Pulje 1 - M-række Double

Info

Turnering: DGI Sydvest Petanque 2020 Double
Turneringsansvarlige
Thomas Andersen Tlf: 30701319
Dorte Termansen Tlf: 23605074
Hanne Grauballe Tlf: 40354251

Stilling DGI Sydvest Petanque 2020 Double
M-række Double
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Hanne - Flemming, Læborg 16 10 0 6 182-142 0-0 0 10
2. Niels Peter - Kurt, Esbjerg 16 10 0 6 170-132 0-0 0 10
3. Anders - Jens, Føvling 16 10 0 6 168-147 0-0 0 10
4. Lajla - Thomas, Læborg 16 9 0 7 161-146 0-0 0 9
5. Bent - Torsten, Læborg 16 9 0 7 152-154 0-0 0 9
6. Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 16 8 0 8 151-170 0-0 0 8
7. Ingrid - Leo, Agerbæk 16 6 0 10 153-173 0-0 0 6
8. Bente - Christian, Vejen 16 5 0 11 149-177 0-0 0 5
9. Grethe - Ernst, Tjæreborg 16 5 0 11 138-183 0-0 0 5

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest Petanque 2020 Double
M-række Double
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydvest Petanque 2020 Double
M-række Double
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45373

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Petanque 2020 Double
M-række Double
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 11-06-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Grethe - Ernst, Tjæreborg 13 - 4
Torsdag 11-06-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Ingrid - Leo, Agerbæk - Petanquebaner 13 - 8
Torsdag 11-06-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Bent - Torsten, Læborg 13 - 6
Torsdag 11-06-20 18:30 Hanne - Flemming, Læborg - Lajla - Thomas, Læborg 13 - 9
Torsdag 11-06-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Anders - Jens, Føvling 7 - 13
Torsdag 11-06-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Grethe - Ernst, Tjæreborg 13 - 11
Torsdag 11-06-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 13 - 6
Torsdag 11-06-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Hanne - Flemming, Læborg 13 - 10
Torsdag 18-06-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Bente - Christian, Vejen 2 - 13
Torsdag 18-06-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 9 - 13
Torsdag 18-06-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Niels Peter - Kurt, Esbjerg 13 - 9
Torsdag 18-06-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Hanne - Flemming, Læborg 13 - 0
Torsdag 25-06-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Lajla - Thomas, Læborg 13 - 10
Torsdag 25-06-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 0 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Bent - Torsten, Læborg - Petanquebaner 1 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Bente - Christian, Vejen 13 - 7
Torsdag 25-06-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Anders - Jens, Føvling 12 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Grethe - Ernst, Tjæreborg 13 - 12
Torsdag 25-06-20 18:30 Hanne - Flemming, Læborg - Niels Peter - Kurt, Esbjerg 13 - 8
Torsdag 25-06-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Bent - Torsten, Læborg 13 - 4
Torsdag 02-07-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Hanne - Flemming, Læborg 13 - 9
Torsdag 02-07-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Ingrid - Leo, Agerbæk - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 7
Torsdag 02-07-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Petanquebaner 5 - 13
Torsdag 02-07-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Bente - Christian, Vejen 7 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Bent - Torsten, Læborg 13 - 4
Torsdag 09-07-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Hanne - Flemming, Læborg - Petanquebaner - Brovej 12 8 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Bente - Christian, Vejen - Petanquebaner 13 - 11
Torsdag 09-07-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Lajla - Thomas, Læborg 13 - 7
Torsdag 09-07-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Niels Peter - Kurt, Esbjerg 13 - 5
Torsdag 09-07-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Bent - Torsten, Læborg - Petanquebaner - Brovej 12 8 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Lajla - Thomas, Læborg - Petanquebaner 10 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Hanne - Flemming, Læborg - Bente - Christian, Vejen 13 - 12
Torsdag 09-07-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Anders - Jens, Føvling - Petanquebaner 13 - 6
Torsdag 09-07-20 18:30 Hanne - Flemming, Læborg - Ingrid - Leo, Agerbæk 9 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Niels Peter - Kurt, Esbjerg 7 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Bent - Torsten, Læborg 6 - 13
Torsdag 16-07-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Anders - Jens, Føvling 13 - 4
Torsdag 16-07-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Grethe - Ernst, Tjæreborg 13 - 8
Torsdag 16-07-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 13 - 10
Torsdag 16-07-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Ingrid - Leo, Agerbæk 2 - 13
Torsdag 23-07-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Grethe - Ernst, Tjæreborg 13 - 6
Torsdag 23-07-20 18:30 Hanne - Flemming, Læborg - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 13 - 1
Torsdag 23-07-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Ingrid - Leo, Agerbæk 13 - 9
Torsdag 23-07-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Niels Peter - Kurt, Esbjerg 2 - 13
Torsdag 23-07-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Ingrid - Leo, Agerbæk 13 - 3
Torsdag 23-07-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Bente - Christian, Vejen - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 5
Torsdag 23-07-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Hanne - Flemming, Læborg 13 - 12
Torsdag 23-07-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Lajla - Thomas, Læborg 5 - 13
Torsdag 30-07-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Hanne - Flemming, Læborg 12 - 13
Torsdag 30-07-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Grethe - Ernst, Tjæreborg 11 - 13
Torsdag 30-07-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 2 - 13
Torsdag 30-07-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Lajla - Thomas, Læborg 12 - 13
Torsdag 06-08-20 18:30 Anders - Jens, Føvling - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 13 - 8
Torsdag 06-08-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Hanne - Flemming, Læborg 2 - 13
Torsdag 06-08-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Lajla - Thomas, Læborg 13 - 2
Torsdag 06-08-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Bente - Christian, Vejen 3 - 13
Torsdag 13-08-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Anders - Jens, Føvling 13 - 9
Torsdag 13-08-20 18:30 Hanne - Flemming, Læborg - Grethe - Ernst, Tjæreborg 12 - 13
Torsdag 13-08-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 11 - 13
Torsdag 13-08-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Ingrid - Leo, Agerbæk 13 - 8
Torsdag 20-08-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Lajla - Thomas, Læborg - Petanquebaner - Brovej 12 0 - 13
Torsdag 20-08-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Hanne - Flemming, Læborg - Petanquebaner 6 - 13
Torsdag 20-08-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Bent - Torsten, Læborg 13 - 9
Torsdag 20-08-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Bente - Christian, Vejen 13 - 9
Torsdag 27-08-20 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Anders - Jens, Føvling - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 5
Torsdag 27-08-20 18:30 Ingrid - Leo, Agerbæk - Lene - Anne Grethe, Næsbjerg 12 - 13
Torsdag 27-08-20 18:30 Bent - Torsten, Læborg - Niels Peter - Kurt, Esbjerg 13 - 9
Torsdag 27-08-20 18:30 Lajla - Thomas, Læborg - Hanne - Flemming, Læborg 2 - 13
Torsdag 03-09-20 18:30 Bente - Christian, Vejen - Anders - Jens, Føvling 7 - 13
Torsdag 03-09-20 18:30 Lene - Anne Grethe, Næsbjerg - Grethe - Ernst, Tjæreborg - Petanquebaner 13 - 7
Torsdag 03-09-20 18:30 Niels Peter - Kurt, Esbjerg - Ingrid - Leo, Agerbæk 13 - 3
Torsdag 03-09-20 18:30 Hanne - Flemming, Læborg - Bent - Torsten, Læborg 13 - 4

Til toppen