DGI Uofficielt ”Corona”-hjemme DM 2020 - riffel og pistol (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening ST2 138.0 138.0 Hovedskydning
55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening ST2 141.0 141.0 Mesterskab
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening SE1 146.0 146.0 Hovedskydning
140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å2 139.0 139.0 Hovedskydning
140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å2 135.0 135.0 Mesterskab
138108 Steen Bisgaard Kjellerup Skytteforening FRI 136.0 136.0 Hovedskydning
138108 Steen Bisgaard Kjellerup Skytteforening FRI 136.0 136.0 Mesterskab
22027 Rikke Agerskov McCarron Kjellerup Skytteforening ST3 117.0 117.0 Hovedskydning
22027 Rikke Agerskov McCarron Kjellerup Skytteforening ST3 119.0 119.0 Mesterskab
31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening ST2 136.0 136.0 Hovedskydning
118523 Lotte Herløv Nielsen Kongsted Skytteforening JUN 147.0 147.0 Hovedskydning
118523 Lotte Herløv Nielsen Kongsted Skytteforening JUN 148.0 148.0 Mesterskab
108971 Jannik Grouleff Colding Kongsted Skytteforening JUN 149.0 149.0 Hovedskydning
108971 Jannik Grouleff Colding Kongsted Skytteforening JUN 136.0 136.0 Mesterskab
90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby Å1 146.0 146.0 Mesterskab
90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby Å1 144.0 144.0 Hovedskydning
134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds Å2 144.0 144.0 Mesterskab
134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds Å2 140.0 140.0 Hovedskydning
94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds Å2 137.0 137.0 Mesterskab
94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds Å2 149.0 149.0 Hovedskydning
132346 Amalie Kold Lebæk Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 148.0 148.0 Mesterskab
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, ST2 147.0 147.0 Mesterskab
136358 Marie kej Eskesen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 150.0 150.0 Mesterskab
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, ST2 145.0 145.0 Hovedskydning
97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, ST3 123.0 123.0 Mesterskab
97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, ST3 134.0 134.0 Hovedskydning
121552 Mikkel Therkildsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 146.0 146.0 Mesterskab
121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 ST3 134.0 134.0 Mesterskab
121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 ST3 132.0 132.0 Hovedskydning
69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening Å2 145.0 145.0 Hovedskydning
69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening Å2 147.0 147.0 Mesterskab
139111 Anders Rasmussen Ulsted Skytteforening Å2 145.0 145.0 Mesterskab
139111 Anders Rasmussen Ulsted Skytteforening Å2 145.0 145.0 Hovedskydning
112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening Å2 143.0 143.0 Mesterskab
112359 René L. Andersen Kværndrup Idrætsforening Å2 146.0 146.0 Hovedskydning
49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE2 139.0 139.0 Mesterskab
49820 Poul Olsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE2 145.0 145.0 Hovedskydning
49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE2 140.0 140.0 Mesterskab
49222 Niels Barlebo Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE2 148.0 148.0 Hovedskydning
134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening, ST3 130.0 130.0 Hovedskydning
134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening, ST3 129.0 129.0 Mesterskab
19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening ST2 122.0 122.0 Hovedskydning
19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening ST2 140.0 140.0 Mesterskab
49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 146.0 146.0 Mesterskab
49316 John Iversen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
49092 Jens E. Christensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE1 142.0 142.0 Hovedskydning
52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening ST2 140.0 140.0 Mesterskab
52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening ST2 139.0 139.0 Hovedskydning
130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening Å2 133.0 133.0 Hovedskydning
130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening Å2 129.0 129.0 Mesterskab
