Pulje 3 - A-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2021
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2021
A-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Lundergård IUF 4 2 2 0 0 8-4 132-110 22 8
2. Vodskov 1 1 1 0 0 4-2 68-57 11 4
3. Petanque Hjørring 3 2 0 0 2 4-8 129-128 1 4
4. Petanque Hjørring 1 1 1 0 0 4-2 61-64 -3 4
5. LKB Gistrup 1 1 0 0 1 2-4 57-68 -11 2
6. Arentsminde IF 5 1 0 0 1 2-4 45-65 -20 2

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47863

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2021
A-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 03-05-21 18:30 Vodskov 1 - LKB Gistrup 1 4 - 2
(68 - 57)
Mandag 03-05-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Lundergård IUF 4 2 - 4
(45 - 65)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Petanque Hjørring 3 - Petanquebaner 4 - 2
(61 - 64)
Mandag 10-05-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hjørring 3 4 - 2
(67 - 65)
Mandag 17-05-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Vodskov 1
Tirsdag 18-05-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Petanque Hjørring 1
Torsdag 27-05-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Arentsminde IF 5 - Petanquebaner
Mandag 31-05-21 18:30 Vodskov 1 - Arentsminde IF 5
Tirsdag 01-06-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner
Torsdag 03-06-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner
Mandag 07-06-21 18:30 Arentsminde IF 5 - LKB Gistrup 1
Tirsdag 08-06-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Vodskov 1 - Petanquebaner
Mandag 14-06-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Petanque Hjørring 1
Mandag 14-06-21 18:30 Vodskov 1 - Petanque Hjørring 3
Tirsdag 15-06-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Lundergård IUF 4
Mandag 21-06-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Arentsminde IF 5
Tirsdag 22-06-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Vodskov 1
Torsdag 24-06-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Petanque Hjørring 1 - Petanquebaner
Mandag 28-06-21 18:30 Vodskov 1 - Lundergård IUF 4
Mandag 28-06-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Petanque Hjørring 3
Tirsdag 29-06-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner
Mandag 05-07-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Vodskov 1
Mandag 05-07-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hjørring 1
Tirsdag 06-07-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Petanque Hjørring 3
Mandag 02-08-21 18:30 Vodskov 1 - Petanque Hjørring 1
Tirsdag 03-08-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Arentsminde IF 5
Torsdag 05-08-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner
Mandag 09-08-21 18:30 Lundergård IUF 4 - LKB Gistrup 1
Tirsdag 10-08-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Arentsminde IF 5 - Petanquebaner
Torsdag 12-08-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Vodskov 1 - Petanquebaner

Til toppen