Senior oldboys +40, 11- mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Udendørsturnering fodbold efterår 2021 - Senior
Turneringsansvarlige
Andrea Hoedt Tlf: 79404407 / 29374638
Dokumenter
Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Op- og nedrykning: De to lavstplacerede hold i Superligaen efter slutspillet rykker ned i 1. Division. Nr. 1 i 1. Division Syd og Nr. 1 i 1. Division Nord rykker op i Superligaen. Det lavstplacerede hold i henholdsvis 1. Division Syd og 1. Division Nord, rykker ned i 2. Division. Nr. 1 og Nr. 2 i 2. Division, rykker op i 1. Division.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=112940

Komplet kampprogram


Senior oldboys +40, 11- mands

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 09-08-21 19:00 Bredballe IF - FB Fodbold 2 3 - 0
Mandag 09-08-21 19:00 Jelling Fs - Give Fremad 2 - 0
Mandag 09-08-21 19:00 Skibet IF - Ø. Nykirke IF 2 - 2
Mandag 09-08-21 19:00 FB-Fodbold 1 - GGIF - fodbold 0 - 6
Mandag 09-08-21 19:00 Grejs-Dalen IK - Taulov-Skærbæk - fodbold 7-mand bane 2 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 09-08-21 19:00 Gauerslund IF OB - Vejle Kammerater 3 - 0
Mandag 09-08-21 19:00 Hover IF 1 - Hover IF 2 +40 1 - 1
Mandag 09-08-21 19:00 Vejle B. - Fredericia ff - fodbold 2 - 0
Mandag 09-08-21 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Vinding SF - Fodboldbane 1 - 3
Mandag 09-08-21 19:00 Lunderskov B. - BPI 2 - 1
Mandag 09-08-21 19:00 Nr. Bjært S. IF - Fredericia KFUM - fodbold 0 - 1
Mandag 09-08-21 19:00 Seest B 1. - Bjert IF 0 - 4
Mandag 09-08-21 19:00 Trelde G&I - Kolding B. vet. 1 - 1
Mandag 09-08-21 19:00 Starup - Kolding If - Fodbold/old Boys 0 - 3
Mandag 09-08-21 19:00 Dalby Gf - Engum U&I 0 - 3
Mandag 09-08-21 19:00 Farre IF - Smidstrup-Skærup 3 - 1
Mandag 09-08-21 19:00 Sjølund - Bramdrupdam GIF 3 - 1
Mandag 16-08-21 19:00 Engum U&I - Sjølund - fodbold 7-mand bane 2 1 - 2
Mandag 16-08-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Farre IF - fodbold 2 - 0
Mandag 16-08-21 19:00 Smidstrup-Skærup - Dalby Gf 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 16-08-21 19:00 Starup - Trelde G&I 3 - 0
Mandag 16-08-21 19:00 Fredericia KFUM - Lunderskov B. - fodbold - bane 1 2 - 1
Mandag 16-08-21 19:00 BPI - Seest B 1. 3 - 1
Mandag 16-08-21 19:00 Kolding B. vet. - Bjert IF - fodbold - bane 1 2 - 2
Mandag 16-08-21 19:00 Hover IF 2 +40 - Vejle B. - fodbold 0 - 4
Mandag 16-08-21 19:00 Vejle Kammerater - Hover IF 1 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 16-08-21 19:00 Fredericia ff - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1 3 - 0
Mandag 16-08-21 19:00 Vinding SF - Gauerslund IF OB - fodbold 2 - 1
Mandag 16-08-21 19:00 Give Fremad - Bredballe IF - fodbold 0 - 6
Mandag 16-08-21 19:00 FB Fodbold 2 - Skibet IF - fodbold 2 - 3
Mandag 16-08-21 19:00 GGIF - fodbold - Ø. Nykirke IF - Fodboldbaner 2 - 7
Mandag 16-08-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Jelling Fs - fodbold 3 - 1
Mandag 16-08-21 19:00 Grejs-Dalen IK - FB-Fodbold 1 - fodbold 7-mand bane 2 2 - 1
Mandag 16-08-21 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Nr. Bjært S. IF 0 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 Gauerslund IF OB - Fredericia ff 3 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 Hover IF 1 - Vejle B. 1 - 2
Mandag 23-08-21 19:00 Vejle Kammerater - Vinding SF 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 23-08-21 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Hover IF 2 +40 - Fodboldbane 3 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 FB Fodbold 2 - Jelling Fs - fodbold 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 23-08-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Give Fremad - fodbold 3 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 GGIF - fodbold - Bredballe IF - Fodboldbaner 1 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Skibet IF - fodbold 1 - 5
