| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 126122 Emilia V. Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden 197/05 196/10 393/15

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 138415 Mads Tommy Andersen Skytteforeningen Krudttønden 195/07 194/06 389/13
2 138042 Sofie Juliane Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden 192/04 191/02 383/06
3 130082 Alexander Krabbenhøft Wagner Jakobsson Københavns Amts Skyttelaug 191/05 191/05 382/10

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 140066 Carl Wilfred Herskind Winther Skytteforeningen Krudttønden 195/07 191/06 386/13
2 140676 Runa Hartmann Akademisk Skytteforening 188/03 188/01 376/04
3 140289 Jura Finke Skytteforeningen Krudttønden 186/03 186/02 372/05

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1 108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden 198/07 198/05 396/12
2 129396 Shighaf El-Atbi Skytteforeningen Krudttønden 198/06 197/09 395/15
3 131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden 195/01 190/02 385/03

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 141097 Jacob Nadim Chahade Skytteforeningen Krudttønden 192/02 184/03 376/05

Riffel, 15m - Mesterskab ST1

1 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 195/00 197/04 392/04
2 57295 Poul Kristensen Hvidovre Skyttekreds 191/05 192/03 383/08

Riffel, 15m - Mesterskab ST2

1 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 192/04 189/05 381/09
2 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 189/01 191/03 380/04
3 56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening 188/03 189/03 377/06
4 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 189/03 184/03 373/06
5 65585 Gertrud Skyt Høj Akademisk Skytteforening 182/01 184/00 366/01
6 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening 174/00 185/00 359/00

Riffel, 15m - Mesterskab ST3

1 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening 177/01 184/02 361/03
2 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds 181/02 179/01 360/03
3 114700 Ana Stojkovic Hvidovre Skyttekreds 176/01 170/00 346/01
4 141098 Kamil Nadim Chahade Skytteforeningen Krudttønden 171/01 163/00 334/01
5 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening 160/00 158/00 318/00

Riffel, 15m - Mesterskab Å1

1 70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds 200/17 200/18 400/35
2 110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden 199/08 197/06 396/14
3 67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug 198/01 197/09 395/10

Riffel, 15m - Mesterskab Å2

1 138469 Jane S. Albrektsen Tznelasvili Hvidovre Skyttekreds 200/08 197/06 397/14
2 123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug 194/05 192/01 386/06
3 66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug 194/03 190/03 384/06
4 71547 Henrik Nielsen Garderforeningens Skyttelaug 191/02 188/04 379/06

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug 195/06 193/05 388/11
2 87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug 191/02 190/04 381/06

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug 190/04 188/04 378/08
2 111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug 188/01 186/03 374/04
3 69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug 186/03 185/03 371/06
4 70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug 186/01 185/01 371/02
5 78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug 184/03 183/05 367/08
6 62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug 179/02 178/00 357/02
7 134227 Søren Sonberg Garderforeningens Skyttelaug 179/00 178/00 357/00

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 140858 Anders Bror Jacobsen Rådhusets Idrætsforening 197/03 193/04 390/07
2 137772 Poul Cappelørn Akademisk Skytteforening 195/05 193/02 388/07
3 70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening 188/01 180/00 368/01
4 139246 Pia Horn Nielsen Rådhusets Idrætsforening 185/00 181/03 366/03
5 99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening 182/04 177/00 359/04

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 126122 Emilia V. Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden 197/05

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 138415 Mads Tommy Andersen Skytteforeningen Krudttønden 195/07
2 138042 Sofie Juliane Tarnowski Skytteforeningen Krudttønden 192/04
3 130082 Alexander Krabbenhøft Wagner Jakobsson Københavns Amts Skyttelaug 191/05
4 125386 Ulrik Vince KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 190/05

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 140066 Carl Wilfred Herskind Winther Skytteforeningen Krudttønden 195/07
2 140067 Jacob Solhøj Nørskov Skytteforeningen Krudttønden 192/02
3 140676 Runa Hartmann Akademisk Skytteforening 188/03
4 140289 Jura Finke Skytteforeningen Krudttønden 186/03

Riffel, 15m - Klasse J1

1 108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden 198/07
2 129396 Shighaf El-Atbi Skytteforeningen Krudttønden 198/06
3 131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden 195/01

Riffel, 15m - Klasse J2

1 118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 196/05
2 108537 Sabrina Bæk Nielsen Hvidovre Skyttekreds 194/05
3 141097 Jacob Nadim Chahade Skytteforeningen Krudttønden 192/02
4 140657 Viktor Matthensen Hellerup Skyde Selskab 185/01
5 140655 Arved Hartvig Hellerup Skyde Selskab 179/00
6 139625 Tobias Lauritsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 177/02

Riffel, 15m - Klasse ST1

1 130231 Anant Choubey Hvidovre Skyttekreds 195/00
2 57295 Poul Kristensen Hvidovre Skyttekreds 191/05
3 71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab 190/04

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 192/04
2 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 189/03
3 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 189/01
4 56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening 188/03
5 70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab 184/02
6 130088 Michael Bjerre Hellerup Skyde Selskab 184/01
7 65585 Gertrud Skyt Høj Akademisk Skytteforening 182/01
8 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening 174/00

