| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 199/09 197/10 396/19
2 140949 Eva Aino Bak Christensen Århus Riffelskytte klub 188/03 193/01 381/04
3 137884 Mads S Madsen Århus Riffelskytte klub 181/01 188/00 369/01
4 139323 Alexander Hingelberg Århus Riffelskytte klub 186/01 163/00 349/01

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 120708 Nefer Sofia Mondrup Samsø Skytteforening 200/13
2 125082 Oliver Overgaard Hoffmann VBF's Skyttelaug Hinnerup 200/11
3 129204 Ida S Knudsen Samsø Skytteforening 199/10
4 131054 Tristan Jessen Samsø Skytteforening 199/08
5 129848 Mikkel Thoudal Døssing Lyngby Skyttekreds 197/07

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 200/12
2 115852 Lukas Jensen Samsø Skytteforening 200/06
3 138693 Jasmin K. Veirum Randers Skyttekreds 199/11
4 136163 Markus Sandberg Randers Skyttekreds 199/10
5 131853 Oliver Englyst Hasager VBF's Skyttelaug Hinnerup 198/08
6 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 195/04
7 134566 Anna-Maj Kromann Nikolajsen Assentoft Skytteforening 193/05
8 134626 Mads Germer Jensen VBF's Skyttelaug Hinnerup 191/03
9 132846 Chris Albæk Poulsen Assentoft Skytteforening 191/02
10 132880 Oskar Schultz Thomsen Assentoft Skytteforening 183/01

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 139368 Simon Klitgaard Mogensen VBF's Skyttelaug Hinnerup 195/06
2 135352 Johan Otto Bøggild Ry-Emborg Skytteforening 192/04
3 139471 Oliver Bjørn Olesen Ry-Emborg Skytteforening 191/02
4 138770 Monica Zhang Møhlenberg Assentoft Skytteforening 187/00
5 139462 Benjamin Rahbek Strunge Ry-Emborg Skytteforening 186/03
6 135349 Mads Søndergaard Ry-Emborg Skytteforening 181/01

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 139469 Marley Aaby Ry-Emborg Skytteforening 191/05
2 135353 William Klejtrup Ry-Emborg Skytteforening 190/04
3 139928 Frederik Duval Jensen Lyngby Skyttekreds 186/02
4 140503 Marie Hougaard Lyngby Skyttekreds 182/00
5 139929 Sebastian Hougård Lyngby Skyttekreds 181/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 131492 Karoline Skade Samsø Skytteforening 199/05
2 132672 Andrea Lundsberg Samsø Skytteforening 198/06
3 123929 Matilde Skinderholm Samsø Skytteforening 195/04
4 98104 Sofus Løbner Samsø Skytteforening 194/03

Riffel, 15m - Klasse J2

1 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 200/08
2 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 199/09
3 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 197/07
4 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 196/08
5 109462 Jakob Øster Samsø Skytteforening 196/06
6 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 196/04
7 140949 Eva Aino Bak Christensen Århus Riffelskytte klub 188/03
8 139323 Alexander Hingelberg Århus Riffelskytte klub 186/01
9 137884 Mads S Madsen Århus Riffelskytte klub 181/01

Riffel, 15m - Klasse ST1

1 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 198/09
2 17480 Thomas Danielsen Århus Riffelskytte klub 196/05
3 24945 Kim Larsen Århus Riffelskytte klub 196/04
4 33713 Alex Møberg Århus Riffelskytte klub 195/07

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 187/01
1 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds 187/01
3 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening 186/00
4 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening 184/02
5 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 183/01
6 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening 178/00
6 106868 Nicolaj Berg Lassen Randers Skyttekreds 178/00

Riffel, 15m - Klasse ST3

1 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening 181/00

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/15
2 91099 Ellen Holm Samsø Skytteforening 200/12
3 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 200/11
4 91098 Peder Nedergaard Samsø Skytteforening 200/08
5 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 200/05
6 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 199/14
7 25234 Pia Kleis Samsø Skytteforening 199/08
8 126770 Dennis Christiansen Randers Skyttekreds 199/04
9 101490 Christoffer Røjkjær Samsø Skytteforening 198/11
9 17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds 198/11
11 18041 Lene Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds 198/08
12 25334 Henrik Berthelsen Samsø Skytteforening 198/07
13 104962 Jonas Møller Mikkelsen Randers Skyttekreds 198/04
14 107020 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/04
15 23027 Brit Henriksen Lyngby Skyttekreds 196/11
16 95494 Arne Lægaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/06

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 82516 Mads Lillelund Skanderborg-Stilling Skytteforening 198/09
2 75975 Kira L. Andersen Skanderborg-Stilling Skytteforening 198/07
3 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 197/05
4 129846 Thomas Glud-Wagner Lyngby Skyttekreds 193/07
5 129847 Tom Thoudal Larsen Lyngby Skyttekreds 189/02

Riffel, 15m - Klasse Å3

1 135860 Tobias Fisker Torstensen Randers Skyttekreds 197/06
2 117469 Finn Gade Skanderborg-Stilling Skytteforening 195/02
3 17704 Stig Lykke Andreasen Randers Skyttekreds 185/03

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 200/11
2 24583 Bruno Grove Nielsen Skytteklubben DSB/ASF 200/10
3 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 199/12
4 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 199/09
4 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 199/09
6 116952 Jette Hougaard Samsø Skytteforening 199/07
7 25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening 198/08
8 25326 Jan O Jørgensen Samsø Skytteforening 198/07
9 18368 Erik Andersen Randers Skyttekreds 197/08
9 26133 Svend Borgbjerg Århus Riffelskytte klub 197/08
11 25728 Jørgen Mahler Århus Riffelskytte klub 196/07
12 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 196/06
13 17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds 195/05
14 21701 Henning B Clausen Århus Riffelskytte klub 194/04
15 26012 Eva Nørgaard VBF Skyttelaug/Århus 192/07
16 21556 Søren Rasmussen Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/06

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 24662 Kent Jeppesen Skytteklubben DSB/ASF 199/09
2 26090 Gunnar B. Frederiksen Skytteklubben DSB/ASF 198/08
3 21689 Ingvard Pedersen Skanderborg-Stilling Skytteforening 197/07
4 134497 Per Preus VBF Skyttelaug/Århus 197/05
5 23019 Henning Andersen Lyngby Skyttekreds 191/02
6 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening 189/04
7 21717 Flemming Harbo Skanderborg-Stilling Skytteforening 188/03
8 81504 Claus Kristensen Lyngby Skyttekreds 188/01

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 136463 Ivar Clemmesen Skytteklubben DSB/ASF 198/01
2 138921 Else Haagen Randers Skyttekreds 196/03
3 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 188/03
4 89824 Per Sørensen Århus Riffelskytte klub 187/06

Til toppen