Oldboys - 7-mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydvest Fodbold Efterårsturnering Oldboys 2020
Turneringsansvarlige
Jesper Møller Tlf: 20757778
Anne Bang Andersen Tlf: 79404471 / 29937557

Bemærkninger

HUSK - VIGTIGT: Resultat skal indtastes på app´en "Mit DGI" straks efter kampen. Det er tilladt at have 1 spiller med under 32 år - der henvises til Fair play i den sammenhæng.

Komplet kampprogram


Oldboys - 7-mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-08-20 19:00 BK 89 Stalden - Andrup Idrætsforening 3 - 0
13-08-20 19:00 Sønderris SK - Spangsbjerg IF 2 - 0
13-08-20 19:00 Årre BK - BK 07 Varde - Fodboldbane 3 - 1
13-08-20 19:00 Grimstrup IF - FC Esbjerg 11 - 3
13-08-20 19:00 Varde IF 2 - Ølgod IF 1 - 1
20-08-20 19:00 Ølgod IF - Årre BK 0 - 3
20-08-20 19:00 FC Esbjerg - BK 89 Stalden 10 - 2
20-08-20 19:00 Andrup Idrætsforening - Varde IF 2 1 - 3
20-08-20 19:00 BK 07 Varde - Sønderris SK 2 - 3
20-08-20 19:00 Spangsbjerg IF - Grimstrup IF 1 - 5
27-08-20 19:00 BK 89 Stalden - Spangsbjerg IF 0 - 10
27-08-20 19:00 Sønderris SK - Ølgod IF 1 - 4
27-08-20 19:00 Andrup Idrætsforening - FC Esbjerg 5 - 6
27-08-20 19:00 Grimstrup IF - BK 07 Varde 3 - 4
27-08-20 19:00 Varde IF 2 - Årre BK 0 - 0
03-09-20 19:00 Ølgod IF - Grimstrup IF 2 - 3
03-09-20 19:00 FC Esbjerg - Varde IF 2 3 - 0
03-09-20 19:00 Årre BK - Sønderris SK - Fodboldbane 4 - 1
03-09-20 19:00 BK 07 Varde - BK 89 Stalden 0 - 2
03-09-20 19:00 Spangsbjerg IF - Andrup Idrætsforening 4 - 3
10-09-20 19:00 BK 89 Stalden - Ølgod IF 6 - 4
10-09-20 19:00 FC Esbjerg - Spangsbjerg IF 1 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
10-09-20 19:00 Andrup Idrætsforening - BK 07 Varde 0 - 3
10-09-20 19:00 Grimstrup IF - Årre BK 2 - 2
10-09-20 19:00 Varde IF 2 - Sønderris SK 1 - 4
17-09-20 18:30 Spangsbjerg IF - Varde IF 2 3 - 0
17-09-20 18:30 Sønderris SK - Grimstrup IF 3 - 3
17-09-20 19:00 Årre BK - BK 89 Stalden - Fodboldbane 7 - 2
17-09-20 19:00 BK 07 Varde - FC Esbjerg 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
17-09-20 19:00 Ølgod IF - Andrup Idrætsforening 3 - 0
24-09-20 18:15 Spangsbjerg IF - BK 07 Varde
24-09-20 19:00 BK 89 Stalden - Sønderris SK
24-09-20 19:00 FC Esbjerg - Ølgod IF
24-09-20 19:00 Andrup Idrætsforening - Årre BK
24-09-20 19:00 Grimstrup IF - Varde IF 2
30-09-20 19:00 Sønderris SK - Andrup Idrætsforening
01-10-20 19:00 Årre BK - FC Esbjerg - Fodboldbane
01-10-20 19:00 Grimstrup IF - BK 89 Stalden
01-10-20 19:00 Varde IF 2 - BK 07 Varde
01-10-20 19:00 Ølgod IF - Spangsbjerg IF
08-10-20 17:30 Spangsbjerg IF - Årre BK
08-10-20 18:00 BK 07 Varde - Ølgod IF
08-10-20 19:00 BK 89 Stalden - Varde IF 2
08-10-20 19:00 FC Esbjerg - Sønderris SK
08-10-20 19:00 Andrup Idrætsforening - Grimstrup IF

Til toppen