Sydvest - tilmelding til alle rækker | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydvest Volleyball 2019-20
Turneringsansvarlige
Kurt Kristensen Tlf: 22733914 / 22733914
Christina Agermose Tlf: 79404613 / 79404613

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=103493

Komplet kampprogram


Sydvest - tilmelding til alle rækker

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 22-10-19 19:30 Lunde G&U - STIF 0 - 2
(26 - 50)
Tirsdag 22-10-19 19:30 Årre 1 - Varde Volley 2 - 1
(64 - 51)
Tirsdag 22-10-19 20:00 Vorbasse A - NUIF B 0 - 2
(22 - 50)
Tirsdag 22-10-19 20:00 Volleyball Esbjerg - Bramming 1 1 - 2
(57 - 59)
Tirsdag 22-10-19 20:15 SKIF B Mix - Årre 1 2 - 0
(50 - 37)
Tirsdag 22-10-19 20:15 STIF - Horne 1 1 0 - 2
(33 - 50)
Tirsdag 22-10-19 20:45 Darum - Vorbasse A 0 - 2
(42 - 51)
Tirsdag 22-10-19 20:45 Volleyball Esbjerg - Bramming 2 0 - 2
(26 - 50)
Tirsdag 22-10-19 21:00 Varde Volley - SKIF B Mix 0 - 2
(37 - 50)
Tirsdag 22-10-19 21:00 Horne 1 1 - Lunde G&U 2 - 0
(50 - 36)
Tirsdag 22-10-19 21:30 NUIF B - Darum 2 - 0
(50 - 33)
Tirsdag 22-10-19 21:30 Bramming 2 - Bramming 1 2 - 1
(61 - 48)
Mandag 28-10-19 19:30 STIF - Horne 1 1 0 - 2
(32 - 50)
Mandag 28-10-19 20:00 SKIF Herre A - Varde Volley 1 - 2
(49 - 57)
Mandag 28-10-19 20:00 Bramming/Darum - NUIF A 0 - 2
(39 - 50)
Mandag 28-10-19 20:15 Horne 1 1 - Strellev-Lyne GU 2 - 1
(62 - 48)
Mandag 28-10-19 21:00 Strellev-Lyne GU - STIF 2 - 0
(50 - 37)
Mandag 28-10-19 21:00 Varde Volley - Bramming/Darum 2 - 0
(50 - 32)
Mandag 28-10-19 21:00 NUIF A - SKIF Herre A 2 - 0
(50 - 42)
Tirsdag 29-10-19 19:30 Ribe Volleyball Klub - Sydvestjyllands Efterskole 2 - 0
(50 - 26)
Tirsdag 29-10-19 19:30 Sydvestjyllands Efterskole Piger - Horne 1 2 0 - 2
(24 - 50)
Tirsdag 29-10-19 20:15 Horne 1 2 - Ribe 2 2 - 0
(51 - 38)
Tirsdag 29-10-19 20:15 Sydvestjyllands Efterskole - Lunde 2 - 1
(63 - 49)
Tirsdag 29-10-19 21:00 Lunde - Ribe Volleyball Klub 0 - 2
(21 - 42)
Tirsdag 29-10-19 21:00 Ribe 2 - Sydvestjyllands Efterskole Piger 2 - 0
(50 - 36)
Mandag 04-11-19 19:30 Varde Volley - NUIF B 1 - 2
(43 - 60)
Mandag 04-11-19 20:15 NUIF B - Bramming 1 2 - 0
(51 - 43)
Mandag 04-11-19 21:00 Bramming 1 - Varde Volley 2 - 1
(54 - 49)
Torsdag 07-11-19 19:30 Vorbasse A - Volleyball Esbjerg 2 - 0
(50 - 38)
Torsdag 07-11-19 19:30 Årre 1 - Bramming 2 2 - 0
(50 - 39)
Torsdag 07-11-19 20:00 Lunde - NUIF 1A 2 - 0
(50 - 30)
Torsdag 07-11-19 20:15 Darum - Årre 1 2 - 0
(50 - 34)
Torsdag 07-11-19 20:15 SKIF B Mix - Vorbasse A 1 - 2
(51 - 60)
Torsdag 07-11-19 20:45 NUIF 1A - Sydvestjyllands Efterskole 0 - 2
(30 - 50)
Torsdag 07-11-19 21:00 Volleyball Esbjerg - SKIF B Mix 0 - 2
(29 - 50)
Torsdag 07-11-19 21:00 Bramming 2 - Darum 0 - 2
(42 - 52)
Torsdag 07-11-19 21:30 Sydvestjyllands Efterskole - Lunde 2 - 1
(55 - 50)
Tirsdag 12-11-19 20:00 Bramming/Darum - SKIF Herre A 2 - 0
(50 - 38)
Tirsdag 12-11-19 20:00 NUIF A - Varde Volley 2 - 0
(50 - 39)
Tirsdag 12-11-19 21:00 SKIF Herre A - NUIF A 1 - 2
(54 - 64)
Tirsdag 12-11-19 21:00 Varde Volley - Bramming/Darum 2 - 0
(50 - 40)
Onsdag 13-11-19 19:30 Horne 1 1 - Strellev-Lyne GU 2 - 0
(50 - 35)
Onsdag 13-11-19 19:30 Horne 1 2 - Ribe 2 2 - 0
(50 - 36)
Onsdag 13-11-19 20:15 Ribe 2 - Årre 2 2 - 0
(52 - 40)
