| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 200/09 200/16 400/25
2 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/10 200/10 399/20
3 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 199/08 199/07 398/15
4 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 197/08 200/07 397/15
5 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 198/08 199/07 397/15
6 128677 Anna Barslund Rasmussen Møldrup Skytteforening 199/12 198/12 397/24
7 133795 Laura Holm Jensen Kjellerup Skytteforening 197/10 198/09 395/19

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/14 199/15 398/29
2 125226 Mads Peter Axelsen Møldrup Skytteforening 198/07 198/07 396/14
3 135935 Freja Lundal Nielsen Møldrup Skytteforening 197/09 198/05 395/14
4 138872 Clara Godsk Damgaard Skive skytteforening 198/09 197/07 395/16
5 130711 Sara Elisabeth Axelsen Møldrup Skytteforening 195/05 197/03 392/08
6 138874 Mille Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 192/06 198/07 390/13
7 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/04 195/06 389/10
8 136201 Tobias Fyllgraf Christensen Møldrup Skytteforening 191/05 193/06 384/11
9 134828 Sara Manly Rottwitt Skals Skytteforening 195/06 189/03 384/09
10 133796 Tobias Rude Jensen Kjellerup Skytteforening 191/03 191/00 382/03
11 122524 Rune Højgaard Skals Skytteforening 189/01 190/04 379/05

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 135108 Nora Rottwitt Skals Skytteforening 194/04 197/02 391/06
2 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/05 194/06 387/11
3 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/04 191/04 380/08
4 138873 Gry Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 192/02 187/01 379/03
5 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 190/01 188/03 378/04
6 137788 Anne Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00 185/00 366/00

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 139380 Alexander Fyhn Svendsen Skive skytteforening 193/06 191/06 384/12
2 139818 Kira Linde Østergaard Skals Skytteforening 192/07 190/03 382/10
3 139827 Julie Virenfeldt Fjends Skytteforening 192/01 186/02 378/03
4 139711 Mathias Knuth Silkeborg Skyttekreds 187/03 186/02 373/05
5 139252 Lærke Bech Olesen Fjends Skytteforening 185/01 187/01 372/02
6 141022 Sigurd Lytzen Frederiksen Ulbjerg Skytteforening 187/03 185/04 372/07
7 140023 Kasper Fogh Ingemann Larsen Kjellerup Skytteforening 186/00 185/04 371/04
8 140722 Alberte Gadegård Fjends Skytteforening 164/00 173/00 337/00

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 199/07 200/11 399/18
2 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/12 199/14 399/26
3 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/10 198/03 398/13
4 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 197/11 200/09 397/20
5 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 194/07 199/07 393/14

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 91846 Emily Bukalo Aulum Skytteforening 195/04 195/05 390/09
2 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/07 191/06 387/13
3 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 194/06 192/02 386/08
4 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05 192/04 384/09
5 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 188/05 193/07 381/12

Riffel, 15m - Mesterskab ST1

1 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 199/08 198/08 397/16
2 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 194/03 194/05 388/08
3 22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening 187/02 190/05 377/07

Riffel, 15m - Mesterskab ST2

1 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/03 188/01 376/04
2 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/02 186/05 375/07
3 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 184/01 187/04 371/05
4 82711 Louise K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/01 189/05 370/06
5 97095 Emil Grønbæk Aulum Skytteforening 184/01 186/02 370/03
6 37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening 183/01 186/02 369/03
7 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/01 185/02 368/03

Riffel, 15m - Mesterskab ST3

1 79881 Jesper K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 176/00 179/00 355/00
2 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 170/00 180/01 350/01
3 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 171/00 171/01 342/01
4 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 148/00 164/00 312/00

