| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Præmievåben 50 m (F5)

1 81811 Betina Petersen Stege Ndr. Skytteforening 197 98 295
Finale: 10,1 | 10,7 | 10,0 | 10,0 | 10,6 | 9,9 | 8,5 | 10,0 | 10,8 | 7,8
1 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 193 97 290
Finale: 10,3 | 8,5 | 9,0 | 10,2 | 10,1 | 9,3 | 10,0 | 9,0 | 10,1 | 10,7
1 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 199 103,1 302,1
Finale: 50,0 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,7
1 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 199,0 103,1 302,1
Finale: 50,0 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,7
2 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 192 93 285
Finale: 9,7 | 10,5 | 8,0 | 9,5 | 9,4 | 8,7 | 9,9 | 7,9 | 10,7 | 9,4
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 199 102,3 301,3
Finale: 50,0 | 10,5 | 10,4 | 10,4 | 10,4 | 10,6
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 199,0 102,3 301,3
Finale: 50,0 | 10,5 | 10,4 | 10,4 | 10,4 | 10,6
2 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 194 98 292
Finale: 9,2 | 10,1 | 9,7 | 10,2 | 9,4 | 9,4 | 10,3 | 8,9 | 10,4 | 10,5
3 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 191 100 291
Finale: 10,3 | 9,1 | 10,3 | 10,3 | 10,7 | 10,2 | 8,6 | 10,0 | 10,0 | 10,6
3 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening 198 103 301
Finale: 50,0 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,6
3 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening 198,0 103,0 301,0
Finale: 50,0 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,6
3 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening 189 92 281
Finale: 10,0 | 9,8 | 9,2 | 10,2 | 10,4 | 8,5 | 10,5 | 6,1 | 7,5 | 10,0
4 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 193 98 291
Finale: 10,4 | 10,2 | 8,7 | 10,8 | 10,3 | 9,8 | 9,4 | 9,3 | 10,4 | 9,6
4 91753 Peter Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197,0 103,4 300,4
Finale: 50,0 | 10,7 | 10,7 | 10,6 | 10,8 | 10,6
4 91753 Peter Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197 103,4 300,4
Finale: 50,0 | 10,7 | 10,7 | 10,6 | 10,8 | 10,6
5 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 192 97 289
Finale: 10,8 | 9,7 | 9,1 | 10,2 | 10,2 | 10,4 | 10,0 | 9,3 | 10,0 | 8,2
5 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 198,0 102,4 300,4
Finale: 50,0 | 10,5 | 10,4 | 10,4 | 10,4 | 10,7
5 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 198 102,4 300,4
Finale: 50,0 | 10,5 | 10,4 | 10,4 | 10,4 | 10,7
6 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196,0 102,9 298,9
Finale: 50,0 | 10,6 | 10,5 | 10,5 | 10,5 | 10,8
6 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196 102,9 298,9
Finale: 50,0 | 10,6 | 10,5 | 10,5 | 10,5 | 10,8
6 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 192 95 287
Finale: 10,0 | 9,8 | 9,8 | 9,5 | 10,2 | 9,5 | 10,1 | 9,4 | 8,2 | 9,3
7 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 194,0 103,4 297,4
Finale: 50,0 | 10,7 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,9
7 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 194 103,4 297,4
Finale: 50,0 | 10,7 | 10,6 | 10,6 | 10,6 | 10,9
8 83692 Victoria H Hansen Ølstykke Skytteforening 195,0 100,4 295,4
Finale: 50,0 | 10,1 | 10,1 | 10,1 | 10,1 | 10,0
8 83692 Victoria H Hansen Ølstykke Skytteforening 195 100,4 295,4
Finale: 50,0 | 10,1 | 10,1 | 10,1 | 10,1 | 10,0
9 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 195 99,4 294,4
Finale: 50,0 | 9,9 | 9,8 | 9,8 | 9,8 | 10,1
9 81811 Betina Petersen Stege Ndr. Skytteforening 197,0 98,0 295,0
Finale: 10,1 | 10,7 | 10,0 | 10,0 | 10,6 | 9,9 | 8,5 | 10,0 | 10,8 | 7,8
10 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 195,0 99,4 294,4
Finale: 50,0 | 9,9 | 9,8 | 9,8 | 9,8 | 10,1
11 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 194,0 98,0 292,0
Finale: 9,2 | 10,1 | 9,7 | 10,2 | 9,4 | 9,4 | 10,3 | 8,9 | 10,4 | 10,5
12 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 191,0 100,0 291,0
Finale: 10,3 | 9,1 | 10,3 | 10,3 | 10,7 | 10,2 | 8,6 | 10,0 | 10,0 | 10,6
13 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 193,0 98,0 291,0
Finale: 10,4 | 10,2 | 8,7 | 10,8 | 10,3 | 9,8 | 9,4 | 9,3 | 10,4 | 9,6
14 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 193,0 97,0 290,0
Finale: 10,3 | 8,5 | 9,0 | 10,2 | 10,1 | 9,3 | 10,0 | 9,0 | 10,1 | 10,7
15 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 192,0 97,0 289,0
Finale: 10,8 | 9,7 | 9,1 | 10,2 | 10,2 | 10,4 | 10,0 | 9,3 | 10,0 | 8,2
16 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 192,0 95,0 287,0
Finale: 10,0 | 9,8 | 9,8 | 9,5 | 10,2 | 9,5 | 10,1 | 9,4 | 8,2 | 9,3
17 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 192,0 93,0 285,0
Finale: 9,7 | 10,5 | 8,0 | 9,5 | 9,4 | 8,7 | 9,9 | 7,9 | 10,7 | 9,4
18 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening 189,0 92,0 281,0
Finale: 10,0 | 9,8 | 9,2 | 10,2 | 10,4 | 8,5 | 10,5 | 6,1 | 7,5 | 10,0

Riffel, 50m - Klasse ST1

1 81811 Betina Petersen Stege Ndr. Skytteforening 197/08
2 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 194/03
3 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening 193/07
4 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 192/07
5 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 192/05
6 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening 191/05
7 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 191/02
8 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 189/02
9 86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening 187/04

Riffel, 50m - Klasse ST2

1 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 193/06
2 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 192/04
3 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening 189/02
4 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 188/06
5 102711 Sofie Frantsen Bjergby SGI&U 188/05
6 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening 187/03
7 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening, 185/04

Riffel, 50m - Klasse Å1

1 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening 199/12
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 199/10
3 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening 198/11
4 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 198/08
5 91753 Peter Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/11
6 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening 196/09
7 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08
8 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 196/07
9 76771 Joachim Espersen Ballerup Skytteforening 195/08
10 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 195/06
11 83692 Victoria H Hansen Ølstykke Skytteforening 195/04
12 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening 194/09
13 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening 194/06
14 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 193/04
15 90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening 190/04

Riffel, 50m - Klasse Å2

1 109735 Rasmus Dalgaard Næstved Skytteforening 192/03

Til toppen