| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 15m - Mesterskab BK1

1 126872 Nicolai Ehrhorn Horne Skytteforening 200/16 200/13 400/29
2 128487 Bertil Vinther Krag Bullerup Skyttekreds 200/10 200/12 400/22
3 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Højby Skytteforening 199/12 200/13 399/25
4 130932 Kasper Jørgensen Bullerup Skyttekreds 200/11 199/09 399/20

Riffel, 15m - Mesterskab BK2

1 134670 Samuel Nordahl Rasmussen Lunde Sg&I 198/04 198/10 396/14
2 135287 Oskar Canning Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 195/06 200/06 395/12
3 138481 Clara Struve Lunde Sg&I 198/05 197/05 395/10
4 136695 Frederik Jespergaard Horne Skytteforening 194/06 200/06 394/12
5 140588 Julie Kaas Ollerup Skytteforening 197/08 196/06 393/14
6 140590 Katrine Kaas Ollerup Skytteforening 193/04 198/05 391/09
7 127926 Amalie Jensen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 197/09 194/05 391/14
8 131044 Karla Ghor-Månsson Ollerup Skytteforening 193/06 196/11 389/17
9 124709 Mette Pedersen Lunde Sg&I 194/05 190/05 384/10
10 131892 Nicolaj Bay Madsen Ollerup Skytteforening 191/03 191/03 382/06

Riffel, 15m - Mesterskab BK3

1 141389 Simon Struch Andersen Tommerup Skytteforening 189/03 194/04 383/07
2 135113 Emil Aslan Karlin Uslu Lunde Sg&I 192/03 191/01 383/04
3 133028 Johan Tornøe Jørgensen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 188/02 193/05 381/07

Riffel, 15m - Mesterskab BK4

1 140593 Anna Marie Bang Ollerup Skytteforening 194/05 193/03 387/08
2 138546 Caroline Jespergaard Horne Skytteforening 187/02 191/03 378/05
3 140591 Frederik F. Andersen Ollerup Skytteforening 184/00 191/08 375/08
4 141684 Alexander Sørensen Lunde Sg&I 188/01 180/01 368/02
5 135409 Viktor Højland Greve Ollerup Skytteforening 178/01 179/00 357/01
6 138480 Caroline Struve Lunde Sg&I 175/00 175/00 350/00

Riffel, 15m - Mesterskab J1

1 112910 Sara Kirstine Jensen Horne Skytteforening 198/09 197/05 395/14

Riffel, 15m - Mesterskab J2

1 115636 Johanne Petra Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening 198/06 198/08 396/14
2 126288 Mathias Thomsen Vissenbjerg Skytteforening 195/08 198/05 393/13
3 112360 Kristian L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 196/06 194/05 390/11
4 110111 Mads Emil Larsen Ollerup Skytteforening 192/06 197/08 389/14
5 131409 Josephine Gierahn Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 195/04 194/06 389/10
6 122679 Madeleine Liv Larsen Bullerup Skyttekreds 194/06 194/06 388/12
7 122573 Mads Gammelgård Ollerup Skytteforening 197/06 191/02 388/08
8 128281 William Mogensen Kværndrup Idrætsforening 189/01 191/05 380/06

Riffel, 15m - Mesterskab ST1

1 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds 193/06 191/03 384/09

Riffel, 15m - Mesterskab ST2

1 52423 Henrik G. Nielsen Paarup Skytteforening 188/02 191/02 379/04
2 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 187/01 188/03 375/04

Riffel, 15m - Mesterskab ST3

1 129840 Hans Chr Rettrup Henriksen Særslev Skytteforening 183/00 186/01 369/01
2 110010 Astrid Sofie Uglebjerg Dalum Skytteforening 178/02 183/01 361/03
3 129390 Henrik Jensen Sportsskydeklubben Odense 181/00 177/00 358/00
4 46484 John Storm Hansen Ollerup Skytteforening 164/00 165/00 329/00
5 47020 Kristoffer Greve Ollerup Skytteforening 163/00 165/00 328/00

Riffel, 15m - Mesterskab Å1

1 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 199/09 199/10 398/19
2 46977 Mette Rasmussen Ollerup Skytteforening 199/07 198/08 397/15
3 121230 Kim Aalund Højby Skytteforening 198/09 197/08 395/17
4 52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening 196/08 197/10 393/18

