| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 137883 Mik Jønson Århus Riffelskytte klub 180/01 0/00 180/01

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 125082 Oliver overgaard Hoffmann VBF's Skyttelaug Hinnerup 199/15
2 120709 Sinuhe Mondrup Samsø Skytteforening 199/08
2 131054 Tristan Jessen Samsø Skytteforening 199/08
4 120708 Nefer Sofia Mondrup Samsø Skytteforening 199/06
5 129848 Mikkel Thoudal Døssing Lyngby Skyttekreds 198/08

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 115852 Lukas Jensen Samsø Skytteforening 200/08
2 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 199/08
3 136163 Markus Sandberg Randers Skyttekreds 198/07
4 138693 Jasmin K. Veirum Randers Skyttekreds 198/05
5 134626 Mads Germer Jensen VBF's Skyttelaug Hinnerup 197/04
6 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 195/04
7 125419 Markus Højegaard Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/07
8 134566 Anna-Maj Kromann Nikolajsen Assentoft Skytteforening 194/03
9 122210 Frede Boye Skanderborg-Stilling Skytteforening 191/06
10 132880 Oskar Schultz Thomsen Assentoft Skytteforening 191/00
11 132846 Chris Albæk Poulsen Assentoft Skytteforening 190/04

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 131853 Oliver Englyst Hasager VBF's Skyttelaug Hinnerup 195/04
2 138770 Monica Zhang Møhlenberg Assentoft Skytteforening 192/03
3 122209 Tobias Hansen Skanderborg-Stilling Skytteforening 187/02

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 138093 Holger Schjemte Skov Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/02
2 139368 Simon Klitgaard Mogensen VBF's Skyttelaug Hinnerup 190/04
3 135349 Mads Søndergaard Ry-Emborg Skytteforening 190/02
4 135352 Johan Otto Bøggild Ry-Emborg Skytteforening 189/02
5 139471 Oliver Bjørn Olesen Ry-Emborg Skytteforening 187/01
6 139462 Benjamin Rahbek Strunge Ry-Emborg Skytteforening 186/02
7 140503 Marie Hougaard Lyngby Skyttekreds 183/01
8 139929 Sebastian Hougård Lyngby Skyttekreds 181/01
9 139928 Frederik Duval Jensen Lyngby Skyttekreds 179/01

Riffel, 15m - Klasse J1

1 132672 Andrea Lundsberg Samsø Skytteforening 195/04
2 98104 Sofus Løbner Samsø Skytteforening 194/04
3 123929 Matilde Skinderholm Samsø Skytteforening 193/06

Riffel, 15m - Klasse J2

1 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 198/13
2 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 198/08
3 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 198/06
4 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 198/03
5 126785 Mads Fravsbøl Århus Riffelskytte klub 196/08
6 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 196/07
7 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 190/03
8 137884 Mads S Madsen Århus Riffelskytte klub 188/05
9 137883 Mik Jønson Århus Riffelskytte klub 180/01

Riffel, 15m - Klasse ST1

1 17480 Thomas Boen Flyvbjerg Århus Riffelskytte klub 197/09
2 17365 Camilla Chemnitz Fisker Randers Skyttekreds 196/03
3 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub 194/07
4 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub 193/04

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 190/02
2 25354 Claus Jensen Samsø Skytteforening 189/04
3 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 188/04
4 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds 187/01
5 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening 185/02
6 25202 Torben Ravn Kristensen Samsø Skytteforening 183/02
6 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 183/02
8 106868 Nicolaj Berg Lassen Randers Skyttekreds 182/00

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 200/11
1 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 200/11
1 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/11
1 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 200/11
5 101490 Christoffer Røjkjær Samsø Skytteforening 200/09
5 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 200/09
7 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 199/10
7 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 199/10
9 148347 Brit Henriksen Lyngby Skyttekreds 198/06
10 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 197/09
11 18041 Lene Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 196/05
12 107020 Lene Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/05
13 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/03
14 104962 Jonas Møller Mikkelsen Randers Skyttekreds 194/03
15 95494 Arne Lægaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/01

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 75975 Kira L. Andersen Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/12
2 134704 Christian Rosenmeyer Skanderborg-Stilling Skytteforening 193/06
3 129846 Thomas Glud-Wagner Lyngby Skyttekreds 192/05
4 82516 Mads Lillelund Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/04
5 24187 Martin Dreyer-Christensen Lyngby Skyttekreds 190/03
6 129847 Tom Thoudal Larsen Lyngby Skyttekreds 188/02

Riffel, 15m - Klasse Å3

1 135860 Tobias Chemnitz Fisker Randers Skyttekreds 197/10
2 117469 Finn Gade Skanderborg-Stilling Skytteforening 191/02
2 107022 Stinna Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening 191/02

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 200/13
2 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 199/11
3 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 199/08
4 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 199/07
4 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub 199/07
6 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 198/11
7 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 198/10
7 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 198/10
9 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 198/08
10 132018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 198/05
11 21556 Søren Rasmussen Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/09
12 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub 197/08
13 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus 197/03
14 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 196/04
15 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 195/05
16 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 195/04

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 199/07
2 21689 Ingvard Pedersen Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/08
3 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/04
4 24662 Kent Jeppesen Skytteklubben DSB/ASF 196/03
5 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 196/01
6 21717 Flemming Harbo Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/06
7 148301 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds 193/03

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 73443 Per Kjærsgård Sørensen Skytteklubben DSB/ASF 198/03
2 136463 Ivar Clemmesen Skytteklubben DSB/ASF 197/08
2 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds 197/08
4 111954 Poul Sjøstedt Skytteklubben DSB/ASF 195/05
5 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub 189/03
6 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 188/03

Til toppen