Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdels turnering 1.omg 2019/20 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Storkøbenhavn
Alle foreninger
Akademisk Skytteforening
Hellerup Skyde Selskab
Hvidovre Skyttekreds
Kjøbenhavns Skytteforening
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
Københavns Amts Skyttelaug
Skytteforeningen Krudttønden
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
1H 2
248.000
248.000
Hovedskydning
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
1H 2
253.000
253.000
Mesterskab
128595
Steen Hjorthede
Hvidovre Skyttekreds
2H 3
233.000
233.000
Hovedskydning
109694
Michael Twardak
Hvidovre Skyttekreds
2H 1
268.000
268.000
Hovedskydning
109694
Michael Twardak
Hvidovre Skyttekreds
2H 1
258.000
258.000
Mesterskab
70250
Stig Madsen
Hvidovre Skyttekreds
2H 3
249.000
249.000
Hovedskydning
70250
Stig Madsen
Hvidovre Skyttekreds
2H 3
242.000
242.000
Mesterskab
121146
Danny Laybourn
Hvidovre Skyttekreds
2H 1
273.000
273.000
Hovedskydning
121146
Danny Laybourn
Hvidovre Skyttekreds
2H 1
270.000
270.000
Mesterskab
138339
Peter Glad
Hvidovre Skyttekreds
2H 3
208.000
208.000
Hovedskydning
138339
Peter Glad
Hvidovre Skyttekreds
2H 3
248.000
248.000
Mesterskab
138340
Johnny Damm
Hvidovre Skyttekreds
2H 3
240.000
240.000
Hovedskydning
138340
Johnny Damm
Hvidovre Skyttekreds
2H 3
226.000
226.000
Mesterskab
134263
Christian Jeppesen
Hvidovre Skyttekreds
2H 2
259.000
259.000
Hovedskydning
134263
Christian Jeppesen
Hvidovre Skyttekreds
2H 2
260.000
260.000
Mesterskab
104001
Jesper Themsen
Hvidovre Skyttekreds
2H 2
251.000
251.000
Hovedskydning
104001
Jesper Themsen
Hvidovre Skyttekreds
2H 2
259.000
259.000
Mesterskab
70267
Kim Nielsen
Hellerup Skyde Selskab
1H 3
254.000
254.000
Hovedskydning
104723
Tom Jensen
Hellerup Skyde Selskab
1H 3
215.000
215.000
Hovedskydning
98769
Max Emil Perl
Hellerup Skyde Selskab
1H 2
262.000
262.000
Hovedskydning
66403
Einar Jart
Hellerup Skyde Selskab
1H 1
276.000
276.000
Hovedskydning
60905
Bo Johannesson
Københavns Amts Skyttelaug
2H 1
279.000
279.000
Hovedskydning
60905
Bo Johannesson
Københavns Amts Skyttelaug
2H 1
278.000
278.000
Mesterskab
92240
Rasmus Wrønding Elf
Københavns Amts Skyttelaug
2H 1
273.000
273.000
Hovedskydning
92240
Rasmus Wrønding Elf
Københavns Amts Skyttelaug
2H 1
267.000
267.000
Mesterskab
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
2H 1
269.000
269.000
Hovedskydning
93718
Mads Wrønding
Københavns Amts Skyttelaug
2H 1
268.000
268.000
Mesterskab
128255
Emre Topal
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
249.000
249.000
Hovedskydning
128255
Emre Topal
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
217.000
217.000
Mesterskab
135400
Kathrine Vestergaard Jørgensen
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
237.000
237.000
Hovedskydning
135400
Kathrine Vestergaard Jørgensen
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
226.000
226.000
Mesterskab
131288
Sanja Lund
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
216.000
216.000
Hovedskydning
131288
Sanja Lund
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
211.000
211.000
Mesterskab
139764
Simon Nassim Tache
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
211.000
211.000
Hovedskydning
137020
Gönül Bicen
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
126.000
126.000
Hovedskydning
137020
Gönül Bicen
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
125.000
125.000
Mesterskab
134339
Merete Leia Alexandrine Ekberg
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
199.000
199.000
Hovedskydning
134339
Merete Leia Alexandrine Ekberg
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
198.000
198.000
Mesterskab
130908
Sigurd W. F. Ekberg
Københavns Amts Skyttelaug
BK
225.000
225.000
Hovedskydning
130908
Sigurd W. F. Ekberg
Københavns Amts Skyttelaug
BK
168.000
168.000
Mesterskab
129449
Storm F Warberg Clausen
Københavns Amts Skyttelaug
JUN
186.000
186.000
Hovedskydning
129449
Storm F Warberg Clausen
Københavns Amts Skyttelaug
JUN
189.000
189.000
Mesterskab
106388
Peter Allan Reynolds
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