Riffel, 15m - Mesterskab Å2

1 126871 Christina EHRHORN Horne Skytteforening 198/13 198/05 396/18
2 46860 Åse Hansen Ollerup Skytteforening 198/09 194/05 392/14
3 120121 Peter Ditlevsen Tommerup Skytteforening 192/03 195/05 387/08
4 46993 Lykke Jørgensen Kværndrup Idrætsforening 193/08 194/03 387/11

Riffel, 15m - Mesterskab Å3

1 135227 Kjeld Nielsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 190/01 186/02 376/03
2 46886 Thomas Greve Ollerup Skytteforening 185/02 188/02 373/04
3 132129 Kenneth Lindholm Petersen Ollerup Skytteforening 182/00 187/02 369/02
4 86195 Susanne Jensen Ulbølle S. G. & I. 187/01 182/00 369/01
5 134655 Jens Fink Knudsen Ollerup Skytteforening 186/05 182/01 368/06
6 134656 Folmer Timotheussen Ollerup Skytteforening 181/02 184/00 365/02
7 142109 Oliver Knud Erik Pedersen Ollerup Skytteforening 178/01 181/03 359/04
8 139276 Kristian Kunkel Ollerup Skytteforening 176/01 179/01 355/02
9 131046 Martin G. Månsson Ollerup Skytteforening 175/01 174/00 349/01

Riffel, 15m - Mesterskab SE1

1 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/13 200/17 400/30
2 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/07 196/07 392/14

Riffel, 15m - Mesterskab SE2

1 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/04 196/04 393/08
2 47005 Leif Christensen Tved Skyttekreds 195/05 195/04 390/09
3 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/07 193/04 388/11
4 46269 Jørgen Holm Jensen Kværndrup Idrætsforening 193/07 193/04 386/11
5 50845 Jørgen Mortensen Bullerup Skyttekreds 194/07 192/03 386/10
6 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/03 192/05 386/08
7 46500 Henning Frederiksen Ollerup Skytteforening 185/02 196/03 381/05
8 46516 Emil Rasmussen Ulbølle S. G. & I. 190/06 190/03 380/09
9 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 190/03 190/04 380/07
10 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening 192/03 187/01 379/04

Riffel, 15m - Mesterskab SE3

1 45755 Kurt Pedersen Herrested Skytteforening 187/04 190/03 377/07
2 46472 Kristian Hansen Ollerup Skytteforening 188/00 187/02 375/02
3 46519 Elinor Palsfort Ulbølle S. G. & I. 188/03 184/01 372/04
4 46861 Aage Stevnsgaard Ollerup Skytteforening 189/03 182/01 371/04
5 46499 Henning Krogh Ulbølle S. G. & I. 183/01 185/02 368/03
6 45763 Karl Larsen Herrested Skytteforening 184/02 182/02 366/04
7 46874 Torben Larsen Ollerup Skytteforening 183/04 179/00 362/04
8 46374 Hardy Broxgaard Nyborg Skytteforening 179/02 177/00 356/02
9 45792 Finn Clausen Herrested Skytteforening 170/00 181/00 351/00

Riffel, 15m - Klasse BK1

1 126872 Nicolai Ehrhorn Horne Skytteforening 200/16
2 130932 Kasper Jørgensen Bullerup Skyttekreds 200/11
3 128487 Bertil Vinther Krag Bullerup Skyttekreds 200/10
4 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Højby Skytteforening 199/12

Riffel, 15m - Klasse BK2

1 138481 Clara Struve Lunde Sg&I 198/05
2 134670 Samuel Nordahl Rasmussen Lunde Sg&I 198/04
3 127926 Amalie Jensen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 197/09
4 140588 Julie Kaas Ollerup Skytteforening 197/08
5 135287 Oskar Canning Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 195/06
6 136695 Frederik Jespergaard Horne Skytteforening 194/06
7 124709 Mette Pedersen Lunde Sg&I 194/05
8 131044 Karla Ghor-Månsson Ollerup Skytteforening 193/06
9 140590 Katrine Kaas Ollerup Skytteforening 193/04
10 131892 Nicolaj Bay Madsen Ollerup Skytteforening 191/03

Riffel, 15m - Klasse BK3

1 135113 Emil Aslan Karlin Uslu Lunde Sg&I 192/03
2 141389 Simon Struch Andersen Tommerup Skytteforening 189/03
3 133028 Johan Tornøe Jørgensen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 188/02

Riffel, 15m - Klasse BK4

1 140593 Anna Marie Bang Ollerup Skytteforening 194/05
2 141684 Alexander Sørensen Lunde Sg&I 188/01
3 138546 Caroline Jespergaard Horne Skytteforening 187/02
4 140591 Frederik F. Andersen Ollerup Skytteforening 184/00
5 135409 Viktor Højland Greve Ollerup Skytteforening 178/01
6 140419 Daniel K. Bek Petersen Lunde Sg&I 176/00
7 138480 Caroline Struve Lunde Sg&I 175/00

