Sønderjysk Mesterskab 2020 15M Luftgevær (Luftriffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening Å2 194.0 194.0 Mesterskab
128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening Å2 193.0 193.0 Mesterskab
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening ST2 184.0 184.0 Hovedskydning
43346 Marianne Clausen Grænseegnens Skytteforening ST2 190.0 190.0 Mesterskab
129313 Stephan Johannsen Grænseegnens Skytteforening Å2 194.0 194.0 Hovedskydning
129313 Stephan Johannsen Grænseegnens Skytteforening Å2 193.0 193.0 Mesterskab
127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening ST3 180.0 180.0 Hovedskydning
127880 Camilla Johannsen Grænseegnens Skytteforening ST3 183.0 183.0 Mesterskab
127879 Pia Johannsen Grænseegnens Skytteforening Å1 198.0 198.0 Hovedskydning
127879 Pia Johannsen Grænseegnens Skytteforening Å1 195.0 195.0 Mesterskab
104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
104164 Peter Bär Grænseegnens Skytteforening J1 198.0 198.0 Mesterskab
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening J1 198.0 198.0 Hovedskydning
116759 Oliver Hoeck Grænseegnens Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
132695 Daniela Plath Broagerlands Skytteforening BK2 200.0 200.0 Hovedskydning
132695 Daniela Plath Broagerlands Skytteforening BK2 200.0 200.0 Mesterskab
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening J1 198.0 198.0 Hovedskydning
121102 Maximilian Laschke Grænseegnens Skytteforening J1 200.0 200.0 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening ST2 179.0 179.0 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
140531 Kamilla Jochimsen Vojens Skytteforening BK3 194.0 194.0 Hovedskydning
140531 Kamilla Jochimsen Vojens Skytteforening BK3 189.0 189.0 Mesterskab
136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
136731 Carl Jochimsen Vojens Skytteforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
140532 Thorbjørn H. Dittfeld Vojens Skytteforening BK3 198.0 198.0 Hovedskydning
140532 Thorbjørn H. Dittfeld Vojens Skytteforening BK3 199.0 199.0 Mesterskab
131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening J2 194.0 194.0 Hovedskydning
131957 Andreas Kanstrup Sørensen Vojens Skytteforening J2 195.0 195.0 Mesterskab
128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
128738 Jens-Christian Steenholdt Vojens Skytteforening BK1 199.0 199.0 Mesterskab
130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening J2 200.0 200.0 Mesterskab
125011 Søren Hedegaard Vojens Skytteforening J2 196.0 196.0 Hovedskydning
125011 Søren Hedegaard Vojens Skytteforening J2 196.0 196.0 Mesterskab
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening J2 199.0 199.0 Hovedskydning
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening J2 199.0 199.0 Mesterskab
131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening J2 186.0 186.0 Hovedskydning
131956 Victor Hammer Vojens Skytteforening J2 190.0 190.0 Mesterskab
39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening ST3 169.0 169.0 Hovedskydning
39563 Nicki Fabricius Vojens Skytteforening ST3 180.0 180.0 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 200.0 200.0 Mesterskab
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 196.0 196.0 Mesterskab
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 197.0 197.0 Hovedskydning
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
131006 Silje Jensen Sparta Idrætsforening BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
131006 Silje Jensen Sparta Idrætsforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening BK1 199.0 199.0 Hovedskydning
132214 Maja Olesen Sparta Idrætsforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening BK1 197.0 197.0 Mesterskab
121104 Frederik Beck Grænseegnens Skytteforening BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
128216 Vita Bâr Grænseegnens Skytteforening Å2 191.0 191.0 Hovedskydning
104163 Volker Bär Grænseegnens Skytteforening Å2 194.0 194.0 Hovedskydning
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening ST3 181.0 181.0 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening ST3 175.0 175.0 Hovedskydning
43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening ST3 185.0 185.0 Mesterskab
43003 Eva E Rasmussen Grænseegnens Skytteforening ST3 183.0 183.0 Hovedskydning
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds SE2 193.0 193.0 Mesterskab
44255 Henning Knudsen Haderslev Skyttekreds SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening ST2 187.0 187.0 Mesterskab
98706 Emma Thyssen Grænseegnens Skytteforening ST2 184.0 184.0 Hovedskydning
44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening ST3 176.0 176.0 Mesterskab
44018 Johan Christiansen Sundeved Skytteforening ST3 169.0 169.0 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening ST2 193.0 193.0 Mesterskab
128497 Liane Filtenborg Sparta Idrætsforening J1 199.0 199.0 Hovedskydning
128497 Liane Filtenborg Sparta Idrætsforening J1 199.0 199.0 Mesterskab
39604 Kjeld Lautrup Sparta Idrætsforening Å2 195.0 195.0 Hovedskydning
39604 Kjeld Lautrup Sparta Idrætsforening Å2 194.0 194.0 Mesterskab
137837 Josephine Sørensen Sparta Idrætsforening BK2 199.0 199.0 Hovedskydning
137837 Josephine Sørensen Sparta Idrætsforening BK2 200.0 200.0 Mesterskab
137836 Jessica Sørensen Sparta Idrætsforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