Riffel, 15m - Mesterskab Å1

1 30629 Flemming Kristensen Aulum Skytteforening 198/06 200/06 398/12
2 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 199/08 199/06 398/14
3 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 197/08 200/09 397/17
4 101602 Jonna Grønbæk Aulum Skytteforening 197/10 198/08 395/18
5 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 196/09 198/07 394/16
6 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 197/05 197/09 394/14
7 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07 195/04 392/11

Riffel, 15m - Mesterskab Å2

1 121528 Jan Roager Petersen Viborg Skytteforening 198/13 197/03 395/16
2 136380 Sine Kongsgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/06 194/07 390/13
3 22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 194/04 192/03 386/07
4 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/03 191/05 383/08
5 119492 Keld Østerlund Schultz Aulum Skytteforening 187/03 190/04 377/07

Riffel, 15m - Mesterskab Å3

1 136192 Stella Halkjær Haderup Skytteforening 196/06 195/06 391/12
2 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/06 194/04 387/10
3 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 194/03 193/04 387/07
4 140003 Charlotte Laustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/02 191/03 383/05
5 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/04 186/04 378/08
6 140004 Michael Sand Kristensen Haderup Skytteforening 186/01 188/03 374/04
7 137454 Rikke Nielsen Møldrup Skytteforening 189/04 185/02 374/06
8 112641 Keld Axelsen Møldrup Skytteforening 185/01 186/02 371/03
9 133503 Mian Guldager Olesen Fjends Skytteforening 185/01 185/01 370/02
10 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02 181/01 368/03

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 198/08 200/12 398/20
2 19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10 199/11 398/21
3 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 198/02 194/06 392/08
4 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 196/05 191/06 387/11

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 194/07 196/05 390/12
2 31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening 191/04 198/07 389/11
3 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 192/03 197/08 389/11
4 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skyttekreds 192/03 193/04 385/07
5 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 194/05 191/02 385/07
6 19543 Raúl Ricardo Christiansen Fjends Skytteforening 192/05 191/07 383/12

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 199/11 197/06 396/17
2 122360 Gunnar Moustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/06 196/04 391/10
3 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 192/02 195/06 387/08
4 122547 Erling Mortensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/05 194/03 387/08
5 122383 Niels Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05 193/01 387/06
5 19368 Carl Chr. Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05 193/01 387/06
7 122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/03 191/02 381/05
8 140805 Per Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/06 187/03 378/09
9 122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/02 189/03 377/05
10 19727 Hans Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/02 190/02 375/04
11 125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01 186/01 373/02
12 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/02 184/03 372/05
13 137789 Ulla Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/02 185/01 367/03
14 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/01 182/00 363/01
15 138475 Michael Larsen Kjellerup Skytteforening 178/01 183/00 361/01

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 200/09
2 128677 Anna Barslund Rasmussen Møldrup Skytteforening 199/12
3 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/10
4 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 199/08
5 131282 Tobias Iversen Skive skytteforening 198/08
6 133795 Laura Holm Jensen Kjellerup Skytteforening 197/10
7 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 197/08

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/14
2 138872 Clara Godsk Damgaard Skive skytteforening 198/09
3 125226 Mads Peter Axelsen Møldrup Skytteforening 198/07
4 135935 Freja Lundal Nielsen Møldrup Skytteforening 197/09
5 134828 Sara Manly Rottwitt Skals Skytteforening 195/06
6 130711 Sara Elisabeth Axelsen Møldrup Skytteforening 195/05
7 129389 Nicklas Drejer Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/04
8 138874 Mille Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 192/06
9 136201 Tobias Fyllgraf Christensen Møldrup Skytteforening 191/05
10 133796 Tobias Rude Jensen Kjellerup Skytteforening 191/03
11 122524 Rune Højgaard Skals Skytteforening 189/01

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 135108 Nora Rottwitt Skals Skytteforening 194/04
2 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/05
3 138873 Gry Baadsgaard Raahede Skive skytteforening 192/02
4 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 190/01
5 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/04
6 137788 Anne Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/00