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening ST2 143.0 143.0 Hovedskydning
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening ST2 145.0 145.0 Mesterskab
132346 Amalie Kold Lebæk Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 149.0 149.0 Hovedskydning
136358 Marie kej Eskesen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 150.0 150.0 Hovedskydning
126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening JUN 150.0 150.0 Hovedskydning
126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening JUN 148.0 148.0 Mesterskab
121552 Mikkel Therkildsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening Å2 148.0 148.0 Hovedskydning
49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening Å2 145.0 145.0 Mesterskab
53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening Å1 149.0 149.0 Mesterskab
54713 Per Christensen Nykøbing F. Skytteforening Å1 150.0 150.0 Hovedskydning
54713 Per Christensen Nykøbing F. Skytteforening Å1 147.0 147.0 Mesterskab
54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening Å1 150.0 150.0 Hovedskydning
54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening Å1 150.0 150.0 Mesterskab
122163 Maria Andersen Nykøbing F. Skytteforening Å1 148.0 148.0 Hovedskydning
122163 Maria Andersen Nykøbing F. Skytteforening Å1 148.0 148.0 Mesterskab
53137 Hanne Andersen Nykøbing F. Skytteforening Å1 148.0 148.0 Hovedskydning
134577 Mads Ramlau Hansen Sønderborg Skyttekreds BK 122.0 122.0 Mesterskab
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds SE2 135.0 135.0 Mesterskab
124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds SE2 96.0 96.0 Hovedskydning
124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds SE2 77.0 77.0 Mesterskab
142803 Henning Terp Sønderborg Skyttekreds FRI 87.0 87.0 Hovedskydning
142803 Henning Terp Sønderborg Skyttekreds FRI 95.0 95.0 Mesterskab
107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds ST3 129.0 129.0 Hovedskydning
129743 Henning Bjerreskov Stenløse Skytteforening Å2 139.0 139.0 Hovedskydning
129721 Catharina Bjerreskov Stenløse Skytteforening BK 145.0 145.0 Hovedskydning
129721 Catharina Bjerreskov Stenløse Skytteforening BK 146.0 146.0 Mesterskab
80903 Ida Aaslev Nørager Bay Stenløse Skytteforening BK 147.0 147.0 Hovedskydning
80903 Ida Aaslev Nørager Bay Stenløse Skytteforening BK 146.0 146.0 Mesterskab
80902 Sara Aaslev Nørager Bay Stenløse Skytteforening BK 148.0 148.0 Hovedskydning
80902 Sara Aaslev Nørager Bay Stenløse Skytteforening BK 148.0 148.0 Mesterskab
20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening ST2 139.0 139.0 Hovedskydning
20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening ST2 140.0 140.0 Mesterskab
20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
20861 Vagn åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening SE1 147.0 147.0 Mesterskab
23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds SE1 144.0 144.0 Hovedskydning
23116 Jens Roland Jensen Randers Skyttekreds SE1 147.0 147.0 Mesterskab
17330 Evan Jensen Randers Skyttekreds Å1 146.0 146.0 Hovedskydning
139937 Nicolaj Boldrup Jakobsen Randers Skyttekreds Å2 139.0 139.0 Hovedskydning
17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds SE1 145.0 145.0 Hovedskydning
17325 Henning Lausten Randers Skyttekreds SE1 147.0 147.0 Mesterskab
120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds JUN 141.0 141.0 Hovedskydning
18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds SE1 147.0 147.0 Hovedskydning
18226 Jens Peter Jensen Randers Skyttekreds SE1 142.0 142.0 Mesterskab
129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds Å2 146.0 146.0 Hovedskydning
129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds Å2 146.0 146.0 Mesterskab
135035 Jan Vrang Hansen Sønderborg Skyttekreds SE2 137.0 137.0 Hovedskydning
135035 Jan Vrang Hansen Sønderborg Skyttekreds SE2 140.0 140.0 Mesterskab
42704 Erland Christensen Nordals Skyttekreds SE2 132.0 132.0 Hovedskydning
42704 Erland Christensen Nordals Skyttekreds SE2 134.0 134.0 Mesterskab
131709 Kasper Nielsen Toftlund Skytteforening JUN 142.0 142.0 Hovedskydning
131709 Kasper Nielsen Toftlund Skytteforening JUN 136.0 136.0 Mesterskab
42693 Hans Hansen Nordals Skyttekreds SE2 119.0 119.0 Hovedskydning
42693 Hans Hansen Nordals Skyttekreds SE2 138.0 138.0 Mesterskab