137836 Jessica Sørensen Sparta Idrætsforening J2 199.0 199.0 Mesterskab
141281 Ida Olesen Sparta Idrætsforening BK3 193.0 193.0 Hovedskydning
141281 Ida Olesen Sparta Idrætsforening BK3 196.0 196.0 Mesterskab
137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
137131 Frederikke Bladt Sparta Idrætsforening BK1 200.0 200.0 Mesterskab
137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening BK1 198.0 198.0 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Hovedskydning
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE1 200.0 200.0 Mesterskab
139823 Mille Flindt Vojens Skytteforening Å2 197.0 197.0 Hovedskydning
139823 Mille Flindt Vojens Skytteforening Å2 197.0 197.0 Mesterskab
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening Å2 198.0 198.0 Hovedskydning
125104 Henrik Christian Schmidt Vojens Skytteforening Å2 196.0 196.0 Mesterskab
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds ST2 190.0 190.0 Hovedskydning
42764 Thomas Brokholm Sønderborg Skyttekreds ST2 184.0 184.0 Mesterskab
43501 Børge Paulsen Broagerlands Skytteforening SE2 195.0 195.0 Hovedskydning
43501 Børge Paulsen Broagerlands Skytteforening SE2 183.0 183.0 Mesterskab
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 192.0 192.0 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 189.0 189.0 Mesterskab
131709 Kasper Nielsen Toftlund Skytteforening J2 198.0 198.0 Hovedskydning
131709 Kasper Nielsen Toftlund Skytteforening J2 195.0 195.0 Mesterskab
133702 Rebacca Ejsing Toftlund Skytteforening J2 196.0 196.0 Hovedskydning
133702 Rebacca Ejsing Toftlund Skytteforening J2 195.0 195.0 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 193.0 193.0 Hovedskydning
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds J2 190.0 190.0 Mesterskab
126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 192.0 192.0 Hovedskydning
126353 Jeppe Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds BK1 195.0 195.0 Mesterskab
139724 Rishica Shancarganesh Sønderborg Skyttekreds BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
139724 Rishica Shancarganesh Sønderborg Skyttekreds BK3 194.0 194.0 Mesterskab
138400 Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar Sønderborg Skyttekreds BK3 193.0 193.0 Hovedskydning
138400 Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar Sønderborg Skyttekreds BK3 188.0 188.0 Mesterskab
138613 Jessica Rose Sønderborg Skyttekreds BK3 185.0 185.0 Hovedskydning
138613 Jessica Rose Sønderborg Skyttekreds BK3 191.0 191.0 Mesterskab
137595 Sofie Helbo Grau Bossen Sønderborg Skyttekreds BK1 197.0 197.0 Hovedskydning
137595 Sofie Helbo Grau Bossen Sønderborg Skyttekreds BK1 195.0 195.0 Mesterskab
133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds BK1 185.0 185.0 Hovedskydning
133527 Mads Jensen Sønderborg Skyttekreds BK1 194.0 194.0 Mesterskab
134577 Mads Ramlau Hansen Sønderborg Skyttekreds BK2 198.0 198.0 Hovedskydning
134577 Mads Ramlau Hansen Sønderborg Skyttekreds BK2 197.0 197.0 Mesterskab
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK1 193.0 193.0 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds BK1 194.0 194.0 Mesterskab
137238 Lucas Clausen Sønderborg Skyttekreds BK3 193.0 193.0 Hovedskydning
137238 Lucas Clausen Sønderborg Skyttekreds BK3 192.0 192.0 Mesterskab
139280 Valentin Olin Sønderborg Skyttekreds BK3 182.0 182.0 Hovedskydning
139280 Valentin Olin Sønderborg Skyttekreds BK3 186.0 186.0 Mesterskab
135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds BK1 191.0 191.0 Hovedskydning
135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds BK1 193.0 193.0 Mesterskab
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK1 194.0 194.0 Hovedskydning
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK1 195.0 195.0 Mesterskab
129974 Andreas Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
129974 Andreas Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK3 185.0 185.0 Mesterskab
138180 Sif Madsen Sønderborg Skyttekreds J2 198.0 198.0 Hovedskydning
138180 Sif Madsen Sønderborg Skyttekreds J2 198.0 198.0 Mesterskab
139281 Magnus Nielsen Sønderborg Skyttekreds BK3 177.0 177.0 Hovedskydning
139281 Magnus Nielsen Sønderborg Skyttekreds BK3 182.0 182.0 Mesterskab
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 196.0 196.0 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 197.0 197.0 Mesterskab
135180 Frederik Sørensen Vojens Skytteforening Å2 194.0 194.0 Hovedskydning
135180 Frederik Sørensen Vojens Skytteforening Å2 185.0 185.0 Mesterskab
139271 Jimmy Päsler Vojens Skytteforening Å2 197.0 197.0 Hovedskydning
139271 Jimmy Päsler Vojens Skytteforening Å2 196.0 196.0 Mesterskab
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 199.0 199.0 Hovedskydning
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 198.0 198.0 Mesterskab
135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening Å2 189.0 189.0 Hovedskydning
135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening Å2 195.0 195.0 Mesterskab
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.0 196.0 Hovedskydning
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.0 196.0 Mesterskab
129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds Å2 191.0 191.0 Hovedskydning
129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds Å2 190.0 190.0 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ST3 159.0 159.0 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ST3 168.0 168.0 Mesterskab

Til toppen