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 139380 Alexander Fyhn Svendsen Skive skytteforening 193/06
2 139818 Kira Linde Østergaard Skals Skytteforening 192/07
3 139827 Julie Virenfeldt Fjends Skytteforening 192/01
4 141022 Sigurd Lytzen Frederiksen Ulbjerg Skytteforening 187/03
4 139711 Mathias Knuth Silkeborg Skyttekreds 187/03
6 140023 Kasper Fogh Ingemann Larsen Kjellerup Skytteforening 186/00
7 139252 Lærke Bech Olesen Fjends Skytteforening 185/01
8 139253 William Bech Olesen Fjends Skytteforening 181/00
9 140722 Alberte Gadegård Fjends Skytteforening 164/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/12
2 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/10
3 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 199/07
4 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening 197/11
5 129677 Julie Egerton Bisgaard Viborg Skytteforening 194/07

Riffel, 15m - Klasse J2

1 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/07
2 91846 Emily Bukalo Aulum Skytteforening 195/04
3 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 194/06
4 119480 Magnus Buk Henriksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05
5 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 188/05
6 135033 Jon S. H, Mikkelsen Fjends Skytteforening 186/02
7 129271 Mikkel Toft Christensen Fjends Skytteforening 185/01
8 133744 Lasse Guldager Dahl Fjends Skytteforening 178/01

Riffel, 15m - Klasse ST1

1 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 199/08
2 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 194/03
3 22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening 187/02

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/02
2 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/03
3 97095 Emil Grønbæk Aulum Skytteforening 184/01
3 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 184/01
5 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 183/01
5 37216 Erik Bukalo Aulum Skytteforening 183/01
7 82711 Louise K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/01

Riffel, 15m - Klasse ST3

1 79881 Jesper K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 176/00
2 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 171/00
3 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 170/00
4 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 148/00

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 199/08
2 30629 Flemming Kristensen Aulum Skytteforening 198/06
3 101602 Jonna Grønbæk Aulum Skytteforening 197/10
4 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 197/08
5 116825 Søren Kaster Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07
6 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 197/05
7 88584 Jørn Czaja Kristensen Midtdjurs skytteforening 196/09

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 121528 Jan Roager Petersen Viborg Skytteforening 198/13
2 136380 Sine Kongsgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/06
3 22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 194/04
4 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/03
5 119492 Keld Østerlund Schultz Aulum Skytteforening 187/03

Riffel, 15m - Klasse Å3

1 136192 Stella Halkjær Haderup Skytteforening 196/06
2 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening 194/03
3 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/06
4 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/04
5 140003 Charlotte Laustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/02
6 137454 Rikke Nielsen Møldrup Skytteforening 189/04
7 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02
8 140004 Michael Sand Kristensen Haderup Skytteforening 186/01
9 133503 Mian Guldager Olesen Fjends Skytteforening 185/01
9 112641 Keld Axelsen Møldrup Skytteforening 185/01

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10
2 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 198/08
3 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 198/02
4 19466 Finn Karlsson Skals Skytteforening 196/05

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening 194/07
2 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 194/05
3 19543 Raúl Ricardo Christiansen Fjends Skytteforening 192/05
4 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 192/03
4 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skyttekreds 192/03
6 31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening 191/04

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 140194 Karl Erik Jensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/01
2 110948 Klaus Reflund Fjends Skytteforening 183/02
3 107868 Niels Odgaard Fjends Skytteforening 177/01

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 199/11
2 122360 Gunnar Moustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/06
3 122383 Niels Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05
3 19368 Carl Chr. Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05
5 122547 Erling Mortensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/05
6 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 192/02
7 140805 Per Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/06
8 122355 Aage Christensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/03
9 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/02
9 122361 Henning Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/02
11 125312 Jens Egon Munk Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01
12 19727 Hans Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/02
13 137789 Ulla Sørensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/02
14 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/01
15 138475 Michael Larsen Kjellerup Skytteforening 178/01

Til toppen