Mandag 23-08-21 19:00 Ø. Nykirke IF - Grejs-Dalen IK 0 - 3
Mandag 23-08-21 19:00 BPI - Nr. Bjært S. IF 0 - 5
Mandag 23-08-21 19:00 Kolding B. vet. - Lunderskov B. - fodbold - bane 1 5 - 3
Mandag 23-08-21 19:00 Trelde G&I - Seest B 1. 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 23-08-21 19:00 Bjert IF - Starup 3 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 Farre IF - Sjølund 3 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 Engum U&I - Smidstrup-Skærup - fodbold 7-mand bane 2 4 - 1
Mandag 23-08-21 19:00 Dalby Gf - Bramdrupdam GIF 3 - 2
Mandag 23-08-21 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Fredericia KFUM 0 - 3
Mandag 30-08-21 19:00 Bjert IF - Fredericia KFUM 4 - 2
Mandag 30-08-21 19:00 Sjølund - Smidstrup-Skærup 3 - 2
Mandag 30-08-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Engum U&I - fodbold 3 - 0
Mandag 30-08-21 19:00 Dalby Gf - Farre IF 3 - 1
Mandag 30-08-21 19:00 Nr. Bjært S. IF - Trelde G&I - fodbold 3 - 2
Mandag 30-08-21 19:00 Seest B 1. - Kolding B. vet. 3 - 2
Mandag 30-08-21 19:00 Lunderskov B. - Starup 3 - 3
Mandag 30-08-21 19:00 Ø. Nykirke IF - Give Fremad 1 - 0
Mandag 30-08-21 19:00 Taulov-Skærbæk - FB Fodbold 2 - fodbold 2 - 1
Mandag 30-08-21 19:00 Jelling Fs - FB-Fodbold 1 6 - 1
Mandag 30-08-21 19:00 Skibet IF - GGIF - fodbold 3 - 1
Mandag 30-08-21 19:00 Bredballe IF - Grejs-Dalen IK 1 - 0
Mandag 30-08-21 19:00 Hover IF 2 +40 - Gauerslund IF OB - fodbold 1 - 2
Mandag 30-08-21 19:00 Fredericia ff - Vejle Kammerater - fodbold - bane 1 3 - 1
Mandag 30-08-21 19:00 Vejle B. - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold 3 - 1
Mandag 30-08-21 19:00 Vinding SF - Hover IF 1 - fodbold 5 - 1
Mandag 30-08-21 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - BPI 2 - 2
Mandag 06-09-21 18:45 Nr. Bjært S. IF - Kolding B. vet. - fodbold 2 - 0
Mandag 06-09-21 18:45 Lunderskov B. - Seest B 1. 1 - 4
Mandag 06-09-21 18:45 Bjert IF - Kolding If - Fodbold/old Boys 0 - 2
Mandag 06-09-21 18:45 Fredericia KFUM - Trelde G&I - fodbold - bane 1 1 - 2
Mandag 06-09-21 18:45 BPI - Starup 2 - 3
Mandag 06-09-21 18:45 Smidstrup-Skærup - Bramdrupdam GIF 1 - 1
Mandag 06-09-21 18:45 Sjølund - Dalby Gf 1 - 3
Mandag 06-09-21 18:45 Farre IF - Engum U&I 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 06-09-21 18:45 Gauerslund IF OB - Vejle B. 3 - 0
Mandag 06-09-21 18:45 Hover IF 1 - VV United ( Vamdrup & Vejen) 3 - 3
Mandag 06-09-21 18:45 Vejle Kammerater - Hover IF 2 +40 1 - 1
Mandag 06-09-21 18:45 Vinding SF - Fredericia ff - fodbold 1 - 1
Mandag 06-09-21 18:45 Jelling Fs - GGIF - fodbold 3 - 0
Mandag 06-09-21 18:45 Bredballe IF - Skibet IF 1 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 06-09-21 18:45 Ø. Nykirke IF - Taulov-Skærbæk 3 - 0
Mandag 06-09-21 18:45 Give Fremad - FB-Fodbold 1 - fodbold 1 - 2
Mandag 06-09-21 18:45 FB Fodbold 2 - Grejs-Dalen IK 0 - 0
Mandag 13-09-21 18:30 Ø. Nykirke IF - Jelling Fs 1 - 2
Mandag 13-09-21 18:30 Give Fremad - FB Fodbold 2 - fodbold 0 - 0
Mandag 13-09-21 18:30 Skibet IF - Taulov-Skærbæk 5 - 1
Mandag 13-09-21 18:30 Bredballe IF - FB-Fodbold 1 5 - 0
Mandag 13-09-21 18:30 Grejs-Dalen IK - GGIF - fodbold - fodbold 7-mand bane 2 0 - 1
Mandag 13-09-21 18:30 Hover IF 2 +40 - Vinding SF - fodbold 1 - 2
Mandag 13-09-21 18:30 Fredericia ff - Hover IF 1 - fodbold - bane 1 3 - 1
Mandag 13-09-21 18:30 Vejle B. - Vejle Kammerater - fodbold 1 - 1
