Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje 11-13 22 hold med i turneringen i foråret 2021. Niveauerne mellem holdene skal finjusteres, da der ikke længere er grundlag for at køre med rene A, B og C puljer. Derfor startes årets turnering med en opdeling af holdene på tværs af normale niveauer i pulje 11-12 (8 hold i hver) hvori der spilles i ugerne 14-20. Pulje 13 (6 hold) spiller ligeledes i ugerne 14-20. Herefter ombrydes der efter resultaterne imellem de 3 puljer, så der igen spilles i puljer á 6-8 hold i ugerne 21-25 og 32-40. Fra pulje 11-12 vil de 3-4 øverst placeret hold fra hver pulje samles i en ny pulje 11 efter ombrydning. Spilletiden er 2x35 min. i denne række. Husk besked til DGI og dommerklubben ved flytning af kampe. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=109882

Komplet kampprogram


Old Boys +30 - 11-mands - pulje 11-13

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Sjørslev D. IF, disp - Silkeborg B78, disp.
Engesvang Fr., disp - IF Centrum, disp.
Virklund B., disp. - Grauballe UGF, disp. - Virklund Hallen
Silkeborg B78, disp. - IF Centrum, disp.
Grauballe UGF, disp. - Engesvang Fr., disp
Virklund B., disp. - Sjørslev D. IF, disp - Virklund Hallen
Grauballe UGF, disp. - Silkeborg B78, disp.
Engesvang Fr., disp - Virklund B., disp.
IF Centrum, disp. - Sjørslev D. IF, disp
Onsdag 07-04-21 19:00 IF Centrum, disp. - Grauballe UGF, disp. 0 - 3
Onsdag 07-04-21 19:00 Silkeborg B78, disp. - Virklund B., disp. 0 - 5
Onsdag 07-04-21 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Engesvang Fr., disp 3 - 3
Onsdag 07-04-21 19:00 Ans IF - Silkeborg KFUM 1 - 1
Onsdag 07-04-21 19:00 Mariehøj KS - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 1 - 4
Onsdag 07-04-21 19:00 Gødvad GIF - Sorring-Toustrup IF 1 - 0
Onsdag 07-04-21 19:00 Gl. Rye IF, disp - FK 73 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 07-04-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Gjern IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 0
Onsdag 07-04-21 19:00 Stjær BK - FC International, disp. 3 - 3
Onsdag 07-04-21 19:00 Lemming IF - Funder GF 2 - 1
Onsdag 07-04-21 19:00 HA85, disp. - Vinderslev IF, disp 2 - 5
Onsdag 14-04-21 19:00 FC International, disp. - Lemming IF 1 - 0
Onsdag 14-04-21 19:00 Gjern IF, disp. - Stjær BK 5 - 1
Onsdag 14-04-21 19:00 Funder GF - HA85, disp. 2 - 2
Onsdag 14-04-21 19:00 Vinderslev IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. 0 - 12
Onsdag 14-04-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Gødvad GIF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 0
Onsdag 14-04-21 19:00 Silkeborg KFUM - Mariehøj KS 1 - 2
Onsdag 14-04-21 19:00 Sorring-Toustrup IF - Gl. Rye IF, disp 0 - 0
Onsdag 14-04-21 19:00 FK 73 - Ans IF 0 - 1
Onsdag 14-04-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Sjørslev D. IF, disp 1 - 1
Onsdag 14-04-21 19:00 Virklund B., disp. - IF Centrum, disp. - Virklund Hallen 4 - 0
Torsdag 15-04-21 19:00 Engesvang Fr., disp - Silkeborg B78, disp. 2 - 1
Onsdag 21-04-21 19:00 Silkeborg B78, disp. - Sjørslev D. IF, disp 2 - 2
Onsdag 21-04-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Virklund B., disp. 0 - 0
Onsdag 21-04-21 19:00 IF Centrum, disp. - Engesvang Fr., disp 3 - 1
Onsdag 21-04-21 19:00 Ans IF - Sorring-Toustrup IF 0 - 0
Onsdag 21-04-21 19:00 Mariehøj KS - Gødvad GIF 1 - 1
Onsdag 21-04-21 19:00 Silkeborg KFUM - FK 73 2 - 1
