DGI Midt- & Vestsj. LDM 2020 (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Turnering 200 meter JUN

1 Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
127227 Louise Truelsen JUN 134/01
112037 Cecilie Nørgaard JUN 145/03
107612 Mathias Nørgaard JUN 149/07
126196 Frederikke Elmeskov JUN 141/02
Total 569/13

Turnering 200 meter Senior

1 Fløng-Hedehusene Skytteforening
68928 Peter Hvidberg SE1 147/04
69408 LEIF Bodilsen SE1 145/03
69365 Paul Groesmeyer SE2 139/04
69409 Leif Bay SE1 150/10
Total 581/21

Turnering 200 meter Stilling

1 Vemmelev Sg
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf ST1 145/02
59536 Johnny Olsen ST1 145/07
59650 Allan Hansen ST2 142/04
60025 Morten Kleffel Petersen ST2 144/05
Total 576/18
2 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69477 Gert Poulsen ST3 139/02
69431 Karsten Graversen ST2 138/02
69501 Birger Groesmeyer ST2 139/04
28084 Bjarne Veile ST1 144/02
Total 560/10

Turnering 200 meter Åben

1 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
134481 Søren Joel Nilsson Å2 143/03
60401 Eskil Gotfredsen Å1 148/06
58185 Michael Groot Å2 132/01
94206 Matias B. Larsen Å2 145/03
Total 568/13

Foreningshold 200 meter JUN

1 Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
107612 Mathias Nørgaard JUN 149/07
112037 Cecilie Nørgaard JUN 145/03
126196 Frederikke Elmeskov JUN 141/02
127227 Louise Truelsen JUN 134/01
Total 569/13

Foreningshold 200 meter Åben/Senior

1 Ballerup Skytteforening
35978 Claus Søndergaard Å1 148/07
61799 Peter Hansen SE1 148/06
111517 André Fisker Å1 147/03
69703 Bent Kruse Å1 146/04
Total 589/20
2 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69409 Leif Bay SE1 150/10
68928 Peter Hvidberg SE1 147/04
69410 Laura Graversen Å1 145/07
69408 LEIF Bodilsen SE1 145/03
Total 587/24
3 Tuse Skytteforening
58322 Kurt Petersen SE1 145/01
76186 Ken Poulsen Å1 147/04
57407 Susanne Frederiksen SE1 146/03
57419 Lars Lund SE1 148/05
Total 586/13
4 Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
60401 Eskil Gotfredsen Å1 148/06
94206 Matias B. Larsen Å2 145/03
134481 Søren Joel Nilsson Å2 143/03
60395 Jette Karlsen Å2 135/02
Total 571/14

Foreningshold 200 meter Stilling

1 Vemmelev Sg
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf ST1 145/02
59536 Johnny Olsen ST1 145/07
59650 Allan Hansen ST2 142/04
60025 Morten Kleffel Petersen ST2 144/05
Total 576/18
2 Fløng-Hedehusene Skytteforening
69477 Gert Poulsen ST3 139/02
69431 Karsten Graversen ST2 138/02
69501 Birger Groesmeyer ST2 139/04
28084 Bjarne Veile ST1 144/02
Total 560/10

Til toppen