U8 drenge - 1. kl. 5 m - efter ombrydning | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U8 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/B3BDAE8E-001 27 deltagende hold i foråret 2021. Som en start spilles der i mindre puljer á 4 hold i ugerne 16-18. Herefter spilles der i puljer á 5-6 hold med 4-5 kampe i ugerne 19, 20, 22, 23, 24. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=112772

Komplet kampprogram


U8 drenge - 1. kl. 5 m - efter ombrydning

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 10-05-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 1 - 3
Mandag 10-05-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - ØBG Balle 2 - Søholt Idrætspark 12 - 1
Mandag 10-05-21 17:15 Funder GF - Them GF 1 5 - 5
Mandag 10-05-21 17:15 Resenbro UIF - SIFolinos - Silkeborg IF 3 6 - 8
Mandag 10-05-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Buskelund 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 8 - 5
Mandag 10-05-21 17:15 Silkeborg KFUM - Gl. Rye IF 6 - 3
Mandag 10-05-21 17:15 Gjern IF, disp - Virklund B 2 - 6
Mandag 10-05-21 17:15 Mariehøj KS 1 - Gjessø UF 9 - 5
Mandag 10-05-21 17:15 Them GF 2 - Gødvad GIF 3 - 8
Mandag 10-05-21 17:15 ØBG Balle 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 2 6 - 11
Mandag 10-05-21 17:15 Engesvang Boldklub (mix) - Thorning IF 6 - 7
Mandag 10-05-21 17:15 Grauballe UGF - Lemming IF (mix) 5 - 1
Mandag 17-05-21 17:15 Lemming IF (mix) - Engesvang Boldklub (mix) 5 - 7
Mandag 17-05-21 17:15 Mariehøj KS 2 (mix) - Grauballe UGF 5 - 4
Mandag 17-05-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Them GF 2 - Søholt Idrætspark 10 - 4
Mandag 17-05-21 17:15 Fårvang IF - ØBG Balle 1 6 - 10
Mandag 17-05-21 17:15 Virklund B - Silkeborg KFUM 6 - 5
Mandag 17-05-21 17:15 Gl. Rye IF - Mariehøj KS 1 3 - 9
Mandag 17-05-21 17:15 Gjessø UF - Gjern IF, disp 6 - 7
Mandag 17-05-21 17:15 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 2 2 - 4
Mandag 17-05-21 17:15 ØBG Buskelund 2 - Resenbro UIF 5 - 7
Mandag 17-05-21 17:15 ØBG Balle 2 - ØBG Buskelund 1 5 - 9
Mandag 17-05-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Funder GF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 2
Mandag 17-05-21 17:15 Them GF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 4 - 6
Mandag 31-05-21 17:15 Funder GF - ØBG Balle 2 6 - 7
Mandag 31-05-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - ØBG Buskelund 1 - Søholt Idrætspark 9 - 2
Mandag 31-05-21 17:15 Them GF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 4
Mandag 31-05-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 3 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 12 - 8
Mandag 31-05-21 17:15 ØBG Buskelund 2 - HA85 2 - 4
Mandag 31-05-21 17:15 Mariehøj KS 1 - Virklund B 3 - 12
Mandag 31-05-21 17:15 Gjern IF, disp - Silkeborg KFUM 4 - 6
Mandag 31-05-21 17:15 Gjessø UF - Gl. Rye IF 4 - 7
Mandag 31-05-21 17:15 ØBG Balle 1 - Them GF 2 9 - 2
Mandag 31-05-21 17:15 Fårvang IF - Gødvad GIF 4 - 5
Mandag 31-05-21 17:15 Grauballe UGF - Engesvang Boldklub (mix) 5 - 10
Mandag 31-05-21 17:15 Mariehøj KS 2 (mix) - Thorning IF 8 - 2
Mandag 07-06-21 17:15 Engesvang Boldklub (mix) - Mariehøj KS 2 (mix) 2 - 8
Mandag 07-06-21 17:15 Thorning IF - Lemming IF (mix) 3 - 2
Mandag 07-06-21 17:15 Them GF 2 - Fårvang IF 2 - 7
Mandag 07-06-21 17:15 Gødvad GIF - SIFolinos - Silkeborg IF 2 9 - 4
Mandag 07-06-21 17:15 Gjern IF, disp - Mariehøj KS 1 4 - 4
Mandag 07-06-21 17:15 Silkeborg KFUM - Gjessø UF 8 - 5
Mandag 07-06-21 17:15 Gl. Rye IF - Virklund B 1 - 11
Mandag 07-06-21 17:15 Resenbro UIF - Sejs-Svejbæk IF 2 7 - 10
Mandag 07-06-21 17:15 HA85 - SIFolinos - Silkeborg IF 3 8 - 3
Mandag 07-06-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Funder GF - Søholt Idrætspark 8 - 3
Mandag 07-06-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Them GF 1 4 - 7
Mandag 07-06-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Balle 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 7 - 1
Mandag 14-06-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Funder GF 0 - 6
Mandag 14-06-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 2
Mandag 14-06-21 17:15 ØBG Balle 2 - Them GF 1 3 - 8
Mandag 14-06-21 17:15 HA85 - Resenbro UIF 5 - 5
Mandag 14-06-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 3 - ØBG Buskelund 2 8 - 4
Mandag 14-06-21 17:15 Silkeborg KFUM - Mariehøj KS 1 8 - 4
Mandag 14-06-21 17:15 Gl. Rye IF - Gjern IF, disp 0 - 5
Mandag 14-06-21 17:15 Virklund B - Gjessø UF 12 - 3
Mandag 14-06-21 17:15 Gødvad GIF - ØBG Balle 1 5 - 4
Mandag 14-06-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Fårvang IF - Søholt Idrætspark 4 - 4
Mandag 14-06-21 17:15 Thorning IF - Grauballe UGF 1 - 5
Mandag 14-06-21 17:15 Lemming IF (mix) - Mariehøj KS 2 (mix) 4 - 7

Til toppen