Pulje 5 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2021
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 5

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Arentsminde IF 1 10 8 1 1 42-18 706-524 182 42
2. Bislev IF 2 10 5 2 3 34-26 636-607 29 34
3. Farstrup BK 3 10 6 0 4 31-29 599-607 -8 31
4. Farsø 2 10 2 1 7 25-35 576-645 -69 25
5. Gundersted 1 10 4 0 6 24-36 597-648 -51 24
6. Aars 2 10 2 2 6 24-36 566-649 -83 24

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47870

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 5

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 03-05-21 18:30 Aars 2 - Gundersted 1 - Petanquebaner 2 - 4
(63 - 68)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Bislev IF 2 3 - 3
(66 - 62)
Torsdag 06-05-21 18:30 Farstrup BK 3 - Farsø 2 5 - 1
(72 - 46)
Tirsdag 18-05-21 18:30 Farsø 2 - Arentsminde IF 1 2 - 4
(58 - 70)
Onsdag 19-05-21 18:30 Bislev IF 2 - Aars 2 3 - 3
(56 - 64)
Onsdag 19-05-21 18:30 Gundersted 1 - Farstrup BK 3 2 - 4
(56 - 67)
Mandag 31-05-21 18:30 Aars 2 - Farsø 2 - Petanquebaner 3 - 3
(64 - 61)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Farstrup BK 3 5 - 1
(77 - 34)
Onsdag 02-06-21 18:30 Gundersted 1 - Bislev IF 2 1 - 5
(56 - 71)
Mandag 07-06-21 18:30 Aars 2 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 75)
Tirsdag 08-06-21 18:30 Farsø 2 - Gundersted 1 2 - 4
(58 - 63)
Torsdag 10-06-21 18:30 Farstrup BK 3 - Bislev IF 2 4 - 2
(59 - 64)
Tirsdag 15-06-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Gundersted 1 5 - 1
(75 - 51)
Onsdag 16-06-21 18:30 Bislev IF 2 - Farsø 2 4 - 2
(67 - 53)
Torsdag 17-06-21 18:30 Farstrup BK 3 - Aars 2 5 - 1
(74 - 35)
Tirsdag 22-06-21 18:30 Farsø 2 - Farstrup BK 3 6 - 0
(78 - 40)
Onsdag 23-06-21 18:30 Bislev IF 2 - Arentsminde IF 1 5 - 1
(75 - 53)
Onsdag 23-06-21 18:30 Gundersted 1 - Aars 2 4 - 2
(59 - 49)
Mandag 28-06-21 18:30 Aars 2 - Bislev IF 2 - Petanquebaner 4 - 2
(71 - 51)
Torsdag 01-07-21 18:30 Farstrup BK 3 - Gundersted 1 4 - 2
(70 - 64)
Tirsdag 06-07-21 18:30 Farsø 2 - Aars 2 2 - 4
(57 - 73)
Onsdag 07-07-21 18:30 Bislev IF 2 - Gundersted 1 4 - 2
(64 - 58)
Torsdag 08-07-21 18:30 Farstrup BK 3 - Arentsminde IF 1 2 - 4
(52 - 69)
Tirsdag 27-07-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Farsø 2 5 - 1
(67 - 44)
Tirsdag 03-08-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Aars 2 5 - 1
(76 - 48)
Onsdag 04-08-21 18:30 Gundersted 1 - Farsø 2 4 - 2
(72 - 53)
Onsdag 04-08-21 18:30 Bislev IF 2 - Farstrup BK 3 4 - 2
(69 - 59)
Mandag 09-08-21 18:30 Aars 2 - Farstrup BK 3 - Petanquebaner 2 - 4
(49 - 72)
Tirsdag 10-08-21 18:30 Farsø 2 - Bislev IF 2 4 - 2
(68 - 57)
Onsdag 11-08-21 18:30 Gundersted 1 - Arentsminde IF 1 0 - 6
(50 - 78)

Til toppen