200.000
200.000
Hovedskydning
106388
Peter Allan Reynolds
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
194.000
194.000
Mesterskab
139613
Lars MOSBERG
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
207.000
207.000
Hovedskydning
139613
Lars MOSBERG
Københavns Amts Skyttelaug
2H 3
195.000
195.000
Mesterskab
108784
Fang Yang Loo
Kjøbenhavns Skytteforening
1H 3
277.000
277.000
Hovedskydning
131748
Kaj Stengade Christensen
Kjøbenhavns Skytteforening
1H 3
226.000
226.000
Hovedskydning
90604
Christian Skov Landgreen
Kjøbenhavns Skytteforening
2H 3
254.000
254.000
Hovedskydning
112371
Lars Nørholm
Kjøbenhavns Skytteforening
2H 3
208.000
208.000
Hovedskydning
100192
Mike Sony Møller
Kjøbenhavns Skytteforening
2H 3
257.000
257.000
Hovedskydning
128407
Pia Farre Nielsen
Kjøbenhavns Skytteforening
2H 3
259.000
259.000
Hovedskydning
128207
Thomas Persson
Kjøbenhavns Skytteforening
1H 3
246.000
246.000
Hovedskydning
120655
Ken Dorn Hansen
Kjøbenhavns Skytteforening
1H 3
251.000
251.000
Hovedskydning
135339
Othman A. J. Mustafa
Kjøbenhavns Skytteforening
2H 3
255.000
255.000
Hovedskydning
128175
Annette Thorup
Kjøbenhavns Skytteforening
2H 3
247.000
247.000
Hovedskydning
71496
Rasmus Helbo
Skytteforeningen Krudttønden
2H 1
285.000
285.000
Hovedskydning
71496
Rasmus Helbo
Skytteforeningen Krudttønden
2H 1
284.000
284.000
Mesterskab
71173
Jan Tarnowski
Skytteforeningen Krudttønden
2H 3
222.000
222.000
Hovedskydning
71173
Jan Tarnowski
Skytteforeningen Krudttønden
2H 3
246.000
246.000
Mesterskab
91320
Mikkel Reple Jannerup
Skytteforeningen Krudttønden
2H 1
281.000
281.000
Hovedskydning
91320
Mikkel Reple Jannerup
Skytteforeningen Krudttønden
2H 1
276.000
276.000
Mesterskab
132464
Meelis Tikk
Skytteforeningen Krudttønden
2H 2
271.000
271.000
Hovedskydning
132464
Meelis Tikk
Skytteforeningen Krudttønden
2H 2
264.000
264.000
Mesterskab
136505
Søren Troelsen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 3
257.000
257.000
Hovedskydning
136505
Søren Troelsen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 3
247.000
247.000
Mesterskab
133765
Tabita Maria Jørgensen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 3
259.000
259.000
Hovedskydning
133765
Tabita Maria Jørgensen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 3
259.000
259.000
Mesterskab
120486
Selina Runge Erichsen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 2
264.000
264.000
Hovedskydning
120486
Selina Runge Erichsen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 2
263.000
263.000
Mesterskab
82972
Carsten Tang-Petersen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 2
239.000
239.000
Hovedskydning
82972
Carsten Tang-Petersen
Skytteforeningen Krudttønden
2H 2
234.000
234.000
Mesterskab
122287
Carsten Wahl
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
239.000
239.000
Hovedskydning
133495
Thomas Just Petersen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 2
259.000
259.000
Hovedskydning
125380
Daniel Westh
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
255.000
255.000
Hovedskydning
118146
Axel Olsen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
JUN
244.000
244.000
Hovedskydning
125381
Henrik Lorentzen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
1H 3
254.000
254.000
Hovedskydning
139212
Jens Bühler
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
131.000
131.000
Hovedskydning
129361
Jesper Asmussen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
181.000
181.000
Hovedskydning
139214
Magnus Plesner
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
237.000
237.000
Hovedskydning
137545
Martin Johansen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
181.000
181.000
Hovedskydning
137434
Nils Bøyesen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
254.000
254.000
Hovedskydning
129365
Torben Caroc
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
2H 3
251.000
251.000
Hovedskydning
141146
Jonas Wille Andersen
Akademisk Skytteforening
2H 3
178.000
178.000
Hovedskydning
141146
Jonas Wille Andersen
Akademisk Skytteforening
2H 3
232.000
232.000
Mesterskab
70871
Alexandru Rares Datcu