Onsdag 21-04-21 19:00 Gl. Rye IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 21-04-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Funder GF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 0
Onsdag 21-04-21 19:00 Stjær BK - Lemming IF 0 - 4
Onsdag 21-04-21 19:00 Gjern IF, disp. - Vinderslev IF, disp 3 - 0
Onsdag 21-04-21 19:00 HA85, disp. - FC International, disp. 4 - 4
Onsdag 28-04-21 19:00 FC International, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp. 0 - 3
Onsdag 28-04-21 19:00 Funder GF - Gjern IF, disp. 0 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 28-04-21 19:00 Lemming IF - HA85, disp. 0 - 3
Onsdag 28-04-21 19:00 Vinderslev IF, disp - Stjær BK 5 - 2
Onsdag 28-04-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Ans IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 1
Onsdag 28-04-21 19:00 Sorring-Toustrup IF - Silkeborg KFUM 0 - 2
Onsdag 28-04-21 19:00 Gødvad GIF - Gl. Rye IF, disp 3 - 3
Onsdag 28-04-21 19:00 FK 73 - Mariehøj KS 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 28-04-21 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Virklund B., disp. 3 - 0
NB!
Kamp udsat
Onsdag 28-04-21 19:00 IF Centrum, disp. - Silkeborg B78, disp.
NB!
Kamp udsat
Torsdag 29-04-21 19:00 Engesvang Fr., disp - Grauballe UGF, disp.
NB!
Udehold taberdømt
Sygdomsramt
Onsdag 05-05-21 19:00 Virklund B., disp. - Engesvang Fr., disp - Virklund Hallen 3 - 0
Onsdag 05-05-21 19:00 Sjørslev D. IF, disp - IF Centrum, disp. 4 - 2
Onsdag 05-05-21 19:00 Silkeborg B78, disp. - Grauballe UGF, disp. 0 - 1
Onsdag 05-05-21 19:00 Ans IF - Gødvad GIF 0 - 1
Onsdag 05-05-21 19:00 Mariehøj KS - Gl. Rye IF, disp 3 - 1
Onsdag 05-05-21 19:00 Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF 1, disp. 1 - 3
Onsdag 05-05-21 19:00 FK 73 - Sorring-Toustrup IF 0 - 2
Onsdag 05-05-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Lemming IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 05-05-21 19:00 Stjær BK - HA85, disp. 3 - 0
Onsdag 05-05-21 19:00 Gjern IF, disp. - FC International, disp. 2 - 2
Onsdag 05-05-21 19:00 Vinderslev IF, disp - Funder GF 1 - 1
Onsdag 12-05-21 19:00 FC International, disp. - Vinderslev IF, disp
Onsdag 12-05-21 19:00 Funder GF - Stjær BK
Onsdag 12-05-21 19:00 Lemming IF - Gjern IF, disp.
Onsdag 12-05-21 19:00 HA85, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp.
Onsdag 12-05-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - FK 73 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
Onsdag 12-05-21 19:00 Sorring-Toustrup IF - Mariehøj KS
Onsdag 12-05-21 19:00 Gødvad GIF - Silkeborg KFUM
Onsdag 12-05-21 19:00 Gl. Rye IF, disp - Ans IF
Onsdag 12-05-21 19:00 Virklund B., disp. - Silkeborg B78, disp. - Virklund Hallen
Onsdag 12-05-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - IF Centrum, disp.
Torsdag 13-05-21 19:00 Engesvang Fr., disp - Sjørslev D. IF, disp
Onsdag 19-05-21 19:00 Silkeborg B78, disp. - Engesvang Fr., disp
Onsdag 19-05-21 19:00 Sjørslev D. IF, disp - Grauballe UGF, disp.
Onsdag 19-05-21 19:00 IF Centrum, disp. - Virklund B., disp.
Onsdag 19-05-21 19:00 Ans IF - Mariehøj KS
Onsdag 19-05-21 19:00 Sorring-Toustrup IF - Sejs-Svejbæk IF 1, disp.
Onsdag 19-05-21 19:00 Silkeborg KFUM - Gl. Rye IF, disp
Onsdag 19-05-21 19:00 FK 73 - Gødvad GIF
Onsdag 19-05-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF 2, disp. - Stjær BK - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
Onsdag 19-05-21 19:00 Funder GF - FC International, disp.
Onsdag 19-05-21 19:00 Gjern IF, disp. - HA85, disp.
Onsdag 19-05-21 19:00 Vinderslev IF, disp - Lemming IF

Til toppen