DGI Midt- & Vestsj. LDM 2020 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Turnering 50 meter BK

1 Ringsted Skytteforening
135490 Gabrielle Jensen BK1 196/07
133881 Lucas Thuesen BK2 197/10
128987 Mads Kaspersen BK2 196/09
134671 Kasper Hansen BK3 189/04
Total 778/30
2 Korsør Skytteforening
139762 Jais Hjortholm BK3 196/11
130651 Matti Elbæk BK1 198/12
140012 Nikolai Bork BK2 197/10
139261 Sebastian Klein Lüth BK3 180/00
Total 771/33
3 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
134479 Rebekka Maria Nilsson BK2 199/10
139579 Mie Skjønnemann Raben BK3 182/04
134478 Sebastian Peter Nilsson BK3 190/03
131819 Asger Rohde Johansen BK2 193/04
Total 764/21
4 Mullerup Skytteforening
138088 Anton Fraaby Andersen BK2 190/04
134607 Mathias Wilson BK3 188/01
139982 Elias Thastum BK3 187/05
128064 Ida Andersen BK1 195/08
Total 760/18

Turnering 50 meter JUN

1 Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
107612 Mathias Nørgaard J1 199/09
112037 Cecilie Nørgaard J1 197/06
127227 Louise Truelsen J2 197/08
116929 Magnus Guldager J2 192/08
Total 785/31
2 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
139110 Augusta Elmeskov J2 189/02
126196 Frederikke Elmeskov J2 196/05
134480 William Fritz Nilsson J2 195/04
140658 Magne Ingeman Nielsen J2 181/05
Total 761/16

Turnering 50 meter Senior

1 Tuse Skytteforening
58322 Kurt Petersen SE1 194/06
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/09
57407 Susanne Frederiksen SE1 199/12
57419 Lars Lund SE1 195/08
Total 787/35
2 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69408 LEIF Bodilsen SE1 194/08
69409 Leif Bay SE1 197/12
68928 Peter Hvidberg SE1 200/13
69477 Gert Poulsen SE1 194/05
Total 785/38
3 Korsør Skytteforening
59037 Pelle Rogert Pedersen SE1 191/04
59269 Ole S. Madsen SE1 196/09
58805 Inge Nielsen SE1 197/10
59359 Erik Benée Petersen SE1 190/04
Total 774/27

Turnering 50 meter Stilling

1 Vemmelev Sg
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf ST1 196/07
59536 Johnny Olsen ST1 194/07
59650 Allan Hansen ST1 197/07
55915 Lasse Rogert Pedersen ST2 189/07
Total 776/28
2 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69431 Karsten Graversen ST1 190/07
69410 Laura Graversen ST3 187/01
127167 Kristine Nymand Jakobsen ST2 192/08
28084 Bjarne Veile ST1 194/07
Total 763/23
3 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
60401 Eskil Gotfredsen ST2 186/02
60395 Jette Karlsen ST3 174/02
94206 Matias B. Larsen ST3 190/06
134481 Søren Joel Nilsson ST3 183/02
Total 733/12

Turnering 50 meter Åben

1 Ringsted Skytteforening
95589 Morten Jespersen Å1 196/10
103952 Mads Jespersen Å1 196/09
117439 Benjamin Pedersen Å1 194/08
134584 Jeanette Olm Å2 194/09
Total 780/36
2 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
58213 Anne Sørensen Å2 191/03
58163 Susanne Jørgensen Å1 195/04
58185 Michael Groot Å2 193/04
95283 Laila B. Larsen Å2 188/04
Total 767/15
3 Mullerup Skytteforening
129902 Sussi Andersen Å2 188/05
58624 Steen Sønderby Å1 193/06
136952 Daniel Wilson Å2 192/04
136954 Nigel Wilson Å2 189/06
Total 762/21

