Pulje 3 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2021
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Arentsminde IF 2 1 1 0 0 5-1 65-48 17 5
2. IK Vest 2 1 1 0 0 4-2 72-53 19 4
3. Hornum 1 1 1 0 0 4-2 56-55 1 4
4. Vodskov 4 1 0 0 1 2-4 55-56 -1 2
5. Bislev IF 1 1 0 0 1 2-4 53-72 -19 2
6. Blære IF 3 1 0 0 1 1-5 48-65 -17 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47868

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 03-05-21 18:30 Vodskov 4 - Hornum 1 2 - 4
(55 - 56)
Tirsdag 04-05-21 18:30 IK Vest 2 - Bislev IF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(72 - 53)
Torsdag 06-05-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Blære IF 3 5 - 1
(65 - 48)
Mandag 17-05-21 18:30 Hornum 1 - IK Vest 2 - Petanquebaner
Tirsdag 18-05-21 18:30 Bislev IF 1 - Arentsminde IF 2
Onsdag 19-05-21 18:30 Blære IF 3 - Vodskov 4
Tirsdag 01-06-21 18:30 IK Vest 2 - Vodskov 4 - Petanquebaner
Onsdag 02-06-21 18:30 Blære IF 3 - Bislev IF 1
Torsdag 03-06-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Hornum 1
Mandag 07-06-21 18:30 Vodskov 4 - Bislev IF 1
Mandag 07-06-21 18:30 Hornum 1 - Blære IF 3 - Petanquebaner
Torsdag 10-06-21 18:30 Arentsminde IF 2 - IK Vest 2
Mandag 14-06-21 18:30 Vodskov 4 - Arentsminde IF 2
Tirsdag 15-06-21 18:30 IK Vest 2 - Blære IF 3 - Petanquebaner
Tirsdag 15-06-21 18:30 Bislev IF 1 - Hornum 1
Mandag 21-06-21 18:30 Hornum 1 - Vodskov 4 - Petanquebaner
Tirsdag 22-06-21 18:30 Bislev IF 1 - IK Vest 2
Onsdag 23-06-21 18:30 Blære IF 3 - Arentsminde IF 2
Mandag 28-06-21 18:30 Vodskov 4 - Blære IF 3
Tirsdag 29-06-21 18:30 IK Vest 2 - Hornum 1 - Petanquebaner
Torsdag 01-07-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Bislev IF 1
Mandag 05-07-21 18:30 Vodskov 4 - IK Vest 2
Mandag 05-07-21 18:30 Hornum 1 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner
Tirsdag 06-07-21 18:30 Bislev IF 1 - Blære IF 3
Tirsdag 03-08-21 18:30 IK Vest 2 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner
Tirsdag 03-08-21 18:30 Bislev IF 1 - Vodskov 4
Onsdag 04-08-21 18:30 Blære IF 3 - Hornum 1
Mandag 09-08-21 18:30 Hornum 1 - Bislev IF 1 - Petanquebaner
Onsdag 11-08-21 18:30 Blære IF 3 - IK Vest 2
Torsdag 12-08-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Vodskov 4

Til toppen