Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Sønderjydsk Mesterskab 50m (Riffel, 50m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Grænseegnens Skytteforening
Gråsten Skytteforening
Nordals Skyttekreds
Sparta Idrætsforening
Sønderborg Skyttekreds
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
139729
Dorthe Tranberg Andersen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
185.000
185.000
Hovedskydning
139729
Dorthe Tranberg Andersen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
184.000
184.000
Mesterskab
139730
Tommy Tranberg Andersen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
193.000
193.000
Hovedskydning
139730
Tommy Tranberg Andersen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
194.000
194.000
Mesterskab
128844
Gert Jessen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
198.000
198.000
Hovedskydning
128844
Gert Jessen
Sønderborg Skyttekreds
FRI
197.000
197.000
Mesterskab
129973
Jimmy Illner
Sønderborg Skyttekreds
Å2
193.000
193.000
Hovedskydning
129973
Jimmy Illner
Sønderborg Skyttekreds
Å2
195.000
195.000
Mesterskab
124441
Birgit Benthin Bladt
Sønderborg Skyttekreds
FRI
195.000
195.000
Hovedskydning
124441
Birgit Benthin Bladt
Sønderborg Skyttekreds
FRI
185.000
185.000
Mesterskab
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
ST3
188.000
188.000
Hovedskydning
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
ST3
189.000
189.000
Mesterskab
107380
Oliver Illner
Sønderborg Skyttekreds
ST3
95.900
95.900
Finale
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
BK1
104.300
104.300
Finale
142342
Maja Botma Kooijman
Vojens Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
142342
Maja Botma Kooijman
Vojens Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
140532
Thorbjørn H. Dittfeld
Vojens Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
140532
Thorbjørn H. Dittfeld
Vojens Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
132238
Kristine Westphal
Vojens Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
132238
Kristine Westphal
Vojens Skytteforening
J2
190.000
190.000
Mesterskab
131957
Andreas Kanstrup Sørensen
Vojens Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
131957
Andreas Kanstrup Sørensen
Vojens Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
132214
Maja Olesen
Sparta Idrætsforening
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
132214
Maja Olesen
Sparta Idrætsforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
Å2
191.000
191.000
Hovedskydning
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
Å2
193.000
193.000
Mesterskab
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
137132
Cecilie Nielsen
Sparta Idrætsforening
BK1
193.000
193.000
Hovedskydning
137132
Cecilie Nielsen
Sparta Idrætsforening
BK1
193.000
193.000
Mesterskab
124344
Malte Lautrup
Sparta Idrætsforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
124344
Malte Lautrup
Sparta Idrætsforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
124344
Malte Lautrup
Sparta Idrætsforening
BK1
102.700
102.700
Finale
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
ST1
185.000
185.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
ST1
192.000
192.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
ST1
96.600
96.600
Finale
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Mesterskab
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
189.000
189.000
Mesterskab
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Hovedskydning
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
124834
Britta Strunck
Sønderborg Skyttekreds
FRI
188.000
188.000
Hovedskydning
124834
Britta Strunck
Sønderborg Skyttekreds
FRI
181.000
181.000
Mesterskab
124452
Paul Erik Kurzweg
Sønderborg Skyttekreds
FRI
184.000
184.000
Hovedskydning
124452
Paul Erik Kurzweg
Sønderborg Skyttekreds
FRI
183.000
183.000
Mesterskab
139823
Mille Flindt
Vojens Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Hovedskydning
139823
Mille Flindt
Vojens Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Mesterskab
113035
Bent Norlander
Gråsten Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
113035
Bent Norlander
Gråsten Skytteforening
SE2
187.000
187.000
Mesterskab
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Hovedskydning
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Mesterskab
141332
Laura Bertelsen
Gråsten Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
141332
Laura Bertelsen
Gråsten Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Mesterskab
141332
Laura Bertelsen
Gråsten Skytteforening
BK3
99.400
99.400
Finale
136083
Jens Pedersen
Gråsten Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
136083
Jens Pedersen
Gråsten Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
133426
Yasmina Winther
Gråsten Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
133426
Yasmina Winther
Gråsten Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
142484
Yashwanth Jagadeesh Kumar
Sønderborg Skyttekreds
BK3
176.000
176.000
Hovedskydning
142484
Yashwanth Jagadeesh Kumar
Sønderborg Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
134969
René Tranberg Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
179.000
179.000
Hovedskydning
134969
René Tranberg Andersen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
180.000
180.000
Mesterskab
138613
Jessica Rose
Sønderborg Skyttekreds
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
138613
Jessica Rose
Sønderborg Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
138400
Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar
Sønderborg Skyttekreds
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