42734 Asger J. Halkjær Nordals Skyttekreds SE2 125.0 125.0 Hovedskydning
123096 Martin Lysdahl Tørring Idrætsforening Å2 148.0 148.0 Hovedskydning
123096 Martin Lysdahl Tørring Idrætsforening Å2 147.0 147.0 Mesterskab
85340 Morten Stockflet Jørgensen Blovstrød SG&I - Skytteafd. Å2 143.0 143.0 Hovedskydning
85340 Morten Stockflet Jørgensen Blovstrød SG&I - Skytteafd. Å2 148.0 148.0 Mesterskab
116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. Å2 143.0 143.0 Hovedskydning
116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd. Å2 140.0 140.0 Mesterskab
128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. ST3 130.0 130.0 Hovedskydning
128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd. ST3 141.0 141.0 Mesterskab
42734 Asger J. Halkjær Nordals Skyttekreds SE2 137.0 137.0 Mesterskab
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 145.0 145.0 Hovedskydning
42644 Karl Sørensen Nordals Skyttekreds SE1 142.0 142.0 Mesterskab
99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening Å2 150.0 150.0 Hovedskydning
99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening Å2 149.0 149.0 Mesterskab
128588 Anton Petersen Vestfalster Skytteforening BK 150.0 150.0 Hovedskydning
128588 Anton Petersen Vestfalster Skytteforening BK 150.0 150.0 Mesterskab
135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds BK 141.0 141.0 Hovedskydning
135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds BK 144.0 144.0 Mesterskab
134577 Mads Ramlau Hansen Sønderborg Skyttekreds BK 134.0 134.0 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE2 131.0 131.0 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE2 145.0 145.0 Mesterskab
42834 Ole Hansen Sønderborg Skyttekreds SE2 134.0 134.0 Hovedskydning
117026 Emil Nielsen Horne Skytteforening BK 148.0 148.0 Hovedskydning
117026 Emil Nielsen Horne Skytteforening BK 149.0 149.0 Mesterskab
107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. JUN 150.0 150.0 Mesterskab
127227 Louise Truelsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. JUN 138.0 138.0 Hovedskydning
127227 Louise Truelsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. JUN 142.0 142.0 Mesterskab
112037 Cecilie Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. JUN 141.0 141.0 Hovedskydning
112037 Cecilie Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. JUN 139.0 139.0 Mesterskab
76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening Å1 148.0 148.0 Hovedskydning
76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening Å1 150.0 150.0 Mesterskab
130476 Benny Frederiksen Østerlars Skytteforening FRI 130.0 130.0 Hovedskydning
116929 Magnus Guldager Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. JUN 142.0 142.0 Hovedskydning
61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening Å2 142.0 142.0 Hovedskydning
126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening JUN 144.0 144.0 Hovedskydning
61144 Bent Clausen Østermarie Skytteforening ST3 138.0 138.0 Hovedskydning
61144 Bent Clausen Østermarie Skytteforening ST3 136.0 136.0 Mesterskab
92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening ST3 137.0 137.0 Hovedskydning
92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening ST3 141.0 141.0 Mesterskab
115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening Å2 141.0 141.0 Hovedskydning
115681 Martin Frederiksen Østerlars Skytteforening Å2 142.0 142.0 Mesterskab
61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening SE1 142.0 142.0 Hovedskydning
61287 Bent Nielsen Aakirkeby Skytteforening SE1 146.0 146.0 Mesterskab
61080 Erik ager Höy Østerlars Skytteforening Å2 142.0 142.0 Hovedskydning
61080 Erik ager Höy Østerlars Skytteforening Å2 140.0 140.0 Mesterskab
126047 Mark Nielsen Horne Skytteforening JUN 146.0 146.0 Mesterskab
126872 Nicolai Ehrhorn Horne Skytteforening BK 146.0 146.0 Hovedskydning
121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening JUN 147.0 147.0 Hovedskydning
121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening JUN 148.0 148.0 Mesterskab
140134 Magnus Tell Nykøbing F. Skytteforening BK 144.0 144.0 Hovedskydning
140134 Magnus Tell Nykøbing F. Skytteforening BK 142.0 142.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 141.0 141.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 147.0 147.0 Mesterskab
68239 Jørgen Søbæk Sørensen Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 139.0 139.0 Hovedskydning
