bøgvad Kibsgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Mesterskab
133057
Amalie Esmarch Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
133057
Amalie Esmarch Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
133058
Erica Esmarch Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
133058
Erica Esmarch Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
133055
Valdemar Esmarch Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
133055
Valdemar Esmarch Pedersen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
122737
Casper Iversen
Ornebjerg Skytteforening
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
122737
Casper Iversen
Ornebjerg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
127632
Christian Iversen
Ornebjerg Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Hovedskydning
127632
Christian Iversen
Ornebjerg Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
ST3
172.000
172.000
Hovedskydning
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
ST3
175.000
175.000
Mesterskab
55409
Nikolaj Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
ST3
93.900
93.900
Finale
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
115457
Kasper Overgaard
Ornebjerg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
129850
Isabella K. H. Jørgensen
Ornebjerg Skytteforening
Å3
188.000
188.000
Hovedskydning
129850
Isabella K. H. Jørgensen
Ornebjerg Skytteforening
Å3
194.000
194.000
Mesterskab
108983
Sten Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
108983
Sten Færregaard
Ornebjerg Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
137292
Jackie Christiansen
Vestfalster Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
137292
Jackie Christiansen
Vestfalster Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
132299
Nanna Henriks
Vestfalster Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
132299
Nanna Henriks
Vestfalster Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
ST1
185.000
185.000
Hovedskydning
55133
Peter Hansen
Stege Ndr. Skytteforening
ST1
187.000
187.000
Mesterskab
137291
Sebastian Nielsen
Vestfalster Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
137291
Sebastian Nielsen
Vestfalster Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
123815
Kristian Klein
Stege Ndr. Skytteforening
Å2
196.000
196.000
Hovedskydning
123815
Kristian Klein
Stege Ndr. Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Mesterskab
56352
Line Gerner Malmborg
Næstved Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
56352
Line Gerner Malmborg
Næstved Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Mesterskab
56375
Jesper Gerner Malmborg
Holmegaard Skytteforening
ST2
181.000
181.000
Mesterskab
56375
Jesper Gerner Malmborg
Holmegaard Skytteforening
ST2
182.000
182.000
Hovedskydning
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
108971
Jannik Grouleff Colding
Kongsted Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
108971
Jannik Grouleff Colding
Kongsted Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
140361
Johannes Juul Rasmussen
Ornebjerg Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
140361
Johannes Juul Rasmussen
Ornebjerg Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Mesterskab
131631
Silas Petersen
Damsholte Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
131631
Silas Petersen
Damsholte Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
111680
Emil M. Jørgensen
Ravnsborg Skytteforening
Å1
195.000
195.000
Hovedskydning
111680
Emil M. Jørgensen
Ravnsborg Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
124027
Mads Hertz Larsen
Ravnsborg Skytteforening
J1
199.000
199.000
Hovedskydning
124027
Mads Hertz Larsen
Ravnsborg Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
128562
Mikkel Johansen
Ravnsborg Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
128562
Mikkel Johansen
Ravnsborg Skytteforening
J2
198.000
198.000
Mesterskab
134450
Anton Vang-Olsen
Ravnsborg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
134450
Anton Vang-Olsen
Ravnsborg Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
134744
Anton Volmer
Ravnsborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
134744
Anton Volmer
Ravnsborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
133776
Mikkel Henriksen
Ravnsborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
133776
Mikkel Henriksen
Ravnsborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
137492
Zia Christiansen
Ravnsborg Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
137492
Zia Christiansen
Ravnsborg Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
90322
Allan Frost
Ravnsborg Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Hovedskydning
90322
Allan Frost
Ravnsborg Skytteforening
Å2
196.000
196.000
Mesterskab
110239
Xenia M. K. Rasmussen
Ravnsborg Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
110239
Xenia M. K. Rasmussen
Ravnsborg Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
110239
Xenia M. K. Rasmussen
Ravnsborg Skytteforening
Å1
103.200
103.200
Finale
127837
Brian H. Larsen
Ravnsborg Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Hovedskydning
127837
Brian H. Larsen
Ravnsborg Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Mesterskab
127837
Brian H. Larsen
Ravnsborg Skytteforening
Å2
103.700
103.700
Finale
93567
Sara Hansen
Ravnsborg Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
97642
Flemming Larsen
Nykøbing F. Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
56001
Jan Mortensen
Næstved Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
ST1
197.000
197.000
Hovedskydning
81811
Betina Petersen
Tingsted Skytteforening
ST1
198.000
198.000
Mesterskab
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Tingsted Skytteforening
ST1
191.000
191.000
Hovedskydning
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Tingsted Skytteforening
ST1
191.000
191.000
Mesterskab
140533
Marius Voss Petersen
Ornebjerg Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Hovedskydning
140533
Marius Voss Petersen
Ornebjerg Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
122726
Mads Andersen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
122726
Mads Andersen
Ornebjerg Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
ST2
186.000
186.000
Hovedskydning
55571
Birthe Holm Thomsen
Ornebjerg Skytteforening
ST2
188.000
188.000
Mesterskab
55698
Karsten Larsen
Ornebjerg Skytteforening
ST3
172.000
172.000
Hovedskydning
55698
Karsten Larsen
Ornebjerg Skytteforening
ST3
171.000
171.000
Mesterskab
55698
Karsten Larsen
Ornebjerg Skytteforening
ST3
94.300
94.300
Finale
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
ST2
185.000
185.000
Hovedskydning
122163
Maria Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
122163
Maria Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
122163
Maria Andersen
Nykøbing F. Skytteforening
Å1
103.800
103.800
Finale
55908
Leif Klausen
Næstved Skytteforening
SE2
198.000
198.000
Hovedskydning
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
J1
196.000
196.000
Hovedskydning
109719
Jonas Rogert Pedersen
Næstved Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
ST2
179.000
179.000
Hovedskydning
55222
Jacob Nielsen
Stege Ndr. Skytteforening
ST2
184.000
184.000
Mesterskab
55527
Hans Henrik Jacobsen
Ornebjerg Skytteforening
ST3
170.000
170.000
Hovedskydning
55546
Finn K. Larsen
Ornebjerg Skytteforening
SE3
192.000
192.000
Hovedskydning
55546
Finn K. Larsen
Ornebjerg Skytteforening
SE3
188.000
188.000
Mesterskab
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
ST2
181.000
181.000
Hovedskydning
55178
Lars Nøhr
Stege Ndr. Skytteforening
ST2
183.000
183.000
Mesterskab
101878
René Møller Maciejewski
Stege Ndr. Skytteforening
ST2
179.000
179.000
Hovedskydning
101878
René Møller Maciejewski
Stege Ndr. Skytteforening
ST2
186.000
186.000
Mesterskab
107354
Christel Sehested
Ornebjerg Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
107354
Christel Sehested
Ornebjerg Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Mesterskab
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST2
186.000
186.000
Hovedskydning
69431
Karsten Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST2
184.000
184.000
Mesterskab
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST2
188.000
188.000
Hovedskydning
69410
Laura Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST2
186.000
186.000
Mesterskab
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
100110
Maria Glei Graversen
Fløng-Hedehusene Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
68845
Kaj Hansen
Greve Skytteforening
SE1
102.400
102.400
Finale
Til toppen