| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Stilling (F)

1 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 393 100,8 493,8

Riffel, 15m - Åben og Senior (F)

1 39769 Morten Petermann Ribe Skyttekreds 399 105,3 504,3
2 34116 Kasper Kjær Jensen Helle Skytteforening 399 105 504
3 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 397 105,3 502,3
4 40207 Ida Søby Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 397 104,8 501,8
5 128911 Michael Nielsen Holsted Skyttekreds 398 103,6 501,6
6 39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 397 103,4 500,4
7 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 397 103,3 500,3
8 41611 Bent P. Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 397 102,9 499,9
9 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds 397 102,4 499,4

Riffel, 15m - Junior (F)

1 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 393 103,1 496,1
2 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 391 101,7 492,7
3 113417 Søren Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 389 101,6 490,6

Riffel, 15m - Børn (F)

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 400 106,1 506,1
2 132396 Mikkeline Vibe Christensen Esbjerg Skyttekreds 400 105,8 505,8
3 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Helle Skytteforening 400 105 505
4 135920 Freya Poulsen Esbjerg Skyttekreds 400 105 505
5 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 398 105,2 503,2
6 127425 Daniel Nielsen Holsted Skyttekreds 398 102,5 500,5

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 132396 Mikkeline Vibe Christensen Esbjerg Skyttekreds 200/13 200/18 400/31
2 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/15 200/16 400/31
3 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Helle Skytteforening 200/14 200/14 400/28
4 135920 Freya Poulsen Esbjerg Skyttekreds 200/14 200/13 400/27
5 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 198/08 199/12 397/20
6 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 199/09 198/11 397/20
7 130716 Merle Markussen Rødding Skytteforening 200/07 194/04 394/11
8 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 190/06 198/08 388/14

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 127425 Daniel Nielsen Holsted Skyttekreds 198/08 200/09 398/17
2 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 200/08 198/12 398/20
3 137331 Marius Vinding Sdr. Omme Skytteforening 199/04 198/09 397/13
4 130618 Magnus Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 200/09 197/09 397/18
5 128401 Alberth Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening 200/04 196/04 396/08
6 127793 Christoffer Christensen Esbjerg Skyttekreds 196/02 199/13 395/15
7 139191 Kristian Sørensen Helle Skytteforening 197/07 198/12 395/19
8 138419 Emmelie Møller Ribe Skyttekreds 199/13 194/04 393/17
9 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 198/07 194/07 392/14
10 127818 Kasper Skjøt Larsen Ribe Skyttekreds 194/04 197/07 391/11
11 123470 Alexander Agerbæk Alslev Skytteforening 191/03 198/06 389/09
12 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 195/05 194/04 389/09
13 130615 Rasmus R. Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/01 192/02 386/03
14 135675 Mathias Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 191/05 188/05 379/10

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 140534 Shanya Andersen Helle Skytteforening 197/03 199/09 396/12
2 135687 Niklas Pilegaard Eriksen Brørup Skyttekreds 194/05 194/03 388/08
3 136848 Laura Roos Christensen Rødding Skytteforening 190/03 190/01 380/04
4 130717 Emilia Roos Christensen Rødding Skytteforening 186/01 189/02 375/03
5 128567 Emil Nielsen Ribe Skyttekreds 186/02 184/02 370/04
6 139357 Ruben Jensen Helle Skytteforening 187/01 182/01 369/02
7 137297 Kalle L. Dall Rødding Skytteforening 183/00 183/02 366/02
8 139321 William Kongsted Werenberg Brørup Skyttekreds 182/01 179/00 361/01

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 140574 Simon Rabøl Harder Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 189/02 188/01 377/03
2 140974 Tobias Sandvig Thousgaard Brørup Skyttekreds 180/01 182/01 362/02
3 139593 Elias Træholt Helle Skytteforening 175/01 175/01 350/02

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 197/07 194/03 391/10

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 197/07 196/02 393/09
2 113417 Søren Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 195/05 194/02 389/07
3 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 196/11 193/05 389/16
4 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 191/01 191/06 382/07
5 128561 Thobias Gamborg Willert Holsted Skyttekreds 188/02 188/03 376/05
6 113418 Kristian Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 189/04 187/02 376/06

Riffel, 15m - Mesterskab ST1

1 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 196/03 197/07 393/10
2 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 195/05 196/10 391/15
3 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 189/01 186/03 375/04
4 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 186/03 188/02 374/05

Riffel, 15m - Mesterskab ST2

1 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 192/01 189/04 381/05
2 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 191/02 187/03 378/05
3 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 184/01 187/02 371/03
4 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 186/01 185/01 371/02