68239 Jørgen Søbæk Sørensen Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 135.0 135.0 Mesterskab
67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby Å2 149.0 149.0 Hovedskydning
68160 Erik Lund Madsen Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 141.0 141.0 Hovedskydning
68160 Erik Lund Madsen Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 139.0 139.0 Mesterskab
67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 140.0 140.0 Hovedskydning
67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 139.0 139.0 Mesterskab
67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby Å2 149.0 149.0 Mesterskab
134382 Laurits Gunnarson Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. BK 144.0 144.0 Hovedskydning
134382 Laurits Gunnarson Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. BK 141.0 141.0 Mesterskab
122409 Casper Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. BK 146.0 146.0 Hovedskydning
122409 Casper Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. BK 143.0 143.0 Mesterskab
86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening ST1 147.0 147.0 Hovedskydning
68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening ST2 142.0 142.0 Hovedskydning
68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening ST2 143.0 143.0 Mesterskab
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening ST1 145.0 145.0 Hovedskydning
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening ST1 145.0 145.0 Mesterskab
107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. JUN 150.0 150.0 Hovedskydning
130476 Benny Frederiksen Østerlars Skytteforening FRI 143.0 143.0 Mesterskab
61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening Å2 134.0 134.0 Mesterskab
135344 Maya Worm Christensen Thisted Skyttekreds BK 134.0 134.0 Hovedskydning
135344 Maya Worm Christensen Thisted Skyttekreds BK 121.0 121.0 Mesterskab
114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening JUN 146.0 146.0 Hovedskydning
114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening JUN 149.0 149.0 Mesterskab
128497 Liane Filtenborg Sparta Idrætsforening JUN 141.0 141.0 Hovedskydning
128497 Liane Filtenborg Sparta Idrætsforening JUN 143.0 143.0 Mesterskab
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening SE2 133.0 133.0 Hovedskydning
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening SE2 136.0 136.0 Mesterskab
87121 Helle Bang Sparta Idrætsforening Å2 141.0 141.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds ST2 141.0 141.0 Hovedskydning
16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds ST2 146.0 146.0 Mesterskab
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug Å2 145.0 145.0 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug Å2 143.0 143.0 Mesterskab
71547 Henrik Nielsen Garderforeningens Skyttelaug Å2 141.0 141.0 Hovedskydning
71547 Henrik Nielsen Garderforeningens Skyttelaug Å2 143.0 143.0 Mesterskab
44977 Mogens Grønning Garderforeningens Skyttelaug Å2 144.0 144.0 Hovedskydning
44977 Mogens Grønning Garderforeningens Skyttelaug Å2 141.0 141.0 Mesterskab
71622 Poul Laustsen Garderforeningens Skyttelaug Å2 131.0 131.0 Hovedskydning
71622 Poul Laustsen Garderforeningens Skyttelaug Å2 133.0 133.0 Mesterskab
111976 Mads Laustsen Garderforeningens Skyttelaug Å2 119.0 119.0 Hovedskydning
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug SE2 137.0 137.0 Hovedskydning
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug SE2 142.0 142.0 Mesterskab
62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE2 127.0 127.0 Hovedskydning
62428 Bjørn Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE2 126.0 126.0 Mesterskab
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug SE2 139.0 139.0 Hovedskydning
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug SE2 140.0 140.0 Mesterskab
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE2 134.0 134.0 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug SE2 136.0 136.0 Mesterskab
87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE2 146.0 146.0 Hovedskydning
87368 Susanne Hansen Garderforeningens Skyttelaug SE2 142.0 142.0 Mesterskab
78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug SE2 97.0 97.0 Hovedskydning
121329 Lars Stjernstrøm Garderforeningens Skyttelaug Å2 116.0 116.0 Hovedskydning

Til toppen