Nordjysk Mesterskab 15m Senior (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
93637 Bent Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 182.000 182.000 Hovedskydning
101592 Elly Jensen Boddum-Ydby Skytteforening SE2 179.000 179.000 Mesterskab
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds ST3 174.000 174.000 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds ST3 181.000 181.000 Mesterskab
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 196.000 196.000 Hovedskydning
10606 Bent Poulsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Mesterskab
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening Å1 200.000 200.000 Hovedskydning
11933 Lars P M Jakobsen Vilsted Skytteforening Å1 199.000 199.000 Mesterskab
113910 Michael Larsen Vodskov Skytteforening Å1 199.000 199.000 Hovedskydning
113910 Michael Larsen Vodskov Skytteforening Å1 199.000 199.000 Mesterskab
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening ST3 184.000 184.000 Hovedskydning
113843 Nina Guldbæk Larsen Vodskov Skytteforening ST3 180.000 180.000 Mesterskab
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Mesterskab
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds Å1 198.000 198.000 Hovedskydning
116872 Dorthe K. Hegaard Frederikshavn Skyttekreds Å1 197.000 197.000 Mesterskab
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening Å1 199.000 199.000 Hovedskydning
102415 Jens Nielsen Vodskov Skytteforening Å1 200.000 200.000 Mesterskab
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening Å1 200.000 200.000 Hovedskydning
99527 Lisbeth Stricker Jensen Vodskov Skytteforening Å1 199.000 199.000 Mesterskab
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening Å1 200.000 200.000 Hovedskydning
125508 Lars Walther Christensen Vodskov Skytteforening Å1 197.000 197.000 Mesterskab
134865 Ole Vigsø Nielsen Vodskov Skytteforening Å2 198.000 198.000 Hovedskydning
134865 Ole Vigsø Nielsen Vodskov Skytteforening Å2 198.000 198.000 Mesterskab
134889 Jens Peter Larsen Hjallerup Skytteforening FRI 197.000 197.000 Hovedskydning
134889 Jens Peter Larsen Hjallerup Skytteforening FRI 199.000 199.000 Mesterskab
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
124561 Arne Holm Aalborg Skyttekreds SE1 198.000 198.000 Mesterskab
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
17242 Birgitte Kort Jørgensen Aalborg Skyttekreds SE1 198.000 198.000 Mesterskab
15206 Maria Nørregaard Ulsted Skytteforening Å2 198.000 198.000 Hovedskydning
15206 Maria Nørregaard Ulsted Skytteforening Å2 200.000 200.000 Mesterskab
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening Å1 197.000 197.000 Hovedskydning
93636 Lars Jensen Boddum-Ydby Skytteforening Å1 198.000 198.000 Mesterskab
16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening ST2 186.000 186.000 Hovedskydning
16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening ST2 182.000 182.000 Mesterskab
15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening ST3 179.000 179.000 Hovedskydning
15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening ST3 179.000 179.000 Mesterskab
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening ST3 186.000 186.000 Hovedskydning
109398 Nicoline Holm Pedersen Ulsted Skytteforening ST3 175.000 175.000 Mesterskab
127908 Kim Holmgaard Pedersen Ulsted Skytteforening ST3 146.000 146.000 Hovedskydning
127908 Kim Holmgaard Pedersen Ulsted Skytteforening ST3 150.000 150.000 Mesterskab
85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening ST2 185.000 185.000 Hovedskydning
85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening ST2 186.000 186.000 Mesterskab
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne ST2 191.000 191.000 Hovedskydning
98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne ST2 191.000 191.000 Mesterskab
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds ST2 194.000 194.000 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds ST2 193.000 193.000 Mesterskab
93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds ST2 194.000 194.000 Hovedskydning
93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds ST2 195.000 195.000 Mesterskab
15501 Birgith Bendtsen Ulsted Skytteforening Å1 193.000 193.000 Hovedskydning
15501 Birgith Bendtsen Ulsted Skytteforening Å1 188.000 188.000 Mesterskab
139111 Anders Rasmussen Ulsted Skytteforening Å2 200.000 200.000 Hovedskydning
139111 Anders Rasmussen Ulsted Skytteforening Å2 200.000 200.000 Mesterskab
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening ST3 187.000 187.000 Hovedskydning
15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening ST3 178.000 178.000 Mesterskab
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening Å1 198.000 198.000 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening Å1 198.000 198.000 Mesterskab
17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
17287 Allan Prior Aalborg Skyttekreds SE1 195.000 195.000 Mesterskab
17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
17244 Birgit Prior Aalborg Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Mesterskab
136029 Louise Niemann Anderson Ulsted Skytteforening Å2 198.000 198.000 Hovedskydning
136029 Louise Niemann Anderson Ulsted Skytteforening Å2 194.000 194.000 Mesterskab
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 199.000 199.000 Hovedskydning
120948 Gunnar Jensen Løgstør Sportsskytteklub SE2 194.000 194.000 Mesterskab
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Hovedskydning
10470 Ole Hans Madsen Frederikshavn Skyttekreds SE1 199.000 199.000 Mesterskab
10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds SE1 192.000 192.000 Hovedskydning
10462 Peter Møller Frederikshavn Skyttekreds SE1 194.000 194.000 Mesterskab
146890 Simone Berg Aalborg Skyttekreds ST1 197.000 197.000 Hovedskydning
146890 Simone Berg Aalborg Skyttekreds ST1 196.000 196.000 Mesterskab
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
29126 Bent Olesen Sjørring Skytteforening SE1 198.000 198.000 Mesterskab
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds ST2 196.000 196.000 Hovedskydning
