Pulje 3 - A-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2021
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2021
A-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Petanque Hjørring 1 10 7 2 1 40-20 629-547 82 40
2. Vodskov 1 10 4 4 2 32-28 602-586 16 32
3. Petanque Hjørring 3 10 4 2 4 31-29 638-568 70 31
4. LKB Gistrup 1 10 1 6 3 29-31 586-567 19 29
5. Lundergård IUF 4 10 2 5 3 25-35 551-625 -74 25
6. Arentsminde IF 5 10 1 3 6 23-37 519-632 -113 23

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47863

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2021
A-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 03-05-21 18:30 Vodskov 1 - LKB Gistrup 1 4 - 2
(68 - 57)
Mandag 03-05-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Lundergård IUF 4 2 - 4
(45 - 65)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Petanque Hjørring 3 - Petanquebaner 4 - 2
(61 - 64)
Mandag 10-05-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hjørring 3 4 - 2
(67 - 65)
Tirsdag 18-05-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Petanque Hjørring 1 3 - 3
(63 - 54)
Torsdag 27-05-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Arentsminde IF 5 - Petanquebaner 3 - 3
(65 - 60)
Torsdag 27-05-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Vodskov 1 3 - 3
(64 - 61)
Mandag 31-05-21 18:30 Vodskov 1 - Arentsminde IF 5 5 - 1
(65 - 43)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 53)
Torsdag 03-06-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner 4 - 2
(76 - 50)
Mandag 07-06-21 18:30 Vodskov 1 - Lundergård IUF 4 3 - 3
(58 - 54)
Tirsdag 08-06-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Vodskov 1 - Petanquebaner 4 - 2
(55 - 51)
Mandag 14-06-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Petanque Hjørring 1 1 - 5
(45 - 69)
Mandag 14-06-21 18:30 Vodskov 1 - Petanque Hjørring 3 4 - 2
(63 - 62)
Tirsdag 15-06-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Lundergård IUF 4 3 - 3
(62 - 57)
Mandag 21-06-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Arentsminde IF 5 3 - 3
(60 - 65)
Torsdag 24-06-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Petanque Hjørring 1 - Petanquebaner 4 - 2
(64 - 46)
Torsdag 24-06-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Vodskov 1 5 - 1
(69 - 51)
Mandag 28-06-21 18:30 Arentsminde IF 5 - Petanque Hjørring 3 2 - 4
(54 - 65)
Tirsdag 29-06-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - LKB Gistrup 1 - Petanquebaner 4 - 2
(63 - 57)
Mandag 05-07-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Petanque Hjørring 1 1 - 5
(35 - 69)
Tirsdag 06-07-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Petanque Hjørring 3 3 - 3
(59 - 50)
Mandag 26-07-21 18:30 Arentsminde IF 5 - LKB Gistrup 1 3 - 3
(60 - 54)
Mandag 02-08-21 18:30 Vodskov 1 - Petanque Hjørring 1 3 - 3
(64 - 66)
Mandag 02-08-21 18:30 Lundergård IUF 4 - LKB Gistrup 1 3 - 3
(51 - 50)
Tirsdag 03-08-21 18:30 LKB Gistrup 1 - Arentsminde IF 5 5 - 1
(70 - 27)
Torsdag 05-08-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Lundergård IUF 4 - Petanquebaner 5 - 1
(72 - 48)
Mandag 09-08-21 18:30 Lundergård IUF 4 - Vodskov 1 3 - 3
(61 - 61)
Tirsdag 10-08-21 18:30 Petanque Hjørring 1 - Arentsminde IF 5 - Petanquebaner 4 - 2
(68 - 51)
Torsdag 12-08-21 18:30 Petanque Hjørring 3 - Vodskov 1 - Petanquebaner 2 - 4
(55 - 60)

Til toppen