Riffel, 15m - Mesterskab ST3

1 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 173/00 174/00 347/00

Riffel, 15m - Mesterskab Å1

1 39769 Morten Petermann Ribe Skyttekreds 199/09 200/14 399/23
2 34116 Kasper Kjær Jensen Helle Skytteforening 200/10 199/15 399/25
3 128911 Michael Nielsen Holsted Skyttekreds 198/06 200/07 398/13
4 39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 197/07 200/10 397/17
5 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 198/11 199/10 397/21
6 39706 Lars Nielsen Ribe Skyttekreds 198/04 199/13 397/17
7 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/12 198/07 397/19
8 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 199/07 198/09 397/16
9 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 199/09 198/07 397/16
10 41611 Bent P. Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/07 198/08 397/15
11 40207 Ida Søby Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 200/11 197/08 397/19
12 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds 200/10 197/05 397/15
13 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 198/05 198/06 396/11
14 97267 Torben Jensen Holsted Skyttekreds 194/09 200/10 394/19
15 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 197/06 197/11 394/17
16 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 194/08 196/05 390/13
17 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 198/05 192/06 390/11
18 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 191/04 194/06 385/10
19 97256 Kasper Stensgård Jensen Holsted Skyttekreds 193/04 192/06 385/10
20 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 187/03 193/04 380/07

Riffel, 15m - Mesterskab Å2

1 91409 Kristine Rosenlund Bramming Skytteforening 195/06 198/04 393/10
2 127989 Heidi Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 194/03 196/06 390/09
3 98621 Jørgen Balzer Gørding-Vejrup Skyttekreds 192/04 196/06 388/10
4 39980 Yvonne Rosenlund Bramming Skytteforening 193/01 193/08 386/09
5 39864 Brian Mikkelsen Ribe Skyttekreds 192/03 189/03 381/06
6 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 188/03 186/01 374/04

Riffel, 15m - Mesterskab Å3

1 113421 Claus Jensen Sdr. Omme Skytteforening 191/05 191/03 382/08
2 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 187/03 183/01 370/04

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 197/07 199/10 396/17
2 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds 196/06 194/05 390/11

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 191/03 196/08 387/11
2 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 192/05 195/03 387/08
3 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 192/01 195/06 387/07
4 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 193/07 194/07 387/14
5 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 191/07 195/08 386/15
6 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 191/03 190/03 381/06
7 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 191/02 188/04 379/06

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 189/01 196/05 385/06
2 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 191/03 191/02 382/05
3 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 189/05 191/03 380/08
4 41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds 187/02 188/04 375/06

Riffel, 15m - Mesterskab FRI

1 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds 199/06 197/05 396/11

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 125142 Mads Friis Helle Skytteforening 200/15
2 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Helle Skytteforening 200/14
2 135920 Freya Poulsen Esbjerg Skyttekreds 200/14
4 132396 Mikkeline Vibe Christensen Esbjerg Skyttekreds 200/13
5 130716 Merle Markussen Rødding Skytteforening 200/07
6 130801 Heidi Madsen Ribe Skyttekreds 199/09
7 126538 Viktor Sørensen Helle Skytteforening 198/08
8 135851 Max Stausholm Sdr. Omme Skytteforening 197/05
9 124810 Emilie Slothuus- Eriksen Rødding Skytteforening 190/06

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 130618 Magnus Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 200/09
2 130990 Mikkel Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 200/08
3 128401 Alberth Bertelsen Sdr. Omme Skytteforening 200/04
4 138419 Emmelie Møller Ribe Skyttekreds 199/13
5 137331 Marius Vinding Sdr. Omme Skytteforening 199/04
6 127425 Daniel Nielsen Holsted Skyttekreds 198/08
7 128645 Benjamin Toft Nielsen Helle Skytteforening 198/07
8 139191 Kristian Sørensen Helle Skytteforening 197/07
9 130617 Johan Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 196/09
10 127793 Christoffer Christensen Esbjerg Skyttekreds 196/02
11 127829 Villads Kottal Andersen Ribe Skyttekreds 195/05
12 127818 Kasper Skjøt Larsen Ribe Skyttekreds 194/04
13 130615 Rasmus R. Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 194/01
14 135675 Mathias Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 191/05
15 130988 Søren Mattrup Sdr. Omme Skytteforening 191/03
16 123470 Alexander Agerbæk Alslev Skytteforening 191/03

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 140534 Shanya Andersen Helle Skytteforening 197/03
2 135687 Niklas Pilegaard Eriksen Brørup Skyttekreds 194/05
3 127803 Julie Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 193/07
4 136848 Laura Roos Christensen Rødding Skytteforening 190/03
5 139357 Ruben Jensen Helle Skytteforening 187/01
6 130557 Lukas Stryhn Sdr. Omme Skytteforening 187/00
7 137696 Mikkel Østervig Sdr. Omme Skytteforening 186/04
8 128567 Emil Nielsen Ribe Skyttekreds 186/02
9 130717 Emilia Roos Christensen Rødding Skytteforening 186/01
10 139107 Jonathan Lauridsen Brørup Skyttekreds 185/01
11 137297 Kalle L. Dall Rødding Skytteforening 183/00
12 139321 William Kongsted Werenberg Brørup Skyttekreds 182/01