Mandag 13-09-21 18:30 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Gauerslund IF OB - Fodboldbane 0 - 3
Mandag 13-09-21 18:30 Bjert IF - Nr. Bjært S. IF 1 - 3
Mandag 13-09-21 18:30 Fredericia KFUM - BPI - fodbold - bane 1 2 - 1
Mandag 13-09-21 18:30 Seest B 1. - Kolding If - Fodbold/old Boys 2 - 2
Mandag 13-09-21 18:30 Lunderskov B. - Trelde G&I 1 - 5
Mandag 13-09-21 18:30 Starup - Kolding B. vet. 2 - 0
Mandag 13-09-21 18:30 Smidstrup-Skærup - Farre IF 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Skriv selv
Mandag 13-09-21 18:30 Engum U&I - Dalby Gf - fodbold 7-mand bane 2 3 - 0
Mandag 13-09-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Sjølund - fodbold 3 - 1
Mandag 20-09-21 18:15 Kolding B. vet. - Fredericia KFUM - fodbold - bane 1 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 20-09-21 18:15 Nr. Bjært S. IF - Lunderskov B. - fodbold 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 20-09-21 18:15 Bjert IF - BPI 3 - 0
Mandag 20-09-21 18:15 Trelde G&I - Kolding If - Fodbold/old Boys 2 - 3
Mandag 20-09-21 18:15 Starup - Seest B 1. 1 - 1
Mandag 20-09-21 18:15 Farre IF - Bramdrupdam GIF 0 - 1
Mandag 20-09-21 18:15 Sjølund - Engum U&I 2 - 4
Mandag 20-09-21 18:15 Dalby Gf - Smidstrup-Skærup 4 - 3
Mandag 20-09-21 18:15 Vinding SF - Vejle B. - fodbold 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 20-09-21 18:15 Gauerslund IF OB - Hover IF 1 3 - 0
Mandag 20-09-21 18:15 Fredericia ff - Hover IF 2 +40 - fodbold - bane 1 2 - 2
Mandag 20-09-21 18:15 Ø. Nykirke IF - FB Fodbold 2 2 - 1
Mandag 20-09-21 18:15 Grejs-Dalen IK - Skibet IF - fodbold 7-mand bane 2 0 - 4
Mandag 20-09-21 18:15 GGIF - fodbold - Give Fremad - Fodboldbaner 1 - 4
Mandag 20-09-21 19:00 Jelling Fs - Bredballe IF 7 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 20-09-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Taulov-Skærbæk - fodbold 0 - 3
Mandag 20-09-21 19:00 Vejle Kammerater - VV United ( Vamdrup & Vejen) 0 - 1
Mandag 27-09-21 17:45 Skibet IF - Jelling Fs
Mandag 27-09-21 17:45 Give Fremad - Grejs-Dalen IK - fodbold
Mandag 27-09-21 17:45 Smidstrup-Skærup - Engum U&I
Mandag 27-09-21 17:45 Sjølund - Farre IF
Mandag 27-09-21 17:45 Kolding B. vet. - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold - bane 1
Mandag 27-09-21 17:45 Lunderskov B. - Bjert IF
Mandag 27-09-21 17:45 Seest B 1. - Nr. Bjært S. IF
Mandag 27-09-21 17:45 BPI - Trelde G&I
Mandag 27-09-21 17:45 Fredericia KFUM - Starup - fodbold - bane 1
Mandag 27-09-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Dalby Gf - fodbold
Mandag 27-09-21 19:00 FB Fodbold 2 - FB-Fodbold 1
Mandag 27-09-21 19:00 GGIF - fodbold - Taulov-Skærbæk - Fodboldbaner
Mandag 27-09-21 19:30 Bredballe IF - Ø. Nykirke IF
Mandag 04-10-21 17:30 Fredericia KFUM - Seest B 1. - fodbold - bane 1
Mandag 04-10-21 17:30 BPI - Kolding B. vet.
Mandag 04-10-21 17:30 Trelde G&I - Bjert IF
Mandag 04-10-21 17:30 Nr. Bjært S. IF - Starup - fodbold
Mandag 04-10-21 17:30 Give Fremad - Skibet IF - fodbold
Mandag 04-10-21 17:30 Farre IF - Dalby Gf
Mandag 04-10-21 17:30 Engum U&I - Bramdrupdam GIF - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 04-10-21 17:30 Smidstrup-Skærup - Sjølund
Mandag 04-10-21 17:50 FB Fodbold 2 - GGIF - fodbold
Mandag 04-10-21 19:00 FB-Fodbold 1 - Ø. Nykirke IF - fodbold
Mandag 04-10-21 19:00 Jelling Fs - Grejs-Dalen IK
Mandag 04-10-21 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Lunderskov B.
Tirsdag 05-10-21 19:00 Taulov-Skærbæk - Bredballe IF - fodbold
Mandag 11-10-21 17:15 Engum U&I - Farre IF - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 11-10-21 17:15 Dalby Gf - Sjølund
Mandag 11-10-21 19:00 Bramdrupdam GIF - Smidstrup-Skærup - fodbold

Til toppen