Super Veteran +50 - 7 mands - pulje 11-13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Super Veteran +50 - 7 mands - Pulje 11-13 15 hold spiller med i rækken i foråret 2021. Der spilles i 3 puljer á 5 hold i ugerne 15-25 - med et oversidderhold i hver spillerunde. Herefter op og nedrykning af 1-2 hold i hver pulje, og så spilles der forventeligt igen i 3 puljer á 5 hold i ugerne 32-41. Holdene møder hinanden både ude og hjemme. Program for efteråret vil blive sendt ud i uge 25. Husk besked til DGI ved flytning af kampe. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=109886

Komplet kampprogram


Super Veteran +50 - 7 mands - pulje 11-13

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 12-04-21 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Silkeborg IF OB, disp. 3 - 3
Mandag 12-04-21 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Vinderslev IF, disp. 4 - 3
Mandag 12-04-21 19:00 Resenbro UIF, disp - Låsby BK, disp 4 - 5
Mandag 12-04-21 19:00 Gjessø UF - Engesvang B., disp 2 - 0
Mandag 12-04-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gødvad GIF 1 - 4
Onsdag 14-04-21 19:00 B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF, disp. 3 - 4
Mandag 19-04-21 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Ejstrupholm IF 3 - 3
Mandag 19-04-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Resenbro UIF, disp 2 - 4
Mandag 19-04-21 19:00 Bording IF - Sjørslev Demstrup IF, disp - Bording Hallen 3 - 1
Mandag 19-04-21 19:00 Engesvang B., disp - Fårvang IF, disp 1 - 8
Mandag 19-04-21 19:00 Gødvad GIF - Gjessø UF 4 - 3
Onsdag 21-04-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 2
Mandag 26-04-21 19:00 B74 Silkeborg - Ejstrupholm IF 5 - 1
Mandag 26-04-21 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Sejs-Svejbæk IF, disp. 3 - 0
Mandag 26-04-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Bording IF 0 - 8
Mandag 26-04-21 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Låsby BK, disp 3 - 5
Mandag 26-04-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Fårvang IF, disp 3 - 2
Mandag 26-04-21 19:00 Engesvang B., disp - Gødvad GIF 1 - 5
Mandag 03-05-21 19:00 Fårvang IF, disp - Gødvad GIF 2 - 4
Mandag 03-05-21 19:00 Gjessø UF - Grauballe UGF, disp.
Mandag 03-05-21 19:00 Resenbro UIF, disp - Bording IF 6 - 0
Mandag 03-05-21 19:00 Låsby BK, disp - Vinderslev IF, disp. - Låsby Hallen 2 - 4
Mandag 03-05-21 19:00 Silkeborg KFUM, disp - B74 Silkeborg 5 - 6
Onsdag 05-05-21 19:00 Ejstrupholm IF - Sejs-Svejbæk IF, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus 3 - 4
Mandag 10-05-21 19:00 Ejstrupholm IF - Silkeborg KFUM, disp - Ejstrupholm IF's Klubhus
Mandag 10-05-21 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg IF OB, disp.
Mandag 10-05-21 19:00 Bording IF - Låsby BK, disp - Bording Hallen
Mandag 10-05-21 19:00 Resenbro UIF, disp - Sjørslev Demstrup IF, disp
Mandag 10-05-21 19:00 Fårvang IF, disp - Gjessø UF
Mandag 10-05-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Engesvang B., disp
Mandag 17-05-21 19:00 Gødvad GIF - Grauballe UGF, disp.
Mandag 17-05-21 19:00 Engesvang B., disp - Gjessø UF
Mandag 17-05-21 19:00 Låsby BK, disp - Resenbro UIF, disp - Låsby Hallen
Mandag 17-05-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Sjørslev Demstrup IF, disp
Mandag 17-05-21 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Silkeborg KFUM, disp
Onsdag 19-05-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
Mandag 31-05-21 19:00 Ejstrupholm IF - Silkeborg IF OB, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus
Mandag 31-05-21 19:00 Resenbro UIF, disp - Vinderslev IF, disp.
Mandag 31-05-21 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Bording IF
Mandag 31-05-21 19:00 Fårvang IF, disp - Engesvang B., disp
Mandag 31-05-21 19:00 Gjessø UF - Gødvad GIF
Onsdag 02-06-21 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF, disp.
Mandag 07-06-21 19:00 Ejstrupholm IF - B74 Silkeborg - Ejstrupholm IF's Klubhus
Mandag 07-06-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg IF OB, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
Mandag 07-06-21 19:00 Låsby BK, disp - Sjørslev Demstrup IF, disp - Låsby Hallen
Mandag 07-06-21 19:00 Bording IF - Vinderslev IF, disp. - Bording Hallen
Mandag 07-06-21 19:00 Fårvang IF, disp - Grauballe UGF, disp.
Mandag 07-06-21 19:00 Gødvad GIF - Engesvang B., disp
Mandag 14-06-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gjessø UF
Mandag 14-06-21 19:00 Gødvad GIF - Fårvang IF, disp
Mandag 14-06-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Låsby BK, disp
Mandag 14-06-21 19:00 Bording IF - Resenbro UIF, disp - Bording Hallen
Mandag 14-06-21 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg KFUM, disp
Onsdag 16-06-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Ejstrupholm IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
Mandag 21-06-21 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - B74 Silkeborg
Mandag 21-06-21 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Ejstrupholm IF
Mandag 21-06-21 19:00 Låsby BK, disp - Bording IF - Låsby Hallen
Mandag 21-06-21 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Resenbro UIF, disp
Mandag 21-06-21 19:00 Engesvang B., disp - Grauballe UGF, disp.
Mandag 21-06-21 19:00 Gjessø UF - Fårvang IF, disp

Til toppen