Akademisk Skytteforening
1H 3
248.000
248.000
Hovedskydning
70871
Alexandru Rares Datcu
Akademisk Skytteforening
1H 3
253.000
253.000
Mesterskab
63346
Finn Scheibye
Akademisk Skytteforening
1H 2
270.000
270.000
Hovedskydning
125474
Jacek Slazak
Akademisk Skytteforening
2H 3
241.000
241.000
Hovedskydning
125474
Jacek Slazak
Akademisk Skytteforening
2H 3
244.000
244.000
Mesterskab
95015
Lars Hartmann
Akademisk Skytteforening
1H 3
257.000
257.000
Hovedskydning
95015
Lars Hartmann
Akademisk Skytteforening
1H 3
246.000
246.000
Mesterskab
112197
Julie Ziersen
Akademisk Skytteforening
2H 3
283.000
283.000
Hovedskydning
112197
Julie Ziersen
Akademisk Skytteforening
2H 3
271.000
271.000
Mesterskab
140670
Kasper S. Meyer
Akademisk Skytteforening
2H 3
233.000
233.000
Hovedskydning
131802
Peter Riber
Akademisk Skytteforening
2H 3
218.000
218.000
Mesterskab
131802
Peter Riber
Akademisk Skytteforening
2H 3
228.000
228.000
Hovedskydning
136925
Rune W. Johansen
Akademisk Skytteforening
2H 2
218.000
218.000
Mesterskab
136925
Rune W. Johansen
Akademisk Skytteforening
2H 2
241.000
241.000
Hovedskydning
140663
Henrik Teglborg
Akademisk Skytteforening
2H 2
245.000
245.000
Mesterskab
140663
Henrik Teglborg
Akademisk Skytteforening
2H 2
248.000
248.000
Hovedskydning
142073
Thomas Skjold
Akademisk Skytteforening
2H 3
151.000
151.000
Mesterskab
142073
Thomas Skjold
Akademisk Skytteforening
2H 3
129.000
129.000
Hovedskydning
136924
Christos Christakopoulos
Akademisk Skytteforening
2H 3
234.000
234.000
Mesterskab
136924
Christos Christakopoulos
Akademisk Skytteforening
2H 3
232.000
232.000
Hovedskydning
131800
Sofus Riber Houen
Akademisk Skytteforening
2H 3
224.000
224.000
Mesterskab
131800
Sofus Riber Houen
Akademisk Skytteforening
2H 3
246.000
246.000
Hovedskydning
23179
Rasmus Salmon
Akademisk Skytteforening
2H 2
247.000
247.000
Mesterskab
23179
Rasmus Salmon
Akademisk Skytteforening
2H 2
247.000
247.000
Hovedskydning
68568
Leif B. Rasmussen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
1H 3
258.000
258.000
Hovedskydning
122288
Michael Wahl
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
1H 3
237.000
237.000
Hovedskydning
62985
Per Aksel Bannow
Akademisk Skytteforening
1H 3
196.000
196.000
Mesterskab
62985
Per Aksel Bannow
Akademisk Skytteforening
1H 3
153.000
153.000
Hovedskydning
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
2H 3
264.000
264.000
Mesterskab
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
2H 3
238.000
238.000
Hovedskydning
128304
Martin Hjort Eriksen
Akademisk Skytteforening
2H 3
213.000
213.000
Mesterskab
128304
Martin Hjort Eriksen
Akademisk Skytteforening
2H 3
229.000
229.000
Hovedskydning
140664
Xiao Zhao
Akademisk Skytteforening
2H 3
193.000
193.000
Mesterskab
140664
Xiao Zhao
Akademisk Skytteforening
2H 3
204.000
204.000
Hovedskydning
140670
Kasper S. Meyer
Akademisk Skytteforening
2H 3
223.000
223.000
Mesterskab
140671
Johan Rolin
Akademisk Skytteforening
2H 3
246.000
246.000
Hovedskydning
140671
Johan Rolin
Akademisk Skytteforening
2H 3
254.000
254.000
Mesterskab
113861
Jens Øelund
Akademisk Skytteforening
2H 3
222.000
222.000
Hovedskydning
113861
Jens Øelund
Akademisk Skytteforening
2H 3
219.000
219.000
Mesterskab
136931
Chengkang Li
Akademisk Skytteforening
1H 3
229.000
229.000
Hovedskydning
136931
Chengkang Li
Akademisk Skytteforening
1H 3
218.000
218.000
Mesterskab
141119
Adam Majgaard
Akademisk Skytteforening
2H 3
104.000
104.000
Hovedskydning
141119
Adam Majgaard
Akademisk Skytteforening
2H 3
220.000
220.000
Mesterskab
141148
Susanne Hansen
Akademisk Skytteforening
2H 3
92.000
92.000
Hovedskydning
141149
Carina S. Weidemann
Akademisk Skytteforening
2H 3
219.000
219.000
Hovedskydning
141150
Karin Hyldal Christensen
Akademisk Skytteforening
2H 3
126.000
126.000
Hovedskydning
79799
Alexander Khaliléev
Akademisk Skytteforening
1H 2
253.000
253.000
Hovedskydning
140291
Kia Lindholm
Akademisk Skytteforening
2H 3
269.000
269.000
Hovedskydning
141119
Adam Majgaard
Akademisk Skytteforening
2H 3
213.000
213.000
Hovedskydning
136923
Christian Biro-Sørensen
Akademisk Skytteforening
2H 3
133.000
133.000
Hovedskydning
Til toppen