Onsdag 13-11-19 20:15 Strellev-Lyne GU - Lunde G&U 0 - 2
(44 - 52)
Onsdag 13-11-19 21:00 Lunde G&U - Horne 1 1 0 - 2
(35 - 50)
Onsdag 13-11-19 21:00 Årre 2 - Horne 1 2 2 - 1
(51 - 59)
Mandag 18-11-19 19:00 Volleyball Esbjerg - Årre 1 1 - 2
(54 - 60)
Mandag 18-11-19 19:00 Bramming 1 - SKIF B Mix 0 - 2
(24 - 50)
Mandag 18-11-19 19:45 Darum - Bramming 1 2 - 1
(62 - 56)
Mandag 18-11-19 19:45 NUIF B - Volleyball Esbjerg 2 - 0
(50 - 39)
Mandag 18-11-19 20:30 Årre 1 - NUIF B 0 - 2
(17 - 50)
Mandag 18-11-19 20:30 SKIF B Mix - Darum 2 - 1
(59 - 46)
Tirsdag 19-11-19 19:00 NUIF 1A - Frøstruphave Efterskole 2 - 1
(56 - 44)
Tirsdag 19-11-19 19:45 Frøstruphave Efterskole - Ribe Volleyball Klub 0 - 2
(21 - 50)
Tirsdag 19-11-19 20:30 Ribe Volleyball Klub - NUIF 1A 2 - 0
(50 - 36)
Onsdag 20-11-19 19:00 Strellev-Lyne GU - Lunde G&U 1 - 2
(59 - 60)
Onsdag 20-11-19 19:45 Lunde G&U - STIF 2 - 0
(50 - 22)
Onsdag 20-11-19 20:00 Varde Volley - Vorbasse A 2 - 0
(50 - 33)
Onsdag 20-11-19 20:30 STIF - Strellev-Lyne GU
Onsdag 20-11-19 20:45 Vorbasse A - Bramming 2 2 - 1
(54 - 51)
Onsdag 20-11-19 21:30 Bramming 2 - Varde Volley 2 - 1
(58 - 62)
Torsdag 21-11-19 20:00 Ribe 2 - Årre 2 0 - 2
(30 - 50)
Torsdag 21-11-19 20:45 Årre 2 - Sydvestjyllands Efterskole Piger 2 - 0
(50 - 31)
Torsdag 21-11-19 21:30 Sydvestjyllands Efterskole Piger - Ribe 2 2 - 1
(63 - 57)
Mandag 25-11-19 19:30 Varde Volley - NUIF A 1 - 2
(61 - 64)
Mandag 25-11-19 19:30 Bramming/Darum - SKIF Herre A 0 - 2
(39 - 50)
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Mandag 25-11-19 19:30 Frøstruphave Efterskole - Ribe Volleyball Klub 2 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Mandag 25-11-19 20:15 Ribe Volleyball Klub - Sydvestjyllands Efterskole 0 - 2
Mandag 25-11-19 20:30 NUIF A - Bramming/Darum 2 - 0
(50 - 34)
Mandag 25-11-19 20:30 SKIF Herre A - Varde Volley 2 - 0
(50 - 31)
Mandag 25-11-19 21:00 Sydvestjyllands Efterskole - Frøstruphave Efterskole 2 - 0
(50 - 38)
Tirsdag 03-12-19 20:00 NUIF B - Bramming 2 2 - 0
(50 - 25)
Tirsdag 03-12-19 20:00 Bramming 1 - Årre 1 2 - 0
(50 - 30)
Tirsdag 03-12-19 20:45 Vorbasse A - Bramming 1 2 - 0
(50 - 35)
Tirsdag 03-12-19 20:45 Bramming 2 - SKIF B Mix 0 - 2
(41 - 50)
Tirsdag 03-12-19 21:30 SKIF B Mix - NUIF B 1 - 2
(38 - 60)
Tirsdag 03-12-19 21:30 Årre 1 - Vorbasse A 1 - 2
(53 - 61)
Torsdag 05-12-19 19:30 Varde Volley - Darum 0 - 2
(39 - 50)
Torsdag 05-12-19 20:15 Darum - Volleyball Esbjerg 0 - 2
(30 - 50)
Torsdag 05-12-19 21:00 Volleyball Esbjerg - Varde Volley 2 - 0
(50 - 24)
Tirsdag 10-12-19 19:00 Lunde - Frøstruphave Efterskole 1 - 2
(56 - 61)
Tirsdag 10-12-19 19:30 Årre 2 - Sydvestjyllands Efterskole Piger 2 - 0
(50 - 39)
Tirsdag 10-12-19 19:45 Frøstruphave Efterskole - NUIF 1A 1 - 2
(51 - 57)
Tirsdag 10-12-19 20:15 Sydvestjyllands Efterskole Piger - Horne 1 2 0 - 2
(29 - 50)
Tirsdag 10-12-19 20:30 NUIF 1A - Lunde 2 - 0
(50 - 32)
Tirsdag 10-12-19 21:00 Horne 1 2 - Årre 2 1 - 2
(53 - 46)
Tirsdag 17-12-19 19:30 Sydvestjyllands Efterskole - Frøstruphave Efterskole
Tirsdag 17-12-19 19:30 Lunde - Ribe Volleyball Klub
Tirsdag 17-12-19 20:15 Ribe Volleyball Klub - NUIF 1A
Tirsdag 17-12-19 20:15 Frøstruphave Efterskole - Lunde
Tirsdag 17-12-19 21:00 NUIF 1A - Sydvestjyllands Efterskole

Til toppen