U8 drenge - 1. kl. 5 m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U8 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/0C17E72B-001 21 deltagende hold i efteråret 2020 - der spilles i 3 puljer á 7 hold (et hold er oversidder i hver spillerunde) hvori alle spiller mod alle en enkelt gang i ugerne 34-40. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=107780

Komplet kampprogram


U8 drenge - 1. kl. 5 m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp aflyst
Mandag 17-08-20 Horn-Fårvang IF - Resenbro UIF
Mandag 17-08-20 17:15 Funder GF - Them GF 2 6 - 5
Mandag 17-08-20 17:15 Gjern IF, disp - Gjessø UF 1 - 3
Mandag 17-08-20 17:15 HA85 - ØBG Balle 2 8 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Mandag 17-08-20 17:15 Them GF 1 - Engesvang Boldklub 3 - 0
Mandag 17-08-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 11 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 17-08-20 17:15 Thorning IF - SIFolinos - Silkeborg IF 1 0 - 3
Mandag 17-08-20 17:15 ØBG Buskelund - Silkeborg KFUM 6 - 3
Mandag 17-08-20 17:15 Mariehøj KS 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 6 - 6
Mandag 24-08-20 17:15 Silkeborg KFUM - ØBG Balle 1 8 - 7
Mandag 24-08-20 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - ØBG Buskelund 16 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 24-08-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Thorning IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 0
Mandag 24-08-20 17:15 ØBG Balle 2 - Gl. Rye IF 11 - 3
Mandag 24-08-20 17:15 Engesvang Boldklub - Sejs-Svejbæk IF 1 4 - 14
Mandag 24-08-20 17:15 Mariehøj KS 1 - HA85 8 - 10
Mandag 24-08-20 17:15 Gjessø UF - SIFolinos - Silkeborg IF 2 4 - 3
Mandag 24-08-20 17:15 Them GF 2 - Gjern IF, disp 7 - 3
Mandag 24-08-20 17:15 Resenbro UIF - Funder GF 4 - 7
NB!
Kamp aflyst
Mandag 31-08-20 Horn-Fårvang IF - Gjessø UF
Mandag 31-08-20 17:15 Gjern IF, disp - SIFolinos - Silkeborg IF 2 3 - 2
Mandag 31-08-20 17:15 Them GF 2 - Resenbro UIF 3 - 12
Mandag 31-08-20 17:15 HA85 - Engesvang Boldklub 18 - 1
Mandag 31-08-20 17:15 Gl. Rye IF - Them GF 1 1 - 6
Mandag 31-08-20 17:15 ØBG Balle 2 - Mariehøj KS 1 11 - 5
Mandag 31-08-20 17:15 ØBG Buskelund - ØBG Balle 1 5 - 4
Mandag 31-08-20 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 5 - 5
Mandag 31-08-20 17:15 Mariehøj KS 2 - Silkeborg KFUM 6 - 7
Mandag 07-09-20 17:15 Silkeborg KFUM - Thorning IF 16 - 0
Mandag 07-09-20 17:15 ØBG Balle 1 - Mariehøj KS 2 7 - 3
Mandag 07-09-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Buskelund - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 2
Mandag 07-09-20 17:15 Engesvang Boldklub - ØBG Balle 2 3 - 3
Mandag 07-09-20 17:15 Them GF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 6 - 10
Mandag 07-09-20 17:15 Mariehøj KS 1 - Gl. Rye IF 7 - 3
Mandag 07-09-20 17:15 Gjessø UF - Funder GF 2 - 6
Mandag 07-09-20 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Horn-Fårvang IF 10 - 1
Mandag 07-09-20 17:15 Resenbro UIF - Gjern IF, disp 6 - 5
Mandag 14-09-20 17:15 Funder GF - SIFolinos - Silkeborg IF 2 7 - 4
Mandag 14-09-20 17:15 Gjern IF, disp - Horn-Fårvang IF 9 - 0
Mandag 14-09-20 17:15 Them GF 2 - Gjessø UF 5 - 9
Mandag 14-09-20 17:15 HA85 - Them GF 1 7 - 2
Mandag 14-09-20 17:15 Gl. Rye IF - Sejs-Svejbæk IF 1 1 - 6
Mandag 14-09-20 17:15 Mariehøj KS 1 - Engesvang Boldklub 4 - 8
Mandag 14-09-20 17:15 Thorning IF - ØBG Balle 1 2 - 16
Mandag 14-09-20 17:15 ØBG Buskelund - Mariehøj KS 2 2 - 5
Mandag 14-09-20 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Silkeborg KFUM 13 - 0
Mandag 21-09-20 17:15 Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF 2 2 - 6
Mandag 21-09-20 17:15 ØBG Balle 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 1 - 12
Mandag 21-09-20 17:15 Mariehøj KS 2 - Thorning IF 10 - 4
Mandag 21-09-20 17:15 Engesvang Boldklub - Gl. Rye IF 9 - 5
Mandag 21-09-20 17:15 Them GF 1 - ØBG Balle 2 6 - 5
Mandag 21-09-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - HA85 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 5
Mandag 21-09-20 17:15 Gjessø UF - Resenbro UIF 6 - 7
Mandag 21-09-20 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Them GF 2 4 - 3
Mandag 21-09-20 17:15 Horn-Fårvang IF - Funder GF 0 - 13
Mandag 28-09-20 17:15 Funder GF - Gjern IF, disp 3 - 1
Mandag 28-09-20 17:15 Them GF 2 - Horn-Fårvang IF 12 - 6
Mandag 28-09-20 17:15 Resenbro UIF - SIFolinos - Silkeborg IF 2 2 - 5
Mandag 28-09-20 17:15 HA85 - Gl. Rye IF 8 - 3
Mandag 28-09-20 17:15 ØBG Balle 2 - Sejs-Svejbæk IF 1 5 - 10
Mandag 28-09-20 17:15 Mariehøj KS 1 - Them GF 1 5 - 1
Mandag 28-09-20 17:15 Thorning IF - ØBG Buskelund 0 - 4
Mandag 28-09-20 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Mariehøj KS 2 22 - 0
Mandag 28-09-20 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Balle 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 4

Til toppen