Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Tjørring Stævne 2019 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Sydøstjylland
Alle foreninger
Arnborg Idrætsforening
Aulum Skytteforening
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Gjellerup Sdr. S G & I
Haderup Skytteforening
Ikast Skytteforening
Tjørring IF Skytteafdeling
Trehøje Skytteforening
Videbæk Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
102327
Egon Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
102327
Egon Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
104473
Niels Møller
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
188.000
188.000
Hovedskydning
102328
Preben Bastrup
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
189.000
189.000
Hovedskydning
102328
Preben Bastrup
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
186.000
186.000
Mesterskab
102325
Niels Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
187.000
187.000
Hovedskydning
102325
Niels Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
188.000
188.000
Mesterskab
112328
Kristian Frølund
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
186.000
186.000
Hovedskydning
112328
Kristian Frølund
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
186.000
186.000
Mesterskab
103377
Jørgen Mortensen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
181.000
181.000
Hovedskydning
103377
Jørgen Mortensen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
176.000
176.000
Mesterskab
102472
Ole Gram
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
186.000
186.000
Hovedskydning
102472
Ole Gram
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
183.000
183.000
Mesterskab
103379
Jens Østergaard Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
183.000
183.000
Hovedskydning
103379
Jens Østergaard Nielsen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
182.000
182.000
Mesterskab
102754
Bent Olesen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
187.000
187.000
Hovedskydning
102754
Bent Olesen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
194.000
194.000
Mesterskab
108720
Erik Lindegaard
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
170.000
170.000
Hovedskydning
108720
Erik Lindegaard
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
177.000
177.000
Mesterskab
107274
Egon Holst
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
181.000
181.000
Hovedskydning
137367
Kresten Laursen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
126.000
126.000
Hovedskydning
135527
Flemming Vejvad
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
174.000
174.000
Hovedskydning
135527
Flemming Vejvad
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
179.000
179.000
Mesterskab
111197
Ole Andersen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
170.000
170.000
Hovedskydning
111197
Ole Andersen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
170.000
170.000
Mesterskab
102385
Ole Elmholt
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
182.000
182.000
Hovedskydning
122333
Julie Hassing Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
122333
Julie Hassing Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
32872
Bente Søndergaard
Tjørring IF Skytteafdeling
SE2
187.000
187.000
Hovedskydning
32872
Bente Søndergaard
Tjørring IF Skytteafdeling
SE2
188.000
188.000
Mesterskab
139589
Jenny Mikkelsen
Tjørring IF Skytteafdeling
BK4
185.000
185.000
Hovedskydning
139899
Rasmus Figuera Storm
Trehøje Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
139899
Rasmus Figuera Storm
Trehøje Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
139994
Mikkel Dahl Nørregaard
Aulum Skytteforening
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
139994
Mikkel Dahl Nørregaard
Aulum Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
119490
Freja Østerlund Schultz
Aulum Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
119490
Freja Østerlund Schultz
Aulum Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
136192
Stella Halkjær
Haderup Skytteforening
Å3
195.000
195.000
Hovedskydning
136192
Stella Halkjær
Haderup Skytteforening
Å3
191.000
191.000
Mesterskab
127054
Frederik Bjerregaard
Aulum Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
127054
Frederik Bjerregaard
Aulum Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
134030
Mikkel Grønlund
Videbæk Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
134030
Mikkel Grønlund
Videbæk Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
107015
Jens Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE2
189.000
189.000
Hovedskydning
107015
Jens Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
139183
Oliver Thorndahl
Ikast Skytteforening
BK4
177.000
177.000
Hovedskydning
139183
Oliver Thorndahl
Ikast Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Mesterskab
29776
Vagn Andersen
Haderup Skytteforening
SE2
198.000
198.000
Hovedskydning
29776
Vagn Andersen
Haderup Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
119491
Gabriel Østerlund Schultz
Aulum Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
119491
Gabriel Østerlund Schultz
Aulum Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
118946
Magnus Helleskov
Trehøje Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
118946
Magnus Helleskov
Trehøje Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
132749