Riffel, 15m - Klasse J1

1 112910 Sara Kirstine Jensen Horne Skytteforening 198/09

Riffel, 15m - Klasse J2

1 115636 Johanne Petra Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening 198/06
2 122573 Mads Gammelgård Ollerup Skytteforening 197/06
3 112360 Kristian L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 196/06
4 126288 Mathias Thomsen Vissenbjerg Skytteforening 195/08
5 131409 Josephine Gierahn Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 195/04
6 122679 Madeleine Liv Larsen Bullerup Skyttekreds 194/06
7 110111 Mads Emil Larsen Ollerup Skytteforening 192/06
8 128281 William Mogensen Kværndrup Idrætsforening 189/01

Riffel, 15m - Klasse ST1

1 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds 193/06

Riffel, 15m - Klasse ST2

1 52423 Henrik G. Nielsen Paarup Skytteforening 188/02
2 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening 187/01

Riffel, 15m - Klasse ST3

1 129840 Hans Chr Rettrup Henriksen Særslev Skytteforening 183/00
2 129390 Henrik Jensen Sportsskydeklubben Odense 181/00
3 110010 Astrid Sofie Uglebjerg Dalum Skytteforening 178/02
4 46484 John Storm Hansen Ollerup Skytteforening 164/00
5 47020 Kristoffer Greve Ollerup Skytteforening 163/00

Riffel, 15m - Klasse Å1

1 112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening 199/09
2 46977 Mette Rasmussen Ollerup Skytteforening 199/07
3 121230 Kim Aalund Højby Skytteforening 198/09
4 114487 Bent Nielsen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 196/10
5 52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening 196/08

Riffel, 15m - Klasse Å2

1 126871 Christina EHRHORN Horne Skytteforening 198/13
2 46860 Åse Hansen Ollerup Skytteforening 198/09
3 46993 Lykke Jørgensen Kværndrup Idrætsforening 193/08
4 120121 Peter Ditlevsen Tommerup Skytteforening 192/03

Riffel, 15m - Klasse Å3

1 138124 Stefan Nielsen Ulbølle S. G. & I. 192/04
2 135227 Kjeld Nielsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 190/01
3 86195 Susanne Jensen Ulbølle S. G. & I. 187/01
4 134655 Jens Fink Knudsen Ollerup Skytteforening 186/05
5 46886 Thomas Greve Ollerup Skytteforening 185/02
6 132129 Kenneth Lindholm Petersen Ollerup Skytteforening 182/00
7 138214 Silas Bæk Torpegaard Ollerup Skytteforening 181/02
7 134656 Folmer Timotheussen Ollerup Skytteforening 181/02
9 142109 Oliver Knud Erik Pedersen Ollerup Skytteforening 178/01
10 139276 Kristian Kunkel Ollerup Skytteforening 176/01
11 131046 Martin G. Månsson Ollerup Skytteforening 175/01

Riffel, 15m - Klasse SE1

1 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/13
2 49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/07

Riffel, 15m - Klasse SE2

1 129783 Erik Dalgas Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/04
2 49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/07
3 47005 Leif Christensen Tved Skyttekreds 195/05
4 50845 Jørgen Mortensen Bullerup Skyttekreds 194/07
5 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/03
6 46269 Jørgen Holm Jensen Kværndrup Idrætsforening 193/07
7 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening 192/03
8 46516 Emil Rasmussen Ulbølle S. G. & I. 190/06
9 107015 Jens Andersen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 190/03
10 46500 Henning Frederiksen Ollerup Skytteforening 185/02

Riffel, 15m - Klasse SE3

1 46861 Aage Stevnsgaard Ollerup Skytteforening 189/03
2 46519 Elinor Palsfort Ulbølle S. G. & I. 188/03
3 46472 Kristian Hansen Ollerup Skytteforening 188/00
4 45755 Kurt Pedersen Herrested Skytteforening 187/04
5 45763 Karl Larsen Herrested Skytteforening 184/02
6 46874 Torben Larsen Ollerup Skytteforening 183/04
7 46499 Henning Krogh Ulbølle S. G. & I. 183/01
8 46374 Hardy Broxgaard Nyborg Skytteforening 179/02
9 45792 Finn Clausen Herrested Skytteforening 170/00

Til toppen