138400
Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar
Sønderborg Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
137238
Lucas Clausen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
137238
Lucas Clausen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
133527
Mads Jensen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
133527
Mads Jensen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
142486
Christian Stølting Dankert
Sønderborg Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
142486
Christian Stølting Dankert
Sønderborg Skyttekreds
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
139280
Valentin Olin
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
139280
Valentin Olin
Sønderborg Skyttekreds
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
134577
Mads Ramlau Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
134577
Mads Ramlau Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK2
189.000
189.000
Mesterskab
138610
Mads Marius Weihle Ohlsen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
138610
Mads Marius Weihle Ohlsen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
129974
Andreas Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK3
183.000
183.000
Hovedskydning
129974
Andreas Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
126109
William Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
126109
William Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
126109
William Hansen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
104.100
104.100
Finale
137595
Sofie Helbo Grau Bossen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
194.000
194.000
Hovedskydning
137595
Sofie Helbo Grau Bossen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
188.000
188.000
Mesterskab
137597
Line Nørskov Jensen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
137597
Line Nørskov Jensen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Mesterskab
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
J2
101.100
101.100
Finale
141326
Line von Riegen Jørgensen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
141326
Line von Riegen Jørgensen
Sønderborg Skyttekreds
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK1
98.700
98.700
Finale
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
J1
192.000
192.000
Hovedskydning
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
J1
194.000
194.000
Mesterskab
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
118679
Andreas Lass
Sønderborg Skyttekreds
J2
189.000
189.000
Mesterskab
139724
Rishika Shankarganesh
Sønderborg Skyttekreds
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
139724
Rishika Shankarganesh
Sønderborg Skyttekreds
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
135898
Mikkel Hesselberg Christiansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
135898
Mikkel Hesselberg Christiansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Mesterskab
135898
Mikkel Hesselberg Christiansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
99.100
99.100
Finale
136904
Celina Albrechtsen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
199.000
199.000
Hovedskydning
136904
Celina Albrechtsen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
185.000
185.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
132695
Daniela Plath
Grænseegnens Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
132695
Daniela Plath
Grænseegnens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
132695
Daniela Plath
Grænseegnens Skytteforening
BK2
100.900
100.900
Finale
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
121104
Frederik Beck
Grænseegnens Skytteforening
BK1
195.000
195.000
Mesterskab
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
J1
196.000
196.000
Mesterskab
121102
Maximilian Laschke
Grænseegnens Skytteforening
J1
101.800
101.800
Finale
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
J1
193.000
193.000
Mesterskab
116759
Oliver Hoeck
Grænseegnens Skytteforening
J1
100.700
100.700
Finale
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
ST3
190.000
190.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
ST3
188.000
188.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
ST3
94.100
94.100
Finale
24595
Anita Grove Koppeheel
Grænseegnens Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
24595
Anita Grove Koppeheel
Grænseegnens Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
121229
Leif Kristensen
Grænseegnens Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
135773
Rhea-Sophia Riis
Grænseegnens Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Hovedskydning
135773
Rhea-Sophia Riis
Grænseegnens Skytteforening
Å2
189.000
189.000
Mesterskab
134660
Steen Jensen
Grænseegnens Skytteforening
Å2
197.000
197.000
Hovedskydning
134660
Steen Jensen
Grænseegnens Skytteforening
Å2
196.000
196.000
Mesterskab
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
43346
Marianne Clausen
Grænseegnens Skytteforening
Å2
199.000
199.000
Mesterskab
104164
Peter Bär
Grænseegnens Skytteforening
J1
194.000
194.000
Hovedskydning
104164
Peter Bär
Grænseegnens Skytteforening
J1
188.000
188.000
Mesterskab
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
Å2
188.000
188.000
Hovedskydning
104163
Volker Bär
Grænseegnens Skytteforening
Å2
189.000
189.000
Mesterskab
114993
Lasse B. Asmussen
Grænseegnens Skytteforening
Å1
190.000
190.000
Hovedskydning
114993
Lasse B. Asmussen
Grænseegnens Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
Å2
183.000
183.000
Hovedskydning
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
Å2
169.000
169.000
Mesterskab
Til toppen