Oliver Jeromin Rasmussen
Trehøje Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
132749
Oliver Jeromin Rasmussen
Trehøje Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
128269
Torben Larsen
Trehøje Skytteforening
Å1
193.000
193.000
Hovedskydning
128269
Torben Larsen
Trehøje Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
137614
Mette Buur
Arnborg Idrætsforening
FRI
193.000
193.000
Mesterskab
139333
Brian Rasmussen
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
182.000
182.000
Hovedskydning
136582
Johan Bjarkhamar
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
190.000
190.000
Mesterskab
136582
Johan Bjarkhamar
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
190.000
190.000
Hovedskydning
139453
Emil Sig Christensen
Gjellerup Sdr. S G & I
BK4
184.000
184.000
Mesterskab
139453
Emil Sig Christensen
Gjellerup Sdr. S G & I
BK4
178.000
178.000
Hovedskydning
31719
Erik Paarup
Gjellerup Sdr. S G & I
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
31719
Erik Paarup
Gjellerup Sdr. S G & I
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
103489
Mads Sønderup
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
191.000
191.000
Mesterskab
103489
Mads Sønderup
Tjørring IF Skytteafdeling
SE3
190.000
190.000
Hovedskydning
20964
Ole Hansen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
20964
Ole Hansen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
139394
Kirstine Thorup Bjørnø
Tjørring IF Skytteafdeling
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
136584
Valdemar Thedor Albæk
Tjørring IF Skytteafdeling
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
32960
Allan Fiskbæk
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
183.000
183.000
Mesterskab
32960
Allan Fiskbæk
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
182.000
182.000
Hovedskydning
126904
Steven Vestergaard Mathiasen
Gjellerup Sdr. S G & I
Å1
198.000
198.000
Mesterskab
126904
Steven Vestergaard Mathiasen
Gjellerup Sdr. S G & I
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
137614
Mette Buur
Arnborg Idrætsforening
FRI
192.000
192.000
Hovedskydning
32074
Niels Jørgen Jensen
Arnborg Idrætsforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
32074
Niels Jørgen Jensen
Arnborg Idrætsforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
137616
Anton Buur
Arnborg Idrætsforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
137616
Anton Buur
Arnborg Idrætsforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
119492
Keld Østerlund Schultz
Aulum Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Hovedskydning
119492
Keld Østerlund Schultz
Aulum Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Mesterskab
137618
Rikke Buur
Arnborg Idrætsforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
137618
Rikke Buur
Arnborg Idrætsforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
124164
Sarah Hamborg Sørensen
Arnborg Idrætsforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
124164
Sarah Hamborg Sørensen
Arnborg Idrætsforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
122334
Oliver Hassing Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
122334
Oliver Hassing Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
J2
191.000
191.000
Mesterskab
101602
Jonna Grønbæk
Aulum Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
101602
Jonna Grønbæk
Aulum Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
91846
Emily Bukalo
Aulum Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
91846
Emily Bukalo
Aulum Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
127236
Kristian A. Larsen
Trehøje Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
127236
Kristian A. Larsen
Trehøje Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
123002
Rene Jensen
Arnborg Idrætsforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
123002
Rene Jensen
Arnborg Idrætsforening
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
31699
Henning Ørregaard
Ikast Skytteforening
Å3
190.000
190.000
Hovedskydning
31699
Henning Ørregaard
Ikast Skytteforening
Å3
188.000
188.000
Mesterskab
97095
Emil Grønbæk
Aulum Skytteforening
ST2
184.000
184.000
Hovedskydning
97095
Emil Grønbæk
Aulum Skytteforening
ST2
186.000
186.000
Mesterskab
129783
Erik Dalgas Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE2
197.000
197.000
Hovedskydning
129783
Erik Dalgas Andersen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE2
198.000
198.000
Mesterskab
137851
Simon Degn
Ikast Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
137851
Simon Degn
Ikast Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Mesterskab
31824
Torben Peter Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
184.000
184.000
Hovedskydning
31824
Torben Peter Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
181.000
181.000
Mesterskab
122335
Thomas Hassing Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
191.000
191.000
Hovedskydning
122335
Thomas Hassing Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
Å3
189.000
189.000
Mesterskab
131352
Asbjørn Bruun Pedersen
Ikast Skytteforening
BK4
173.000
173.000
Hovedskydning
131352
Asbjørn Bruun Pedersen
Ikast Skytteforening
BK4
174.000
174.000
Mesterskab
32646
Hans Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
32646
Hans Christensen
Tjørring IF Skytteafdeling
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
Til toppen