Foreningshold 50 meter BK

1 Tuse Skytteforening
139640 Emil Mortensen BK3 198/10
127050 Peter Schmidt BK1 197/14
136301 Gustav Eriksen BK1 198/09
132755 Luca Kristoffersen BK3 191/03
Total 784/36
2 Ringsted Skytteforening
133881 Lucas Thuesen BK2 197/10
128987 Mads Kaspersen BK2 196/09
135490 Gabrielle Jensen BK1 196/07
133162 Daniel Olm BK2 195/07
Total 784/33
3 Korsør Skytteforening
130651 Matti Elbæk BK1 198/12
140012 Nikolai Bork BK2 197/10
139762 Jais Hjortholm BK3 196/11
131950 Martin Henriksen BK3 191/03
Total 782/36
4 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
134479 Rebekka Maria Nilsson BK2 199/10
139579 Mie Skjønnemann Raben BK3 182/04
134478 Sebastian Peter Nilsson BK3 190/03
131819 Asger Rohde Johansen BK2 193/04
Total 764/21
5 Mullerup Skytteforening
138088 Anton Fraaby Andersen BK2 190/04
134607 Mathias Wilson BK3 188/01
139982 Elias Thastum BK3 187/05
128064 Ida Andersen BK1 195/08
Total 760/18

Foreningshold 50 meter JUN

1 Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
107612 Mathias Nørgaard J1 199/09
112037 Cecilie Nørgaard J1 197/06
127227 Louise Truelsen J2 197/08
116929 Magnus Guldager J2 192/08
Total 785/31
2 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
140658 Magne Ingeman Nielsen J2 181/05
134480 William Fritz Nilsson J2 195/04
126196 Frederikke Elmeskov J2 196/05
139110 Augusta Elmeskov J2 189/02
Total 761/16

Foreningshold 50 meter Åben/Senior

1 Ballerup Skytteforening
84289 Nicolaj Andersen Å1 200/14
69703 Bent Kruse Å1 200/14
68039 Phillip Orup Å1 200/12
69303 Anders Sode Å1 200/11
Total 800/51
2 Tuse Skytteforening
57425 Dennis Frederiksen Å1 200/15
95724 John Helstrup Å1 199/14
57407 Susanne Frederiksen SE1 199/12
57255 Kurt Møller Pedersen SE1 199/09
Total 797/50
3 Fløng-Hedehusene Skytteforening
68928 Peter Hvidberg SE1 200/13
69376 Morten Remsted Å1 200/10
69524 Sanne Kjær Å1 198/08
69460 Inge Larsen SE1 198/06
Total 796/37
4 Ballerup Skytteforening 2
35978 Claus Søndergaard Å1 199/13
76771 Joachim Espersen Å1 198/10
61799 Peter Hansen SE1 198/10
111517 André Fisker Å1 198/07
Total 793/40
5 Ringsted Skytteforening
95589 Morten Jespersen Å1 196/10
103952 Mads Jespersen Å1 196/09
106685 Ole Jespersen SE1 195/09
134584 Jeanette Olm Å2 194/09
Total 781/37
6 Fløng-Hedehusene Skytteforening 2
69409 Leif Bay SE1 197/12
69629 Per Bay Å1 196/05
69408 LEIF Bodilsen SE1 194/08
69477 Gert Poulsen SE1 194/05
Total 781/30
7 Korsør Skytteforening
58805 Inge Nielsen SE1 197/10
59269 Ole S. Madsen SE1 196/09
59037 Pelle Rogert Pedersen SE1 191/04
59359 Erik Benée Petersen SE1 190/04
Total 774/27
8 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
58163 Susanne Jørgensen Å1 195/04
58185 Michael Groot Å2 193/04
58213 Anne Sørensen Å2 191/03
58174 Peter Witthøft Rasmussen Å2 189/04
Total 768/15
9 Mullerup Skytteforening
129902 Sussi Andersen Å2 188/05
136954 Nigel Wilson Å2 189/06
136952 Daniel Wilson Å2 192/04
58624 Steen Sønderby Å1 193/06
Total 762/21

Foreningshold 50 meter Stilling

1 Vemmelev Sg
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf ST1 196/07
59536 Johnny Olsen ST1 194/07
59650 Allan Hansen ST1 197/07
55915 Lasse Rogert Pedersen ST2 189/07
Total 776/28
2 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69431 Karsten Graversen ST1 190/07
69410 Laura Graversen ST3 187/01
28084 Bjarne Veile ST1 194/07
127167 Kristine Nymand Jakobsen ST2 192/08
Total 763/23
3 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
60401 Eskil Gotfredsen ST2 186/02
60395 Jette Karlsen ST3 174/02
94206 Matias B. Larsen ST3 190/06
134481 Søren Joel Nilsson ST3 183/02
Total 733/12

Til toppen