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 140574 Simon Rabøl Harder Jørgensen Sdr. Omme Skytteforening 189/02
2 141015 Karina Tolman Brørup Skyttekreds 188/03
3 140974 Tobias Sandvig Thousgaard Brørup Skyttekreds 180/01
4 139593 Elias Træholt Helle Skytteforening 175/01
5 140550 Sebastian Nielsen Ribe Skyttekreds 168/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 122556 Freja Frederikke Poulsen Holsted Skyttekreds 197/07

Riffel, 15m - Klasse J2

1 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening 197/07
2 122531 Tanja Clemmensen Johnsen Rødding Skytteforening 196/11
3 113417 Søren Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 195/05
4 125074 Philip Risbøl Osther Holsted Skyttekreds 191/01
5 113418 Kristian Vad Jensen Sdr. Omme Skytteforening 189/04
6 128561 Thobias Gamborg Willert Holsted Skyttekreds 188/02

Riffel, 15m - Klasse ST1

1 34084 Mette Nielsen Helle Skytteforening 196/03
2 39794 Line Petermann Ribe Skyttekreds 195/05
3 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds 189/01
4 49572 Maria Degn Poulsen Helle Skytteforening 186/03
5 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds 186/03

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 192/01
2 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 191/02
3 85295 Chris Debel Ribe Skyttekreds 186/01
4 126413 Jonas Vestermark Esbjerg Skyttekreds 184/01

Riffel, 15m - Klasse ST3

1 122713 Jesper Møbjerg Sdr. Omme Skytteforening 175/01
2 122585 Ole Brix Esbjerg Skyttekreds 173/00

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 40207 Ida Søby Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 200/11
2 39871 Bente Petermann Ribe Skyttekreds 200/10
2 34116 Kasper Kjær Jensen Helle Skytteforening 200/10
4 39064 Ulla Bagger Mortensen Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/12
5 39769 Morten Petermann Ribe Skyttekreds 199/09
6 121953 Jens Peter Fischer Ribe Skyttekreds 199/09
7 41611 Bent P. Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 199/07
8 122584 Kristian Hansen Brix Esbjerg Skyttekreds 199/07
9 113675 Lisbeth Meldgaard Helle Skytteforening 198/11
10 128911 Michael Nielsen Holsted Skyttekreds 198/06
11 126135 Martin Osther Holsted Skyttekreds 198/05
12 41477 Alice Frandsen Ribe Skyttekreds 198/05
13 39706 Lars Nielsen Ribe Skyttekreds 198/04
14 39981 Villy Fogh Gørding-Vejrup Skyttekreds 197/07
15 39737 Svend Petermann Ribe Skyttekreds 197/06
16 97267 Torben Jensen Holsted Skyttekreds 194/09
17 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening 194/08
18 97256 Kasper Stensgård Jensen Holsted Skyttekreds 193/04
19 38352 Doris Johnsen Ølgod Skytteforening 191/04
20 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening 187/03

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 91409 Kristine Rosenlund Bramming Skytteforening 195/06
2 127989 Heidi Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds 194/03
3 39980 Yvonne Rosenlund Bramming Skytteforening 193/01
4 98621 Jørgen Balzer Gørding-Vejrup Skyttekreds 192/04
5 39864 Brian Mikkelsen Ribe Skyttekreds 192/03
6 41663 Lars Jepsen Rødding Skytteforening 188/03

Riffel, 15m - Klasse Å3

1 113421 Claus Jensen Sdr. Omme Skytteforening 191/05
2 139237 Mia Skjøth Brørup Skyttekreds 191/03
3 41561 Jesper K. Pedersen Brørup Skyttekreds 187/03
4 139238 Søren Skjøth Brørup Skyttekreds 187/01
5 139236 Karsten Lauridsen Brørup Skyttekreds 183/02

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds 197/07
2 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds 196/06

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 41575 Holger Jensen Brørup Skyttekreds 193/07
2 130463 Hans Winther Brørup Skyttekreds 192/05
3 123471 Niels Hansen Rødding Skytteforening 192/01
4 41660 Liselotte Petersen Rødding Skytteforening 191/07
5 41354 Kirsten Ravn Rødding Skytteforening 191/03
6 41685 Jan Slothuus Rødding Skytteforening 191/03
7 41526 Mogens Hansen Brørup Skyttekreds 191/02

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 101689 Hans Jensen Ribe Skyttekreds 191/03
2 39934 Ingrid Hauge Mortensen Helle Skytteforening 190/01
3 41593 Ejgil Thuesen Brørup Skyttekreds 189/05
4 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening 189/01
5 41356 Jens Chr. Pedersen Holsted Skyttekreds 187/02

Riffel, 15m - Klasse FRI

1 127413 Jørgen Træholdt Brørup Skyttekreds 199/06

Til toppen