101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds ST2 195.000 195.000 Mesterskab
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening Å1 196.000 196.000 Hovedskydning
11744 Søren Højgaard Andersen Vilsted Skytteforening Å1 199.000 199.000 Mesterskab
140215 Jens Jensen Vilsted Skytteforening Å2 195.000 195.000 Hovedskydning
140215 Jens Jensen Vilsted Skytteforening Å2 197.000 197.000 Mesterskab
108503 Evan Petersen Vilsted Skytteforening Å1 195.000 195.000 Hovedskydning
108503 Evan Petersen Vilsted Skytteforening Å1 197.000 197.000 Mesterskab
88266 Inge Spanggaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening Å1 199.000 199.000 Hovedskydning
88266 Inge Spanggaard Futtrup Boddum-Ydby Skytteforening Å1 199.000 199.000 Mesterskab
28179 Tommy Hasager Boddum-Ydby Skytteforening Å2 194.000 194.000 Hovedskydning
28179 Tommy Hasager Boddum-Ydby Skytteforening Å2 199.000 199.000 Mesterskab
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening Å1 198.000 198.000 Hovedskydning
106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening Å1 199.000 199.000 Mesterskab
108748 Kathrine Jakobsen Vester Hassing Skytteforening Å2 196.000 196.000 Hovedskydning
108748 Kathrine Jakobsen Vester Hassing Skytteforening Å2 198.000 198.000 Mesterskab
ST3 178.000 178.000 Hovedskydning
ST3 182.000 182.000 Mesterskab
108492 Nicklas Petersen Vilsted Skytteforening FRI 194.000 194.000 Hovedskydning
108492 Nicklas Petersen Vilsted Skytteforening FRI 189.000 189.000 Mesterskab
102711 Sofie Møller Frantsen Bjergby SGI&U ST2 187.000 187.000 Hovedskydning
102711 Sofie Møller Frantsen Bjergby SGI&U ST2 196.000 196.000 Mesterskab
113511 Amanda M. Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening Å2 199.000 199.000 Hovedskydning
113511 Amanda M. Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening Å2 198.000 198.000 Mesterskab
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening Å1 196.000 196.000 Hovedskydning
115286 Mikael Kongensgaard Boddum-Ydby Skytteforening Å1 199.000 199.000 Mesterskab
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening ST2 183.000 183.000 Hovedskydning
113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening ST2 194.000 194.000 Mesterskab
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening ST2 188.000 188.000 Hovedskydning
108452 Victoria Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening ST2 186.000 186.000 Mesterskab
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening ST3 192.000 192.000 Hovedskydning
118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening ST3 194.000 194.000 Mesterskab
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening ST2 197.000 197.000 Hovedskydning
92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening ST2 189.000 189.000 Mesterskab
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub Å1 198.000 198.000 Hovedskydning
83267 Louise Fredsgaard Jensen Løgstør Sportsskytteklub Å1 198.000 198.000 Mesterskab
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne Å1 200.000 200.000 Hovedskydning
98921 Brian Rubæk Skytteforening Kimbrerne Å1 199.000 199.000 Mesterskab
122618 Lærke Iversen Frederikshavn Skyttekreds Å2 191.000 191.000 Hovedskydning
122618 Lærke Iversen Frederikshavn Skyttekreds Å2 195.000 195.000 Mesterskab
129266 Lone Rosenvinge Iversen Frederikshavn Skyttekreds Å2 194.000 194.000 Hovedskydning
129266 Lone Rosenvinge Iversen Frederikshavn Skyttekreds Å2 191.000 191.000 Mesterskab
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds Å2 200.000 200.000 Hovedskydning
116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds Å2 198.000 198.000 Mesterskab
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds Å2 197.000 197.000 Hovedskydning
116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds Å2 197.000 197.000 Mesterskab
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds ST1 199.000 199.000 Hovedskydning
86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds ST1 198.000 198.000 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 195.000 195.000 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 196.000 196.000 Mesterskab
15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening ST3 184.000 184.000 Hovedskydning
15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening ST3 182.000 182.000 Mesterskab
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds ST2 195.000 195.000 Hovedskydning
117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds ST2 194.000 194.000 Mesterskab
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds ST1 195.000 195.000 Hovedskydning
104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds ST1 197.000 197.000 Mesterskab
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds Å2 193.000 193.000 Hovedskydning
121919 David Rønn Aalborg Skyttekreds Å2 198.000 198.000 Mesterskab
116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds ST1 197.000 197.000 Hovedskydning
116728 Caroline Marie Jacobi Aalborg Skyttekreds ST1 200.000 200.000 Mesterskab
105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 194.000 194.000 Hovedskydning
105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 197.000 197.000 Mesterskab
102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds ST2 183.000 183.000 Hovedskydning
102934 Kristian Møller Kristensen Aalborg Skyttekreds ST2 191.000 191.000 Mesterskab
117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds ST2 186.000 186.000 Hovedskydning
117764 Nicklas Christensen Aalborg Skyttekreds ST2 189.000 189.000 Mesterskab
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds ST2 192.000 192.000 Hovedskydning
113118 Anders Hansen Aalborg Skyttekreds ST2 194.000 194.000 Mesterskab
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds Å1 196.000 196.000 Hovedskydning
126117 Linda Madsen Aalborg Skyttekreds Å1 195.000 195.000 Mesterskab
37727 Michael Christensen Aalborg Skyttekreds ST1 195.000 195.000 Hovedskydning
37727 Michael Christensen Aalborg Skyttekreds ST1 193.000 193.000 Mesterskab

Til toppen