Riffel, 15m - Klasse ST3

1 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds 181/02
2 70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab 179/00
3 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening 178/00
4 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening 177/01
5 114700 Ana Stojkovic Hvidovre Skyttekreds 176/01
6 63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab 172/00
7 141098 Kamil Nadim Chahade Skytteforeningen Krudttønden 171/01
8 134544 Jesper Olav Lange Hellerup Skyde Selskab 167/00
9 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening 160/00

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds 200/17
2 70275 Gry Hansen Hvidovre Skyttekreds 200/16
3 110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden 199/08
4 69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab 198/05
5 67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug 198/01

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 138469 Jane S. Albrektsen Tznelasvili Hvidovre Skyttekreds 200/08
2 123895 Andrew Starling Garderforeningens Skyttelaug 194/05
3 66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug 194/03
4 71547 Henrik Nielsen Garderforeningens Skyttelaug 191/02

Riffel, 15m - Klasse Å3

1 105228 Mia Boetius Hellerup Skyde Selskab 190/02
2 70267 Kim Nielsen Hellerup Skyde Selskab 188/02
3 44977 Mogens Grønning Garderforeningens Skyttelaug 184/02
3 124313 Jesper Bülow Jensen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 184/02
5 135501 Line Bech Jensen Hvidovre Skyttekreds 184/01
6 71014 Birgitte T. Pedersen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 180/01
7 71622 Poul Laustsen Garderforeningens Skyttelaug 178/00
8 141014 Casper Holberck Hellerup Skyde Selskab 172/00

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug 195/06
2 69182 Jesper Stryhn Hvidovre Skyttekreds 193/04
3 67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds 191/03
4 87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug 191/02

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug 190/04
2 111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug 188/01
3 69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug 186/03
4 70364 Jesper Holde Hellerup Skyde Selskab 186/01
4 100882 Arne Hjersing Hansen Akademisk Skytteforening 186/01
4 70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug 186/01
7 78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug 184/03
8 57022 Kell Damgaard Nielsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 184/01
9 100234 Janne Gretved Garderforeningens Skyttelaug 181/00
10 62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug 179/02
11 138500 Nis Weihrauch KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 179/01
12 134227 Søren Sonberg Garderforeningens Skyttelaug 179/00
13 60626 Helen Grønbech Hass KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 177/00
14 85563 John Lind Jans Garderforeningens Skyttelaug 176/00
15 86359 Hans Goldschmidt Garderforeningens Skyttelaug 161/00

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 130660 Lars Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne 200/08
2 67060 Dan Rebild Lyngby-Taarbæk Skytterne 199/10
3 104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening 197/07
4 140858 Anders Bror Jacobsen Rådhusets Idrætsforening 197/03
5 136150 Erik Johansen Lyngby-Taarbæk Skytterne 196/06
6 66799 Erik Bahn Lyngby-Taarbæk Skytterne 196/04
7 137772 Poul Cappelørn Akademisk Skytteforening 195/05
8 98824 Ulrik Holm Lyngby-Taarbæk Skytterne 194/02
9 120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening 192/07
10 140857 Søren Ulv Rådhusets Idrætsforening 192/06
11 104253 Jørgen Laursen Lyngby-Taarbæk Skytterne 192/03
11 139326 Torben Paving Lyngby-Taarbæk Skytterne 192/03
13 85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne 192/01
14 106960 Jørn Finn Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne 191/04
15 132326 Katja Trangbæk Lyngby-Taarbæk Skytterne 190/05
16 129572 Steen Mikkelsen Lyngby-Taarbæk Skytterne 190/04
17 140776 Peter Brandt Schmidt Lyngby-Taarbæk Skytterne 190/02
18 67092 Astrid Jørgensen Lyngby-Taarbæk Skytterne 190/01
18 106959 Jørgen Schmidt Lyngby-Taarbæk Skytterne 190/01
20 121287 Søren Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne 190/00
21 140633 Anne Poudre Rådhusets Idrætsforening 189/03
22 67097 Anne Nicolaisen Otto Nielsen Firmasport 188/06
23 140856 Sylwia Cirillo Rådhusets Idrætsforening 188/03
24 70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening 188/01
25 92596 Henning Klitgaard Otto Nielsen Firmasport 188/00
26 97843 Inga Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne 187/03
27 92597 Lis Klitgaard Lyngby-Taarbæk Skytterne 187/02
28 121286 Birgitte Jarner Lyngby-Taarbæk Skytterne 187/01
29 110999 Birger Ladefoged Lyngby-Taarbæk Skytterne 186/02
30 85507 Erling Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne 185/03
31 140854 Mona Bach Mortensen Rådhusets Idrætsforening 185/02
32 139246 Pia Horn Nielsen Rådhusets Idrætsforening 185/00
33 90584 Torsten Olsen Lyngby-Taarbæk Skytterne 184/03
34 132327 Leif Trangbæk Lyngby-Taarbæk Skytterne 183/01
35 86095 Lars Ewald Jensen Rådhusets Idrætsforening 183/00
36 99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening 182/04
37 140777 Øjvind Wendel Lyngby-Taarbæk Skytterne 182/02
38 66946 Peter Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne 181/00
39 140853 Bülbül Tüzün Rådhusets Idrætsforening 180/00
40 140851 Karin Hjortkjær Rådhusets Idrætsforening 175/00
41 140855 Signe Rosager Rådhusets Idrætsforening 173/01

Til toppen